TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Ruszają nowe połączenia czarterowe z Wroclaw Airport

Biura podróży proponują coraz więcej kierunków egzotycznych. W tym sezonie do wyboru jest łącznie siedem połączeń, w tym trzy nowości.


W środę (19 grudnia) pierwsi turyści polecieli z Wrocławia do Omanu, znajdującego się nad samym Oceanem Indyjskim, a już w najbliższą niedzielę (23 grudnia) ruszy kolejne nowe czarterowe połączenie - do Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Tego samego dnia wystartuje również połączenie na Zanzibar, wprowadzone przez biuro podróży Itaka do oferty lotniska w ubiegłym roku.Zanzibar cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego w tym sezonie tour operatorzy, nie tylko Itaka, ale i TUI, zaproponowali nowe kierunki egzotyczne, których atutami są m.in. doskonała pogoda do plażowania i morskich kąpieli, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a także możliwość zagłębienia się w świat orientu - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Trzecią nowością jest Antalya w Turcji. To kierunek bardzo dobrze znany, ale po raz pierwszy dostępny jest również w sezonie zimowym. Ofertę biur podróży uzupełniają kierunki całoroczne: Hurghada i Marsa Alam w Egipcie oraz Fuerteventura, druga co do wielkości w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

W okresie od początku tego roku do końca listopada z oferty biur podróży skorzystało już blisko 0,5 mln pasażerów wrocławskiego lotniska. To aż o 72,5% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Warto dodać, że na lotnisku we Wrocławiu zimą wszystkie loty czarterowe obsługiwane są przez rękawy lotnicze, dzięki czemu pasażerowie przechodzą z samolotu do hali lotniska w komfortowych warunkach bez względu na to, jaka temperatura jest na zewnątrz.

Lotnisko ma bezpośrednie połączenie z AOW (Autostradowa Obwodnica Wrocławia). Podróżni korzystający z transportu publicznego mają do dyspozycji m.in. ekspresowe połączenie autobusowe z centrum Wrocławia na lotnisko (WRO Airport Express), zintegrowane z systemem rezerwacyjnym FlixBus.

Sezon zimowy 2018/2019- 7 kierunków czarterowych z Wrocławia:

 • NOWOŚĆ Oman - od 19 grudnia, wyloty w środy
 • NOWOŚĆ Zjednoczone Emiraty Arabskie - od 23 grudnia, wyloty w niedziele
 • NOWOŚĆ Antalya - wyloty w soboty
 • Zanzibar - wyloty w niedziele
 • Hurghada - wyloty w czwartki
 • Marsa Alam - wyloty w soboty
 • Fuerteventura - wyloty w poniedziałki


Starsze informacje 2018-11-20


Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską.

Od najbliższej wiosny holenderskie linie rozpoczynają regularne loty między Wrocławiem a Amsterdamem. Wrocław to już czwarte miasto w Polsce - po Warszawie, Krakowie i Gdańsku - skąd KLM zaoferuje loty do Amsterdamu.

Od 6 maja 2019 samoloty KLM rozpoczną regularne loty na trasie Wrocław-Amsterdam-Wrocław 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol. Ze stolicy Dolnego Śląska regularne loty oferuje również partner KLM - linia Air France, która zainaugurowała połączenie z Paryżem niespełna pół roku temu.

Po inauguracji nowego lotu KLM na trasie Wrocław-Amsterdam, wspólna oferta Air France i KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 91 lotów tygodniowo, co stanowi 90 procentowy wzrost liczby połączeń z/do naszego kraju na przestrzeni ostatnich 3 lat. Nowy lot zostanie zainaugurowany w wyjątkowym, historycznym momencie dla KLM - w jubileuszowym roku 2019, w którym linia będzie obchodzić 100 lat swojego istnienia.

Jak podkreślił Peter Elbers, Prezes i Dyrektor Generalny KLM - Uruchomienie lotów do Wrocławia wzmacnia rolę KLM, jako ważnego gracza na rynku lotniczym w Europie Środkowej. Co więcej Wrocław stanowi również nowy kierunek dla naszego głównego lotniska bazowego - Schiphol w Amsterdamie, umożliwiając ekspansję jego siatki lotów.

Od 6 maja 2019 KLM będzie oferował codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Wrocław-Amsterdam. Samolot będzie startował z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 14:05, z lądowaniem w Amsterdamie o 15:55. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 11:50 i przylot do Wrocławia o 13:55.

Starsze informacje 2018-11-02


Wizz Air rozpoczął operacje na trzech nowych trasach z polskich lotnisk.

Węgierski przewoźnik 28 października otworzył trasy z Gdańska i Wrocława do Charkowa. W przypadku obu lotnisk, loty wykonywane są dwa razy w tygodniu, w środę i niedzielę. Natomiast 31 października otwarto połączenie z Warszawy do Marrakeszu. Loty odbywają się w środy i niedziele. Warszawa zyskała jeszcze jedno połączenie do Wiednia, gdzie samoloty latają 5 dni w tygodniu. Bilety można rezerwować na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ, a ich ceny rozpoczynają się już od 39 złotych.

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziałCieszymy się z uruchomienia nowych tras z Polski łączących Gdańsk i Wrocław z Charkowem oraz Warszawę i Wiedeń z Marrakeszem. Dla osób szukających ciekawych miejsc na weekendowy wypad, Wiedeń i Charków będą doskonałym wyborem. Z kolei Marrakesz sprawdzi się jako kierunek na dłuższe wakacje.

Starsze informacje 2018-02-15


Kolejna lotnicza nowość we wrocławskim porcie lotniczym.

Pasażerowie korzystający z Portu Lotniczego Wrocław dostaną do dyspozycji połączenie do Stuttgartu. Ruszy ono 25 marca 2018 roku. Rejsy będą realizowane przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings cztery razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość lotów do Dusseldorfu. Trwa sprzedaż biletów.

Cieszymy się, że grupa Lufthansa dostrzega potencjał wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów podróżujących z i do Niemiec, ale też dalej - przez porty niemieckie w świat - wciąż się zwiększa, więc wzbogacenie siatki jest naturalnym krokiem - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.Nowe połączenie do Stuttgartu wpłynie oczywiście na rozwój ruchu biznesowego. W mieście znajduje się wiele przedsiębiorstw, instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem - dodaje.

Czas podróży wyniesie 1 godz. 40 min. W tygodniu loty ze Stuttgartu będą realizowane o godz. 10.30 (powrotne do Wrocławia o godz. 12.55), a w niedziele o godz. 13.20 (powrotne o godz. 15.30). Pasażerowie polecą samolotami Bombardier Dash 8 Q400. Jednocześnie przewoźnik zwiększa liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Dusseldorfu. Od sezonu letniego poleci tutaj codziennie oprócz soboty.

To kolejny etap rozwoju siatki połączeń grupy Lufthansa na wrocławskim lotnisku. Od października 2017 roku dodała loty na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem - dzięki temu dostępne są aż cztery rejsy dziennie. Grupa proponuje również połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do Monachium (raz dziennie - Lufthansa).

Starsze informacje 2018-01-16


Nowe połączenie lotnicze będzie dostępne z Portu Lotniczego Wrocław.

Z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć do Bari. Nowe połączenie ruszy 31 marca 2018 r. Rejsy będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę. Bilety są już w sprzedaży.

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Bari we Włoszech będą latały od 31 marca we wtorki i soboty.

Połączenie do Bari jest piątym kierunkiem Wizz Air, które latem tego roku wejdzie do rozkładu wrocławskiego lotniska. Węgierski przewoźnik zapowiedział również uruchomienie lotów do Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. To efekt rozbudowy bazy operacyjnej przewoźnika o drugi samolot - we Wrocławiu na stałe stacjonować będzie kolejny Airbus A320. W nowym sezonie linie zwiększają też częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach, między innymi do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Reykjaviku. Wizz Air planuje wzrost we Wrocławiu o około 50%.

Starsze informacje 2018-01-10


Znany przewoźnik poleci z Wrocławia
Port lotniczy we Wrocławiu wzbogaci się o nowe połączenie.

Linie lotnicze Air France właśnie ogłosiły, że uruchamiają nowe połączenie z Polską. W rozkładzie letnim - od 26 maja 2018 samoloty francuskiego przewoźnika będą latały bezpośrednio na trasie Paryż-Wrocław 7 razy w tygodniu. Po inauguracji nowego lotu Air France na trasie Wrocław-Paryż, 26 maja 2018 oferta Grupy Air France KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do Polski w ciągu ostatnich 3 lat.

Samolot będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9:45, aby wylądować na lotnisku Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10. Przewoźnik zastrzega, że godziny lotów mogą ulec zmianie.

Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę Air France HOP! należącą do grupy Air France KLM, samolotem Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes.

Starsze informacje 2018-01-08


Nowe loty z Wrocławia
W niedzielę ze stolicy Dolnego Śląska odleciał pierwszy samolot na Zanzibar. Jednak nowości na ten rok będzie więcej.

Zanzibar to zimowa propozycja od biura podróży Itaka, a zarazem najbardziej egzotyczny i najdalej położony kierunek lotniczy z wylotem z Wrocławia. Połączenie już na samym starcie cieszy się sporą popularnością. Pierwszy samolot wyleciał z Wrocławia pełny. Co więcej, wśród pasażerów było nie tylko wielu mieszkańców Dolnego Śląska, ale i innych województw, w tym: mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Kolejna nowość - Turyn - rusza już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Loty do stolicy Piemontu planowane są także na 20 i 27 stycznia. Ta sezonowa propozycja od biura podróży Itaka jest pomysłem na spędzenie ferii zimowych. Kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych.

Kolejne nowości, tym razem niskokosztowe, czekają na pasażerów, korzystających z wrocławskiego lotniska, w marcu, kiedy zacznie obowiązywać wiosenno-letni rozkład lotów. Właśnie wtedy cztery nowe kierunki uruchomi Wizz Air. Od 30 marca będzie można polecieć do Porto. Wyloty dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Tego samego dnia w rozkładzie zadebiutuje Göteborg, który jest ciekawym kierunkiem także o charakterze biznesowym.

Dzień po Porto i Göteborgu do rozkładu wejdą pozostałe dwie nowości od linii Wizz Air. Po udanym debiucie Zurychu od linii SWISS w październiku 2017 roku, podróżni będą mieli okazję zwiedzić inne szwajcarskie miasto. Bazylea, to kolejna z nowości, jaką oferuje węgierski przewoźnik. Loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty. Ostatnią propozycją Wizz Air jest gruzińskie Kutaisi. Wyloty we wtorki i soboty. W nowym sezonie linie Wizz Air zwiększą też częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach - m.in. do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Rejkiawiku.

Nowa propozycja czeka na nas również w maju. 11 maja linie Ryanair uruchamiają loty z Wrocławia do Ate. Latem ofertę uzupełnią nowe propozycje od biur podróży. Wśród nich m.in. Ateny, Tivat, Wyspa Djerba.

Nowości 2018 z wylotem z Wrocławia:

 • Zanzibar (od 7 stycznia z biurem podróży Itaka)
 • Turyn (sezonowa nowość od 13 stycznia od Itaki)
 • Porto (od 30 marca,Wizz Air)
 • Göteborg (od 30 marca, Wizz Air)
 • Bazylea (od 31 marca, Wizz Air)
 • Kutaisi (od 31 marca, Wizz Air)
 • Ateny (od 11 maja, Ryanair)
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
6 port lotniczy lotnisko wrocław linie lotnicze połączenie lotnicze


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję