Pracownicy McDonalds strajkują

To pierwsza tego typu akcja z udziałem zatrudnionych w McDonald's na terenie Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, pracownicy najsłynniejszej sieci fast - food nie są zadowoleni m. in. z płac i wkrótce rozpoczną strajk.


4 września br. pracownicy zaledwie dwóch spośród 1250 restauracji sieci McDonald's w Wielkiej Brytanii rozpoczną strajk. Domagają się podniesienia stawki godzinowej do 10 funtów z obowiązującej obecnie stawki minimalnej 7,5 funta. Protestujący zwracają uwagę na brak pewności zatrudnienia oraz chcą uznania organizacji związkowej McDonald's. Media strajk okrzyknęły "przełomowym wydarzeniem" ponieważ jest to pierwszy strajk w historii McDonald's na terenie Zjednoczonego Królestwa, gdzie amerykański gigant fast-food działa od 1974 r.

Co więcej, 4 września w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Pracy. Protesty w ten dzień mają podkreślić solidarność brytyjskich związkowców z zatrudnionymi w fastfoodach na całym świecie.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij