Ogłoszenia
Ogłoszenia
- organizator wyjazdów
- Pilotaż, Chorwacja 10-20.09.2022
- Sprzedawca usług hotelarskich i konferencyjnych
- Poznań - specjalista ds turystyki
- Rezydent biura podróży na Krecie
- Pomysł jest tylko go realizować
- Przedstawiciel handlowy - ETI Sp. z o.o.
- Wychowawca kolonijny 10-19.08 Zakopane
- Specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds sprzedaży - Koszalin

Accor: Wirtualne spotkania nie zastąpią rzeczywistych
Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Accor, wraz z powrotem bezpośrednich spotkań z klientami i partnerami biznesowymi, pracownicy spodziewają się wzrostu przychodów o średnio 1/4 w najbliższym czasie.
Wirtualne spotkania stają się powoli nieodzowną częścią dzisiejszej rzeczywistości biznesowej. Accor przeprowadził badania nad wpływem zmiany formy spotkań na wyniki biznesowe. Wśród wniosków zebranych przez grupę w ciągu ostatniego roku specjaliści przewidują średni wzrost liczby zawieranych transakcji o 23% w perspektywie roku przy powrocie możliwości spotkań bezpośrednich. Jednocześnie badani wskazują, że spotkanie twarzą w twarz daje rezultaty zbliżone do trzech rozmów przez telefon lub wideokonferencji. Pokazuje to, jak duże znaczenie ma bezpośrednia osoba.
Głównym z problemów, na jaki zwraca 30 proc. badanych jest brak interakcji na poziomie mowy ciała i sygnałów niewerbalnych. Dla 22 proc. respondentów nawiązanie rozmowy pozwalającej tworzyć bezpośrednie relacje jest znacznie trudniejsze przy wirtualnych spotkaniach. Dodatkowo 37 proc. pracowników w ostatnich miesiącach doświadczyło problemów technicznych w postaci złej jakości czy utraty połączenia w trakcie spotkania online, co jest utrudnieniem w rozmowach biznesowych.
Dla części badanych zamknięcie lokali gastronomicznych wpłynęło na ograniczenie spotkań z klientami, na co wskazuje 1/6 pracowników (18 proc.), co w ich ocenie w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa na wyniki finansowe. Z kolei dla 20 proc. wirtualne rozmowy z wykorzystaniem technologii są zbyt formalne i pozbawione ludzkich interakcji.
Badanie zrealizowane przez Accor podkreśla tęsknotę pracowników za powrotem do sprawdzonych form kontaktów z klientami, związanych także z życiem towarzyskim i działaniami reprezentacyjnymi. Prawie połowa badanych (47 proc.) wyczekuje interakcji społecznych związanych ze spotkaniami w czasie pracy.
Ostatnie miesiące dla wielu osób pokazały prawdziwą wartość bezpośrednich kontaktów. Powrót spotkań twarzą w twarz, sprawia, że możemy docenić je bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wyniki naszych badań jasno mówią o wpływie formy spotkań na wyniki. Potencjalny 25-procentowy wzrost przychodów ze spotkań bezpośrednich przyniesie gospodarce miliony, jak nie więcej. Kluczowy jest także aspekt psychologiczny wpływu ostatnich miesięcy dla nas wszystkich. Ludzie potrzebują kontaktu z innymi, jednak technologia, choć umożliwia nieograniczony kontakt pozbawia nas niewerbalnych sygnałów obecnych tylko w kontaktach twarzą w twarz. Wprawdzie rozwiązania cyfrowe w biznesie zostaną z nami w przyszłości, to spotkania bezpośrednie wciąż mają znaczenie przy zawieraniu transakcji. Technologia nie jest w stanie w pełni zastąpić kontaktu. Przeprowadzone przez nas badania podkreślają hybrydowy trend, który będzie trwałym dziedzictwem ubiegłego roku. - Karelle Lamouche, dyrektor ds. strategii, wydajności i integracji w Accor.
Cztery trendy w spotkaniach na najbliższe lata według Karelle Lamouche:
- Spotkania hybrydowe: Łączenie wirtualnego i "fizycznego" uczestnictwa w wielu lokalizacjach.
- Spotkanie zamykające: W drugiej połowie 2021 roku wzrośnie liczba bezpośrednich spotkań zamykających transakcje, ponieważ fundamenty zbudowane cyfrowo zaowocują przy dobijaniu targu.
- Spotkania z kulturą: Eksperci oczekują, że "spotkania kulturowe" staną się normalnym elementem działalności biznesowej w miarę wychodzenia z pandemii. Po roku lub więcej rozłąki ludzie łączą się ponownie, by budować zespoły i kulturę.
- Spotkania liderów: Spotkania w małym gronie będą miały duże znaczenie na krótką metę - ponowne spotkania zarządów, zespołów kierowniczych. Silna będzie potrzeba łączenia się z innymi. Firmy będzie do siebie ciągnęło, a ludzie znów będą łączyć się osobiście.
Komentarze
Światowa Rada Podróży i Turystyki (WTTC) oraz Europejska Komisja Turystyki (ETC) ostrzegają, że ożywienie sektora turystycznego może być poważnie zagrożone, jeśli prawie 1,2 mln miejsc pracy w całej UE pozostanie nieobsadzonych. WTTC w swojej...
W związku z sytuacją epidemiczną, turyści zrezygnowali z wyjazdu. Początkowo zaakceptowali potrącenie w wysokości 80 proc. kosztów wyjazdu, następnie, uchylili się od tego powołując się na działanie pod wpływem błędu. Sprawa trafiła do Sądu...
Tagi:
Komentarze:
Spotkania wirtualne mniej skuteczne niż bezpośrednie?
[2021-06-30 20:28 178.37.158.*]
Badania robione przez bezpośrednio i żywotnie zainteresowanych są obarczone ich chciejstwem. Na końcu wszelkich zamówień spotkań są dyrektorzy finansowi i księgowi. Teams nie kosztuje prawie nic a delegacja, nawet bez noclegu owszem. odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
Nowa spółka na rynku apartamentów w
Hotele z 29% wzrostem liczby gości, ale wciąż poniżej poziomu sprzed
Dla kogo 2022 rok będzie
Dział badania rynku i analizy:
Wyjazdy na Kretę tańsze niż przed
Hotele z 29% wzrostem liczby gości, ale wciąż poniżej poziomu sprzed
UNWTO: ożywienie turystyki przyspiesza
Travelplanet.pl: Turyści, którzy skorzystali z first minute są
Masters of Travel przewiduje spadek liczby podróży
Starsze aktualności:
ECK: najwięcej skarg na przewoźników lotniczych, ale i tak mniej niż rok
Wakacje.pl analizują preferencje wyjazdowe
Holandia stopniowo zniesie ograniczenia
Duży wzrost liczby turystów w
Średnie ceny letnich wyjazdów niższe niż przed
Turecka atrakcja z turystycznym
Rego-Bis wprowadzi czartery do Bośni i
Tunezja wpuści zaszczepionych podróżnych bez
Turyści decydowali się na coraz dłuższe i bardziej komfortowe
Przeszło 100 tys. osób na karnawale w
Zakwaterowani w innym hotelu turyści domagali się zwrotu całości kosztów imprezy - wyrok
Rozporządzenie zmieniające zasady kwarantanny weszło w
Reaktywacja Rady Ekspertów ds.
Polacy wysoko w międzynarodowym rankingu zaufanych fachowców w branży
Wzrost liczby turystów w Dubaju
Ceny w biurach raz w górę, raz w dół
Lufthansa zamawia nowe samoloty
Sanepid sprawdza hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe
Europejskie niebo zostanie zamknięte dla białoruskich przewoźników?
Coraz więcej turystów korzysta z bazy noclegowej
NIK kontroluje przejścia graniczne na wschodzie
Rainbow zaskakuje wzrostem sprzedaży lata
Rajska wyspa zamknięta dla turystów
Czy basen niebezpieczny dla dzieci jest dobrą reklamą biur(a)?
Przyjeżdżający z Wielkiej Brytanii objęci kwarantanną
Szwecja rozpoczyna współpracę z Airbnb
Uzbekistan znosi wizy dla turystów z Polski
Polska otwiera się na kolejne kraje
ITD od początku wakacji skontrolowała ponad 600 autokarów
SCAN HOLIDAY - rezydent w Sharm el Sheikh
Parking przy lotnisku Pyrzowice Katowice
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Oddział im. H.
