Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajAktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: WTOREK, 2017-12-19 ::
 MGallery by Sofitel wchodzi na Bałkany
MGallery by Sofitel otworzył swój pierwszy hotel na Bałkanach. Sieć wchodzi do Bośni i Hercegowiny. MGallery by Sofitel Tarčin Forest Resort and Spa to hotel w standardzie czterech gwiazdek. Hotel oferuje 55... więcej »


:: PONIEDZIAŁEK, 2017-12-18 ::
 HOTREC wzywa do uregulowania ekonomii współdzielenia
Europejska branża hotelarsko-gastronomiczna wzywa do wspólnych działań pozwalających na stworzenie zdrowego i uczciwego rynku dla przedsiębiorstw. Rosnąca rola profesjonalistów sprawia, że rejestracja... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-12-15 ::
 Znamy zwycięzców Profit Hotel Awards 2017
Podczas XII Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel 2017 wręczono nagrody 14 zwycięzcom w 12 kategoriach. Które obiekty mogą pochwalić się takim wyróżnieniem? 12 grudnia br. na uroczystej gali kończącej XII... więcej »
:: ŚRODA, 2017-12-13 ::
 Kto został Miastem Roku 2017?
Internauci już zdecydowali do kogo trafił tytuł "Miasta Roku 2017" Zwycięzcą plebiscytu zostało Jaworzno, które pokonało 25 innych miast biorących udział w drugiej edycji plebiscytu "Kocham To... więcej »
 Wpływ targów dla biznesu na rynek hotelarski
Organizacja branżowych targów wymaga nie tylko rezerwacji miejsca czy przygotowania stoisk wystawowych, ale także noclegów dla uczestników czy też zaproszonych gości. Organizatorzy bardzo często wybierają... więcej »
:: WTOREK, 2017-12-12 ::
 W jakich kategoriach hoteli najbardziej zmieniały się ceny?
Jak zmieniały się ceny noclegów w pokojach hotelowych w październiku? Ile średnio kosztował nocleg i jakie kategorie hoteli cieszyły się największym zainteresowaniem wśród gości? Średnia cena pokojonocy w... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-12-08 ::
 Firmy z branży turystycznej wśród luksusowych marek roku
W drugiej połowie listopada w hotelu Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim odbyła się VIII edycja Gali Luksusowa Marka Roku. Wśród nagrodzonych są także firmy z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-12-07 ::
 Booking Genius - rozlewają się toksyczne zniżki
W ostatnich dniach listopada poza granicami Polski dało się zaobserwować, iż ceny z Booking.com są podane ze zniżką za program Genius w Google Hotel Ads. Wiele już napisano o problemach jakie wywołuje Genius,... więcej »
:: ŚRODA, 2017-12-06 ::
 Korzystny dla branży wyrok WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że przedsiębiorcy mają prawo odliczyć VAT od usług noclegowych nabywanych z zamiarem odsprzedaży. Jest to kolejna decyzja sądu potwierdzająca stanowisko izby w sprawie... więcej »
 Hackathon przeciw marnowaniu jedzenia w hotelach
W dniach 17-19 listopada w hotelu Mercure Wrocław Centrum odbył się pierwszy w Polsce hackathon podejmujący problem marnotrawienia żywności w hotelach. Specjaliści IT, eksperci ds. odpadów żywności, aktywiści... więcej »
:: WTOREK, 2017-12-05 ::
 Polski rynek hotelowy dojrzewa
Krajowy rynek hotelowy dojrzewa, zbliżając się charakterem do sektora powierzchni biurowych oraz magazynowych. Potencjał wzrostu wciąż jest jednak znaczny wynika z raportu "Rynek hotelowy w Polsce"... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-12-01 ::
 200 milionów złotych dla przedsiębiorców w Polsce Wschodniej
Projekt będzie wspierał mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa działające w branży turystycznej w Polsce Wschodniej. Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać preferencyjne pożyczki w wysokości do pół miliona... więcej »
 IGHP: Wielkopolska z nowym dyrektorem regionalnym
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego ma nowego dyrektora regionalnego w województwie wielkopolskim. Małgorzata Kalinowska-Klimek, dyrektor hotelu Novotel Poznań Centrum oraz dyrektor hoteli Grupy ORBIS na... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-11-30 ::
 Jak POT zamierza promować Polskę w 2018 roku?
Jednym z gości kongresu Polskiej Izby Turystyki był prezes POT Robert Andrzejczyk. Poprowadził prezentację, w trakcie której zdradził część planów na 2018 rok. O samym kongresie pisaliśmy w aktualności Jak POT... więcej »
:: ŚRODA, 2017-11-29 ::
 Potyczki Tatrzańskiego Parku Narodowego z PTTK
O schronisku nad Morskim Okiem w ostatnich dniach było głośno z uwagi na lekceważące potraktowanie turystów w nocy. Oliwy do ognia dolał TPN, który domaga się od PTTK wydania schronisk nad Morskim Okiem oraz w... więcej »
 Droższe wakacje w Grecji
W przyszłym sezonie urlopowym, wczasy w Grecji podrożeją. Rząd Grecki zatwierdził ustawę i w życie wejdzie nowy podatek turystyczny. Najbardziej odczują to osoby, które preferują hotele 5-gwiazdkowe. Nowy... więcej »
:: WTOREK, 2017-11-28 ::
 Problemy turystyki na Kongresie PIT
Branża turystyczna może skorzystać z przepisów nowej ustawy o imprezach turystycznych, pod warunkiem, że perfekcyjnie przygotuje się do ich wdrożenia - Stwierdził prezes Polskiej Izby Turystyki, Paweł... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-11-27 ::
 TT Warsaw - zmiany na lepsze
Tegoroczne targi TT Warsaw można podsumować jako udane dla większości wystawców i całej branży. Jednak to dopiero początek pewnych zmian, które się wydają być niezbędne, aby formuła targów w zakresie promocji... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-11-23 ::
 Rozpoczęły się Targi TT Warsaw
113 krajów, 10735 wystawców i prawie pół miliona odwiedzających - to bilans 25-letniej historii Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw W czwartek, 23 listopada rozpoczęła się jubileuszowa, 25 edycja... więcej »
 Które produkty turystyczne zostały uznane za najlepsze w 2017 roku?
W trakcie targów TT Warsaw poznaliśmy produkty nagrodzone Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej. W tym roku oprócz Złotego Certyfikatu Kapituła przyznał 10 zwykłych Certyfikatów oraz jedno... więcej »
:: ŚRODA, 2017-11-22 ::
 Nowe twarze w zespole Hilton
Nowa dyrektor ds. rozwoju odpowiedzialna za obszar Polski i Europy Wschodniej. Nowe stanowisko obejmie Małgorzata Morek, która przez ostatnie 5 lat była dyrektorem ds. rozwoju franczyzy w Grupie Orbis.... więcej »
 Kto zwyciężył w Kulinarnym Rajdzie Mistrzów?
W dniach 9-10 listopada w Haston Congress Center odbyła się VI edycja Kulinarnego Rajdu Mistrzów - konkursu kulinarnego rokrocznie organizowanego przez Haston City Hotel wraz z Komisją Gastronomiczną Polish... więcej »
:: WTOREK, 2017-11-21 ::
 Które z mniejszych miast okaże się najpopularniejsze?
Rusza druga edycja plebiscytu "Kocham To Miasto - Miasto Roku 2017", w którym mieszkańcy i wielbiciele mogą docenić polskie miasta i pokazać to, co najcenniejsze w danym miejscu. W konkursie bierze... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-11-20 ::
 Best Western Hotels&Resorts z trzecim soft brandem w portfolio
Marka Best Western Hotels&Resorts ogłosiły jedenastą markę w ramach swoich struktur, będącą zarazem najnowszym soft brandem w portfolio - BW Signature Collection by Best Western. Wraz z pojawieniem się nowego... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-11-16 ::
 IGHP z nowymi władzami
VII Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego 15 listopada powołało Radę Izby na nową kadencję. Nowo wybrana Rada wyłoniła Zarząd Izby, którego prezesem ponownie został Ireneusz... więcej »
Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij