TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Szybszy dojazd na wrocławskie lotnisko

Port Lotniczy Wrocław porozumiał się z operatorem, który zrealizuje szybkie połączenie autobusowe pomiędzy centrum miasta a terminalem.


Od 6 grudnia na wrocławskie lotnisko jeździć będzie Polbus PKS. WRO Airport Express wyruszy z nowego Dworca Wrocław przy ul. Suchej. Po drodze zatrzyma się na pl. Dominikańskim. Pierwszy kurs z dworca na lotnisko planowany jest o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska na dworzec pierwszy odjazd planowany jest na godz. 4.10, ostatni - w kierunku centrum - na godz. godz. 1.00. Autobusy Marcedes Benz Tourino kursować będą średnio co 50 minut. Jeżeli połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem, planowane jest podwojenie częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu (średnio co 25 minut). Szacowany czas przejazdu wyniesie około 30 minut.

Pasażerowie spoza stolicy Dolnego Śląska, a nawet dalszych regionów Polski, teraz jeszcze łatwiej zaplanują podróż z wylotem z Wrocławia. Wysiadając na dworcu autobusowym czy PKP, będą mogli ruszyć w dalszą podróż na lotnisko, a w drodze powrotnej, w oczekiwaniu na swoje połączenie, skorzystać z oferty nowego Dworca Wrocław.

Bilet kosztować będzie 10 zł. Kupimy go w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław oraz u kierowcy (możliwa płatność kartą).

Obecnie na wrocławskie lotnisko można dojechać komunikacją miejską - autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Pasażerowie korzystający z własnego transportu mają do dyspozycji wygodne parkingi z 3 tysiącami miejsc postojowych.

Starsze informacje 2017-11-14


Ruszają podróże łączone z PKS Tour Jelenia Góra na platformie PolskiBus.com

Od dziś na platformie integrującej przewoźników autokarowych PolskiBus.com zostają uruchomione podróże łączone z Jeleniej Góry do Pragi, Berlina, Warszawy, Krakowa, Gdańska, Zakopanego, Poznania, Łodzi, Katowic, Bydgoszczy, Opola oraz Leszna. Już teraz można rezerwować wyjazdy odbywające się we współpracy z PKS Tour Jelenia Góra w ramach jednego wyszukiwania i jednej transakcji.

Podróże łączone to doskonała propozycja dla naszych Pasażerów, którzy otrzymują możliwość wybrania się w skomunikowaną podróż z lub do Jeleniej Góry bez konieczności zakupu kilku biletów. Nasza nowa oferta zapewnia dogodne godziny połączeń i bezpieczny czas na dogodną przesiadkę we Wrocławiu. A to wszystko w połączeniu z jednym wyszukaniem, jedną transakcją i jedną, atrakcyjną ceną - mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com. Pasażerowie odbywający podróż łączoną będą odprawiani na podstawie e-biletu PolskiBus.com, otrzymanego w wiadomości e-mail po dokonaniu zakupu na stronie przewoźnika. Przesiadka będzie odbywała się na nowym, komfortowym dworcu autobusowym we Wrocławiu, przy ul. Suchej 1.

Starsze informacje 2017-08-03


Pasażerowie firmy PolskiBus będą mieli do dyspozycji nową międzynarodową trasę.

2 sierpnia b.r. zostało uruchomione połączenie z Wrocławia do Wiednia, bilety już są w sprzedaży na stronie przewoźnika. Linie jest realizowana w współpracy z partnerską firmą FlixBus. Trasa autobusu prowadzi z Wrocławia przez Ostrawę, Ołomuniec, Brno do Wiednia. Tym samym do siatki połączeń dołączają dwa nowe czeskie miasta - Ostrawa i Ołomuniec.

Pasażerowie będą wpuszczani na pokład na podstawie numeru rezerwacji otrzymanego w wiadomości e-mail wraz z e-biletem PolskiBus.com. Podczas podróży Pasażerów obowiązywać będzie regulamin przewozów FlixBus.

Starsze informacje 2017-07-14


Arriva i PolskiBus.com zapraszają na pokład komfortowych, wakacyjnych pociągów nad morze. Dzięki kolejnemu etapowi współpracy partnerskiej, pasażerowie po raz pierwszy w historii mają możliwość rezerwacji podróży kolejowej na platformie PolskiBus.com.

Połączenia pociągami Arriva są realizowane codziennie przez całe wakacje. Nowa wakacyjna oferta połączeń kolejowych Arriva obejmuje aż 19 miast, łącząc: Bydgoszcz, Pruszcz Pomorski, Laskowice Pomorskie, Warlubie, Smętowo, Pelplin, Tczew, Pruszcz Gdański, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Mrzezino, Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę i Hel.

Starsze informacje 2017-07-07


POLREGIO wspólnie z PKS Kamień Pomorski stworzyło trzy nowe połączenia do nadmorskich miejscowości.

Teraz ze Szczecina do Niechorza, Międzywodzia, Pobierowa czy Rewala będzie można dojechać, kupując jeden kolejowo-autobusowy bilet. Nowa oferta to także lepiej dopasowane godziny kursowania pociągów do PKS-ów. Wspólne przewozy realizowane przez POLREGIO i PKS Kamień Pomorski to połączenia na trasach do miejscowości położonych nad Bałtykiem oraz Zalewem Szczecińskim:

* Szczecin - Kamień Pomorski - Pobierowo - Pustkowo - Trzęsacz - Rewal - Niechorze
(pociąg na odcinku Szczecin - Kamień Pom. + autobus na odcinku Kamień Pom. - Niechorze),

* Szczecin - Kamień Pomorski - Dziwnówek - Dziwnów - Międzywodzie
(pociąg na odcinku Szczecin - Kamień Pom. + autobus na odcinku Kamień Pom. - Międzywodzie),

* Szczecin - Międzyzdroje - Wapnica - Lubin
(pociąg na odcinku Szczecin - Międzyzdroje + autobus na odcinku Międzyzdroje - Lubin).

Przykładowe ceny biletów normalnych:
* Szczecin - Niechorze: 19,5 zł (12,5 zł za pociąg POLREGIO + 7 zł za autobus PKS Kamień Pom.),
* Szczecin - Międzywodzie: 17,5 zł (12,5 zł za pociąg POLREGIO + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.),
* Szczecin - Lubin: 21,5 zł (16,5 zł za pociąg POLREGIO + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.).

Na części trasy obsługiwanej przez pociągi POLREGIO honorowane są ulgi ustawowe, co oznacza, że studenci płacą za bilet o 51% mniej, a uczniowie korzystają z 37-procentowej zniżki. Osoby powyżej 60. roku życia mogą kupić bilety w ofercie REGIO Senior, dzięki której koszt podróży pociągiem będzie niższy o 25%.

Umowa z PKS Kamień Pomorski to kolejny etap integracji regionalnych przewozów kolejowych z autobusowymi. W połowie stycznia br. zarząd POLREGIO oraz przedstawiciele PKS-ów z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali wówczas rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej oraz ułatwień w kupnie biletów. Podpisano już kilka umów, m.in. z: Polbusem PKS Wrocław czy PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. - PKS Kamień Pomorski to pierwszy przewoźnik spoza grupy sygnatariuszy styczniowego porozumienia, z którym nawiązaliśmy współpracę.

Tym bardziej cieszymy się, że dołączył do nas teraz: to znak, że nasz projekt integrowania transportu kolejowego z autobusowym zyskuje uznanie - mówi Michał Stilger z biura prasowego POLREGIO.

Starsze informacje 2017-06-30


Kolejny przewoźnik dołącza do platformy PolskiBus.com. Jak przekonują przedstawiciele platformy autokarowej jest to kolejny krok w stronę rozwoju siatki połączeń.

Do PolskiBus.com dołącza PKS Szczecin. Dzięki nowej współpracy, oferta PolskiBus.com zostaje rozbudowana o trzy nowe linie łączące Szczecin z Kielcami, Jelenią Górą oraz Gorzowem Wielkopolskim. Pierwsze kursy będą realizowane od 30 czerwca, a bilety w atrakcyjnych cenach są już dostępne na stronie www.polskibus.com.

Witamy w gronie naszych partnerów PKS Szczecin. To bardzo ważny moment, ponieważ od dawna otrzymywaliśmy od Pasażerów prośby o wzmocnienie naszej oferty w północno-zachodniej części Polski. Dziś, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom z ogromną przyjemnością udostępniamy na naszej platformie 3 nowe linie łączące aż 12 miast - mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

W ramach współpracy PolskiBus.com udostępnia swoim pasażerom trzy linie PKS Szczecin:

  • Szczecin - Gorzów Wlkp. - Poznań - Konin - Turek - Łódź - Piotrków Tryb. - Końskie - Kielce
  • Szczecin - Gorzów Wlkp. - Zielona Góra - Bolesławiec - Jelenia Góra
  • Szczecin - Gorzów Wlkp.


Starsze informacje 2017-06-08


Nowa, międzynarodowa linia w PolskiBus.com

22 czerwca zostanie uruchomiona nowa linia międzynarodowa, która połączy Rzeszów i Wiedeń, przejeżdżając przez zupełnie nowy przystanek w Tarnowie oraz Kraków, Katowice i Brno.

Pasażerowie PolskiBus.com z Krakowa będą mieli także do dyspozycji dodatkowe, już czwarte połączenia do Budapesztu i Pragi. Mieszkańcy Wrocławia zyskują natomiast drugi kurs do Budapesztu.

W ramach dogodnego rozkładu jazdy nowej linii P22, wyjazd z Rzeszowa planowany jest na godzinę 13:00 z dworca lokalnego, a na miejsce autokar dojedzie o godzinie 22:45. Natomiast kurs powrotny będzie zaczynał się na Dworcu OBB Postbus w Wiedniu o godzinie 23:45, a na miejsce planowo przybędzie o godzinie 9:30.

Również od 22 czerwca Pasażerowie z Krakowa otrzymują dodatkowy, czwarty kurs do Pragi. Start przewidziany jest na 15:45 z dworca MDA, koniec podróży planowany jest na godzinę 23:10, a powrót do Polski odbędzie jest o godzinie 00:30. Wrocław zyskuje kolejny, drugi kurs do Budapesztu o godz. 21:00, natomiast podróżni z Krakowa jadący do Budapesztu wsiądą na pokład autokaru o godzinie 00:45, by dotrzeć na miejsce o 7:45. W trasę powrotną autokar wyruszy o godzinie 10:40.

Starsze informacje 2017-06-07


Dwie nowe linie na PolskiBus.com
Dwa nowe połączenia dostępne na platformie PolskiBus.com. W ramach drugiego etapu współpracy z Voyager Transport do siatki połączeń PolskiBus.com dołączają dwie linie, łączące Małopolskę i Podkarpacie z nadmorskimi kurortami.

W ramach linii V9 Krynica-Zdrój zostanie połączona z Ustką, przez: Nowy Sącz, Tarnów, Busko Zdrój, Kielce, Radom, Warszawę, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz i Słupsk. Linia V10 natomiast zapewni mieszkańcom Gorlic połączenie z Kołobrzegiem, przez: Jasło, Rzeszów, Lublin, Warszawę, Koszalin, Mielno, Sarbinowo i Ustronie Morskie.

Połączenia będą realizowane przez autokary Setra i Mercedes. Pasażerowie będą mogli odbyć podróż na podstawie numeru rezerwacji otrzymanego w wiadomości e-mail wraz z e-biletem PolskiBus.com. Podczas podróży obowiązywać będzie regulamin przewozów Voyager Transport.

Starsze informacje 2017-06-01


Nowe międzynarodowa linia na platformie PolskiBus.com.

W ramach współpracy z firmą Visit Tour, do siatki połączeń PolskiBus.com dołącza Białoruś. Dzięki nowym połączeniom Pasażerowie z Katowic, Krakowa, Warszawy i Białej Podlaskiej zyskaą możliwość podróży do dwóch białoruskich miast - Mińska oraz Brześcia. Pierwsze kursy ruszą 8 czerwca, a bilety są już dostępne w sprzedaży.

Kierunki zagraniczne, zarówno te południowe, jak i te na wschód, cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego z radością ogłaszam wprowadzenie nowej trasy międzynarodowej do siatki połączeń PolskiBus.com. Współpraca z przewoźnikiem Visit Tour zaowocowała możliwością odbycia komfortowej podróży na Białoruś. Kierunek ten nie jest jeszcze zbyt dobrze znany, jednak zapewniam, że warto go sprawdzić w nadchodzących, letnich miesiącach. Zachęcam do rezerwowania wyjazdów na naszej stronie internetowej już dziś - mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

Z uwagi na charakter pozwolenia, podróż linią VT1 będzie możliwa wyłącznie na odcinkach międzynarodowych. Wszystkie połączenia na tych trasach będą realizowane przez flotę Visit Tour, składającą się z autokarów marki MAN oraz Neoplan. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania paszportu oraz dokumentu (wiza) uprawniającego do wjazdu na terytorium Białorusi czy z Białorusi do strefy Schengen. W trakcie przejazdu Pasażerów obowiązywać będzie regulamin przewozów Visit Tour.

Starsze informacje 2017-05-19


Od piątku, 19 maja na platformie PolskiBus.com do dyspozycji Pasażerów zostały oddane wprowadzone 2 nowe linie: z Wrocławia do Mrzeżyna oraz z Wrocławia do Jarosławca realizowane wspólnie z Darłowskim Przedsiębiorstwem Przewozowym. Kursy będą realizowane od 23 czerwca.

Jak przekonują przedstawiciele Polskiego Busa, partnerstwo z Polbus-PKS wkracza w kolejną fazę współpracy. Dzięki nowościom pasażerowie mają w ofercie piętnaście nowych miejscowości: Łazy, Dąbki, Jarosławiec, Międzyzdroje, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica oraz Mrzeżyno.

Obie trasy będą obsługiwane przez przewoźnika POLBUS - PKS, natomiast połączenie z Jarosławcem będzie realizowane we współpracy z firmą DPP. W przypadku każdej z linii pasażerowie będą mieli do dyspozycji po jednym kursie dziennie. Wyjazd z Wrocławia do Mrzeżyna będzie o godzinie 8:00 z Tymczasowego Dworca Autobusowego, natomiast do Jarosławca o godzinie 22:00, również z tego samego dworca.

Starsze informacje 2017-05-15


Na platformie PolskiBus.com dostępnych jest 5 nowych linii PKS Polonus.

Przewoźnik połączy Warszawę z takimi miejscowościami jak: Krynica Morska, Jastrzębia Góra, Karwia, Dębki, Władysławowo, Mielno, Darłowo, Darłówko oraz Giżycko i Mikołajki czy Krynica-Zdrój.

Poszerzanie oferty sprzedażowej na partnerskiej platformie PolskiBus.com o ofertę kursów sezonowych to kolejny krok PKS Polonus w kierunku osób podróżujących przede wszystkim po Polsce. W ramach współpracy udostępniamy najpopularniejsze kierunki wakacyjnych podróży i to od razu aż w 120-dniowej przedsprzedaży, co pozwala na zakup biletów z terminem realizacji do końca sierpnia 2017 roku - mówi Maciej Acedański, prezes zarządu PKS Polonus.

Starsze informacje 2017-05-10


PKS Polonus rozwija siatkę połączeń o dwie kolejne linie.

Kursy: Warszawa - Lublin uruchomione zostaną 26 maja 2017 roku, a na trasie Warszawa - Stalowa Wola ruszą już 12 maja 2017 roku. Sprzedaż biletów PKS Polonus na obu liniach wystartowała w środę, 10 maja, równolegle w serwisie www.pkspolnus.pl oraz na platformie www.polskibus.com.

Po majowym powiększeniu przez PKS Polonus floty o 8 autobusów, przewoźnik kontynuuje działania strategiczno-inwestycyjne i rozwija siatkę połączeń o dwie nowe linie łączące Warszawę z Lublinem i Stalową Wolą.

PKS Polonus kontynuuje zapowiadany rozwój floty i siatki połączeń. Uruchomienie 5 ekspresowych połączeń dziennie na trasie Warszawa - Lublin ma tym większe znaczenie dla pasażerów, że dokonuje się w przeddzień rozpoczęcia długoterminowych remontów na linii kolejowej Warszawa-Lublin. Liczymy, że nowoczesny tabor skierowany do obsługi tej trasy, dogodne godziny połączeń oraz atrakcyjne ceny biletów spotkają się z dużym i stałym zainteresowaniem ze strony pasażerów tak PKS Polonus, jak też PolskiBus.com - mówi Maciej Acedański, Prezes PKS Polonus.

Wszystkie kursy na trasie Warszawa - Lublin realizowane będą przez autokary marki ADL Plaxton. Autokary obsługujące linie PKS Polonus będą miały w Warszawie 2 przystanki - na Dworcu Zachodnim oraz w centrum miasta - na Placu Defilad. Z Dworca Zachodniego odjazdy planowane są na godz.: 5:30, 8:15, 12:00, 15:30 i 17:00, natomiast spod Pałacu Kultury i Nauki autobusy będą odjeżdżały 15 minut później niż z przystanku początkowego. Z kolei odjazdy z Dworca Autobusowego w Lublinie w kierunku stolicy zostały zaplanowane na godz.: 6:30, 10:00, 12:30, 16:15 i 20:00.

Starsze informacje 2017-05-04


PolskiBus zwiększa liczbę połączeń
Od 4 maja na platformie PolskiBus.com do dyspozycji pasażerów zostają wprowadzone 4 nowe linie z Jeleniej Góry do: Wrocławia, Szczecina, Ustki oraz do Koszalina.

Bilety na podróże od 11 maja są już dostępne.

Partnerstwo z PKS Jelenia Góra wkracza w kolejną fazę współpracy. Aktualnie w ofercie platformy www.PolskiBus.com dostępnych jest już 5 linii tego przewoźnika. Dzięki nowościom Pasażerowie mają w ofercie cztery nowe miasta: Bolesławiec, Głogów, Słupsk oraz Ustkę.

Wszystkie trasy będą obsługiwane przez przewoźnika PKS Jelenia Góra, natomiast połączenie z Koszalinem będzie realizowane we współpracy z firmą PKS Koszalin.

Starsze informacje 2017-04-18


Nowy przewoźnik dołącza do platformy PolskiBus.com. Oznacza to pojawienie się nowych kursów dostępnych na platformie.

PolskiBus.com łączy siły z Polbus PKS. Współpraca ta zaowocuje nowym połączeniem między Wrocławiem i Zieloną Górą, przez Lubin, Polkowice i Nową Sól.
Sprzedaż biletów na tę trasę już ruszyła. Połączenie jest realizowane od 14 kwietnia 2017 r.

Łączymy siły z naszym długoletnim partnerem biznesowym Polbus, który był pierwszym PKS-em, który wsparł firmę PolskiBus.com w momencie rozpoczynania naszej działalności w 2011 r. Od samego początku współpracujemy z Zarządem tej spółki na wielu różnych płaszczyznach. Dworzec we Wrocławiu był jednym z pierwszych, gdzie zaczęły zatrzymywać się nasze autokary i który zaczął sprzedawać nasze bilety w swoich kasach. Po blisko 6 latach z przyjemnością rozwijamy kolejną gałąź współpracy o sprzedaż biletów PolbusPKS na naszej platformie. - mówi Piotr Pogonowski, dyrektor marketingu i komunikacji PolskiBus.com.

Autokary Polbus PKS codziennie będą odjeżdżały z Dworca Tymczasowego we Wrocławiu o godzinie 14:05. Natomiast odjazdy z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia będą odbywały się o godzinie 18.30. Wszystkie kursy realizowane będą przez autokary Polbus PKS marki Neoplan oraz Mercedes, które są wyposażone w klimatyzację oraz toalety. Na przednich wyświetlaczach pojazdów będą znajdowały się informacje dotyczące trasy PLB1. Pasażerowie będą wpuszczani na pokład na podstawie numeru rezerwacji przesyłanego w wiadomości e-mail wraz z e-biletem PolskiBus.com.

Starsze informacje 2017-04-12


PolskiBus.com nawiązuje współpracę z kolejnym przewoźnikiem. Zwiększy się liczba dostępnych na platformie połączeń pomiędzy Warszawą a Radomiem. Równocześnie PolskiBus.com zapowiada nową trasę do Niemiec

Do platformy PolskiBus.com dołącza VikiBus. Dzięki tej współpracy podróżni będą mieć do dyspozycji niezwykle rozbudowaną ofertę stanowiącą łącznie 30 kursów dziennie, obsługiwanych przez autokary VikiBus i PolskiBus. Bilety na podróże są już dostępne w sprzedaży. Autokary VikiBus będą odjeżdżały z Placu Defilad w Warszawie o godzinach: 7:40, 11:00, 14:20, 15:35, 19:05, 20:40, a w sobotę i niedzielę o 8:35 i 10:00 zamiast 7:40 i 11:00. Natomiast odjazdy z Dworca Autobusowego w Radomiu w kierunku stolicy będą odbywały się o: 5:35, 6:45, 9:30, 12:40, 17:00 i 18:45. W weekend trzy pierwsze godziny odjazdów zamienione są na: 6:10, 7:30 i 10:30. Na kursach realizowanych przez VikiBus, istnieje możliwość zakupu biletu bezpośrednio przed odjazdem u kierowcy, w ramach dostępnych miejsc w autokarze. Wszystkie kursy realizowane będą przez autokary VikiBus marki Van Hool Altano.

Już teraz na platformie PolskiBus.com dostępna jest nowa linia do Drezna, Düsseldorfu i Essen realizowana we współpracy z FlixBus. Pasażerowie wyjeżdżający z Krakowa, Katowic i Wrocławia dostają możliwość rezerwacji bezpośredniej podróży w atrakcyjnych cenach

W ramach kolejnego etapu współpracy z FlixBus do aktualnej siatki połączeń wchodzi nowe połączenie z Polski w kierunku Niemiec. To szósta linia tego przewoźnika dostępna w ofercie platformy PolskiBus.com. Połączenie ma charakter międzynarodowy, w związku z czym podróże można rezerwować tylko pomiędzy miastami w Polsce i Niemczech.

Kursy będą realizowane autokarami marki ADL Plaxton.




Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
6 przewoźnik autokar międzynarodowe połączenie nowa trasa voyager pks autobus połączenie polskibus flixbus vikibus




Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję