Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajIle zarobiła grupa Emirates?

Grupa Emirates podsumowała swój rok obrachunkowy. Ile zarobił bliskowschodni przewoźnik?


W opublikowanym raporcie rocznym, Grupa Emirates ogłosiła zysk w wysokości 2,5 mld AED (670 milionów USD) za rok finansowy kończący się 31 marca 2017 r., czyli o 70% niższy w stosunku do zeszłorocznego zysku rekordowego. Przychody Grupy wyniosły 94,7 mld AED (25,8 mld USD), co stanowi wzrost o 2% w stosunku do zeszłorocznych wyników, a saldo środków pieniężnych Grupy zmniejszyło się o 19% do 19,1 mld AED (5,2 mld USD), głównie w wyniku spłaty dwóch obligacji z terminem zapadalności i wysokich inwestycji w flotę i zasoby związane z samolotami.

Zgodnie z obecnym stanem koniunktury i wspieraniem przyszłych planów inwestycyjnych Grupy, za rok fiskalny 2016-17 nie będzie wypłacana dywidenda na rzecz Investment Corporation of Dubai (ICD).

W latach 2016-17 Grupa zainwestowała łącznie 13,7 mld AED (3,7 mld USD) w nowe maszyny i urządzenia, przejęcia innych firm, udogodnienia, technologie i inicjatywy na rzecz pracowników.

Z raportem Emirates można zapoznać się poniżej.


Możesz także pobrać plik: turinfo_20170511_annual_report_2017.pdf
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij