TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Zimowy rozkład lotów z Katowic

W niedzielę 29 października 2017 roku w Katowice Airport wejdzie w życie zimowy rozkład lotów, który obowiązywać będzie do końca marca przyszłego roku.


Przez pięć jesienno-zimowych miesięcy, w ramach siatki połączeń regularnych, dostępne będą z Pyrzowic 42 trasy do 18 państw w Europie, Azji i Afryce. Pojawi się także kilka nowości.

W niedzielę 29 października br. linia lotnicza Ryanair zainauguruje całoroczne połączenia do: Aten (czwartek i niedziela), Edynburga (piątek i niedziela) i Mediolanu-Malpensa (środa i niedziela). Z kolei w poniedziałek 30 października br. Wizz Air wykona pierwszy rejs z Pyrzowic na izraelskie lotnisko Ovda (poniedziałek i piątek), które znajduje się ok. 60 km od czerwonomorskiego kurortu Ejlat. Drugą, nową trasą węgierskiego przewoźnika będzie Agadir, połączenie uruchomione zostanie w czwartek 2 listopada br., loty wykonywane będą raz w tygodniu. Obydwie trasy linia zapowiedziała jako sezonowe. W zimie 2017/2018 Wizz Air oferować będzie również kierunki, które zadebiutowały wraz z wejściem w życie rozkładu lato 2017, czyli 26 marca br., mowa tutaj o Lizbonie, Katanii, Malcie i Reykjaviku. Nieustannie dostępny będzie także Amsterdam holenderskiej, niskokosztowej linii lotniczej Transavia, który wystartował 9 maja br.

Rozpoczynający się sezon jesienno-zimowy będzie ważny z perspektywy rozwoju linii lotniczej Wizz Air w Katowice Airport. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy, trzy z sześciu 180-miejscowych Airbusów A320 z pyrzowickiej bazy przewoźnika, zostanie zastąpionych 230-miejscowymi Airbusami A321. Większymi maszynami linia obsługiwać będzie m.in. trasy do: Aten, Bolonii, Eindhoven, Londynu-Luton, Katanii i Oslo-Torp. W konsekwencji Wizz Air będzie mógł zwiększyć liczbę pasażerów obsługiwanych w Pyrzowicach do ok. 2 mln rocznie.

W rozkładzie zima 2017/2018 Wizz Air nie będzie oferować z Katowice Airport sezonowych połączeń do Alghero, Burgas, Kutaisi i Splitu. Wszystkie wymienione trasy dostępne będę ponownie w rozkładzie lato 2018. Ponadto linia zdecydowało się zrezygnować z obsługi połączeń do Maastricht, Belfastu i Beauvais. W zamian w rozkładzie lato 2018 pojawią się nowe kierunki, których ogłoszenia należy spodziewać się w najbliższym czasie. Ryanair, jak co roku na czas jesieni i zimy, wycofał z oferty połączenia do Chanii i na Korfu, zawiesił także trasę do Hamburga. Wszystkie wymienione kierunki dostępne będą ponownie w rozkładzie lato 2018.

PLL LOT w okresie zimowym utrzyma cztery rotacje dziennie do Warszawy. Przypomnijmy, że z taką częstotliwością na tej trasie lata od końca czerwca br., wcześniej województwo śląskie ze stolicą łączył dwa razy dziennie. Podobnie w przypadku Lufthansy liczba rejsów tygodniowo zostanie na niezmienionym poziomie.

Siatka połączeń czarterowych z katowickiego portu, w czasie jesieni i zimy 14 kierunków do 9 państw na 4 kontynenty. Cztery kierunki wakacyjne dostępne są do Hiszpanii (Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa i Lanzarote), trzy do Egiptu (Hurghada, Sharm El Sheikh i Marsa Alam), po jednym do Maroka (Agadir) i Portugalii (Madera).

W ofercie są także: Dominikana, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Zanzibar i Wyspy Zielonego Przylądka.

Jesień i zima dla europejskiej branży lotniczej to już tradycyjnie czas niskiego sezonu, w jego trakcie zdecydowanie spada liczba obsługiwanych pasażerów. Jednak w mojej ocenie, te kilka miesięcy w roku ma spory potencjał. Dlatego od lat, konsekwentnie i z sukcesami staramy się, żeby od listopada do marca siatka połączeń regularnych i czarterowych była coraz bogatsza. W ruchu czarterowym to już nie tylko Egipt, Wyspy Kanaryjskie i Maroko ale także coraz odleglejsze kierunki takie jak Dominikana, czy Oman. Także w ruchu regularnym mamy w okresie jesienno-zimowym coraz więcej tras w typowo wakacyjne strony świata, mowa tutaj np. o Lizbonie, Malcie, Teneryfie, Lanzarote, Dubaju, Agadirze, czy też izraelskiej Ovdzie. Rozwój siatki połączeń w rozkładzie zima 2018 z pewnością przełoży się na rekordowe wyniki, które będziemy osiągać w ciągu najbliższych miesięcy, co pozwoli utrzymać trend wzrostowy po znakomitym, tegorocznym sezonie czarterowym. - powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Bieżący rok będzie najlepszym w historii pyrzowickiego lotniska. W trakcie III kwartałów obsłużonych zostało w ruchu całkowitym już 3 133 127 pasażerów, to aż o 531 967 (+20,4%) więcej w porównaniu z okresem od stycznia do końca września 2016 roku. W zeszłym roku z siatki połączeń regularnych
i czarterowych skorzystało 3,22 mln pasażerów, ten rok zostanie zamknięty rekordowym wynikiem około 3,8 mln podróżnych, a w przyszłym zostanie przekroczona granica 4 mln.

W sprzedaży dostępna jest już większości kierunków regularnych i czarterowych w ramach rozkładu lato 2018. GTL SA prognozuje, że w szczycie przyszłorocznego sezonu liczba tras z Pyrzowic przekroczy rekordowe 120.

Starsze informacje 2017-03-24


Katowice Airport zaoferuje najbogatszą siatkę połączeń w swojej historii
W niedzielę 26 marca br. w życie wchodzi letni rozkład lotów 2017 w ramach którego z Katowice Airport dostępne będą 103 połączenia regularne i czarterowe na 94 lotniska do 31 państw na czterech kontynentach w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej.

Siatka połączeń regularnych

Siatka połączeń regularnych z Katowice Airport w rozkładzie lato 2017 obejmować będzie 48 połączeń do 21 państw i będzie najbogatszą w historii portu. Najwięcej tras - osiem dostępnych będzie do Włoch, siedem do Wielkiej Brytanii, cztery do Niemiec i Grecji, do Norwegii, Holandii i Hiszpanii po trzy, dwie do Szwecji oraz po jednej do Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Francji, Gruzji, Irlandii, Islandii, Izraela, Malty, Portugalii, Ukrainy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Siatkę połączeń uzupełnia trasa krajowa do Warszawy.

W rozkładzie lato 2017 pojawiło się siedem nowych kierunków. Trasy na Maltę i Islandię zostały uruchomione 10 marca 2017 r., kierunki obsługiwane są w każdy poniedziałek i piątek. Od 11 marca br. można polecieć z Pyrzowic do Katanii na Sycylii, loty w każdy wtorek i sobotę, a od 12 marca br. do stolicy Portugalii, w każdą środę i niedzielę. Wszystkie wymienione połączenie obsługiwane są przez linię lotniczą Wizz Air. W poniedziałek 27 marca br. Ryanair wykona pierwszy rejs do Hamburga, loty będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Z kolei 9 maja br. na pyrzowickim lotnisku zadebiutuje holenderska, niskokosztowa linia lotnicza Transavia, która oferować będzie we wtorki, czwartki i niedziele loty do Amsterdamu. Siódmą nowością regularną w rozkładzie lato 2017 jest nowe, sezonowe połączenie Wizz Aira. Loty do Splitu w Chorwacji obsługiwane będą od 18 czerwca br. do 17 września w środy i niedziele.

W sprzedaży dostępne są już także nowe trasy linii lotniczej Ryanair, które wystartują z Pyrzowic w rozkładzie zima 2017/2018, mowa tu o Edynburgu i Mediolanie-Malpensa, które zainaugurowane zostaną 29 października br. i Atenach do których będzie można polecieć od 2 listopada br.

Siatka połączeń czarterowych

W rozkładzie lato 2017 znakomitą ofertą lotnisko dysponuje także w segmencie przewozów czarterowych. Jako regionalny lider tego rynku siatka połączeń wakacyjnych Katowice Airport obejmuje w szczycie tegorocznego sezonu 55 tras, za pomocą których będzie można dotrzeć do 59 miejsc w 18 państwach
w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Afryce. Wśród nich znajdziemy cztery nowości - hiszpańską La Palmę i Reus, Ochrydę w Macedonii oraz Comiso we Włoszech. Najbogatsza oferta dotyczy Grecji dokąd z Pyrzowic można dotrzeć, do aż osiemnastu miejsc. Decydując się na wypoczynek w Hiszpanii do wyboru mamy dwanaście lokalizacji, a we Włoszech cztery. W ofercie wypoczynku z wylotem z Katowice Airport dostępne są cztery kurorty w Turcji i po trzy na Cyprze oraz w Egipcie. Z Pyrzowic możemy polecieć na wakacje także do dwóch kurortów w Albanii, Portugalii oraz Bułgarii. Ponadto w siatce połączeń czarterowych znajduje się po jednej trasie do: Chorwacji, Czarnogóry, Dominikany, Maroka, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Omanu i Macedonii.

Podsumowanie

Z każdym nowym sezonem, dzięki konsekwentnej, wieloletniej współpracy z liniami lotniczymi i biurami podróży rozwijamy naszą siatkę połączeń regularnych i czarterowych. W kontekście sezonu letniego, cieszy fakt, że touroperatorzy i linie czarterowe doceniają dostępność operacyjną portu, dobrą infrastrukturę i zaplecze techniczne, co przekłada się na postępujący proces koncentracji wylotów w ramach oferty wakacyjnej zarówno jeśli chodzi o liczbę kierunków jak i wzrost oferowania. Jednym ze strategicznych celów GTL SA jest uczynienie z Katowice Airport największego polskiego portu w segmencie czarterów. Aktualnie jesteśmy liderem regionalnym ale chcemy osiągnąć pozycję największego lotniska w kraju w tej kategorii ruchu. Rozwój rynku czarterowego oczywiście nie oznacza, że będziemy koncentrować się tylko na nim. Przewozy regularne to prawie 70% rynku pyrzowickiego lotniska i nieustannie chcemy wzmacniać ten segment. W rozkładzie lato 2017 siatce połączeń Katowice Airport pojawi się 7 nowych, bardzo ciekawych tras, a w całym 2017 roku będzie ich aż 10. Mocna oferta czarterowa i najlepsza w naszej historii siatka połączeń regularnych sprawią, że tegoroczny sezon letni, podobnie jak i cały 2017 roku, będzie rekordowy - powiedział Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

W tym roku Katowice Airport planuje obsłużyć rekordowe około 3,6 mln pasażerów w ruchu całkowitym, równolegle osiągnąć najlepsze wyniki w segmencie ruchu regularnego i czarterowego. W minionym roku port obsłużył 3 221 261 podróżnych w ruchu całkowitym, w tym 2 126 540 osób w regularnym i 1 079 159 czarterowym.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
1 port lotniczy katowice Airport siatka połączeń rozkład lotów gtl czarter połączenia regularne
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję