Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
FlixBus wchodzi do krajów bałtyckich
FlixBus ogłosił swoje plany rozwoju w krajach bałtyckich.
Oferta na start będzie składać się z 19 kierunków w ramach 5 regularnych linii, łączących główne miasta na Litwie, Łotwie i Estonii z Warszawą i Berlinem.
Nowe połączenia FlixBusa wystartują z Tallinna, Rygi, Wilna i Kowna. Pierwsze autobusy wyruszą w trasę już 16 lipca 2020 roku.
Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań i mimo opóźnień związanych z pandemią możemy w końcu kontynuować nasze plany dotyczące Litwy, Łotwy i Estonii - powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie, który odpowiada również za rozwój spółki w krajach bałtyckich.
Pierwszym lokalnym partnerem autobusowym FlixBusa w krajach bałtyckich została firma Ollex z Wilna, która obsłuży większość nowych połączeń. Przedłużoną linię z Berlina przez Warszawę do Wilna w dalszym ciągu będzie obsługiwał Żak Express. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży.
Start FlixBusa w krajach bałtyckich był uzależniony między innymi od tempa i efektów wznawiania połączeń w Polsce - tak, aby bazując na systemie przesiadkowym, pasażerowie podróżujący z krajów bałtyckich mogli mieć łatwy dostęp do siatki FlixBusa w Polsce, Europie Zachodniej i Południowej.
Reaktywacja połączeń FlixBus Polska rozpoczęła się 28 maja 2020 i systematycznie, co tydzień, odmrażane były kolejne linie.
Na wszystkich połączeniach FlixBusa w Polsce i krajach bałtyckich obowiązują rozszerzone standardy bezpieczeństwa i higieny w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerów, kierowców i pracowników FlixBusa. Uwzględniają one przede wszystkim:
- Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów i kierowców podczas odprawy oraz podróży FlixBusem;
- Bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów przy wejściu na pokład;
- Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu (środek dezynfekujący udostępniony przez przewoźnika);
- Wejście na pokład wyłącznie środkowymi drzwiami;
- Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.
- Dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.
Komentarze
Tagi:
Dział aktualności dnia:
IGHP: listopad z lepszymi wynikami niż rok
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Polska turystyka rośnie i będzie
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dział dla turystów:
IGHP: listopad z lepszymi wynikami niż rok
LOT zapowiada nowe połączenia z
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Starsze aktualności:
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
Ryanair zezwala na darmowe dwa bagaże podręczne na lotach do Izraela
LOT omija przestrzeń powietrzną Iranu
Zmiana prezesa w Neckermann Podróże
Jak Kraków przepalał pieniądze
ICAO aktualizuje wytyczne dotyczące bezpieczeństwa
Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok, który może utrudnić pracę touroperatorom
KLM: nowe narzędzie dla pasażerów
Restauracja zamknięta po nieszczęśliwym wypadku
IATA: Silne wzrosty w klasach premium
Karta EKUZ do odbioru w Katowice Airport
Emirates rozszerza siatkę połączeń w ramach code share
IATA: Powrót zasady 80-20 przedwczesny
KLM oferuje nowe połączenia i wznawia loty do Chin
Granica z Czechami na Śląsku otwarta
Ile zarobiła Grupa Novaturas w 2018 roku?
Strajk u przewoźnika nie musi być nadzwyczajną okolicznością
Enter Air odebrał pierwszego Boeinga 737 MAX 8
Dojazd z lotniska w Poznaniu do centrum
