Booking.com porozumie się z tureckim rządem?

Odbyły się oficjalne rozmowy, tureckiego ministra gospodarki, Nihata Zeybekci z przedstawicielami booking.com. Spotkanie jest pierwszym krokiem do osiągnięcia porozumienia. Minister podkreśla, iż szukanie rozwiązania w tej sytuacji jest koniecznością - podał Hurriyet Daily News.


Pod koniec marca bieżącego roku booking.com, został zablokowany dla użytkowników z Turcji. Zagraniczni turyści w dalszym ciągu mogą rezerwować tureckie hotele za pomocą tego serwisu. Stowarzyszenie Tureckich Agencji Turystycznych (Tursab) zarzucało bookingowi łamanie prawa obowiązującego w tym kraju, wskazując na nieuczciwą konkurencję. Według tamtejszej agencji prasowej Adanolu, miejscowy Sąd Gospodarczy zdecydował się na takie działania w ramach środka ostrożności.

Minister publicznie przyznał, że ma pewne zastrzeżenia do booking.com i do innych stron internetowych działających na podobnych zasadach. Według niego bogacenie się innych, nietureckich podmiotów, bez żadnych większych zysków dla samej Turcji, jest niesłuszne.

Zapytany przez turecką gazetę o żądanie postawione booking.com, Nihat Zeybekci podkreśla, że rozmowy są w toku.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij