TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
LOT rozszerza siatkę połączeń z Kraków Airport

PLL LOT zapowiedziały uruchomienie kolejnego transatlantyckiego połączenia z lotniska w Balicach.


Od 3 maja 2020 roku LOT wznowi bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku. To już drugie, po Chicago, połączenie transatlantyckie linii LOT z Krakowa.

Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago, Budapesztu, Bukaresztu i Dubrownika, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy, Gdańska i Olsztyna, jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem - powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy z Kraków Airport do poru lotniczego im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku będą realizowane raz w tygodniu (w niedziele) samolotami typu Boeing 787 Dreamliner.

Narodowy przewoźnik zapowiedział również zwiększenie ilości lotów do Chicago, z trzech do pięciu tygodniowo.

Starsze informacje 2019-09-06


Ryanair zwiększa liczbę lotów z Krakowa

Linie lotnicze Ryanair poinformowały o zwiększeniu częstotliwości lotów z Krakowa na dwóch trasach w ramach letniego rozkładu lotów z Polski na 2020.

Pasażerowie z Małopolski będą mieli do dyspozycji 5 lotów tygodniowo na trasie Kraków - Barcelona oraz 4 loty tygodniowo na trasie Kraków - Bari. Zwiększenie częstotliwości rejsów nastąpi od marca 2020 roku, a do sprzedaży trafi 35.000 dodatkowych miejsc.

Z okazji uruchomienia dodatkowych lotów Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż do grudnia 2019 roku od 39 zł. Rezerwacji biletów w promocyjnych cenach można dokonać na stronie internetowej przewoźnika jedynie do niedzieli (8 września) do północy.

Starsze informacje 2019-08-08


Amerykański przewoźnik poleci do Krakowa

Krakowskie lotnisko zyska nowego przewoźnika, a PLL LOT poważnego konkurenta. Od następnego lata do Krakowa będą latać linie lotnicze American Airlines.

Amerykański przewoźnik dostrzegł potencjał lotów do Europy Środkowej i otworzy połączenia z Chicago do Krakowa, a także do Pragi i Budapesztu.

Połączenia z lotniska O'Hare do Krakowa będą wykonywane 5 razy w tygodniu, od 7 maja do 23 października 2020 r. Bilety na nowe połączenie będą dostępne w sprzedaży od 12 sierpnia. Amerykański przewoźnik będzie obsługiwał trasę do Krakowa samolotami Boeing 787-8.

W Chicago istnieje duży popyt na loty do Europy Wschodniej i ważne, abyśmy zapewnili więcej usług dla naszych pasażerów, żeby mogli odwiedzić rodzinę i przyjaciół lub odkryć nową część świata - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes American Airlines, Vasu Raja.

Starsze informacje 2019-08-06


Więcej zimowych połączeń z Krakowa do Gatwick
Linie lotnicze easyJet zwiększą liczbę połączeń z lotniska w Krakowie do Londynu-Gatwick.

W sezonie zimowym 19/20 brytyjski przewoźnik będzie obsługiwał tę trasę 11 razy w tygodniu, to daje o 2 kursy więcej w porównaniu do zeszłorocznej zimy.

Starsze informacje 2019-07-29


KLM zwiększa liczbę lotów z Krakowa
Linie lotnicze KLM poinformowały o rozszerzeniu nowego połączenia z krakowskiego lotniska.

Od 2 września do 26 października 2019 roku, linia KLM będzie oferować aż cztery loty dziennie na trasie Kraków-Amsterdam. Wieczorny rejs oznacza poprawę dostępności trasy w sezonie letnim. Nowe połączenie z między Krakowem i Amsterdamem jest już w sprzedaży.

Czwarty, codzienny rejs (KL1998), którego odlot z Krakowa jest zaplanowany na godzinę 19:15 będzie lądował w Amsterdamie o 21:15. Wylot z Amsterdamu do Krakowa (KL1997) zaplanowano na godzinę 16:40, z przylotem do stolicy Małopolski o godzinie 18:35 (godziny lotów mogą się różnić w zależności od dnia tygodnia).

Trasę będzie obsługiwać ten sam typ samolotu, co pozostałe loty KLM między Krakowem a Amsterdamem - Embraer E190.

Rozkład KLM w okresie 02.09 - 26.10.2019r.


Starsze informacje 2019-07-24


Air France rozpoczyna loty z Krakowa

Od sezonu Lato 2020 linie lotnicze Air France uruchomią nowe połączenie do Krakowa. Będzie to już trzecie miasto w Polsce z którego pasażerowie zyskają dostęp do oferty lotów francuskiego przewoźnika.

Z początkiem przyszłorocznego sezonu letniego, czyli od 29.03.2020 roku samoloty Air France będą latały codziennie na trasie Kraków-Paryż (CDG). Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają wygodne połączenie z Francją oraz dostęp do 195 destynacji w 92 krajach na całym świecie oferowanych przez francuską linię lotniczą.

Do tej pory francuski przewoźnik oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Paryżu (lotnisko im. Charlesa de Gaulle a) z Warszawy, a od maja ubiegłego roku, również z Wrocławia. Loty na trasie Paryż-Kraków odbywały się jedynie podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce (latem 2016), teraz trasa do/z Krakowa wchodzi do rozkładu przewoźnika jako stałe połączenie. Łącznie ze stolicą Małopolski oferta Air France z Polski do Francji będzie obejmować 41 lotów tygodniowo.

Od 29 marca 2020, 7 dni w tygodniu, samolot linii Air France wystartuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle a o godzinie 9:20, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:25. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano w godzinach: wylot z Krakowa - 12:15 i przylot do Paryża o 14:30. Nowe połączenia o numerach AF1878 i AF1879 będą obsługiwane maszyną Airbus A320 ze 168 miejscami na pokładzie w dwóch klasach: biznes (12 miejsc) i ekonomicznej (156 miejsc).

"W ostatnich latach liczba pasażerów  na trasach z Kraków Airport do Francji  wzrosła ponad dwukrotnie, co potwierdza, że kierunki francuskie są jednymi z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się destynacji #PROSTOzKRAKOWA. Oferta Air France to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych pasażerów, którzy coraz częściej  chcą latać do francuskiej stolicy. Kraków i Paryż to wyjątkowe miasta europejskie, które od zawsze przyciągały tłumy turystów. To także ważne punkty na mapie biznesowej. Kolejne, nowe połączenie przyczyni się więc także do dalszego rozwoju relacji gospodarczych polsko-francuskich" - powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Bilety na nowej trasie Kraków-Paryż w cenie 429 PLN (w obie strony, z podatkami, z bagażem podręcznym) można rezerwować od 24 lipca br. na podróże realizowane po 29.03.2020 roku.

Starsze informacje 2019-06-19


Ryanair uruchamia nowe połączenie z Krakowa

Port lotniczy w Krakowie poinformował o inauguracji kolejnej nowej trasy na letni sezon.

Połączenia do Odessy na Ukrainie będą realizowane przez Ryanaira w środy oraz w niedziele od 19 czerwca do 20 października 2019 rok. Czas przelotu będzie wynosił 1h 45min.

Z krakowskiego lotniska samolot do Odessy wystartuje w niedzielę o godz. 9:30 i przyleci na miejsce o 12:15, z kolei połączenie w środę wystartuje o 9:45 i na Ukrainie wyląduje o 12:30.

Rejsy powrotne z Odessy do Krakowa odbędą się o godz. 12.45 w niedzielę oraz o 13.05 w środę.

Starsze informacje 2019-04-08


Ryanair zainaugurował nowe połączenie z Krakowa
Ryanair zainaugurował połączenie lotnicze z Krakowa do Bordeaux.

W letnim rozkładzie lotów Ryanaira z Krakowa znajduje się 69 tras w tym aż 12 nowych: Bari, Berlin T., Bordeaux, Charków, Hamburg, Katania, Kopenhaga, Odessa, Rimini, Saloniki, Szczecin oraz Zadar. Ryanair zbazuje w Krakowie dodatkowy samolot (łącznie 6 - inwestycja 600 mln $).

Z okazji inauguracji lotów z Krakowa do Bordeaux oraz rozpoczęcia letniego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził so sprzedaży bilety na loty od maja do lipca już od 65 zł.

Cieszymy się z inauguracji lotów na trasie Kraków - Bordeaux. Połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Krakowa - powiedziała Olga Pawlonka z Ryanair.

Nowe połączenie Kraków - Bordeaux, to jedno z wielu połączeń będące potwierdzeniem konsekwentnie budowanej mapy destynacji z Kraków Airport, która wpływa na rozwój potencjału Krakowa i Malopolski, w tym na nowe miejsca pracy. Naszych pasażerów zachęcamy do odkrywania nowych kierunków, podejmowania wyzwań i dzielenia się z nami wrażeniami z podróży w ramach kampanii #KRKtravelchallenge. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Starsze informacje 2019-03-20


Wizz Air uruchamia nowe połączenia z Krakowa
20 marca 2019 roku Wizz Air ogłosił kolejne informacje dotyczące rozwoju swojej najnowszej bazy w Krakowie oraz sześć nowych tras.

7 marca 2019 roku do węgierskiego przewoźnika trafił pierwszy samolot Airbus A321neo, który rozpoczął realizację zamówienia na 256 maszyn. Drugi Airbus A321 zostanie umieszczony w Krakowie 1 sierpnia, półtora miesiąca przed planowanym wcześniej terminem, a dodatkowy, trzeci samolot tego typu dołączy do krakowskiej floty już we wrześniu 2019 roku. Alokacja nowej maszyny w krakowskiej bazie to inwestycja 120 milionów dolarów i stworzenie 42 miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz 100 miejsc pracy w branżach pokrewnych. 

Nowy Airbus A321 wesprze operacje na sześciu nowych trasach do Turynu, Rzymu-Fiumicino, Tel Awiwu, Eindhoven, Birmingham oraz Keflaviku. Bilety na nowe połączenia dostępne są na stronie przewoźnika z cenami rozpoczynającymi się już od 89 zł w jedną stronę.

Obecnie węgierski przewoźnik oferuje łącznie 746 000 miejsc na 18 trasach z Krakowa.

Starsze informacje 2019-02-27


27 lutego 2019 roku linia lotnicza Ryanair poinformowała o wprowadzeniu kolejnej nowej trasy z krakowskiego lotniska.

Połączenie z Krakowa do włoskiego Palermo jest częścią zimowego rozkładu lotów Ryanaira z Polski. Loty na tej trasie zaczną się od października bieżącego roku i będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Z okazji uruchomienia nowej trasy zostały wprowadzone promocyjne ceny biletów - od 85 zł na podróż w październiku. Rezerwacji lotów w tej cenie można dokonać jedynie do piątku (1 marca) do północy.

Starsze informacje 2019-02-15


Ryanair poinformował o wprowadzeniu nowej trasy z lotniska w Balicach.

Połączenie z Krakowa do Londynu Luton będzie realizowane 4 razy w tygodniu od października 2019r. i stanie się częścią zimowego rozkładu lotów z Krakowa na sezon 2019/2020.

Pełny rozkład lotów z Krakowa na zimę 2019/2020 ma zostać wkrótce ogłoszony. Z okazji uruchomienia nowej trasy przewoźnik wprowadził do sprzedaży bilety, od 79 zł na podróż w październiku 2019r.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
10 Ryanair Londyn Londyn Luton samolot zima 2019/2020
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję