Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Koloseum dostępne dla turystów w całej okazałości

Przez czterdzieści lat czwarte i piąte piętro Koloseum było zamknięte dla odwiedzających. Wkrótce będzie można podziwiać widok na cały amfiteatr i Rzym z tzw. pierścieni.


Początkiem listopada zostanie udostępniona nowa trasa zwiedzania rzymskiego Koloseum. Obiekt przeszedł gruntowny remont i zwiedzanie będzie się odbywało w grupach 25 osobowych z przewodnikiem, przy wcześniejszej rezerwacji. Turyści będą mogli stąpać po pierścieniach ostatnich pięter, jak przed dwoma tysiącami lat, gdy na arenie odbywały się wielkie widowiska i walki gladiatorów.

Na czwartym piętrze zasiadali kupcy i mieszczaństwo. Na piątym pierścieniu, zrekonstruowanym potem w XIX wieku, zasiadali plebejusze. Włoski minister kultury Dario Franceschini podkreślił, iż otwarcie otwarcie ostatnich pięter to kolejny krok mający na celu prezentację całego Koloseum. Trwają też przygotowania do budowy areny, czyli przykrycia obecnych jej pozostałości. Na sfinansowanie przedsięwzięcia przeznaczono 18 milionów euro. Planowany jest też wielki remont podziemi amfiteatru Flawiuszy.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij