SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: CZWARTEK, 2017-01-19 ::
Co goście hotelowi lubią zjeść na śniadanie?
Czy obsługa hotelowa w Polsce odpowiada na żywieniowe potrzeby gości? Jakie produkty cieszą się największą popularnością na śniadaniowym stole? Co doradziliby goście pracownikom hotelowych restauracji?... więcej »

Grupa Sun & Snow wyemitowała obligacje
Grupa Sun & Snow wyemitowała 3-letnie obligacje. Pozyskane w ten sposób środki mają przyspieszyć realizację budowy kolejnych apartamentowców. Łączna nominalna wartość wyemitowanych obligacji serii A to 10 mln... więcej »

Lawina zasypała turystów w hotelu
Lawina zasypała turystów znajdujących się w hotelu w okolicach Pescary we Włoszech. Jak podaje RMF FM, na hotel Rigopiano w miejscowości Farindola koło Pescary zeszła, spowodowana trzęsieniem ziemi, lawina.... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-18 ::
Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy podsumowany
Październikowy Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy był jednym z ważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku w branży turystycznej. Był okazją do spotkań, wymiany opinii czy wypracowania... więcej »

Targi EuroGastro i WorldHotel w jednym terminie
Na początku kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Już za... więcej »

Campanile wchodzi na Podhale
Louvre Hotels Group 16 stycznia br. otworzyła w Nowym Targu trzygwiazdkowy hotel Campanile Nowy Targ - Zakopane. Jest to pierwszy w tym mieście hotel sieciowy. Hotel mieści się w budynku przy ul. Królowej... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-17 ::
Zakończono pierwszy etap prac nad inwestycją hotelową w Gdańsku
Z końcem roku zakończono pierwszy etap prac budowlanych Deo Plaza. Na całym terenie inwestycji wykonano obudowę wykopu w systemie ścian szczelinowych, które stanowią jednocześnie zewnętrzne ściany... więcej »

Jakie trendy będą obowiązywać w hotelarstwie?
Rok 2017 zapowiada się bardzo dobrze dla branży hotelarskiej w Polsce. Czekają ją kolejne wzrosty na wielu płaszczyznach, a zwłaszcza w sprzedaży online, gdzie przewidywany jest przyrost mogący przekroczyć... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-16 ::
Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców
Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć,... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-13 ::
Minister wybrał nowego prezesa POT. Czas na opinię Rady Polskiej Organizacji Turystycznej
13 stycznia 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Do konkursu przystąpiło trzech... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-12 ::
Nowy wiceprezes sieci Hilton
Sieć hoteli Hilton poinformowała o powołaniu starszego wiceprezesa ds. operacyjnych na region Europy kontynentalnej. Nowym wiceprezesem sieci Hilton został Jochem-Jan Sleiffrer. Będzie on zarządzał... więcej »

Sieć hotelowa sprawdza preferencje Polaków przy krótkich wyjazdach
Na zlecenie Hampton by Hilton wzięto pod lupę preferencje Polaków wyjeżdżających na krótki wypoczynek. Okazuje się, że znakomita większość spędzi go w Polsce (planuje to ok 73% badanych). Z raportu... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-10 ::
Jacy pracownicy są poszukiwani w turystyce?
Jacy pracownicy byl poszukiwani w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich czy gastronomicznych w 2016 roku? Odpowiedź na to pytanie stara się znaleźć raport pt. Preferencje pracodawców branży... więcej »

Hotel przy parku wodnym w Zakopanem zostanie dokończony
Główny wykonawca - firma Eiffage Polska Budownictwo - poinformowała o podpisaniu kontraktu na dokończenie budowy hotelu przy ul. Jagiellońskiej w Zakopanem. Obiekt bezpośrednio przylegający do parku wodnego... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-05 ::
Novasol kupuje platformę rezerwacyjną
Grupa Novasol przejmuje pośrednika w wynajmie prywatnego zakwaterowania, firmę Wimdu. Tym samym Grupa wzbogaca swoje portfolio o ponad 350.000 dodatkowych ofert. Dzięki temu zakupowi, Novasol rozszerza swoją... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-02 ::
Hotel w Warszawie sprzedany Katarczykom
Katarscy inwestorzy kupili warszawski hotel Westin w za prawie 250 milionów złotych. Holding Al Sraiya kupił za prawie 250 milionów złotych hotel Westin w Warszawie. Katarski inwestor odkupił nieruchomość od... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-30 ::
Powstaną hotele w miejsce zabytkowych budowli
Lista 30 zabytkowych budowli, które trafią na sprzedaż do prywatnych inwestorów została opublikowana przez portugalski rząd. Nabycie koncesji wiąże się z zobowiązaniem do remontu obiektu oraz użytkowania go w... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-29 ::
Hotel Cracovia sprzedany
Modernistyczny budynek dawnego hotelu "Cracovia" będzie własnością Muzeum Narodowego w Krakowie. Podpisanie umowy kupna budynku mieszczącego się w Krakowie przy ul. Focha, wraz z działką, na której... więcej »

:: ŚRODA, 2016-12-28 ::
W Tomaszowie Lubelskim powstanie nowy hotel
Firma B4 Bartecki wybuduje hotel w Tomaszowie Lubelskim. Hotel będzie działał pod marką ibis Styles i zostanie włączony do międzynarodowej grupy Orbis/AccorHotels. Ibis Styles Tomaszów Lubelski będzie... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-23 ::
W Bolesławcu powstanie nowy hotel
W Bolesławcu na Dolnym Śląsku powstanie hotel ibis Styles, który dołączy do Grupy Orbis/AccorHotels. Hotel powita pierwszych gości w trzecim kwartale 2018 roku. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-22 ::
Mniej klientów w czterogwiazdkowych hotelach w listopadzie
Średnia cena pokojonocy w listopadzie wyniosła 190,75 zł i była o 4,73% wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym - wynika z danych serwisu Hotele.pl. Wzrost w największym stopniu odczuli klienci... więcej »

:: ŚRODA, 2016-12-21 ::
Serwis Booking.com ma problemy na Ukrainie
Prokuratura na Ukrainie prowadzi śledztwo przeciwko Booking.com. Serwisowi grozi blokada na terenie Ukrainy. Wniosek zaskarżający Booking.com złożył do prokuratury deputowany do parlamentu Ukrainy Heorhij... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-20 ::
Zła ekonomia współdzielenia w airbnb czy uberze?
W ostatnim czasie wiele się pisze i mówi o ekonomi współdzielenia jednak nie dotyka istoty problemu. Wiele mediów wałkuje temat przedstawiając rację stron, czy wybierając sobie dogodny dla siebie punkt... więcej »

Wzrost liczby turystów w Niemczech. Spadek odwiedzających spoza Europy.
Federalny Urząd Statystyczny w Niemczech informuje, że od stycznia do września w miejscach noclegowych powyżej dziesięciu łóżek zanotowano około 63 miliona noclegów zagranicznych turystów. Oznacza to wzrost o... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-12-19 ::
Polskie miasta coraz popularniejsze na sylwestrowy wyjazd
Choć nadal większość Polaków spędza Wigilię w domu, to trend wyjazdów w czasie świąt jest coraz popularniejszy. Z roku na rok chętniej organizujemy kilkudniowe wyjazdy, aby wykorzystać wolne dni na odpoczynek... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij