SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: PIĄTEK, 2017-02-24 ::
Opublikowano wymagania Komisji Europejskiej dla ekologicznych hoteli
Komisja Europejska opublikowała listę wymagań jaką mają spełnić hotele i kempingi, chcące legitymować się oznakowaniem EU Ecolabel. To dobrowolna inicjatywa, która ma zachęcać unijnych przedsiębiorców do... więcej »

Nicolas Sarkozy został szefem działu w AccorHotels
Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został dyrektorem działu wspierającego międzynarodową strategię w AccorHotels. Z oficjalnego komunikatu AccorHotels wynika, że w ramach przyspieszenia strategii rozwoju... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-22 ::
Niemiecka turystyka przyjazdowa z rekordem
Niemiecka turystyka przyjazdowa kończy rok 2016 z siódmym z rzędu rekordowym wynikiem. Wstępne dane Federalnego Urzędu Statystycznego wykazują, że do końca grudnia zostało zarejestrowanych 80,8 milionów... więcej »

Orbis podsumował miniony rok. Jakie wyniki osiągnął?
Orbis opublikował swoje roczne wyniki. Czy przyjęta przez spółkę strategia okazała się słuszna? Jakie wyniki osiągnęła spółka? Wyniki osiągnięte przez Orbis w 2016 roku, zarówno operacyjne jak i finansowe, jak... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-02-20 ::
Rośnie w Polsce liczba turystów z zagranicy
Wzrosła liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. Z obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że Polskę odwiedziło w 2016 roku - 6,1 miliona turystów z zagranicy. W 2015 roku liczba turystów... więcej »

Pomysł hotelarzy na ograniczenie ilości jednodniowych turystów w Wenecji
Do Wenecji co roku przyjeżdża około 30 milionów turystów. Dużą liczbę stanowią odwiedzający jednodniowi, którzy przynoszą mało korzyści miastu. Hotelarze przedstawiają swoje stanowisko w tej sprawie. Kilka dni... więcej »

Hotel wprowadza nowe uniformy dla obsługi
Mercure Kraków Stare Miasto przygotował nowy zestaw uniformów dla pracowników. Jak informują przedstawiciele sieci, znakiem szczególnym nowej kolekcji jest regionalny motyw ludowy. Ubrania powstały na bazie... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-02-17 ::
POT nagrodziła najlepsze produkty turystyczne
Które produkty turystyczne zostały uznane za najlepsze w Polsce w minionym roku? W piątek, 17 lutego w trakcie targów Tour Salon w Poznaniu przyznano certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla... więcej »

W Poznaniu powstanie hotel Hampton by Hilton
Ruszyła budowa pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Prace budowlane mają potrwać około 16 miesięcy. Sześciopiętrowy obiekt ma mieć prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W hotelu znajdzie... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-14 ::
Spotkajmy się na Tour Salonie
W piątek, 17 lutego rozpoczynają się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Będziemy tam i zapraszamy do odwiedzenia także naszego stoiska. Jak informuje organizator Targów, Międzynarodowe Targi... więcej »

Polacy zimą chętnie wybierają city breaki
Które zagraniczne kierunki cieszą się największym zainteresowaniem zimą wśród Polaków? Które polskie miasta wybieramy? Jak długo planujemy pobyt w tych miejscach? Ile jesteśmy w stanie wydać? Wyszukiwarka i... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-02-13 ::
Czy turyści są zadowoleni z zimowego wypoczynku w Polsce?
Polska Organizacja Turystyczna zleciła przeprowadzenie badania turystów korzystających z wypoczynku zimowego w Polsce. Jakie są mocne strony polskich kurortów zimowych? Na co turyści narzekają? Z danych... więcej »

Nowa marka hotelowa pojawi się w Krakowie
Rezidor Hotel Group oficjalnie ogłosił plan otwarcia pierwszego w centralnej Europie hotelu Radisson RED, który powstanie w Krakowie. Radisson RED to nowa marka Carlson Rezidor, której twórcy zainspirowali się... więcej »

:: SOBOTA, 2017-02-11 ::
Sukces Gdańska i porażka Berlina oraz Londynu!
Od 20 stycznia do 10 lutego można było głosować w konkursie European Best Destination do którego był nominowany Gdańsk jako jedyne polskie miasto. Gdańsk miał mocną konkurencję w postaci Berlina, czy Londynu,... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-02-10 ::
Partnerstwo AccorHotels i Qatar Airways korzystne dla klientów
Członkowie Le Club AccorHotels i Privilege Club Qatar Airways mogą wymieniać zebrane mile i punkty, korzystając z przywilejów oferowanych przez oba programy lojalnościowe. AccorHotels oferuje pokoje w ponad... więcej »

Focus Hotels otworzy nowy obiekt
Sieć Focus Hotels otworzy nowy hotel. Będzie on się znajdował w Lublinie. Obiekt położony przy ul. Podzamcze 1 powstanie w standardzie 4-gwiazdek i prowadzony będzie pod marką Focus Hotel Premium. Inwestorem... więcej »

Orbis wchodzi z działalnością do Bośni
Grupa Orbis wchodzi ze swoją działalnością do kolejnego, europejskiego kraju. Grupa zaistnieje w Bośni i  Hercegowinie, gdzie zawarła umowę franczyzy na hotel MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort & Spa... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-02-09 ::
Polskie obiekty wśród nagrodzonych przez HolidayCheck
Na podstawie prawie miliona opinii internautów, portal HolidayCheck przyznał po raz 12. nagrody HolidayCheck Award 2017. Pośród nagrodzonych jest 7 obiektów z Polski. W tym roku zostały dodatkowo docenione te... więcej »

Accor chce przejąć firmę wynajmującą luksusowe posiadłości
Grupa AccorHotels poinformowała rynek, iż rozpoczęła - na wyłączność, negocjacje warunków nabycia 100% udziałów firmy Travel Keys, która zajmuje się wynajmem luksusowych posiadłości.  Powstała w 1991 roku,... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-08 ::
Jak zgłosić się do udziału w weekendzie za pół ceny?
Do 28 lutego, hotelarze, gestorzy atrakcji turystycznych, restauratorzy, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, mogą składać oferty udziału w drugiej edycji akcji "Polska zobacz... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-07 ::
Rada ds. Kompetencji Sektora Turystyki rozpoczyna działalność. Jakie stawia sobie cele?
7 lutego 2017 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się I posiedzenie Rady ds. Kompetencji Sektora Turystyki. Podczas tego inauguracyjnego posiedzenia Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu wręczył nominacje... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-02-02 ::
Spotkania biznesowe to motor dla hotelarstwa
W jaki sposób hotelarz może zabezpieczyć się przed uzależnieniem sprzedaży od tylko jednego kanału? Jakie trendy można zauważyć w hotelarstwie? W jaką stroną pójdzie rozwój branży hotelarskiej? Jakie... więcej »

Parlament Europejski zaakceptował zniesienie wiz dla Gruzinów
Parlament Europejski przyjął, w czwartek 2 lutego, przepisy, które zwalniają z obowiązku posiadania wizy obywateli Gruzji udających się do krajów strefy Schengen na krótki pobyt. Nowe przepisy muszą teraz... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-01 ::
Władze Londynu chcą opodatkować hotelarzy
Londyńscy hotelarze są zaniepokojeni za sprawą planów wprowadzenia specjalnego podatku noclegowego. Jak podaje The Independent, Ceny najtańszych hoteli wzrosłyby średnio o 3,4 funta, a ceny w najbardziej... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-31 ::
Jakie hotele drożały w grudniu?
W grudniu średnia cena pokojonocy wyniosła 188,17 zł, co oznacza wzrost o 4,24% w stosunku do roku 2015. Hotele o jakim standardzie drożały najbardziej? Z największym wzrostem mieli do czynienia klienci... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij