Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajAirbus wycofa z produkcji jeden z modeli?

Największy samolot pasażerski na świecie przejdzie do historii? Władze Airbusa rozważają zaprzestanie produkcji modelu A380.


Jak donosi Agencja Reutera, powołując się na trzy źródła, jeśli nie dojdzie do finalizacji kontraktu z liniami Emirates to Airbus przestanie produkować samoloty A380. Airbus negocjował z bliskowschodnim przewoźnikiem kontrakt na 36 maszyn tego typu. Negocjacje, wartego 16 mld dolarów kontraktu załamały się. Miały zostać wznowione, ale póki co nie ma informacji o ich postępach.

Zamówienie na te ponad 30 samolotów, to minimum jakiego potrzebuje koncern do utrzymania linii produkcyjnych przez następne 10 lat. Przewoźnik, z kolei chce mieć pewność, że produkcja zostanie utrzymana, co zagwarantuje mu bezpieczeństwo inwestycji i dostaw zarówno nowych samolotów, jak i części zamiennych do nich.

Stworzenie A380 kosztowało Airbusa 11 mld euro.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij