SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-30 ::
Nowoczesne technologie zagoszczą w hotelarstwie?
Rozwój nowych technologii znacząco wpływa na funkcjonowanie wielu branż usługowych, w tym również hoteli. Chodzi nie tylko o komunikację marketingową z klientami, ale również zarządzanie obiektem i jego... więcej »

Wzrasta liczba noclegów udzielonych w Niemczech
Niemiecka turystyka przyjazdowa nadal rośnie. Systematycznie wzrasta liczba noclegów udzielonych u naszych zachodnich sąsiadów. Federalny Urząd Statystyczny zarejestrował 75,2 miliona noclegów zagranicznych... więcej »

Barcelona chce ograniczać ilość miejsc noclegowych
Wiele miast czy regionów od dawna głowi się jak przyciągnąć więcej turystów. Są jednak miasta, takie jak Barcelona, które turystów mają już dosyć i chcą ograniczać ich ilość. W piątek, 27 stycznia rada miasta... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-27 ::
Przybywa członków Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
O 41 hoteli i 8 dostawców powiększyło się grono Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w drugim półroczu 2016 roku. Obecnie do Izby należy 230 obiektów hotelowych o łącznej liczbie 29 tysięcy pokoi. Jak... więcej »

Znaleziono zabytki na budowie hotelu w Gdańsku
Realizowany obecnie projekt IBB Hotel Długi Targ zakłada renowację trzech zlokalizowanych w centrum Gdańska, przylegających do siebie kamienic i przekształcenie ich w trzygwiazdkowy, liczący 90 pokoi hotel o... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-25 ::
Uzdrowiska mogą stracić swój status?
Posiadanie statusu uzdrowiska nie gwarantuje, że dany obszar spełniał i nadal spełnia wymogi wyznaczone dla uzdrowiska. Dotyczy to również właściwości leczniczych klimatu lub wykorzystywania surowców... więcej »

W których polskich i europejskich miastach ceny noclegów były najwyższe?
W których polskim miastach średnia cena za pokój hotelowy w 2016 roku była najwyższa? A jak się to przedstawia w Europie? Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl przygotowała rankingi polskich i... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-24 ::
MSiT podsumował przyjazdy do Polski w I połowie 2016 roku
W Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy MSiT, NBP a GUS, został opracowany... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-23 ::
Kraków kolejny raz uznany najlepszym kierunkiem na city break
Kraków po czwarty pod rząd zwyciężył w plebiscycie popularnego portalu turystycznego Zoover i został uznany za najlepszy cel podróży city break w Europie - "The Best European City Trips 2017". Kraków... więcej »

Tour Salon z Regionem Partnerskim
Znamy Region Partnerski Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017, które odbędą się w dniach 17-19 lutego 2017. Jak ogłosiły Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator Tour Salonu, Regionem... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-19 ::
Co goście hotelowi lubią zjeść na śniadanie?
Czy obsługa hotelowa w Polsce odpowiada na żywieniowe potrzeby gości? Jakie produkty cieszą się największą popularnością na śniadaniowym stole? Co doradziliby goście pracownikom hotelowych restauracji?... więcej »

Grupa Sun & Snow wyemitowała obligacje
Grupa Sun & Snow wyemitowała 3-letnie obligacje. Pozyskane w ten sposób środki mają przyspieszyć realizację budowy kolejnych apartamentowców. Łączna nominalna wartość wyemitowanych obligacji serii A to 10 mln... więcej »

Lawina zasypała turystów w hotelu
Lawina zasypała turystów znajdujących się w hotelu w okolicach Pescary we Włoszech. Jak podaje RMF FM, na hotel Rigopiano w miejscowości Farindola koło Pescary zeszła, spowodowana trzęsieniem ziemi, lawina.... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-18 ::
Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy podsumowany
Październikowy Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy był jednym z ważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku w branży turystycznej. Był okazją do spotkań, wymiany opinii czy wypracowania... więcej »

Targi EuroGastro i WorldHotel w jednym terminie
Na początku kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Już za... więcej »

Campanile wchodzi na Podhale
Louvre Hotels Group 16 stycznia br. otworzyła w Nowym Targu trzygwiazdkowy hotel Campanile Nowy Targ - Zakopane. Jest to pierwszy w tym mieście hotel sieciowy. Hotel mieści się w budynku przy ul. Królowej... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-17 ::
Zakończono pierwszy etap prac nad inwestycją hotelową w Gdańsku
Z końcem roku zakończono pierwszy etap prac budowlanych Deo Plaza. Na całym terenie inwestycji wykonano obudowę wykopu w systemie ścian szczelinowych, które stanowią jednocześnie zewnętrzne ściany... więcej »

Jakie trendy będą obowiązywać w hotelarstwie?
Rok 2017 zapowiada się bardzo dobrze dla branży hotelarskiej w Polsce. Czekają ją kolejne wzrosty na wielu płaszczyznach, a zwłaszcza w sprzedaży online, gdzie przewidywany jest przyrost mogący przekroczyć... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-16 ::
Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców
Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć,... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-13 ::
Minister wybrał nowego prezesa POT. Czas na opinię Rady Polskiej Organizacji Turystycznej
13 stycznia 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Do konkursu przystąpiło trzech... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-12 ::
Nowy wiceprezes sieci Hilton
Sieć hoteli Hilton poinformowała o powołaniu starszego wiceprezesa ds. operacyjnych na region Europy kontynentalnej. Nowym wiceprezesem sieci Hilton został Jochem-Jan Sleiffrer. Będzie on zarządzał... więcej »

Sieć hotelowa sprawdza preferencje Polaków przy krótkich wyjazdach
Na zlecenie Hampton by Hilton wzięto pod lupę preferencje Polaków wyjeżdżających na krótki wypoczynek. Okazuje się, że znakomita większość spędzi go w Polsce (planuje to ok 73% badanych). Z raportu... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-10 ::
Jacy pracownicy są poszukiwani w turystyce?
Jacy pracownicy byl poszukiwani w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich czy gastronomicznych w 2016 roku? Odpowiedź na to pytanie stara się znaleźć raport pt. Preferencje pracodawców branży... więcej »

Hotel przy parku wodnym w Zakopanem zostanie dokończony
Główny wykonawca - firma Eiffage Polska Budownictwo - poinformowała o podpisaniu kontraktu na dokończenie budowy hotelu przy ul. Jagiellońskiej w Zakopanem. Obiekt bezpośrednio przylegający do parku wodnego... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-05 ::
Novasol kupuje platformę rezerwacyjną
Grupa Novasol przejmuje pośrednika w wynajmie prywatnego zakwaterowania, firmę Wimdu. Tym samym Grupa wzbogaca swoje portfolio o ponad 350.000 dodatkowych ofert. Dzięki temu zakupowi, Novasol rozszerza swoją... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij