UNWTO potępia decyzję USA o przywróceniu części ograniczeń turystycznych

Światowa Organizacja Turystyki potępiła decyzję administracji Stanów Zjednoczonych Ameryki za wznowienie restrykcji wobec Kuby


Prezydent USA, Donald Trump uznał, że jego poprzednik zgodził się na zbyt wiele ustępstw wobec w Hawanie. Zapowiedział, że restrykcje wobec kubańskich władz pozostaną w mocy do czasu, aż tamtejszy rząd uwolni więźniów politycznych, przestanie represjonować przeciwników i zacznie szanować wolność słowa. Celem wznowienia ograniczeń jest ukrócenie przepływu gotówki do kubańskiego wojska i wywarcie większego wpływu na tamtejszy rząd. W ramach restrykcji m.in. znów zakazane będą wycieczki "people-to-people", których celem jest przybliżenie Amerykanom podróżującym na Kubę codziennego życia i kultury mieszkańców wyspy.

To krok wstecz i silny atak na wolność podróżowania - stwierdził sekretarz generalny UNWTO, Taleb Rifai. Ta decyzja będzie miała ograniczony wpływ na rozwój turystyki na Kubie, ale będzie to miało znaczący wpływ na amerykańską gospodarkę i amerykańskie miejsca pracy. Wiele firm z USA zaczęło inwestować i prowadzić interesy z Kubą, biorąc pod uwagę olbrzymi potencjał turystyki kubańskiej, który inne kraje z pewnością wykorzystają- dodał.

Turystyka jest jednym z kluczowych sektorów kubańskiej gospodarki, który przyciąga również zainteresowanie zagranicznych inwestorów. W 2016 r. Kubę odwiedziło ponad 4 miliony zagranicznych turystów, co oznacza, że w ciągu pięciu ostatnich lat liczba turystów na tej pięknej wyspie wzrosła aż o milion.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij