TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Ryanair zapowiada nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

Od marca 2022 roku linie Ryanair uruchomią nowe połączenie lotnicze z Wrocławia. Bilety już są w sprzedaży.


Samoloty irlandzkiego przewoźnika polecą na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Na nowej trasie dostępne będą cztery rejsy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Połączenie rusza 28 marca 2022 roku, czyli wraz z letnim rozkładem lotów. Bilety są już jednak dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica. To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko Sztokholm Arlanda znajduje się niespełna 40 km od centrum stolicy Szwecji. Pasażerowie mają do dyspozycji m.in. szybkie połączenie kolejowe - pociąg Arlanda Express pokonuje trasę do Dworca Głównego w Sztokholmie w 20 minut.

Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia. Jesteśmy  przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje. Obserwujemy też duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Są więc powody do optymizmu - podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

»»»» Starsze informacje 2021-10-21 ««««


Nowe połączenie w Wrocławia
Wizz Air ogłosił nową trasę z Polski na Wyspy Kanaryjskie.

Od 22 grudnia przewoźnik będzie oferować cotygodniowe loty z Wrocławia na Lanzarote. Bilety są już dostępne w sprzedaży. Loty będą odbywać się w środy.

Starsze informacje 2021-10-07


Przewoźnik wraca na wrocławskie lotnisko
4 listopada linie SAS wznawiają loty z Wrocławia do Kopenhagi. Do stolicy Danii można będzie polecieć dwa razy w tygodniu.

Kopenhaga wraca do wrocławskiego rozkładu lotów po dłuższej przerwie. Od 4 listopada samoloty SAS będą kursować na lotnisko Kastrup w każdy czwartek i niedzielę. Lot potrwa tylko godzinę i 15 minut.

Cieszy nas fakt, że SAS powrócił do Portu Lotniczego Wrocław. Obecność tak prestiżowego przewoźnika na wrocławskim lotnisku to dobry znak, że ruch lotniczy konsekwentnie się odbudowuje. Lotnisko Kopenhaga-Kastrup to największy skandynawski hub i jedno z ważniejszych lotnisk w tej części Europy. Oferta SAS jest więc doskonałym rozwiązaniem komunikacyjnym dla biznesu, który bardzo często przesiada się na Kastrup w dalszych podróżach po Skandynawii - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Kopenhaga jest kolejnym kierunkiem, który wrócił po przerwie na wrocławskie lotnisko. Od 2 listopada będzie można ponownie korzystać z przywróconego połączenia do Brukseli Charleroi. Od 31 października polecimy także do Billund, Lizbony oraz do Pafos na Cyprze, 1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, a 3 listopada do Bournemouth. Jesień w tym roku zapowiada się obiecująco. Nie ukrywam, że bardzo czekaliśmy na powrót połączenia sieciowego realizowanego przez SAS. Dodatkowo w jesiennym rozkładzie lotów pojawiły się nowości, które ucieszą przede wszystkim tych pasażerów, którzy planują podróże w słoneczne zakątki Europy - zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Starsze informacje 2021-08-20


Nowe połączenia z Wrocławia
Ryanair ogłasza trzy kolejne nowe połączenia niskokosztowe z wrocławskiego lotniska - do Anglii, Włoch i na Cypr. Do tego w ofercie biur podróży znajdziemy m.in. Zanzibar, Oman, Wyspy Kanaryjskie, Egipt i Maderę.

Linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie trzech nowych kierunków z Wrocławia. Jako pierwsze z nich, 31 października, ruszy połączenie do Pafos. Samoloty na tej trasie Wrocław-Pafos będą latały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele.

1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy. Będzie ono realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Z kolei 3 listopada uruchomione zostanie trzecie premierowe połączenie - do Bournemouth. Samoloty na trasie Wrocław-Bournemouth będą latały w środy i soboty. Bilety na te połączenia są już dostępne w systemie linii Ryanair.

Cieszymy się z kolejnych nowych połączeń wzbogacających naszą siatkę na sezon zimowy. Każdy z tych kierunków jest ciekawy dla turystów, oferuje inne atrakcje i inny klimat. Liczymy na to, że sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje planów przewoźnika. Widać, że linie lotnicze są gotowe do przywracania połączeń i uruchamiania nowych. To dobry prognostyk na sezon zimowy - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Już wcześniej linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie połączenia do Lizbony. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Do stolicy Portugalii będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Do dyspozycji będą dwa rejsy tygodniowo - w środy i w niedziele.

Konkretyzuje się również oferta biur podróży na sezon jesienno-zimowy. Już na przełomie września i października startuje Madera. Można również planować wypoczynek, z wylotem ze stolicy Dolnego Śląska, w Turcji, w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Taba), na Wyspach Kanaryjskich (tu dostępne są dwa kierunki - Fuerteventura i Gran Canaria), a także na Zanzibarze. W sprzedaży jest również coraz popularniejszy i zyskujący entuzjastów Oman. - Z punktu widzenia podróżnych najważniejsze jest to, że wybór kierunków jest ciekawy i różnorodny. Najbliższy sezon zimowy zapowiada się dużo lepiej niż w ubiegłym roku i bardzo się z tego cieszymy - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wroclaw.

Starsze informacje 2021-07-05


Ruszyło nowe połączenie z Wrocławia
Do siatki połączeń wrocławskiego portu lotniczego dołączył nowy kierunek.

Linie lotnicze Ryanair zainaugurowały wakacyjne połączenie do Olsztyna.

Połączenie lotnicze Wrocław-Olsztyn otwiera nowe możliwości, szczególnie dla turystów w sezonie wakacyjnym, który niedawno się rozpoczął. Zapraszamy również mieszkańców Warmii i Mazur do korzystania z połączenia i odkrywania uroków naszego pięknego regionu. Dzięki takim działaniom wspomagamy branżę turystyczną, a Mazury jeszcze nigdy nie były tak blisko Dolnego Śląska. - podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Z Wrocławia do Olsztyna można lecieć dwa razy w tygodniu: w poniedziałki o godz. 11.55 i piątki o 17.35. W te same dni tygodnia turyści mogą podróżować także w odwrotnym kierunku: w poniedziałek o 13.25 i w piątek o godz. 19.05.

Nowe połączenie jest korzystne nie tylko dla wrocławian, ale również mieszkańców Warmii i Mazur, przed którymi otwiera się perspektywa szybkiej i bezpiecznej podróży na Dolny Śląsk. Stale zachęcamy, by zwiedzać nasz region. Na turystów we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku czeka wiele zachwycających miejsc, dzięki którym wakacje będą źródłem wielu pozytywnych wspomnień - zachęca Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Starsze informacje 2021-05-11


Startują czartery z wrocławskiego lotniska
Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja - do tych krajów już latają samoloty z Portu Lotniczego Wrocław. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń. Ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc. Dużą popularnością już teraz cieszą się loty czarterowe.

W tej chwili realizowane są połączenia czarterowe do Egiptu i Turcji. Następną inauguracją w tej grupie będzie Heraklion. Ten kierunek startuje 16 maja. W maju dołączą także: wyspy greckie Rodos i Zakynthos, a także bułgarskie miasta, położone nad Morzem Czarnym, Burgas i Warna. Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej. Sprzyja temu kilka czynników: w wielu krajach maleją liczby nowych przypadków zachorowań, wzrastają liczby osób zaszczepionych, a z południa Europy i innych kierunków płyną sygnały otwarcia się na turystykę. Ponadto podróżowanie ułatwia możliwość wykonywania testów na terenie naszego lotniska. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon urlopowy będzie udany - zapowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Czartery to nie wszystko. Realizację wakacyjnych połączeń z Wrocławia zapoczątkowały także tanie linie lotnicze Ryanair. Aktualnie dostępne kierunki to: Chania na Krecie, Alicante w Hiszpanii oraz dwie hiszpańskie wyspy - Teneryfa i Majorka. Jest także kierunek dla miłośników Morza Bałtyckiego - Gdańsk. Już niebawem Ryanair zainauguruje następne połączenia, które na ten sezon wprowadził do letniego rozkładu lotów z Wrocławia. Z niecierpliwością czekamy także na uruchomienie kierunków oferowanych przez Wizz Air - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Do startu szykują się także przewoźnicy sieciowi. Pierwsza jest Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, a teraz uruchomiła również połączenie z Wrocławia do Monachium. To dobra informacja zwłaszcza dla pasażerów podróżujących do Niemiec i po Europie w celach biznesowych. Turyści z pewnością czekają na inaugurację połączeń PLL LOT, które w ramach akcji "Loty na wakacje" wprowadziły do rozkładu dwie nowości: Barcelonę-El Prat i wyspę Kos. Pierwsze loty już 19 i 20 czerwca.

Zmiana pory roku, wprowadzanie wakacyjnych połączeń i ustępująca powoli pandemia spowodowały zwiększenie ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław, który w kwietniu obsłużył ok. 23,4 tys. pasażerów. To o 16% więcej niż w marcu i o 48% więcej niż w lutym 2021 roku.

Starsze informacje 2021-05-07


Nowe połączenie Ryanair z Wrocławia
Ryanair wprowadza nowe połączenie do siatki z wrocławskiego lotniska.

Samoloty irlandzkiego przewoźnika polecą z Wrocławia do Billund. Pierwszy lot zaplanowany jest na 31 października. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele - według rozkładu:
  • środa - wylot z Wrocławia o godzinie 21.15, lądowanie w Billund o godzinie 22.45; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 19.20, lądowanie we Wrocławiu o 20.50;
  • niedziela - wylot z Wrocławia o 8.10, lądowanie w Billund o 9.40; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 6.15, lądowanie we Wrocławiu o 7.45.


Starsze informacje 2021-04-27


Nowy przewoźnik zawita do Wrocławia
Duży przewoźnik rozpocznie loty na wrocławskie lotnisko.

British Airways wprowadza bezpośrednie loty z Wrocławia do Londynu-Heathrow.

Połączenie do Londyn-Heathrow to zupełna nowość w rozkładzie lotów z Wrocławia. Nowa oferta Portu Lotniczego Wrocław to przede wszystkim szansa dla branży turystycznej, którą mocno doświadczyła w ostatnich miesiącach pandemia. Wsparcie, jakie od ponad roku zapewniamy przedsiębiorcom w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, pozwala przetrwać trudne chwile, jednak hotelarze, restauratorzy i cała branża czeka na powrót turystów - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. -

Z nowego połączenia bardzo zadowolony jest także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Nowe połączenie do Wielkiej Brytanii to duży sukces Wrocławia i regionu. British Airways to jedna z najważniejszych linii lotniczych na świecie, a połączenie z Heathrow to doskonałe uzupełnienie naszej siatki połączeń, którą w sezonie letnim tworzy ponad 50 kierunków. Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń pozwala nam na ostrożny optymizm, więc mamy nadzieję na wzrost ruchu turystycznego. Zapraszamy do Wrocławia - mówi prezydent Wrocławia.

Nowe połączenie na trasie Port Lotniczy Wrocław - Londyn-Heathrow będzie realizowane od 1 lipca do 26 września, dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Wyloty z Wrocławia zaplanowane są na godzinę 11.35, lądowania w Londynie o godzinie 12.45 czasu lokalnego. W przeciwnym kierunku: wyloty z Londynu o godz. 7.35 czasu lokalnego, lądowania we Wrocławiu o godzinie 10.45. Bilety można już rezerwować w systemie internetowym przewoźnika. Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie powróci w pełni w sezonie letnim 2022. To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów. Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światem. Wraz z połączeniami z Wrocławia do dwóch innych lotnisk w Londynie: Luton oraz Stansted, pasażerowie zyskują ogromne możliwości - podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Londyn-Heathrow to kolejna nowość, która pojawiła się w tym roku w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia. Wcześniej wprowadzone zostały następujące kierunki: Kos i Barcelona-El Prat (PLL LOT), Olsztyn - Mazury (Ryanair), Split i Burgas (Wizz Air).
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
7 port lotniczy wrocław linie lotnicze przewoźnik lotniczy


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję