Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
- PILOT WYCIECZEK TURCJA
- specjalista d/s turystyki
- Pilotaż z młodzieżą/ z Kielc do Warszawy/ 18-19.03
- Specjalista ds. Turystyki, Warszawa, TUI Centrum...
- Itaka Galeria Północna/specjalista ds turystyki
- PILOT WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH - Kreta, Grecja
- Travelplanet.pl Katowice,...
W okolicy Auschwitz II-Birkenau powstał nowy parking
Przy niemieckim obozie Auschwitz - Birkenau został otwarty nowy parking. Dzięki tej inwestycji znaczna część ruchu turystycznego zostanie przeniesiona o kilkaset metrów od zabytkowych miejsc.
Dotychczasowy parking mieścił się tuż przy bramie głównej dawnego obozu, która dla wielu osób jest symbolem Auschwitz. Zagraża to zabytkom - drogą przebiegającą wzdłuż poobozowych drutów, codziennie przejeżdża wiele autokarów, które parkują przy bramie, powodując jej pęknięcia.
Na nowym parkingu zmieści się 147 samochodów i 36 autokarów. Koszt inwestycji wyniósł 4 mln złotych - pieniądze na ten cel pochodziły głównie z funduszów trzeciego etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego, 550tys. zł dołożyła gmina. Obiekt jest zarządzany przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. W przyszłości parking ma zostać rozbudowany. W drugim etapie inwestycji powstanie zaplecze do obsługi turystów oraz nowa droga, dzięki której zmniejszy się ruch na drodze przy byłym obozie. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Ich koszt ma zostać pokryty z funduszy przeznaczonych na realizację czwartego etapu rządowego programu na lata 2012 -2015.
Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy przyjęty został w 1996 roku, po konflikcie związanym z budową przez spółkę Maja z Oświęcimia centrum handlowego w pobliżu murów byłego KL Auschwitz. Program, skierowany do samorządów z rejonu Oświęcimia, zakłada uporządkowanie i zagospodarowanie strefy ochronnej wokół Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau a także poprawę układu komunikacyjnego w mieście. Oprócz dróg, dzięki funduszom z programu, powstała m.in. szkoła wyższa. Druga część programu zakładała inwestycje w latach 2003-2006, trzecia 2007-2011. W ubiegłym roku przez rząd została przyjęta uchwała o przeznaczeniu 34 mln na czwarty etap programu, który realizowany będzie w latach 2012-2015.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Street Art zachęci do przyjazdów do
Ryanair zapowiada rekordową siatkę połączeń z
Join UP! otworzył własne DMC w
EES może generować duże opóźnienia w ruchu
Dział transport:
Wyrok w sprawie przydziału slotów na obleganych
Ryanair zapowiada rekordową siatkę połączeń z
EES może generować duże opóźnienia w ruchu
Starsze aktualności:
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
Unijna weryfikacja podróżnych coraz
Stradom House Autograph Collection w Krakowie z nową
Fly.pl - wzrosty na New Connect
Ryanair sprzeda 1 milion miejsc
Charakterystyka przyjazdów do Polski w 2012
Animacja Czasu Wolnego - szkolenie + propozycje pracy w turystyce
Ryanair inauguruje krajowe loty z Gdańska
Awantura o orzeszki w samolocie
Najstarsza impreza etnograficzna w Czechach
Portugalia zaprasza na TT Warsaw
