Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
- GRECJA: REZYDENT
- Specjalista ds. szkoleń i współpracy franczyzowej
Zobacz także
W PE będą się ważyć sprawy odszkodowań za opóźnienia lotów
Wstępne porozumienie w sprawie wprowadzenia systemu EES
UE podpisuje umowę z Kanadą w sprawie danych pasażerów
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy turystycznej
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film turystyczny
Rada UE zmienia zalecenie w sprawie ograniczeń przemieszczania się
Rada Unii Europejskiej przyjęła nowelizację zalecenia w sprawie skoordynowanego podejścia do ograniczeń swobodnego przemieszczania się w związku z COVID-19.
Zgodnie ze zaktualizowanym zaleceniem do istniejących kategorii: zielonej, pomarańczowej, czerwonej i szarej na cotygodniowej mapie publikowanej przez ECDC dodaje się nowy kolor (ciemnoczerwony). Kolor ten będzie miał zastosowanie do obszarów, na których liczba zakażeń utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, także z powodu pojawiających się mutacji. Obszary te definiuje się jako obszary, na których 14-dniowy skumulowany wskaźnik wykrytych zakażeń COVID-19 wynosi 500 na 100 000 osób lub więcej.
Państwa członkowskie powinny odradzać wszelkie podróże do obszarów czerwonych i ciemnoczerwonych, które nie są niezbędne, starając się jednocześnie uniknąć zakłóceń w podróżach niezbędnych. Powinny wymagać od osób podróżujących z obszaru zaklasyfikowanego jako ciemnoczerwony, aby:
- poddały się przed przyjazdem badaniu na obecność zakażenia COVID-19
- poddały się kwarantannie/samoizolacji
Zdaniem Rady, podobne środki mogłyby mieć zastosowanie do obszarów o wysokiej częstości występowania nowych mutacji.
Biorąc pod uwagę wzrost możliwości badawczych w zakresie COVID-19, zalecenie zostało również zmienione, aby dać państwom członkowskim możliwość wymagania od podróżnych przybywających z obszarów pomarańczowych, czerwonych i szarych, aby wykonali badanie przed wyjazdem.
Jak podkreśla Rada, pracownicy transportu i dostawcy usług transportowych zasadniczo nie powinni być zobowiązani do poddawania się badaniom. Jeżeli państwo członkowskie wymaga także od nich poddania się testów, wówczas należy stosować szybkie testy antygenowe. Osoby mieszkające w regionach przygranicznych i przekraczające granicę codziennie lub często, np. z powodu pracy, nauki lub z powodów rodzinnych, nie powinny być objęte wymogiem poddawania się badaniom ani kwarantannie/samoizolacji. Jeżeli jednak zostanie wprowadzony wymóg badania, ich częstotliwość badań powinna być proporcjonalna.
Te zalecenia mają być odpowiedzią na wzrost liczby zakażeń i zagrożeń stwarzanych przez nowe, bardziej zaraźliwe warianty wirusa w UE i poza nią. Są one zgodne z zaleceniem Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), aby unikać podróży innych niż niezbędne w celu spowolnienia przywozu i rozprzestrzeniania się nowych wariantów wirusa, które budzą obawy.
Działając w sposób skoordynowany, państwa członkowskie chcą zapobiec ponownemu wprowadzeniu kontroli na granicach wewnętrznych i dopilnować, by swobodny przepływ towarów i usług nie został zakłócony.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Nowe zalecenia w sprawie ograniczenia przemieszczania
[2021-02-02 17:07 83.15.178.*]
Kolejne tworzenie fikcji żeby wybrani mogli zarobić więcej kasy odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Darmowe szkolenia dla branży
Drogie Święta i Sylwester w
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dział prawo i podatki:
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
Przedłużony ruch bezwizowy do
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
WHO: Ograniczanie podróżowania nie jest rozwiązaniem na koronawirusa
Polska wysoko w rankingu kierunków dla przemysłu spotkań
Którzy przewoźnicy najbardziej hałasują na Heathrow?
Co warto zobaczyć w Tunezji? Atrakcje i zwiedzanie
Zbliża się weekend za pół ceny
Ostatnie zapisy na workshop dla organizatorów turystyki pielgrzymkowej
Drugie kairskie lotnisko już otwarte
Wizz Air zmienia zasady dotyczące bagażu podręcznego
Grecja zanotowała w czerwcu przychody z turystyki większe niż przed pandemią
Lotnisko w Radomiu będzie zbudowane na nowo?
