Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Niedzielski: widzimy odwracanie się spadkowego trendu liczby zakażeń
Dzisiejsze wyniki jeżeli chodzi o dzienną liczbę zakażeń pokazują odwracanie się spadkowego trendu liczby zakażeń - ostrzegał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.
Jak przekonywał szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej, do tej pory obserwowaliśmy zmniejszenie dziennej liczby zakażeń. Dzisiejsza liczba zakażeń wynosząca 2,5 tysiąca przypadków, wydaje się liczbą małą, ale przypominam, że to liczba która raportuje faktyczne przypadki z niedzieli. Jest ona wyższa o ponad sto osób od liczby, która była raportowana tydzień temu - mówił Niedzielski. Dodał, że tendencja do raportowania większej ilości zakażeń jest obecna od tygodnia. Średnia liczba dziennych przypadków z ostatniego tygodnia zbliżyła się do poziomu 5544, a tydzień wcześniej było to 5256 - powiedział minister. Trudno jednak za ten stan rzeczy obwiniać hotele, które mogły się otworzyć dopiero od piątku.
Minister Niedzielski, odnosząc się do zachowania dużych grup ludzi na ulicach Zakopanego, zagroził, że jeśli łamane będą zasady sanitarne, to niektóre formy lockdownu będą mogły powrócić. Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem III fali pandemii. W weekend widzieliśmy obrazki, które nawet trudno komentować. Odpowiedzialność w tej sytuacji ma szczególne znaczenie. Jeżeli wykonujemy pewne kroki polegające na luzowaniu obostrzeń, to nadal jesteśmy zobowiązani do zachowywania się w sposób odpowiedzialny, do zachowywania dystansu, do noszenia maseczek. - mówił Niedzielski.
Minister zdrowia podkreślił, że hotele, same w sobie nie stanowią zagrożenia. Główny Inspektor Sanitarny i cały Sanepid, na moje zlecenie prowadziły intensywne kontrole w hotelach i wypadły one dobrze. Jeżeli chcemy pozwolić na powrót do normalnego funkcjonowania biznesu to takie zachowania przekreślają te szanse i mogą doprowadzić do tego, że będziemy musieli cofać luzowanie restrykcji - mówił Niedzielski. Minister dodał, że mamy grupę przedsiębiorców, którzy podejmują wielki wysiłek aby dostosować się do reżimu sanitarnego i ten wysiłek może zostać zniweczony całkowicie bez ich winy. Podkreślił, że jeśli wskaźniki epidemiczne będą wzrastać to decyzja będzie mogła być tylko jedna, nie wykluczając możliwości zróżnicowania ograniczeń dla poszczególnych regionów.
Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczek dodał, że przez cały weekend GIS sprawdzała w jaki sposób przepisy sanitarne są przestrzegane w obiektach noclegowych i podkreślił, że hotelarze stanęli na wysokości zadania. Wskazał, że skontrolowanych zostało 2718 obiektów i tylko w jednym wykryto poważne naruszenia, które poskutkowały decyzją o zamknięciu obiektów i wszczęciu postępowania, które może zakończyć się nałożeniem kary administracyjnej.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Niedzielski: hotele są bezpieczne
[2021-02-16 09:38 193.160.10.*]
Obserwując co sie działało w minione weekend dla mnie to stało się nie tylko w Zakopane np. w Wiśle i inne miejsce w górach. Ogromne ilość turystów, korki jak co roku w górach w obu stron. Skoro że ludzie wychodzili i się pobawili tzn. że są zdrowi i nikt nie jest chory bo chorzy są w domach lub w Szpitalach. Albo jest pandemia dla mnie wtedy to jest że ludzi padają jak motyle od początku tego cyrku albo nie ma bo widać jak zdrowi są. A na innej choroby o wiele wiecej zgoń niz to co sie dzieje. odpowiedz »
Niedzielski: hotele są bezpieczne
[2021-02-16 15:20 77.112.84.*]
Co chciałeś przekazać? Bo widzę, że masz trudności z formułowaniem myśli... odpowiedz »
Niedzielski: hotele są bezpieczne
[2021-02-17 08:45 193.160.10.*]
Masz racje ;) inaczej: Nie widzę że jest pandemia, informacje w mediach jest inna niż w rzeczywistość. odpowiedz »
Niedzielski: hotele są bezpieczne
[2021-02-16 14:48 46.204.32.*]
rządowe komunikaty jak tuba propagandowa, dopasowująca wyniki do życzeń decydentów, którzy nas informują o zadowoleniu z samych siebie bądź niezadowoleniu z nas, obywateli, tragedia ! odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
Nad Bałtykiem Święta szansą na dobry koniec
Dział prawo i podatki:
Nad Bałtykiem Święta szansą na dobry koniec
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
Przedłużony ruch bezwizowy do
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Starsze aktualności:
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Rakieta trafiła polską turystykę
Internetowy agent turystyczny rozpoczyna ekspansję na nowe rynki
Wyjazdy turystyczne tańsze niż przed tygodniem
UOKiK: nieprawidłowości w parkach rozrywki
Wyniki dubajskiej turystyki w I kwartale roku
Minister zdrowia rekomenduje zniesienie obostrzeń
Nowa siatka połączeń z wrocławskiego lotniska
Francuski restaurator poprowadzi cykl warsztatów kulinarnych
Biura podróży przygotują kodeks dobrych praktyk
Będzie rozbudowa lotniska Warszawa-Modlin?
UIA notuje wzrost liczby pasażerów
Turystyka w których miastach ma największy wkład w krajowe PKB?
Varadi: podwyżka opłat lotniskowych szkodliwa dla wzrostu gospodarczego całego kraju
Wizz Air wznawia loty z Polski
Wkrótce zostanie otwarty hotel ibis Styles Warszawa City
Minister Gut-Mostowy rozmawiał z przedstawicielami organizacji turystycznych
Tegoroczna majówka inna niż w poprzednich latach?
Sieć a&o zwiększa nacisk na wyszukiwanie talentów
Czy ktoś był w hotelu Mari w Turcji????
REZYDENCI BIURA PODRÓŻY - SEZON 2019 - OSTATNIE MIEJSCA
Krzysztof Wojtkowiak nowym prezesem bydgoskiego portu lotnic
