SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: WTOREK, 2016-12-20 ::
Wzrost liczby turystów w Niemczech. Spadek odwiedzających spoza Europy.
Federalny Urząd Statystyczny w Niemczech informuje, że od stycznia do września w miejscach noclegowych powyżej dziesięciu łóżek zanotowano około 63 miliona noclegów zagranicznych turystów. Oznacza to wzrost o... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-12-19 ::
Polskie miasta coraz popularniejsze na sylwestrowy wyjazd
Choć nadal większość Polaków spędza Wigilię w domu, to trend wyjazdów w czasie świąt jest coraz popularniejszy. Z roku na rok chętniej organizujemy kilkudniowe wyjazdy, aby wykorzystać wolne dni na odpoczynek... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-15 ::
Co trzeba wiedzieć o pozasądowym rozstrzyganiu sporów?
10 stycznia wchodzą w życie przepisy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów. Przedsiębiorca, który odrzuci reklamację konsumenta będzie musiał poinformować go o możliwości rozwiązania sporu pozasądowo. Nie każdy... więcej »

Zmiany dla zatrudniających na umowę-zlecenie
Zmiany dla osób zatrudnionych na podstawie umów-zleceń. Od stycznia będzie obowiązkowe potwierdzanie godzin pracy. Sposób potwierdzania liczby przepracowanych godzin może zostać określony w umowie. W... więcej »

Odysy 2016 i Penelopy rozdane
W tym roku Krakowska Izba Turystyki zorganizowała po raz 22. konkurs jakości usług turystycznych Odys oraz po raz piąty wręczyła Certyfikaty Jakości Usług Penelopa. Spotkanie odbyło się 12 grudnia w w Dworze... więcej »

Heritage Hotels Poland podpisuje umowę z POT
Fundacja Heritage Hotels Poland podpisała umowę o współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Współpraca obejmować będzie m.in. wymianę informacji i wiedzy, organizację wizyt studyjnych oraz współudział w... więcej »

:: ŚRODA, 2016-12-14 ::
AccorHotels zainwestuje w singapurską sieć hoteli
Grupa Banyan Tree Holdings poinformowała o zawarciu z AccorHotels umowy wstępnej w sprawie długoterminowej współpracy. Intencją obu stron jest wspólne rozwijanie hoteli działających pod marką Banyan Tree na... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-13 ::
B&B Hotels otworzy obiekt w Krakowie
Sieć B&B Hotels zapowiada otwarcie nowego obiektu. Tym razem w stolicy Małopolski. Hotel B&B Kraków, zaoferuje swoim klientom 130 pokoi, a pierwszych gości przywita w ostatnim kwartale 2017 r. Wybór Krakowa na... więcej »

IGHP wynegocjowała ceny za emisję sygnału telewizyjnego dla hotelarzy
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zawarła porozumienie z Telewizją Polską w zakresie specjalnych cen z tytułu reemisji sygnału telewizyjnego dla hotelarzy. Wynegocjowane przez Izbę stawki za prawa... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-12-12 ::
Nowa odsłona systemu rezerwacyjnego Merigo
Merigo wprowadziło swój nowy system rezerwacyjny. Firma oferuje swoim agentom wiele nowości związanych z dodatkowymi funkcjami i narzędziami. W dniu 9 grudnia 2016 roku Merigo wprowadziło nowy system... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-08 ::
TravelCamp Kraków - udane prezentacje dla hotelarzy
Wczoraj w godzinach po południowych odbył się TravelCamp w Krakowie. Impreza była udana, pięciu prelegentów powiedziało wiele ciekawych rzeczy o tym jak sprzedać więcej, za więcej lub w ogóle. Pierwszym... więcej »

Wynajem mieszkania dla turystów za zgodą sąsiada?
Pokoje lub apartamenty do wynajęcia mogą być zablokowane przez sąsiadów osoby wynajmującej - takie orzeczenie wydał w środę sąd w Lizbonie. Właściciele mieszkań mogą zablokować wynajem przez sąsiadów kwatery... więcej »

:: WTOREK, 2016-12-06 ::
Agenci: każdy chciałby skorzystać z waszych klientów
Agent jest ostatnim ogniwem kontaktu z klientem - to jego niezaprzeczalna siła. Może poznać klienta osobiście, wymienić z nim uścisk dłoni i widzieć jego reakcje na żywo, gdy proponuje mu oferty. Biura... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-12-05 ::
Ryanair będzie sprzedawał wycieczki
Linie lotnicze Ryanair, 1 grudnia wprowadziły usługę Ryanair Holidays, oferując klientom pełne pakiety wakacyjne zawierające loty, zakwaterowanie oraz transfery. W celu uruchomienia usługi Ryanair Holiday,... więcej »

Pożar w hotelu. Wiele ofiar.
Do pożaru doszło w czterogwiazdkowym hotelu Regent Plaza w Karaczi na południu Pakistanu. Co najmniej 11 osób zginęło, a 75 zostało rannych w wyniku tragicznego pożaru w hotelu Regent Plaza w Karaczi. Obecnie... więcej »

:: PIĄTEK, 2016-12-02 ::
W jaki sposób zapewnić firmie lojalnych klientów?
Lojalny klient jest bardzo cenny dla firmy. To gość, który nie tylko wróci do hotelu, ale stanie się ambasadorem marki, będzie polecał go znajomym i korzystał z jego usług. Co oprócz zadowolenia z usługi jest... więcej »

Grupa Orbis sprzedała hotel w Opolu
Grupa Orbis sprzedała hotel Mercure Opole. To w ostatnim czasie kolejna transakcja spółki. Spółka Orbis sprzedała hotel Mercure Opole za 10,5 miliona złotych. Hotel nadal będzie funkcjonował pod tą samą nazwą,... więcej »

:: CZWARTEK, 2016-12-01 ::
Orbis otworzy nowy hotel w Lublinie
Orbis zawarł umowę franczyzy na hotel ibis budget w Lublinie. Otwarcie obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku. Inwestor i właściciel - firma TK Finans Tomasz Księżopolski wybuduje hotel klasy... więcej »

Aparthotele coraz popularniejsze także w miastach
Do niedawna inwestycje typu condo rozwijały się w kurortach. Dziś ten trend przenosi się do największych polskich miast. Z raportu portalu InwestycjewKurortach.pl wynika, że obecnie w budowie jest już blisko 2... więcej »

Dystrybucja w hotelarstwie jednym z tematów kolejnego TravelCampu
Hotelarze, travel managerowie, podróżniczy blogerzy oraz wszyscy zainteresowani nowoczesnymi rozwiązaniami w e-turystyce spotkają się na kolejnym TravelCampie. Najbliższa 23. edycja turystycznego barcampu... więcej »

:: ŚRODA, 2016-11-30 ::
O jakich problemach dyskutowali hotelarze?
Hotele i obiekty hotelowe są, obok autostrad, dróg i kolei, ważnym i niezbędnym elementem "krwiobiegu polskiej gospodarki", a konferencja Hotel Trends jest wyjątkowym wydarzeniem, które gromadzi... więcej »

:: WTOREK, 2016-11-29 ::
Hilton zbuduje nowy hotel w Małopolsce
Hilton Worldwide ogłosił zawarcie nowej umowy franczyzowej na budowę kolejnego hotelu Hampton by Hilton. To szósty tego typu projekt w 2016 roku. Zespół pracujący nad rozwojem marki w Polsce może pochwalić się... więcej »

Znamy wyniki konkursu Hotelarz Roku 2016
Dnia 28 listopada odbyła się oficjalna gala konkursu Hotelarz Roku. Ogłoszono zwycięzców w siedmiu kategoriach. Była to już trzecia edycja konkursu Hotelarz Roku. Gala odbyła się w hotelu Sofitel Warszawa... więcej »

Orbis odkupi hotele w Budapeszcie za miliony euro
Spółka Accor-Pannonia Hotels zależna od grupy Orbis przejmie grupę hoteli w Budapeszcie, które prowadzi obecnie na podstawie umów leasingowych. Właścicielem hoteli jest firma 5 Hotel Kft. Spółka Accor-Pannonia... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2016-11-28 ::
Czego potrzeba do rozwoju turystyki wiejskiej?
25 proc. Europejczyków odpoczywa na wsi. Według CBOS, takiego wyboru dokonuje także 30 proc. Polaków. Turystyka wiejska ma potencjał do rozwoju. Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce jest 7 726... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij