TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Lufthansa otworzy nowe połączenie z Katowic

Linia lotnicza Lufthansa poinformowała o otwarciu nowego połączenia z Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice.


Niemiecki przewoźnik, 27 marca 2018 roku, otworzy połączenie do Monachium. Kierunek obsługiwany będzie raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów: 90-miejscowym CRJ-900 lub 168-miejscowym Airbusem A320.

Rozkład lotów na nowej trasie prezentuje się następująco:

  • Rejs LH1608 | wylot z Monachium o godz. 09:05 | przylot do Katowic o godz. 10:25
  • Rejs LH1609 | wylot z Katowic o godz. 11:00 | przylot do Monachium o godz. 12:20


Połączenie do Monachium wystartuje równo 25 lat po uruchomieniu przez Lufthansę trasy do Frankfurtu nad Menem, która była pierwszym, regularnym międzynarodowym połączeniem sieciowym otwartym z pyrzowickiego lotniska.

Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowice Airport szczególnie nam zależało. Konsekwentnie zabiegaliśmy o to, żeby ten kierunek pojawił się w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska. Cieszymy się, że nasze działania zakończyły się sukcesem. Codzienne połączenie
z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej, ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego, w tym przedstawicielom środowisk gospodarczych, podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic.
- mówi Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

Starsze informacje 2017-11-27


10 nowych tras Wizz Air
Wizz Air ogłasza działania wynikające z dostosowania swojej siatki połączeń oraz liczby miejsc w sprzedaży do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. Przewoźnik uruchamia 10 nowych tras.

W czerwcu 2018 roku, linia zamknie bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin nie rezygnując jednak z lotów z Lublina. Wizz Air będzie kontynuować operacje na pięciu trasach z Lublina do Eindhoven, Londynu Luton, Kijowa, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta. Airbus A320 umieszczony dotychczas w bazie w Lublinie, wzmocni działalność WIZZ w Porcie Lotniczym w Katowicach.

Podjęte działania i dostosowanie planu przepustowości do potrzeb rynku pozwalają Wizz Air na uruchomienie dziesięciu nowych, długo oczekiwanych tras z Polski. Połączą one Katowice z Porto, Monachium, Lwowem, Charkowem, Malagą, Faro i Podgoricą, Gdańsk z Lwowem, Warszawę z Podgoricą, a także Poznań z Dortmundem. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży.

Starsze informacje 2017-10-16


Węgierski przewoźnik otwiera nowe połączenie z katowickiego lotniska do Grecji.

Wizz Air ogłosiło dzisiaj nową trasę z Katowic do Aten. Najnowsze połączenie WIZZ będzie działać od 9 marca 2018 roku, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 89 PLN i zawierają bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 55x40x23cm.

Starsze informacje 2017-09-26


Z powodu małego zainteresowania, węgierski przewoźnik ogłosił całkowitą likwidację lub zawieszenie kilku połączeń na sezon zimowy.

Wizz Air zapowiedziało zawieszenie lotów na trasie Oslo Torp - Olsztyn-Mazury - Oslo Torp od sezonu zimowego (tj. 8.11.2017), przy jednoczesnym zachowaniu rejsów w okresie Bożego Narodzenia. Ale to nie koniec. Od 28 października ostatni raz samolot węgierskiego przewoźnika zrealizuje połączenie z Katowic do Belfastu. Kilka dni później odbędzie się ostatni lot do Maastricht Aachen oraz do Paryża Beauvais.

Od listopada br. pasażerowie tracą połączenie z Warszawy do Bristolu oraz z Gdańska do Charleroi. Przewoźnik tłumaczy się brakiem rentowności połączeń. Część tras z siatki Wizz Aira została zawieszona tylko na okres zimowy. Jeśli chodzi o Polskę dotyczy to tylko połączenia Katowice - Kutaisi, które nie będzie obsługiwanie od 27 października br. do 26 marca 2018 r. Później wróci do siatki połączeń.

Starsze informacje 2017-08-09


Wizz Air rozpocznie obsługę nowego kierunku z lotniska w Katowicach.

Nową destynacją obsługiwaną przez węgierskiego przewoźnika z portu lotniczego w Pyrzowicach będzie izraelski Ejlat. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu - poniedziałki i w piątki. Loty będą wykonywane w sezonie zimowym, począwszy od 30 października 2017 roku . Bilety na nowe połączenie są dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika.

Starsze informacje 2017-06-26


Więcej połączeń z Katowic do Warszawy
Pierwszy tydzień tegorocznych wakacji rozpoczął się w Katowice Airport od zwiększenia częstotliwości lotów przez Polskie Linie Lotnicze LOT na trasie do Warszawy. Od poniedziałku 26 czerwca br. połączenie z Pyrzowic na Lotnisko Chopina obsługiwane jest nie dwa, a cztery razy dziennie.

Wzrost częstotliwości lotów wiążę się ze zmianą rozkładu. Od pierwszego poniedziałku tegorocznych wakacji samolot z Pyrzowic do Warszawy startuje o godzinie 5:45, 12:05, 15:00 i 18:25, rejsy powrotne wylatują o 10:40, 13:40, 16:40 i 22:50. Nowy rozkład i dodatkowe rejsy PLL LOT z Katowic znacząco poprawiają ofertę narodowego przewoźnika w zakresie przesiadek w Warszawie. Pasażerowie podróżujący z Pyrzowic mogą od teraz trzy razy dziennie, w obie strony, sprawnie przesiąść się na Lotnisku Chopina na rejsy z/do Europy Zachodniej.

W czerwcu br. oprócz zwiększenia częstotliwości lotów na trasie do Warszawy w Pyrzowicach zostało uruchomione nowe, sezonowe, regularne połączenie do Splitu w Chorwacji. Trasa obsługiwana jest przez linię lotniczą Wizz Air dwa razy w tygodniu w każdą środę i niedzielę do 17 września br. W szóstym miesiącu roku zainaugurowane zostały także nowe trasy czarterowe do włoskiego Comiso, na hiszpańską wyspę
La Palma oraz do Ochrydy w Macedonii. Aktualnie w sprzedaży z wylotem z Katowice Airport dostępnych jest rekordowe, prawie 115 tras regularnych i czarterowych do 31 państwa na 4 kontynentach.

Starsze informacje 2017-06-20


Od 22 czerwca z lotniska w Pyrzowicach będzie obsługiwane nowe połączenie czarterowe. Dokąd będzie można wybrać się na wakacje?

Biuro Rego Bis uruchomiło zupełnie nowe połączenie lotnicze z Katowic do macedońskiej Ochrydy, które oferuje swoim Klientom przez całe lato w każdy czwartek począwszy od 22.06.2017. W dniu pierwszego wylotu odbędzie się uroczysta inauguracja, na której obecna będzie Ambasador Republiki Macedońskiej w Polsce, Gorica Atanasova-Gjorevska, przedstawiciele Lotniska Katowice Pyrzowice: Monika Krzykawska i Krzysztof Kot oraz Gabriela Mańka-Sokullu, właściciel biura Rego Bis, którzy uroczyście przetną wstęgę i poczęstują wszystkich obecnych tortem. Również po stronie macedońskiej zostało przygotowane powitanie samolotu salutem wodnym i poczęstunek dla przylatujących gości.

Dlaczego akurat ten niekomercyjny kierunek? Macedonia jest jeszcze nieznaną w Polsce Perłą Bałkanów. Dla wielu osób zaskoczeniem był fakt, że postanowiliśmy organizować wakacje nad jeziorem a nie nad morzem, decyzja jednak wynika z zainteresowania Polaków nowościami i ich wielka miłość do Bałkanów. Macedońska baza hotelowa i infrastruktura są na wysokim poziomie, więc znalezienie odpowiednich hoteli nie stanowiło problemu, a wybór najlepszych specjalnie dla naszych Klientów- był czystą przyjemnością. - mówi Gabriela Mańka-Sokullu.

Starsze informacje 2017-05-09


Nowe połączenie lotnicze z Katowic

Pasażerowie latający z portu lotniczego w Pyrzowicach dostali do dyspozycji nowe połączenie lotnicze.

Transavia rozpoczęła bezpośrednie rejsy pomiędzy Katowicami a Amsterdamem. Połączenie obsługiwane będzie trzy razy w tygodniu, w każdy wtorek, czwartek i niedzielę. Pierwszy rejs na nowej trasie odbył się 9 maja br.

Cieszymy się, że możemy zaoferować trzy rejsy tygodniowo pomiędzy Katowicami a Amsterdamem. To dla nas zaszczyt móc gościć na pokładach naszych samolotów polskich pasażerów i oferować im atrakcyjne ceny. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. - powiedziała Anita Sunter, rzecznik prasowy Transavii.

O połączenie do stolicy Holandii zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Cieszymy się, że Transavia przekonała się do naszych argumentów i uruchomiła trasę do Amsterdamu. Mamy nadzieję, że to początek naszej udanej i owocnej współpracy z tym nowym na naszym lotnisku przewoźnikiem. - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Bilety na połączenie z Katowic do Amsterdamu dostępne są w cenie od 79 zł.

Starsze informacje 2017-03-09


Wizz Air otwiera nową trasę z Polski na chorwackie wybrzeże

Wizz Air świętuje dzisiaj umieszczenie szóstego Airbusa A320 w swojej bazie w Katowicach. Dodatkowy samolot pozwoli linii na uruchomienie i obsługę czterech nowych tras.

Nowy samolot to inwestycja Wizz w Katowicach warta 98 mln $, która powoduje utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio w linii. Łącznie w Katowicach Wizz Air posiadać będzie ponad 200 członków lokalnej załogi, którzy będą zapewniać najwyższy poziom usług podczas każdego lotu Wizz. Nowy samolot pozwoli na obsługę popularnych wakacyjnych destynacji jak: Katania na Sycylii, Lizbona w Portugalii, Rejkiawik w Islandii i Malta.

Linia Wizz Air ogłosiła również uruchomienie kolejnej destynacji z Katowic. Nowa trasa połączy Śląsk ze Splitem w Chorwacji. Najnowsze połączenie rozpocznie się od 18 czerwca, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w środy i w niedziele. Bilety na nowe połączenie są dostępne już w sprzedaży, a ich ceny rozpoczynają się od 169 złotych.

Z ogromną radością ogłaszamy dzisiaj umieszczenie szóstego samolotu Wizz w Katowicach oraz otwarcie kolejnej, słonecznej trasy na chorwackie wybrzeże. Nasze nowe destynacje: Split, Katania, Lizbona, Rejkiawik i Malta zapewniają naszym klientom jeszcze większy wybór atrakcyjnych, niskokosztowych podróży. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów planujących wakacyjne wyjazdy - powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Split to popularna w sezonie wakacyjnym destynacja na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Jako główny węzeł komunikacyjny w regionie, Split stanowi dogodne połączenie z licznymi pobliskimi wyspami.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
7 linie lotnicze połączenie lotnicze chorwacja polska katowice pyrzowice śląsk nowy samolot baza holandia
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję