Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Kierownik biura podróży
- Pilotaż z Poznania do Warszawy/22-24.04
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- praca zdalna w biurze podróży
- JUNIOR PRODUCT MANAGER
- Pielęgniarka obóz nad morzem
- ITAKA CH AUCHAN SOSNOWIEC
- Specjalista d/s/turystyki ŁÓDŹ
- Pilot wycieczek
- Manager Sprzedaży i Rozwoju Partnerstw (OTA) -...
Zobacz także
Ryanair zainaugurował nowe połączenia z Modlina
Ceny paliwa lotniczego rosną szybciej niż ceny ropy
AirBaltic wzmacnia obecność na Lotnisku Chopina
Kraków Airport doczeka się nowego ILS
Konflikt na Bliskim Wschodzie dotyka polskie lotniska
3/4 rocznych wzrostów cen wycieczek spowodowane przez szybki wzrost cen paliwa lotniczego
Otwarcie portu lotniczego na Wyspie św. Heleny
Najbardziej odosobniona wyspa na świecie, Wyspa Św. Heleny może się kojarzyć z postacią Napoleona Bonaparte, który przebywał tam w ostatnich latach swojego życia. Teraz już jest dostępna dla turystów.
Dotarcie na wyspę było dotychczas bardzo ograniczone ze względu na odizolowanie od reszty świata. Położona jest na Oceanie Atlantyckim, ok. 1,9 tys. km od wybrzeży Afryki i 1,8 tys. km od brzegów Ameryki Południowej. Od najbliższej Wyspy Wniebowstąpienia, będącej również terytorium brytyjskim, dzieli ją aż 1,1 tys. km. Jest to mała wyspa na której żyje niespełna 4,3 tysiące mieszkańców. Jedynym środkiem komunikacji z wyspą był statek Brytyjskiej Poczty Królewskiej "RMS St. Helena". Do tej pory prom do wyspy dobijał raz w miesiącu.
Dlatego też turystyka nie była rozwinięta na Św. Helenie. Teraz to z pewnością się zmieni. W zeszłą sobotę, na wyspie wylądował pierwszy samolot komercyjnych linii lotniczych z 78 pasażerami na pokładzie. Samolot przyleciał z Johannesburga w RPA i była to maszyna należąca do Airlink południowoafrykańskich linii lotniczych. Już w 2010 r. miało zostać otwarte lotnisko, wszystko jednak przesunęło się w czasie.
Ostatecznie port został zakończony w wrześniu 2015 roku. Na komercyjny lot trzeba było czekać aż 2 lata. Okazało się, że silne wiatry mogą stanowić zagrożenie dla dużych samolotów. Po licznych testach i badaniach zezwolono na użytkowanie lotniska, jednak przez mniejsze samoloty niż planowano. Ceny biletów wynoszą ok. tysiąc funtów w dwie strony.
Miejscowa korporacja St. Helena Leisure Corporation planuje przyciągnąć na wyspę bogatych turystów. Chce wybudować m.in. luksusowe hotele i pole golfowe. Za firmą stoi międzynarodowa grupa hotelarska Oberoi Hotels and Resorts, która posiada prestiżowe hotele od Australii po Mauritius.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Rada UE przyjęła nową dyrektywę
Lublin z nową atrakcją
Dział transport:
Rada UE przyjęła nową dyrektywę
Ryanair zainaugurował nowe połączenia z
18 nowości w letnim rozkładzie z Katowice
Starsze aktualności:
Początek roku w greckiej turystyce poniżej
Gault & Millau wraca do
Hotele w Europie i w Polsce z dobrymi
Jeszcze można zgłaszać się do konkursu na Najlepsze Wsie
Travelplanet.pl i Wakacje.pl
Nowa linia charterowa dla
Europejskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych rozpoczyna
Ilu nowych samolotów będą potrzebować przewoźnicy?
Enter Air podsumowuje półrocze
Z Polski do Czech z testem PCR
Chcesz poznać prawne aspekty turystyki dzieci i młodzieży?
Kto zwyciężył w regatach hotelarzy?
Rozpoczęto remont kolejki na Kasprowy Wierch
Lotnisko w Radomiu zostanie rozbudowane?
Ile turyści wydali w Krakowie?
Liczba Polaków odwiedzających Czechy rośnie
Wzrasta popyt na Egipt i Turcję
Jak prezentują się ceny na Lato 2020
Jaworzyna wysyła bony naszym klientom
Mielno walczy z medialnymi rewelacjami stawiającymi nadmorskie miejscowości w złym świetle
Nagrodzono najlepsze publikacje turystyczne
Województwo pomorskie nagradza zasłużonych dla rozwoju turystyki
Kraków Airport liderem wzrostów wśród lotnisk regionalnych
Dokąd Polacy pojadą na wakacje?
Izrael zamknął przejście graniczne w Tabie
