TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
FlixBus z pierwszą, zieloną linią na Ukrainie

FlixBus ogłosił otwarcie pierwszej zielonej linii na Ukrainie.


Nowa linia połączy Odessę i Pilzno w Czechach, uwzględniając przystanki m.in. w Krakowie, Tarnopolu i we Lwowie. Połączenie obsługiwane będzie przez autobusy w pełnym standardzie FlixBusa. Linia będzie kursować 5 razy w tygodniu od 11 grudnia, a bilety są już dostępne w sprzedaży.

Nowe połączenie obsłużą cztero- i pięcioletnie Setry w pełnym, zielonym oklejeniu FlixBusa z lokalnymi elementami, zaprojektowanymi specjalnie dla Ukrainy. Linię obsłuży lokalny partner autobusowy, Regabus.

Pasażerowie z Polski mogą skorzystać z nowych, ciekawych możliwości podróży na wschód Europy. Nowe połączenie FlixBusa uwzględnia przystanki w aż 6 ukraińskich miastach, w tym w Tarnopolu i we Lwowie - komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Trasa nowej linii prezentuje się następująco: N3277: Odessa - Umań - Winnica - Chmielnicki - Tarnopol - Lwów - Kraków - Ołomuniec - Brno - Praga - Pilzno

Wśród dalszych planów FlixBusa w regionie jest przede wszystkim uruchomienie tras łączących Ukrainę z krajami bałtyckimi oraz do południowej Europy (Węgry, Słowacja). Planowane jest także rozwinięcie połączeń z Polską i Czechami. Ponadto, do końca 2020 r. FlixBus planuje zwiększyć liczbę połączeń międzynarodowych z Ukrainy, a także rozwinąć siatkę połączeń krajowych.

Starsze informacje 2019-09-17


Sindbad uruchamia międzynarodową trasę
Z dniem 23 września 2019 roku Sindbad zainauguruje realizację nowego połączenia - codziennej linii międzynarodowej z Polski do Czech.

Dotychczas Sindbad skupiał się na realizacji dalekobieżnych połączeń, których trasy sięgały tysiąca, a nawet więcej kilometrów. Obecnie firma wprowadza do oferty codzienne połączenie z Wrocławia do Ostrawy.

W rozkładzie jazdy na nowej trasie znajdą się takie miasta jak: Wrocław, Strzelin, Grodków, Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Głogówek i Głubczyce, a po stronie czeskiej Karniów, Opawa i Ostrawa.

Wprowadzone połaczenie umożliwi mieszkańcom Dolnego Śląska i Opolszczyzny odwiedzić region Morawsko-Śląski w północnych Czechach. Z kolei dla mieszkańców tego regionu pojawi się możliwość bezpośredniej podróży do Polski, a dzięki rozbudowanej sieci połączeń z Wrocławia, również dalej, do ponad 500 miast zachodniej Europy, w tym do Niemiec, krajów Beneluksu, Francji i Szwajcarii.

Ceny biletów na nowe połączenie zaczynają się już od 20 zł i są dostępne w sieci biur podróży współpracujących z przewoźnikiem oraz na stronie internetowej przewoźnika.

Starsze informacje 2019-08-27


FlixBus uruchomi nową trasę

FlixBus uruchamia nowe, bezpośrednie połączenie do Niemiec.

Autokary pojadą z Suwałk do Berlina m.in. przez Augustów i Białystok. To pierwsza zielona linia przewoźnika w północno-wschodniej części Polski. Połączenie obsłuży Żak Express.

Inauguracyjny kurs linii N1323 na trasie Suwałki - Berlin odbędzie się 1 września.

Uruchomienie połączenia w północno-wschodniej części kraju było naszym celem od początku działalności w Polsce. Dzięki współpracy z firmą Żak Express jesteśmy w stanie zaoferować mieszkańcom z Suwałk, Augustowa, Białegostoku i okolic wygodny oraz przystępny cenowo przejazd do Berlina. Co więcej, w ramach połączenia uwzględniającego przesiadkę w stolicy Niemiec, podróż możliwa jest również do większości europejskich miast. Przystanek FlixBusa na lotnisku Schönefeld ułatwi natomiast przesiadkę z autobusu na samolot - komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Żak Express od stycznia tego roku współpracuje z FlixBusem w oparciu o sprzedaż agencyjną. Wtedy też, do systemu sprzedaży FlixBusa włączone zostały 4 połączenia na trasach Warszawa - Suwałki, Warszawa - Gołdap oraz Warszawa - Białystok. Kursy obsługiwane będą przez nowe pojazdy marki Mercedes Tourismo.

Trasa nowej linii prezentuje się następująco: N1323: Suwałki - Augustów - Białystok - Warszawa - Konin - Poznań - Świebodzin - Berlin Schönefeld - Berlin Südkreuz - Berlin ZOB; czas przejazdu: 13h 50min, kursy 7 dni w tygodniu.

Wraz z uruchomieniem nowego połączenia, do siatki połączeń FlixBusa włączone zostaną nowe przystanki. W Warszawie autobusy poza Warszawą Zachodnią, zatrzymają się również na przystanku Warszawa Marymont, przy ul. Włościańskiej 39. W pozostałych miastach dodanych do portfolio FlixBusa, autobusy stawać będą w następujących lokalizacjach:
 • Augustów - Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 4;
 • Augustów Wojska Polskiego, ul. Wojska Polskiego 53;
 • Białystok PKS Nova, ul. Bohaterów Monte Cassino 8;
 • Suwałki, ul. Utrata 1b.

Bilety na wszystkie połączenia są już w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży. Bilety na nową linię można zakupić z wyłączeniem relacji krajowych.

Starsze informacje 2019-08-22


Nowe połączenie Polonusa
Polonus otwiera nowe połączenie autobusowe, które połączy Warszawę z Bartoszycami.

W ramach nowej linii będą realizowane dwa kursy dziennie. Biało-czerwone autokary narodowego przewoźnika będą wyruszały w trasę z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 12:05 oraz 17:30, by dotrzeć do celu podróży o godz. 17:40 oraz 22:55. Kursy powrotne wyruszą z Bartoszyc o 4:50 i 10:45, by po 5,5 godziny dotrzeć do Warszawy. Trasa prowadzi przez Płońsk, Strzegowo, Mławę, Nidzicę, Olsztynek, Olsztyn, Dobre Miasto oraz Lidzbark Warmiński. Bilety są już w sprzedaży.

Starsze informacje 2019-05-23


Flixbus rozszerza siatkę połączeń
23 maja 2019 roku Flixbus poinformował o rozszerzeniu krajowej oraz zagranicznej siatki połączeń.

W ramach uruchomionych nowych linii zagranicznych od połowy czerwca będzie można dojechać bezpośrednio z Warszawy do Puli i Monachium oraz z Krakowa do Splitu. Dodatkowo, linie z Przemyśla do Berlina i Bremy zostały wydłużone o przystanek w Medyce, co ułatwi podróż na Ukrainę. Nowością wśród połączeń krajowych jest także kolejna linia w polskie góry - z Katowic do Szczawnicy, m.in. przez Krościenko nad Dunajcem.

Tego lata nasi pasażerowie będą mieli mnóstwo nowych opcji podróży - zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferta FlixBusa, w porównaniu do miesięcy letnich ubiegłego roku, wzrośnie nawet o 100% - komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska

Wśród nowych chorwackich miast, poza Splitem i Pulą, w siatce połączeń FlixBusa znajdą się także Rijeka, Opatija, Zadar i Szybenik. Z kolei nowej linii z Warszawy do Monachium, bezpośrednio dojedziemy także do Ingolstadt i Norymbergii.

Nowe międzynarodowe połączenia FlixBusa:
 • 1360 Medyka - Berlin (pierwszy kurs: 23.05)
  Medyka - Przemyśl - Rzeszów - Kraków - Katowice - Wrocław - Berlin
 • N1360 Medyka - Brema (pierwszy kurs: 23.05)
  Medyka - Przemyśl - Rzeszów - Kraków - Katowice - Wrocław - Cottbus - Berlin - Hamburg - Brema
 • N1282 Warszawa - Pula (linia sezonowa, pierwszy kurs: 12.06)
  Warszawa - Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Żylina - Bratysława - Rijeka - Opatija - Rovinj - Pula
 • N863 Kraków - Split (linia sezonowa, pierwszy kurs: 13.06)
  Kraków - Katowice - Ostrawa - Ołomuniec - Brno - Bratysława - Zadar - Biograd na Moru - Vodice - Szybenik - Trogir - Split
 • N1304 Warszawa - Monachium (pierwszy kurs: 19.06)
  Warszawa - Sieradz - Wrocław - Legnica - Bolesławiec - Zgorzelec - Görlitz - Drezno - Chemnitz - Bayreuth - Norymberga - Ingolstadt - Monachium

Niebawem w sprzedaży pojawi się także linia 1392 z Warszawy do Hamburga, która swój pierwszy kurs zrealizuje 19 czerwca.

Dodatkowo, na mapie FlixBusa znajdą się nowe, górskie miejscowości - Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica.

Nowa linia na trasie Katowice - Szczawnica swój pierwszy kurs zrealizuje już 18 czerwca. Autobusy kursować będą 7 dni w tygodniu i odjeżdżać będą o godz. 9:15 z Katowic oraz 16:30 ze Szczawnicy. Czas przejazdu między krańcowymi przystankami wynosi 4h30min.
 • 1374 Katowice - Szczawnica (pierwszy kurs 18.06)
  Katowice - Kraków - Myślenice - Nowy Targ - Kluszkowce - Czorsztyn - Krościenko nad Dunajcem - Szczawnica


Starsze informacje 2019-04-18


18 kwietnia 2019 roku Flixbus poinformował o nowym, wiosenno-letnim kalendarzu połączeń, który obejmuje blisko 70 krajowych i zagranicznych linii. Autobusami przewoźnika będzie można dojechać do ponad 120 miast w Polsce.

11 kwietnia wystartowały trzy nowe linie FlixBusa, dzięki którym pasażerowie mogą podróżować na trasach: Warszawa - Grudziądz - Gdynia (1210), Poznań - Wrocław - Bielsko-Biała (1311) oraz Katowice - Gliwice - Kołobrzeg (1312).

18 kwietnia natomiast, na drogi wyruszają autobusy w ramach linii: Gdynia - Chojnice - Słubice (1388) oraz Wrocław - Rozewie - Karwia (1307, linia sezonowa, poza sezonem kursy do Gdyni).

"W tym tygodniu do sprzedaży trafiają kolejne nowe połączenia z zupełnie nowymi przystankami w naszej siatce - m.in. do Wieliczki, w Bieszczady czy do Olsztyna. Na nowe relacje jeszcze dziś pasażerowie będą mogli znaleźć bilety w promocyjnej cenie 0,99 zł" - komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska - "Dodatkowo, grono partnerów autobusowych FlixBusa powiększyło się do 24 firm. Wśród nowych spółek witamy m.in.: PKS Elbląg, PKS Gdańsk oraz UniBus."

Nowe linie, które trafiają do sprzedaży w kwietniu:
 • N1311 Gdynia - Budapeszt (pierwszy kurs: 25.04)
  Gdynia - Sopot - Gdańsk - Toruń - Łódź - Sosnowiec - Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Żylina - Bańska Bystrzyca - Zwoleń - Budapeszt
 • 1372 Wieliczka - Bielsko Biała (pierwszy kurs: 25.04)
  Wieliczka - Kraków - Kraków Lotnisko - Oświęcim - Bielsko-Biała
 • 1373 Katowice - Ustrzyki Dolne (pierwszy kurs: 25.04)
  Katowice - Kraków - Tarnów - Jasło - Krosno - Sanok - Zagórz - Lesko - Ustrzyki Dolne
 • N1392 Poznań - Ustrzyki Górne (pierwszy kurs: 16.05)
  Poznań - Łódź - Częstochowa - Sosnowiec - Kraków - Tarnów - Jasło - Krosno - Sanok - Zagórz - Lesko - Solina - Polańczyk - Cisna - Wetlina - Ustrzyki Górne
 • 1220 Warszawa - Olsztyn (pierwszy kurs: 6.06)
  Warszawa - Modlin - Mława - Nidzica - Olsztyn
 • 1306 Poznań - Karpacz (pierwszy kurs: 19.06)
  Poznań - Wrocław - Karpacz

Nowością dla pasażerów jest również wydłużenie linii N1210 o Lębork i Łebę.

Starsze informacje 2019-04-12


Nowa miejscowość uzdrowiskowa została dodana do regularnej siatki połączeń Polonusa - poinformował przewoźnik w komunikacie z 12 kwietnia 2019 roku.

Polonus wprowadza do swojej siatki połączeń Solec-Zdrój. Już od poniedziałku, 15 kwietnia nowy przystanek zostanie dodany w ramach przedłużenia linii z Warszawy, przez Białobrzegi, Radom, Skarżysko-Kamienna, Kielce do Busko-Zdrój. Bilety dostępne są na stronie przewoźnika.

Autokary Polonus w ramach nowego połączenia będą odjeżdżały z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie o 09:20, po to by dotrzeć do Solca-Zdroju o godzinie 14:00. W drodze powrotnej wyjazdy z Solec-Zdrój do Warszawy od poniedziałku do soboty realizowane są o godzinie 15:00, docierając do Warszawy o godz. 19.45. Natomiast w niedzielę autokary będą wyjeżdżały o godz. 15:45, przyjeżdżając do Warszawy o 20:30.

Starsze informacje 2019-04-09


9 kwietnia 2019 roku Polonus poinformował o poszerzeniu swojej oferty połączeń dalekobieżnych o nową linię.

Od 12 kwietnia bieżącego roku rozpocznie kursowanie nowa linia Polonus z Warszawy do Giżycka, przez Ostrów Mazowiecki, Łomżę, Kolno, Pisz, Ruciane-Nida, Uktę, Mikołajki, Ryn i Wilkasy.

Autokary narodowego przewoźnika ruszą z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 7:00 by dotrzeć do celu o godzinie 12:32. Kurs powrotny będzie wyruszać z Giżycka o godzinie 14:10, a przyjazd do stolicy zaplanowano na 19:45. W Warszawie oprócz Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia obowiązuje także przystanek ulokowany przy stacji metra Młociny.

"Przed sezonem wakacyjnym dokonujemy kolejnego wzmocnienia naszej oferty wprowadzając atrakcyjne połączenie na Mazury. W odpowiedzi na prośby naszych pasażerów postanowiliśmy otworzyć całoroczną linię łączącą Warszawę z niezwykle popularnym Giżyckiem. Na trasie mamy również wiele przepięknych miejscowości, takich jak Mikołajki, Ryn, Ukta, Wilkasy czy Ruciane-Nida. Jak zawsze startujemy z atrakcyjnymi cenami biletów zaczynającymi się już od 15 zł" - mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

Starsze informacje 2019-03-19


19 marca 2019 roku Flixbus poinformował o wprowadzeniu do siatki połączeń kolejnych nowych tras.

Linia 1382 na trasie Kudowa-Zdrój - Gdynia, z przystankami m.in. w Dusznikach-Zdroju, Polanicy-Zdroju czy Kłodzku rusza 6 czerwca bieżącego roku. Z kolei połączenie Bydgoszcz - Berlin będzie dostępne w terminie od 19 czerwca do 4 listopada 2019. Na nowe połączenia FlixBus przygotował również specjalną pulę biletów za 0,99 zł na podróże w następujących terminach:

 • Bydgoszcz - Berlin (1381): na przejazdy między 19 a 30 czerwca;
 • Kudowa-Zdrój - Gdynia (1382): na przejazdy między 6 a 19 czerwca.

Dodatkowo, przywrócone zostaje bezpośrednie połączenie między Warszawą a Katowicami, będące częścią trasy Warszawa - Rybnik.

Trasy uruchomionych linii prezentują się następująco:
 • 1382 Kudowa-Zdrój - Gdynia (czas przejazdu: 11:05h, partner: "PRZEMYSŁAW" Grażyna Czarnecka)
  Kudowa-Zdrój - Duszniki-Zdrój - Polanica-Zdrój - Kłodzko - Wrocław - Poznań - Toruń - Gdańsk - Sopot - Gdynia
 • 1381 Bydgoszcz - Berlin (czas przejazdu: 5:45h, partner: E-BUS)
  Bydgoszcz - Żnin - Poznań - Berlin (trasa z Bydgoszczy to dodatkowa wariacja linii 1381, połączenie przez Toruń pozostaje bez zmian)
 • 1281 Warszawa - Rybnik (czas przejazdu: 5:40h partner: Mobilis)
  Warszawa - Częstochowa - Sosnowiec - Katowice - Zabrze - Gliwice - Rybnik

Do systemu rezerwacyjnego przewoźnika wróciły również dwie linie sezonowe kursujące na trasach Warszawa - Karpacz oraz Warszawa - Krynica Morska. Do Karpacza będzie można podróżować już od 26 kwietnia, natomiast do Krynicy Morskiej od 21 czerwca.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
9 Polonus trasa przewoźnik Warszawa Gizycko
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję