Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajUIA otrzyma nowe samoloty

W styczniu 2018 roku, Ukraine International Airlines otrzyma pierwszego z dwóch planowanych Boeingów 777, które będą obsługiwać trasy dalekiego zasięgu. Samoloty te będą wykorzystywane na połączeniach do Nowego Jorku, Pekinu i Tel Awiwu - ogłosił na konferencji prasowej Przewodniczący Rady Nadzorczej UIA, Aron Mayberg.


Boeing 777 w barwach UIA będzie największym samolotem pasażerskim latającym z i na Ukrainę. Samolot będzie posiadał trzyklasową konfigurację: klasę Biznes, klasę Premium Economy oraz Economy oferując łącznie 360 foteli. Według Mayberga, każdy fotel w Boeingu 777 UIA będzie wyposażony w wbudowany monitor i indywidualny system rozrywki pokładowej a pasażerowie będą również mogli korzystać z pokładowego wifi.

Według obecnych planów, UIA spodziewa się otrzymać cztery Boeingi 777. Będą one latać równolegle z wykorzystywanymi obecnie Boeingami 767-300, które będą systematycznie wycofywane z floty UIA od 2019 roku.

w 2018 roku ukraiński przewoźnik planuje rozszerzyć siatkę swoich połączeń dalekodystansowych o dwa kolejne miasta: Szanghaj w Chinach i Toronto w Kanadzie.

UIA rozważa również budowę nowego hangaru naprawczego na lotnisku Boryspol. Obecnie odczuwamy ogromny brak miejsca do serwisowania i napraw naszych samolotów, zwłaszcza teraz, gdy zaczniemy eksploatować Boeinga 777. Jest to jeden z czynników, który pozwoli nam na szybszą obsługę techniczną maszyn a zarazem na poprawę regularności, która nie jest obecnie wystarczająco wysoka. - powiedział Mayberg.

Aktualnie flota dalekodystansowa UIA składa się z czterech Boeingów 767-300. Według państwowego rejestru cywilnych statków powietrznych, były one wyprodukowane w latach 1991-1993.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij