Aktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: CZWARTEK, 2018-05-17 ::
 Na mundial bez wizy ale kosmiczne ceny noclegów zniechęcają
Za nocleg w obiekcie hotelowym w Rosji podczas mundialu trzeba zapłacić krocie. Brytyjscy kibice tak organizują przeloty, by od razu po meczach wylecieć z Rosji. Inni planują spać w pociągach lub biorą ze sobą... więcej »


 Marka Adiago przybywa do Krakowa
Orbis podpisał pierwszą umowę zarządzania dla krakowskiego hotelu na okres 20 lat. Adagio Aparthotel w Krakowie bedzie oferował 190 komfortowych i przestrzennych pokoi. Adagio Kraków powita pierwszych gości na... więcej »
:: ŚRODA, 2018-05-16 ::
 Urząd Marszałkowski organizuje szkolenie z ustawy o imprezach turystycznych w Krakowie
Wejście w życie nowej ustawy o imprezach turystycznych wciąż rodzi wiele pytań. Aby udzielić odpowiedzi na przynajmniej część z nich Urząd Marszałkowski zorganizował spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców... więcej »
:: WTOREK, 2018-05-15 ::
 Czterogwiazdkowe hotele z najstabilniejszymi cenami
W marcu średnia cena pokojonocy wyniosła 249,29 zł, i była o 4,87% wyższa niż rok wcześniej - wynika ze statystyk serwisu Hotele.pl. W marcu, podobnie jak w lutym, w największym stopniu podrożały noclegi w... więcej »
 Orbis wprowadza nową markę do Macedonii
W obecności najwyższych przedstawicieli urzędów państwowych, parlamentu i ambasadorów, otwarto pierwszy w Macedonii hotel Mercure. Pierwszy hotel Mercure w Macedonii został otwarty w Tetovo 10 maja br. Hotel... więcej »
 Kończą się czasy tanich noclegów w Hiszpanii?
Zainteresowanie noclegami w prywatnych mieszkaniach wzrasta, co nie podoba się władzom miast. Nie jest to pierwsza sytuacja kiedy miasto chce zakazać wynajmy prywatnych mieszkań turystom. Z raportu... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-05-14 ::
 DoubleTree by Hilton Wrocław wprowadza nowy koncept konferencyjny
DoubleTree by Hilton Wroclaw wprowadza nowy koncept konferencyjny. Mindful Meetings to jeden z trzech kluczowych elementów szerszej strategii Meet with Purpose stworzonej przez sieć Hilton w celu redukcji... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-05-11 ::
 Orbis podpisał umowę sprzedaży hotelu Novotel Szeged
Grupa Hotelowa Orbis zawarła umowę sprzedaży hotelu Novotel Szeged z jednoczesnym zwrotnym przejęciem w zarządzanie z Novoop Ingatlanüzemeltető Kft z siedzibą w Budapeszcie. W ramach transakcji hotel zmienił... więcej »
 Awans w grupie hotelowej Orbis
Stanowisko Dyrektora Sprzedaży Hoteli Luksusowych w regionie Europy Wschodniej w Centralnym Biurze Sprzedaży grupy hotelowej Orbis objął Paweł Feliszek. Paweł Feliszek z firmą związany jest od 2007 roku. Na... więcej »
:: ŚRODA, 2018-05-09 ::
 POT pozyskała środki unijne na promocję turystyki wiejskiej
Polska Organizacja Turystyczna z powodzeniem aplikowała o środki na promocję dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich. POT uzyskała dofinansowanie w wysokości 625 tys. zł w ramach dwuletniego planu... więcej »
 Wzrasta wpływ branży eventowej na gospodarkę
Polska branża eventowa rośnie w siłę. Szacunkowy udział przemysłu spotkań w polskim PKB to ok. 1 proc. Wkład w gospodarkę szacuje się na ok. 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. To rynek, który dynamicznie się... więcej »
 Goszczenie sportowców wyzwaniem dla hotelowych restauracji
To już ostatnie odliczanie do mistrzostw świata w piłce nożnej. Do mundialu szykują się hotele, które będą gościć kibiców z całego świata. Wyzwaniem, przy całkowitym obłożeniu hotelu, jest koordynacja... więcej »
 Hampton by Hilton Warsaw Mokotów powita gości
Już wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie. Nowy hotel znanej światowej marki zlokalizowany jest w sercu biurowej części Mokotowa i jako pierwszy obiekt w Warszawie sygnowany logiem Hampton zaoferuje usługę... więcej »
:: WTOREK, 2018-05-08 ::
 Kolejne hiszpańskie miasto chce uregulować wynajem mieszkań turystom
Kolejne hiszpańskie miasto zamierza wprowadzić obostrzenia związane z wynajmem apartamentów wakacyjnych. Władze Walencji chcą wprowadzić zakaz krótkoterminowego wynajmu apartamentów, które są usytuowane... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-05-07 ::
 Polska wysoko w rankingu kierunków dla przemysłu spotkań
Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów (International Congress and Convention Association - ICCA) opublikowało międzynarodowy ranking ICCA Statistics Report 2017. Polska z liczbą 216 spotkań... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-05-04 ::
 Jakie podatki płaci turystyka?
Ministerstwo Finansów opublikowało listę dużych podatników, na której można znaleźć także kilkanaście firm turystycznych. Niestety nie jest ich wiele, bo na liście są tylko podmioty, które przekroczyły... więcej »
:: ŚRODA, 2018-05-02 ::
 AccorHotels przejmuje szwajcarską sieć hoteli
Przejęta sieć hoteli działa w 27 krajach i posiada w swojej sieci 84 hotele, jest szczególnie obecna w Europie i na Bliskim Wschodzie. AccorHotels podpisał umowę z Mövenpick Holding i Kingdom Holding dotyczącą... więcej »
 Technologie mobilne zatrzęsą turystyką
Do końca tej dekady 70 proc. interakcji związanych z obsługą podróży będzie miało miejsce z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Wartość światowego rynku turystycznego sięga dziś 7,6 biliona dolarów, a walka o... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-04-27 ::
 Turyści nie wynajmą mieszkania na Majorce
Koniec z wynajmowaniem prywatnych mieszkań turystom w stolicy Majorki. Rada miasta Palma de Mallorca przyjęła uchwałę zakazującą wynajmowania turystom mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Zakaz zacznie... więcej »
 Orbis publikuje wyniki
Grupa Orbis opublikowała swoje wyniki za pierwszy kwartał 2018 roku. Korzystając z dalszego wzrostu na rynku i stabilnego otoczenia makroekonomicznego w całym regionie Europy Wschodniej, Orbis w dalszym ciągu... więcej »
:: ŚRODA, 2018-04-25 ::
 Nowa lokalizacja targów EuroGastro i WorldHotel
Poszukiwania nowej lokalizacji dla Targów EuroGastro i Worldhotel, gwarantującej zachowanie wysokiego poziomu imprezy, a jednocześnie stwarzającej perspektywy rozwojowe, zakończyły się sukcesem. Kolejna edycja... więcej »
 Rosną wydatki na turystykę
Prawie wszystkie rynki źródłowe odnotowały w 2017 r. wyższe wydatki na turystykę, co odzwierciedla utrzymujący się silny popyt na wyjazdy we wszystkich regionach świata - wynika z danych Światowej Organizacji... więcej »
 Otwarto kolejny hotel sieci B&B Hotels
11 kwietnia br. szósty hotel sieci B&B w Polsce przyjął pierwszych gości. Obiekt znajduje się w jednym z bardziej popularnych polskich miast. Hotel B&B Kraków Centrum usytuowany jest przy ul. Monte Cassino 1,... więcej »
:: WTOREK, 2018-04-24 ::
 Hotel Renaissance przyjmuje już pierwszych gości
Chopin Airport Development otworzył pierwszy w skali całego kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Chodzi o Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu... więcej »
 Nowa inwestycja w Zamku Gniew
Hotel Zamek Gniew kończy nową inwestycją, która ma przyciągnąć zarówno klientów indywidualnych, jak i tych z sektora MICE. W kwietniu 2018r. do dyspozycji gości oddana została kręgielnia oraz klub... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij