Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
SzukajAtak w pobliżu atrakcji turystycznej w Egipcie

Kolejny atak terrorystyczny w Egipcie. Tym razem jego celem stał się klasztor św. Katarzyny, znajdujący się na południowym Synaju.


We wtorek, 18 kwietnia, uzbrojony w broń palną napastnik zaatakował policjantów, znajdujących się kilkaset metrów od wejścia do świątyni. Jak podaje Reuters zabił przynajmniej jedną osobę, a cztery ranił. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Polski MSZ w dalszym ciągu utrzymuje ważność ostrzeżenia, które wydał 11 kwietnia, a więc po wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Egipcie.Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu - z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.

To kolejny atak na chrześcijańską świątynię w Egipcie. Do poprzednich doszło w niedzielę palmową. Atak nastąpił na 10 dni przed planowaną wizytą w Egipcie papieża Franciszka.

Znajdujący się u stóp góry Synaj klasztor został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij