TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Listopadowe wzrosty na Lotnisku Chopina

Listopad okazał się kolejnym miesiącem wzrostów dla Lotniska Chopina.


W tym okresie, na lotnisku obsłużono 1 446,3 tysięcy osób. Jest to o 13,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od początku 2019 roku w ruchu międzynarodowym podróżowało 15,865 mln. osób (wzrost o 6,4 proc.), a w ruchu krajowym 1 milion 615 tysięcy pasażerów (wzrost o 0,5 proc). Łącznie - od początku stycznia do końca listopada - z usług stołecznego portu skorzystało już 17 milionów 480 tysięcy osób. Jest to o 5,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Próg 18 milionów pasażerów został przekroczony już w ubiegłą sobotę - 14 grudnia. Oznacza to, że również rok 2019 będzie dla Lotniska Chopina rekordowy.

Z ruchu niskokosztowego skorzystało ok. 2,949 mln. pasażerów. Z kolei połączenia czarterowe wybrało 2,095 mln. osób. Większość pasażerów (59,2 proc.) podróżowało w strefie Schengen, a 40,8 proc. wybrało kraje Non-Schengen. Od stycznia do końca listopada najpopularniejszym rozkładowym kierunkiem wciąż pozostaje Londyn (ponad 947 600 pasażerów).

Starsze informacje 2019-11-22


Dobry październik na Lotnisku Chopina
Lotnisko Chopina także w październiku odnotowało wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku o ponad 8 proc i obsłużyło 1,7 mln pasażerów.

W tym roku z warszawskiego lotniska skorzystało 11,3 mln pasażerów połączeń regularnych, prawie 2,8 mln pasażerów tanich przewoźników oraz prawie 2 mln pasażerów lotów charterowych, co daje w sumie ponad 16 mln osób czyli o ponad 5% więcej niż w analogicznych 10 miesiącach ubiegłego roku.

Starsze informacje 2019-10-17


We wrześniu Lotnisko Chopina zanotowało wzrost liczby obsłużonych pasażerów.

Stołeczny port lotniczy obsłużył ponad 1 milion 879 tysięcy pasażerów. Jest to o 3,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od początku tego roku w ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 13 mln osób (wzrost o 5,3 proc.), a w ruchu krajowym 1 milion 302 tysiące pasażerów. Łącznie z usług stołecznego portu skorzystało już 14 milionów 345 tysięcy osób. Jest to o 4,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Starsze informacje 2019-09-06


Rośnie ruch pasażerski na Lotnisku Chopina
Od początku 2019 roku stołeczny port lotniczy nieprzerwanie odnotowuje wzrost liczby podróżnych.

W sierpniu 2019 roku stołeczny port lotniczy obsłużył 1 milion 936 tysięcy osób. Jest to o 0,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Od początku roku w ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 11,317 mln osób (wzrost o 5,5 proc.), a w ruchu krajowym 1,145 mln (wzrost o około 1 proc). Łącznie Lotnisko Chopina obsłużyło już ponad 12,46 mln pasażerów, czyli o ok. 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (wzrost o 5 proc.).

Starsze informacje 2019-08-16


Jaki był ruch na Lotnisku Chopina w lipcu?

Stołeczny port lotniczy opublikował statystyki za lipiec 2019 roku.

W lipcu z usług Lotniska Chopina skorzystało 1 mln 928 tysięcy pasażerów. To niespełna 0,3 proc. mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. O 1,3 proc. zwiększyła się w tym samym okresie liczba operacji lotniczych, wykonywanych przez samoloty pasażerskie. W lipcu odnotowano łącznie 16 800 startów i lądowań.

Na lipcowe statystki duży wpływ miało niewątpliwie uziemienie samolotów typu Boeing 737 MAX. Operujący ze stołecznego lotniska tymi maszynami przewoźnicy musieli je zastąpić samolotami, które na pokład zabierają mniejszą liczbę podróżnych. Mniej pasażerów mieści się również w samolotach linii, które przejęły rynek po upadłości Small Planet Airlines.

Od początku roku Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 10,53 mln pasażerów, czyli o prawie 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 9,53 mln osób (więcej o ok. 570 tys.). W porównaniu z pierwszymi siedmioma miesiącami roku ubiegłego 10 tysięcy więcej podróżnych wybrało też z połączenia na trasach krajowych. Z takiej możliwości skorzystało nieco ponad 900 tysięcy podróżnych.

Sumując od początku roku do lipca, w pierwszej trójce najbardziej obleganych połączeń rejsowych z Lotniska Chopina znalazły się loty do Londynu, Paryża i Kijowa. Z kolei wśród destynacji wakacyjnych największą popularnością cieszyły się Antalya, Hurgada i Marsa Alam.

Te statystki są zgodne z naszymi wcześniejszymi prognozami - mówi Joanna Cegłowska, dyrektor Biura Marketingu i PR "Portów Lotniczych - utrzymująca się na stałym, wysokim poziomie liczba pasażerów dowodzi zarówno słuszności strategii obranej przez linie lotnicze, w tym największego przewoźnika operującego z warszawskiego portu PLL LOT, jak również odpowiedzialnego podejścia biznesowego, zarządzających Lotniskiem Chopina "Portów Lotniczych". Dołożymy wszelkich starań, aby tę tendencję utrzymać, zapewniając jak najwyższy komfort świadczonych przez nas usług: zarówno naszym pasażerom jak i naszym przewoźnikom - zapewnia Joanna Cegłowska.

Starsze informacje 2019-06-13


Liczba pasażerów na Lotnisku Chopina stale rośnie

Każdy kolejny miesiąc przynosi stołecznemu portowi nowy rekord w liczbie odprawianych osób. W maju bieżącego roku lotnisko Chopina obsłużyło 1,65 mln pasażerów, co w porównaniu do maja 2018 r. oznacza wzrost o prawie 9 proc.

Od początku roku z usług Lotniska Chopina skorzystało ponad 6,8 mln pasażerów, co podobnie jak dla maja, oznacza wzrost rzędu 9 proc. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 6,1 mln osób (wzrost o ponad 9 proc.), a prawie 690 tys. w ruchu krajowym (wzrost o ok. 4 proc).

W sezonie Lato 2019 Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników oraz 68 kierunków czarterowych do 21 państw realizowanych przez 24 przewoźników. Od 1 czerwca PLL LOT realizują rejsy do Miami, które są wykonywane 4 razy w tygodniu w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Również w czerwcu pasażerowie Lotniska Chopina skorzystają z nowej oferty lotów do Warny od 9 czerwca 1 raz w tygodniu i od 14 czerwca do Bejrutu 4 razy w tygodniu.

Powyższe wzrosty nastąpiły w czasie wyłączenia z ruchu lotniczego DS1. Modernizacja drogi, zgodnie z planem ma zakończyć się 30 czerwca 2019 r. Przywrócenie do ruchu wyłączonego pasa oraz nowe oferty lotów, prawdopodobnie przyniosą kolejne rekordy dla Lotniska Chopina w kolejnych miesiącach.

Starsze informacje 2019-05-15


Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Chopina
Pomimo wyłączenia z operacji lotniczych jednej z dwóch dróg startowych, stołeczny port nadal odnotowuje wzrost liczby odprawianych pasażerów.

W kwietniu Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów. To aż o dziesięć procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Od początku roku na Lotnisku Chopina zrealizowano prawie 55 tys. operacji lotniczych w ruchu pasażerskim - prawie 9% więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2018 r. W tym samym okresie z naszych usług skorzystało blisko 5,2 mln pasażerów, z czego aż 4,6 mln w ruchu międzynarodowym.

Oznacza to, że rola stołecznego portu - jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej - stale rośnie. Tym samym Warszawa jako hub, utrzymuje swoją wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych. Potwierdzają to liczby - w marcu i kwietniu odsetek pasażerów transferowych wyniósł 33% - mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Stale zwiększa się też liczba pasażerów, podróżujących na trasach krajowych. Od stycznia było to aż 534 tys. osób. To 4% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pasażerowie doceniają komfort podróży samolotem, a linie lotnicze wychodzą im naprzeciw. Już teraz, codziennie można polecieć do Lublina. Od 6 czerwca PLL LOT podwoi liczbę krajowych połączeń do Zielonej Góry. Na lotnisko w Babimoście będzie można dotrzeć w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę zarówno rano jak i wieczorem.

Prognozy na kolejne miesiące również napawają optymizmem. W sezonie Lato 2019 Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników oraz 68 kierunków czarterowych do 21 państw realizowanych przez 24 przewoźników.

Starsze informacje 2019-04-10


Od początku 2019 roku stołeczny port lotniczy nieprzerwanie odnotowuje wzrost liczby podróżnych.

W marcu bieżącego roku Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 1,3 mln pasażerów. To wzrost o prawie 8% w porównaniu z marcem w 2018 roku.

W pierwszym kwartale 2019 roku warszawski port lotniczy obsłużył blisko 3,7 mln pasażerów, z czego w ruchu międzynarodowym podróżowało aż 3,3 mln osób. Z kolei w ruchu transferowym zostało odprawionych ponad 1,2 mln osób, co stanowi wzrost o prawie 20% rok do roku.

Rośnie także liczba pasażerów korzystających z połączeń krajowych oferowanych przez stołeczny port. W marcu 2019 było ich ponad 391 tys. W sezonie letnim Lotnisko Chopina poszerzyło oferty lotów krajowych o częstsze rejsy do Zielonej Góry i do Lublina.

Z uwagi na stale rosnącą liczbę operacji lotniczych i konieczność dbania o bezpieczeństwo podróżnych, w połowie miesiąca rozpoczęła się modernizacja Drogi Startowej 11/29.

Starsze informacje 2019-03-12


Warszawskie Lotnisko Chopina zaczyna nowy rok z najlepszymi w historii wynikami.

W dwóch pierwszych miesiącach 2019 roku na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się łącznie blisko 2,4 mln pasażerów. W analogicznym okresie w ubiegłym roku, stołeczny port obsłużył ok. 2,2  mln osób, co daje wzrost o 8,3 proc.

W styczniu bieżącego roku z usług warszawskiego lotniska skorzystało 1 192 900 podróżnych, czyli o 6,4 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu 2018. Z kolei w lutym wzrost - rok do roku - wyniósł 10,2 proc. W drugim miesiącu 2019 stołeczny port odprawił bowiem 1 168 100 pasażerów. To drugi w historii luty, w którym Lotnisko Chopina miało ponad 1 mln podróżnych.

Zarówno w styczniu, jaki i w lutym w ruchu międzynarodowym uczestniczyło 2,1 mln pasażerów (wzrost rok do roku o 8,7 proc.), a 248 tys. w ruchu krajowym (więcej o 4,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego). Pierwsze dwa miesiące 2019 przyniosły także kolejny wzrost udziału pasażerów tranzytowych w stosunku do ogólnej liczby obsłużonych pasażerów o 2 punkty procentowe (rok do roku). Udział ten wynosi teraz 31 proc.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
8 Warszawa Lotnisko Chopina rekord pasażer samolot podróżni
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję