TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Niezły wynik lotniska w Radomiu

Lotnisko Warszawa-Radom w 2023 roku obsłużyło 103.418 pasażerów.


Od ponownego otwarcia do końca 2023 roku lotnisko w Radomiu odprawiło blisko 103,5 tys. pasażerów. To ponad 5 razy więcej niż w okresie swojego poprzedniego funkcjonowania (w latach 2015-2017), kiedy to łącznie w ciągu 2 lat, według danych ULC, ówczesny port odprawił 19.538 podróżnych. W samym grudniu 2023 z usług lotniska skorzystało 6.089 tys. osób.

Obecnie z radomskiego lotniska dostępne są połączenia: do Rzymu, wykonywane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, do Szarm el-Szejk z biurem podróży Anex Tour na pokładzie linii lotniczy Skyline Express oraz do Larnaki na Cyprze obsługiwane od grudnia przez pierwszego na lotnisku w Radomiu niskokosztowego przewoźnika Wizz Air.

Znane są już pierwsze kierunki lotów w letniej siatce połączeń. PLL LOT uruchomiły sprzedaż biletów do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy i Tirany. Z kolei biura podróży oferują wakacje z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom m.in.: w Antalyi, Marsa Alam, Burgas, Warnie, Barcelonie czy na Krecie.

»»»» Starsze informacje 2023-11-28 ««««


Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiadają nowe połączenia z Radomia.

W okresie od czerwca do września 2024 narodowy przewoźnik będzie obsługiwał połączenia do Ochrydy i Podgoricy. Obydwa nowe połączenia będą wykonywane raz w tygodniu, samoloty do Podgoricy będą latać w niedziele, a do Ochrydy w poniedziałki. Przywrócone zostaną również, funkcjonujące już w sezonie letnim 2023 roku, połączenia do Tirany i Prevezy.

W styczniu 2024 PLL LOT zrezygnują z połączeń z Radomia do Paryża.

Starsze informacje 2023-10-23


Na sezon 2024 lotnisko w Radomiu zyskuje kolejnego organizatora, który będzie wysyłał chartery. Touroperator Rego-Bis zapowiedział rozszerzenie swojej oferty o loty do Macedonii i Czarnogóry także z Radomia. Wcześniej wylot do Czarnogóry dostępny był z lotniska w Katowicach, Rzeszowie i w Warszawie, a do Macedonii tylko z Rzeszowa i Warszawy. 

Do tej pory wysyłaliśmy naszych klientów do Czarnogóry z lotniska w Katowicach, Rzeszowie i w Warszawie, a do Macedonii tylko z Rzeszowa i Warszawy. W kolejnym sezonie Lato 2024 poszerzamy swoją ofertę o wyloty do tych miejscowości z kolejnego Portu Lotniczego i zaoferować wyloty z Radomia. Dlatego to doskonała okazja, aby dołączyć do nas i odkryć niepowtarzalny klimat tych ulubionych miejsc. - mówi Gabriela Mańka-Sokullu, właścicielka Rego-Bis.

Macedonia i Czarnogóra - to dwa kraje, które zachwycą swoim pięknem i kulturowymi skarbami. Macedonia to piękny kraj na Bałkanach, z wieloma wpływami kulturowymi i etnicznymi, pięknymi miastami i krajobrazami, które zachwycą każdego turystę. Natomiast oferta Rego-Bis w Czarnogórze to świetna opcja dla osób szukających odpoczynku z dala od zatłoczonych turystycznych miejscowości, w bardzo przystępnej cenie.

Starsze informacje 2023-10-12


Lotnisko Warszawa-Radom zyskało drugiego przewoźnika rozkładowego, a czwartego łącznie.

Pierwsze, uruchomione jeszcze w sezonie zimowym połączenie Wizz Air do Larnaki będzie czwartym kierunkiem zapowiedzianym na sezon zimowy z Lotniska Warszawa - Radom po Rzymie, Paryżu i Szarm el-Szejk. Węgierski przewoźnik rozpocznie regularne loty z radomskiego lotniska już 13 grudnia 2023 roku. Loty do Larnaki będą realizowane 2 razy w tygodniu, w środy i soboty.

To nie koniec dobrych dla radomskiego lotniska wiadomości. Biuro Podróży Itaka zdecydowało o zwiększeniu swojej wakacyjnej oferty z Lotniska Warszawa-Radom. Na ten moment, w sprzedaży na sezon lato 2024 dostępne są już następujące kierunki: Antalya, Burgas, Tirana oraz nowe w siatce połączeń - Heraklion i Marsa Alam.

Itaka w pierwszym roku funkcjonowania lotniska w Radomiu osiągnęła bardzo dobre wyniki. Wysłaliśmy stąd około 10 tys. klientów, obłożenie było na poziomie 95%, w związku z powyższym podjęliśmy decyzję o rozwoju liczby kierunków oferowanych z lotniska w Radomiu - mówi Piotr Henicz, wiceprezes i współwłaściciel BP Itaka Holdings.

Starsze informacje 2023-10-08


Lotnisko Warszawa-Radom od momentu otwarcia obsłużyło ponad 85 tys. podróżnych.

Jak wskazuje spółka Polskie Porty Lotnicze, sezon wakacyjny przebiegł na lotnisku sprawnie i bez problemów, co w połączeniu z dobrymi wynikami, przyczynia się do sporego zainteresowania ze strony biur podróży.

We wrześniu lotnisko w Radomiu odprawiło ponad 16,3 tys. pasażerów. W całym sezonie wakacyjnym, od czerwca do końca września, radomski port obsłużył łącznie blisko 75,5 tys. osób

Starsze informacje 2023-08-06


Lotnisko w Radomiu w lipcu odprawiło blisko 23 tys. pasażerów.

Od początku funkcjonowania radomskiego lotniska odprawiono przeszło 50 tys. pasażerów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który Lotnisko Warszawa-Radom osiągnęło w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy funkcjonowania. Wierzymy, że rekomendacje zadowolonych pasażerów przyczynią się do coraz większego zainteresowania i wzrostu ruchu lotniczego. Chcielibyśmy, aby lotnisko w Radomiu było postrzegane głównie jako port ukierunkowany na turystykę wypoczynkową i city-break. Dlatego przy pracach nad zimową siatką połączeń, jednocześnie z pozyskiwaniem przewoźników regularnych rozmawiamy z biurami podróży i czarterowymi liniami lotniczymi - mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Starsze informacje 2023-07-25


Nowe połączenie czarterowe z Radomia
Do zimowej siatki połączeń z Lotniska Warszawa-Radom dołącza kolejny kierunek - egipski kurort Szarm el-Szejk. To pierwszy czarter w sezonie zimowym, który dołącza do regularnych połączeń zimowych - Rzymu i Paryża - ogłoszonych przez PLL LOT.

Od początku funkcjonowania lotnisko odprawiło blisko 36,5 tysiąca pasażerów, a tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni lipca z portu skorzystało 12 tysięcy osób.

Operatorem wycieczek do Egiptu będzie biuro podróży Anex Tour. Loty do Egiptu, obsługiwane Boeingami 757-300 ukraińskich linii Skyline Express Airlines, realizowane będą w każdy piątek od 27 października do 12 kwietnia.

W sezonie wakacyjnym z Lotniska Warszawa-Radom polecieć można do Francji, Włoch, Grecji, Turcji, Bułgarii i Albanii.

Starsze informacje 2023-06-19


Nowy shuttle bus do Radomia
W ubiegłym tygodniu ruszyły loty z radomskiego lotniska do Grecji.

Samoloty PLL LOT dowożą pasażerów do portu Aktion Preveza (PVK) w Grecji, znajdującego się koło miasta Preweza i m.in. wyspy Lefkada. Z lotów korzystają turyści indywidualni i klienci biura Greckie Podróże.

Decyzją PPL będzie uruchomione specjalne połączenie dla potencjalnych pasażerów radomskiego lotniska. Wsłuchujemy się w potrzeby pasażerów, dlatego od 25 czerwca, czyli od pierwszej niedzieli wakacji, wystartują shuttle busy z Kielc przez Skarżysko-Kamienną. Autobusy będą podjeżdżały pod sam terminal lotniska w Radomiu podała Anna Dermont, rzeczniczka PPL. Rezerwacji miejsc będzie się dokonywać przez przewoźnika. Z takiego połączenia mogą skorzystać też osoby nieposiadające rezerwacji. W tym przypadku należy spytać kierowcę autobusu, czy ma wolne miejsca powiedziała Dermont. Obecnie działa już linia shuttle bus kursująca z Warszawy Zachodniej przez Okęcie.

Starsze informacje 2023-06-12


Punktualnie o 7.50 w niedzielę 12 czerwca z lotniska Warszawa-Radom wystartowało inauguracyjne połączenie do Tirany. Na pokładzie samolotu znaleźli się klienci biura podróży Rego-Bis, którzy przez najbliższy tydzień będą wypoczywali na wybrzeżu Riwiery Albańskiej.

Jest to kolejne lotnisko, po Katowicach, Warszawie i Wrocławiu, z którego Rego-Bis będzie oferowało wypoczynek na pięknych plażach północnej Albanii, czyli w mieście Durres i okolicach.

Od czasu, gdy w 2015 roku biuro uruchomiło pierwszy czarter z Polski do Tirany, polscy turyści pokochali wypoczynek w tym kraju. W zeszłym roku wraz z Rego-Bis Albanię odwiedziło prawie 13 tysięcy osób. Dla portu lotniczego Warszawa-Radom jest to pierwsze połączenie na lotnisko w Tiranie. Cieszę się, że turyści z kolejnego regionu Polski będą mogli łatwiej wybrać się na wakacje do Albanii, korzystając z nowoczesnej infrastruktury lotniska w Radomiu mówiła wicedyrektor ds. produktu w Rego-Bis Agnieszka Habryka Albania w zeszłym roku była najchętniej wybieranym kierunkiem z oferty naszego biura. W tym roku, dzięki m.in. zainaugurowanemu w niedzielę połączeniu planujemy zwiększenie liczby klientów, którzy będą mieli okazję cieszyć się podczas wakacji albańskim słońcem.

Połączenie z lotniska Warszawa-Radom do Tirany będzie realizowane przez cały sezon wakacyjny w każdą niedzielę. Wyloty z Polski zaplanowane są na godzinę 7.50 natomiast powrót z Albanii o 10.40. Loty będą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT Boeingami 737.

Starsze informacje 2023-06-07


3 czerwca lotnisko Warszawa-Radom świętowało 10-tysięcznego pasażera.

W ciągu pięciu tygodni funkcjonowania Lotniska Warszawa-Radom odprawiliśmy 10 tys. pasażerów. Tym samym, w krótkim czasie pobiliśmy już roczny rekord z 2016 r. To bardzo dobry rezultat, cieszymy się, że z usług lotniska korzysta tak wielu podróżnych. To również pokazuje, że port ma duży potencjał, a samo lotnisko nie jest już tym sprzed kilku lat - stwierdziła Anna Dermont, rzeczniczka lotniska.

W samym maju port lotniczy odprawił 8334 pasażerów. Według ocen ekspertów, aby lotnisko stało się rentowne, konieczne jest osiągnięcie pułapu około 80 tys. pasażerów miesięcznie.

Niestety nie wszyscy, którzy wylecieli z tego lotniska będą mogli wrócić do domu - przy pierwszym wylocie charteru do Antalyi doszło do kłótni i bójki pijanych turystów. Wprawdzie do zdarzeń doszło poza samolotem, ale jak podał PLL LOT Nie ma przyzwolenia na jakąkolwiek agresję. Bójka miała miejsce poza pokładem samolotu, ale ze względu na zachowanie pasażerów na pokładzie podjęliśmy decyzję o odmowie przewozu w rejsie powrotnym i wpisaniu ich na listę pasażerów nieakceptowanych w PLL LOT. Według informacji money.pl pasażerowie czarterowego lotu 3 czerwca, inaugurującego wakacyjne połączenie do Antalyi, po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu, wszczęli bójkę tuż po wylądowaniu na lotnisku w Turcji.

Starsze informacje 2023-05-12


Exim Tours jest drugim biurem po Itace, które rezygnuje z lotów z Radomia. Pozostałe połączenia Eximu tj. Warna i Lefkada pozostają.

W ocenie wielu ekspertów, wieszczących spektakularną klapę, radomskie lotnisko nie ma szans na osiągnięcie wystarczającego ruchu pasażerskiego. W mediach przewijają się negatywne informacje np. że z wypożyczalni samochodów skorzystała do tej pory tylko jedna osoba.

Brak połączenia kolejowego z Warszawą pogarsza tylko sprawę, porównując bowiem czas dojazdu, to nawet dojazd na lotnisko w Łodzi pociągiem wydaje się znośny (ok. 2-2:30h). Natomiast sam dojazd samochodem do Radomia to około 1:30h (w godzinach południowych), a dojazd do Łódzkiego lotniska to około 2h.

Sytuacji lotniska nie poprawia fakt, że z Radomia latają tylko chartery i LOT. Oczywiście toczą się rozmowy z przedstawicielami innych linii lotniczych, jednak jak donosił np. fly4free w kwestii rozmów Wizz Air z PPL, przeszkodą jest brak historii i kwestie finansowe... czyli linie lotnicze chciałby powtórki scenariusza modlińskiego, w którym byłyby bardzo niskie opłaty, które nie pozwalają pokryć kosztów lotniska.

Starsze informacje 2022-08-24


Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały pierwsze kierunki, jakie będą obsługiwać z lotniska w Radomiu.

Pierwsze kierunki, które będą dostępne w siatce połączeń z radomskiego lotniska w przyszłym roku to Kopenhaga, Paryż i Rzym

Loty ruszą w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Będą odbywać się trzy razy w tygodniu i planowane są boeingami 737-800.

Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.- mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem w Radomiu.

Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza - Powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego - dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie - airbusy A320, czy boeingi B737.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
11 port lotniczy lotnisko radom nowe połączenie


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję