TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
LOT zwiększy ilość rejsów

Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą częstotliwość rejsów na 25 trasach. Nasz narodowy przewoźnik zaoferuje o 130 rejsów tygodniowo więcej, niż w sezonie letnim 2017 r.


W tym roku - w porównaniu z sezonem letnim w 2017 r. - najwięcej rejsów - o siedem - przybędzie na trasach z Warszawy do: Krakowa (wzrost z 49 do 56 tygodniowo, czyli do ośmiu dziennie), Budapesztu (z 26 do 33 tygodniowo, do prawie pięciu dziennie) i Pragi (z 27 do 34 w tygodniu - do niemal pięciu dziennie) - poinformował przewoźnik.

Liczba rejsów LOT-u z Lotniska Chopina do Podgoricy wzrośnie o pięć, polski przewoźnik wykona także o 4 loty więcej do Rzeszowa i Zagrzebia, a o trzy wzrośnie liczba połączeń do Wenecji i Charkowa. Przewoźnik dołoży także dwa połączenia do dwa połączenia do Los Angeles, i po jednym do Nowego Jorku, Tokio, Tel Awiwu, Erywania, Belgradu, Sofii i Sankt Petersburga. Planowane jest także zwiększenie ilości połączeń do Berlina.

Starsze informacje 2017-12-22


Nowe połączenie z Lotniska Chopina
Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą nowe połączenie z Lotniska Chopina.

Narodowy przewoźnik poleci do Dubrownika. Połączenia będą wykonywane od 3 maja. Początkowo loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu, a od 28 czerwca częstotliwość wzrośnie do sześciu razy w tygodniu. Loty będą realizowane codziennie, oprócz wtorków.

Nowe połączenia LOT-u będzie obsługiwane Embraerami 170, 190 lub 195.

Starsze informacje 2017-12-06


Polski przewoźnik poleci do litewskiego miasta
LOT otwiera nowe połączenie z Lotniska Chopina.

LOT otworzył nowe połączenie na trasie Warszawa - Kowno. Kowno, oprócz Wilna i Pałągi, będzie trzecim portem na Litwie w siatce połączeń polskiego przewoźnika. Rejsy będą obsługiwane samolotem Bombardier Q400, który pomieści 78 pasażerów. Przelot będzie trwał 1 godzinę i 40 minut, samolot do Kowna będzie latał codziennie oprócz sobót, natomiast z Kowna do Warszawy - codziennie oprócz niedziel. Pierwszy rejs zaplanowano na 21 maja 2018 roku.

Starsze informacje 2017-11-16


Polskie Linie Lotnicze LOT wystartują z nowym połączeniem z Lotniska Chopina.

W przyszłym roku, 15 maja Polskimi Liniami Lotniczymi LOT podróżni polecą do Singapuru. Jest to piąte połączenie do Azji, oprócz Astany, Tokio, Seulu i Pekinu. Lot potrwa ok. 12 godzin oraz będzie obsługiwany przez Boeing 787 Dreamliner, który pomieści 252 pasażerów.

Samoloty z Warszawy do Singapuru będą latały we wtorki, czwartki i soboty, a z Singapuru do Polski w poniedziałki, czwartki i soboty. Tak będzie do końca czerwca. Od lipca do końca października 2018 r. samolot będzie latał 4 razy w tygodniu. Dodatkowy rejs będzie się odbywał w poniedziałki z Warszawy i w środy z Singapuru.

Starsze informacje 2017-10-10


Irlandzkie linie niskobudżetowe usuwają połączenia z Lotniska Chopina.

Linie lotnicze Aer Lingus rezygnują z połączeń z Lotniska Chopina do Dublina w Irlandii. Ostatni lot planowany jest na 7 stycznia 2018. Od tego czasu, podróżni będą mogli skorzystać z oferty Ryanaira lub wybrać lotnisko w Modlinie.

Obecnie irlandzki przewoźnik do stolicy Irlandii lata 4 razy w ciągu tygodnia. Połączenia będzie wycofywał stopniowo - pierwsze, środowe loty ma zawiesić już pod koniec października. Powodem zmian jest nowa polityka firmy. Przewoźnik chce rozwijać długie trasy, ograniczając do minimum te krótkie i nieprzynoszące zysków.

Aer Lingus to druga po Ryanairze największa linia lotnicza w Irlandii. Główny węzeł komunikacyjny zlokalizowany jest w Dublinie.

Starsze informacje 2017-10-10


LOT uruchamia nowe połączenie. Samoloty będą kursować aż 13 razy w ciągu tygodnia.

Polski przewoźnik LOT uruchamiają bezpośrednie loty z Lotniska Chopina w Warszawie do Oslo w Norwegii. Pierwszy rejs odbędzie się 25 marca przyszłego roku. Loty odbywać się będą dwa razy dziennie: w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych, oprócz sobót. W soboty rejsy odbędą się raz dziennie - w godzinach porannych. Sam lot potrwa dwie godziny.

Rejsy na trasie Warszawa - Oslo będą obsługiwane przez samoloty Embraer 195, który na pokład 112 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Połączenie do Oslo jest 19. uruchomionym przez polskiego przewoźnika w tym roku.

Starsze informacje 2017-08-29


PLL LOT wprowadza połączenie z Warszawy do szwedzkiego miasta. Loty będą wykonywane aż sześć razy w tygodniu.

PLL LOT wprowadziły połączenie z Warszawy do szwedzkiego Goeteborga. Loty odbywają się z lotniska Chopina codziennie, z wyjątkiem sobót. Natomiast z Goeteborga do polskiej stolicy połączenia są realizowane codziennie, oprócz niedziel. Rejs jest obsługiwany samolotami Bombardier CRJ900, które na pokład zabierają 90 podróżnych.

Rejsy do Goeteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji są wykonywane przez PLL LOT wspólnie z estońskim narodowym przewoźnikiem Nordiką. Polski przewoźnik współpracuje z nim od listopada 2015 roku. LOT liczy, że z nowego połączenia będą korzystać pasażerowie m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo, dzięki współpracy LOT-u z Nordiką pasażerowie z Goeteborga zyskują nowe połączenie ze stolicą Estonii Tallinem, które będzie realizowane sześć razy w tygodniu. Rejsy również wykonuje Bombardier CRJ900, ten sam, który połączy Goeteborg z Warszawą.


Starsze informacje 2017-08-07


Co raz więcej połączeń do Lwowa. Swoją siatkę połączeń o kolejne rejsy na Ukrainę powiększa LOT.

Już trzy razy dziennie będzie można polecieć na Ukrainę z lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo przewoźnik wprowadził połączenia do Lwowa z Bydgoszczy o czym pisaliśmy niedawno. Co więcej, do Lwowa będzie można polecieć również z poznańskiej Ławicy. Podróż z Bydgoszczy i Poznania do Lwowa nie przekracza godziny. Z Warszawy rejs trwa 40 minut.

Starsze informacje 2017-07-11


Wizz Air dodaje ósmy samolot do bazy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Od marca 2018 roku węgierski przewoźnik rozpocznie obsługiwanie nowego połączenia.

Nowym kierunkiem obsługiwanym przez WizzAir z Warszawy będzie Bordeaux. To połączenie będzie obsługiwane w środy i niedziele, począwszy od 25 marca. Przewoźnik zwiększy także liczbę operacji na najpopularniejszych trasach dodając 19 lotów tygodniowo. Liczba lotów z Warszawy do Rzymu (lotnisko Fiumicino) wzrośnie do 10 tygodniowo, do Tel Awiwu i Oslo - do 7 tygodniowo, Do Kijowa (lotnisko Żuliany), Rejkiawiku i Malmoe - do 5 tygodniowo, a do Lyonu i Billund - do trzech tygodniowo.

Ósmym samolotem przewoźnika zbazowanym w Warszawie jest Airbus A321ceo.

Zaledwie kilka dni temu do bazy Wizz Air na Lotnisku Chopina dodany został siódmy samolot, a już dziś linia ogłasza dodanie kolejnego. Bardzo nas to cieszy, ponieważ tak dynamiczny rozwój najlepiej świadczy o sile gospodarczej i potencjale Warszawy. Jesteśmy zadowoleni również z faktu, że w bazie znajdzie się czwarty samolot A321, który zabiera na pokład więcej pasażerów, co z kolei pozwoli nam lepiej wykorzystać przepustowość lotniska. Ogłoszona dziś trasa do Bordeaux jest dla Warszawy nowym kierunkiem i doskonale uzupełnia ofertę połączeń do Francji. Będzie to również 50. trasa linii Wizzair z Lotniska Chopina, co umacnia pozycję Lotniska Chopina w regionie - skomentował Hubert Wojciechowski, p.o. Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina

Starsze informacje 2017-07-03


Wizz Air umieścił siódmy samolot w bazie na Lotnisku Chopina. Przewoźnik uruchamia także siedem nowych tras z Lotniska Chopina.

Nowe połączenia Wizz Air połączą Warszawę z trzema europejskimi stolicami, Bratysławą, Bukaresztem i Kijowem, oraz z czterema turystycznymi destynacjami: Agadirem (Maroko), Lyonem i Niceą (Francja) oraz Lamezia Terme (Włochy). Bilety na nowe połączenia Wizz Air, które będą odbywać się do czterech razy w tygodniu, dostępne są w sprzedaży na wizzair.com.
Kierunek Dni Data rozpoczęcia
Agadir piątek, niedziela 30 czerwca 2017
Bratysława poniedziałek, środa, piątek, niedziela 30 czerwca 2017
Bukareszt poniedziałek, środa, piątek, niedziela 30 czerwca 2017
Kijów wtorek, czwartek, sobota 1 lipca 2017
Lamezia Terme środa, niedziela 2 lipca 2017
Lyon poniedziałek, piątek 30 czerwca 2017
Nicea wtorek, czwartek, sobota 1 lipca 2017W pierwszym półroczu 2017, ponad milion pasażerów skorzystał z usług węgierskiego przewoźnika na trasach z i do Warszawy, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Aktualnie Wizz Air oferuje połączenia ze stolicy Polski do 49 destynacji.


Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: Po niedawnym świętowaniu przewiezienia miliona pasażerów w Warszawie w 2017 roku, z radością celebrujemy dodanie kolejnego, siódmego samolotu do naszej bazy na lotnisku Chopina. Rozbudowa naszej floty i załogi pozwoliły na uruchomienie siedmiu nowych, długo oczekiwanych tras, dzięki czemu połączyliśmy stolicę Polski z kolejnymi trzema stolicami i czterema wyjątkowymi turystycznymi destynacjami. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia szybko zyskają popularność wśród klientów podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z Warszawy do 49 krajów."

Starsze informacje 2017-06-29


Wizz Air rozpoczyna obsługiwanie nowego połączenia z Lotniska Chopina.

Węgierski przewoźnik uruchamia połączenie lotnicze z Warszawy do Bratysławy. Rejsy ze stolicy Polski do stolicy Słowacji wystartują w najbliższy piątek 30 czerwca br. i będą odbywać się 4 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek i niedziela).

Połączenie będzie realizowane przez cały rok samolotami Airbus A320, które mogą zabrać na pokład około 180 pasażerów.
DNI LOTÓW OD 30.06.2017 Z / DO GODZINA WYLOTU GODZINA PRZYLOTU
Poniedziałek, środa, piątek, niedziela. WARSZAWA / CHOPINA - BRATYSŁAWA 6:35 07:45
Poniedziałek, środa, piątek, niedziela. BRATYSŁAWA - WARSZAWA / CHOPINA 12:25 13:35


Starsze informacje 2017-06-06


Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły obsługiwanie nowego połączenia z Lotniska Chopina.

Nowy, obsługiwany przez narodowego polskiego przewoźnika kierunek to Kaliningrad. Połączenie będzie realizowane przez LOT 6 razy w tygodniu. W poniedziałki, wtorki i czwartki rejsy będą odbywać się według następującego rozkładu:

LO 697 WAW KGD 11:05 - 12:10
LO 698 KGD WAW 12:40 - 13:45

W środy, piątki i niedziele:

LO 699 WAW KGD 16:25 - 17:30
LO 700 KGD WAW 18:00 - 19:05

Starsze informacje 2017-06-02


Nasz narodowy przewoźnik uruchomił nowe połączenie z Lotniska Chopina.

PLL LOT uruchomił bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa - Stuttgart. Rejsy będą się odbywały od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a w soboty i niedziele - raz dziennie.

Starsze informacje 2017-05-10


Samolotami typu Boeing 737 lub Embraer 195 w barwach Ukraine International Airlines będzie można się wybrać się z Warszawy na centralną Ukrainę w każdy czwartek i niedzielę.

Samoloty wystartują z Lotniska Chopina o 21:30 i wylądują na lotnisku w Winnicy o 23:50 czasu miejscowego. Powrót planowany jest na godz. 01.00 po północy w poniedziałki i piątki, co pozwoli pasażerom znaleźć się w Warszawie na lotnisku Chopina o godzinie 01:30 w nocy.

Bilety do Winnicy w jedną stronę są sprzedawane w cenie od 220 PLN w ofercie bez bagażu rejestrowanego oraz w cenie 290 PLN W ofercie z 20 kilogramowym bagażem rejestrowanym.

Linia UIA lata również z Warszawy do Kijowa dwa razy dziennie.

Starsze informacje 2017-04-04


Wizz Air ogłasza kolejną trasę z Lotniska Chopina. Tym razem przewoźnik poleci do Agadiru

Nowe połączenie zostanie otwarte 30 czerwca, a loty z Warszawy do Agadiru będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Bilety na nowe połączenie są dostępne już w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika.

Agadir jest nową destynacją a Maroko nowym krajem w ofercie przewoźnika, która obejmuje obecnie 140 lotnisk w 42 krajach.

Starsze informacje 2017-04-03


Linia lotnicza Wizz Air, uruchamia loty na nowej trasie z Warszawy.

Węgierski przewoźnik poleci do Santander w Hiszpanii. Nowe połączenie będzie działać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenie są dostępne już w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika.

Starsze informacje 2017-03-31


Linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły loty na kolejnej międzynarodowej trasie z Warszawy do Billund w Danii. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Samoloty Wizz Air będą latać z Warszawy do Billund w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenie są dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika. Ceny rozpoczynają się od 89 PLN.

Billund, miasto położone w zachodniej części Danii, znane jest w głównie dzięki parkowi rozrywki Legoland; to miejsce chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Od 2009 roku w mieście znajduje się również Lalandia Billund - park wodny i centrum rozrywki.

Z ogromną radością świętujemy rozpoczęcie lotów na kolejnej trasie z Lotniska Chopina. Zapraszamy wielbicieli klocków LEGO i nie tylko do skorzystania z atrakcyjnej okazji i rezerwacji biletów a atrakcyjnych cenach, aby spędzić niezapomniane wakacje z WIZZ w Billund - powiedział Gabor Vasarhelyi, rzecznik prasowy Wizz Air.

Wraz z nową destynacją, Wizz Air oferuje 47 tras do 24 krajów w warszawskiej siatce połączeń. Obecnie oferta lotów Wizz Air to w sumie 150 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

Starsze informacje 2017-03-27


26 marca 2017 r. wszedł w życie nowy rozkład lotów. Na Lotnisku Chopina pojawi się 12 nowych tras, a na sześciu już działających linie lotnicze wprowadzą nowe połączenia.

PLL LOT wprowadzi rejsy do Los Angeles, Newark, Astany, Podgoricy, Puli, Stuttgartu oraz na lotnisko Kijów Żuliany ( do tego portu linia rozpoczęła loty już w lutym). Wizz Air zaoferuje natomiast loty do Billund, Santander, Bratysławy, Lionu oraz do portu Lamezia Terme.

Od nowego sezonu na Lotnisku Chopina w Warszawie pojawią się również nowe połączenia na już istniejących trasach. Cztery nowe połączenia uruchomi WizzAir, a po jednym - Ryanair oraz PLL LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; WizzAir zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna oraz na lotnisko Kijów-Żuliany; PLL LOT natomiast już zastąpił linię Sprint Air na trasie z Warszawy do Zielonej Góry.

W nowym sezonie zaproponujemy w sumie 117 regularnych tras, ale ta liczba nie musi być ostateczna. Przewoźnicy przygotowują już kolejne połączenia - mówi Cezary Pytlos, p. o. rzecznika prasowego Lotniska Chopina w Warszawie.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
11 lotnisko port lotniczy lot uia siatka połączeń lotnisko chopina przewoźnik ryanair wizz air ukraine international airlines
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję