Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Biura turystyczne

Niewzruszone PTTK

Data wysłania: 2005-03-09 10:22 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
W lutym br. PTTK zostawiło dwie szesnastoletnie dziewczynki w górach, gdyż nie przyszły punktualnie na parking. Kierowca, choć wiedział, że dziewczynki są już niedaleko, nie poczekał…

Sytuacja ta dotyczy PTTK w Sosnowcu, które w ferie organizowało wyjazdy na narty do Szczyrku. Dwie dziewczynki wypadły z orczyka na Halę Skrzyczeńską, aby dostać się do autokaru musiały przedrzeć się przez las i przy okazji zmagać się z zawieją, która się rozpętała. Niestety nie zdążyły na umówioną godzinę odjazdu. Autokar odjechał pomimo tego, że dziewczynki dzwoniły do koleżanek, te zaś prosiły kierowcę, żeby zaczekał - bezskutecznie.

"Każdy, kto z nami jedzie, jest zobowiązany do punktualności" - powiedział "Gazecie" Włodzimierz Szkudlarek, członek sosnowieckiego PTTK, który znajdował się wtedy w autokarze.

Prezes PTTK, Stanisław Czekalski twierdzi, ze musiał to być niefortunny zbieg okoliczności. "Gdy dziewczyny zadzwoniły, autobus był już w drodze powrotnej, a kierowca nie mógł zawrócić, bo jezdnia była zatłoczona. Ponieważ dziewczęta były na parkingu, nie groziło im niebezpieczeństwo - mówi prezes Czekalski.

Na szczęście dziewczynki spotkały na parkingu mieszkankę Katowic, która ich podwiozła właśnie do tej miejscowości, skąd już dojechały do domu.

"Mnie kiedyś uciekł autobus PKS-u, który zatrzymał się na krótki postój w Radomiu, choć spóźniłem się tylko trzy minuty. Kierowca nie chciał poczekać. Czasem są takie sytuacje" - dodaje Czekalski.

No cóż PKS, a zorganizowana przez biuro wycieczka to jednak różnica. Zadać sobie można pytanie, co robił pilot podczas tego wyjazdu? Czy do jego zadań nie jest czasem opieka na uczestnikami wyjazdu? A może pilota w ogóle nie było…? Szkoda tylko, że tak poważana firma, jaką jest PTTK stosuje właśnie takie praktyki…

  • pomyłka 

   [2005-03-09 10:22 ]

   Oj, Panu prezesowi Czekalskiemu rzeczywiście niezbyt dobrze wyszło to porównanie... no comments!   odpowiedz »

  • 16-to letnie to nie dziewczynki, ale panienki lub dziewuchy.  

   [2005-03-09 11:51 ]

   Prawdopodobnie bezczelne.   odpowiedz »

   • PTTK - dwie 16 latki 

    [2005-03-11 08:33 ]

    No właśnie prawdopodobnie??? ale nie na pewno!!!! Czyżbyś postąpił podobnie???
      odpowiedz »

   • 16-to letnie to nie dziewczynki, ale panienki lub dziewuchy.  

    [2008-09-24 08:34 83.3.222.*]

    jest fajna   odpowiedz »

   • 16-to letnie to nie dziewczynki, ale panienki lub dziewuchy.  

    [2012-02-06 13:13 89.72.244.*]

    to skandal,nadaje się na sprawę karą a pan porezes jeśl ma resztki honoru to odejdzie   odpowiedz »

    • 16-to letnie to nie dziewczynki, ale panienki lub dziewuchy.  

     [2012-02-09 09:16 188.147.131.*]

     Żaden pan prezes PTTK nigdy nie odejdzie z własnej woli   odpowiedz »

  • O spóźnieniach 

   [2005-03-09 12:01 ]

   Turysta dobiega do przystanku, a autobus własnie rusza. Spóźniłem się tylko pół minutki - skarży się niedoszły pasażer. Panie - mówi przechodzień - martwi sie pan takim drobiazgiem, ja to się kiedyś spóźniłem całą godzinę !   odpowiedz »

  • PTTK - dwie 16 latki 

   [2005-03-11 08:30 ]

   Nigdy nie pozwoliłbym sobie na odjazd z miejsca zbiórki gdyby nie było wszystkich uczestników wycieczki. Sam w swoim życiu organizowałem wycieczki w Polsce, pilotowałem wycieczki poza granicami kraju więc mam prawo do oceny tego postępku. Jest on w pełni naganny i kwalifikuje się do umieszczenia ogólno dostępnej informacji aby nie korzystać z usług tego biura PTTK, który sprawy własne przedkłada nad sprawy klienta, który jeszcze za to mu płaci. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!   odpowiedz »

  • PTTK - dwie 16 latki 

   [2005-03-11 22:04 ]

   Nie dziwią mnie takie praktyki w PTTK, wcale bym się nie zdziwił jakby tam nie było żadnego pilota. Nie zgadzam się z ostatnim zdaniem artykułu, moim zdaniem PTTK nie jest poważną frmą   odpowiedz »

  • PTTK 

   [2005-03-21 11:24 ]

   Nie dziwi mnie nic negatywnego w wykonaniu PTTK.To skostniala struktura pokomunistyczna, oparta na ukladach, starej kadrze- pewnej swojej nietykalnosci.Czy ktokolwiek z pilotow tego autobusu uslyszy chociazby pouczenie od swoich przelozonych? Zapewne nie. PTTK powinno byc dawno zestrukturyzowane i rozliczane za swoj brak kompetencji, niegospodarnosc i zlodziejstwa na swoich obiektach.   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij