Subskrypcja

SzukajAktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: WTOREK, 2017-06-06 ::
Ciekawostki o hotelach z całego świata
Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami -... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-05 ::
Kolejne inwestycje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Czym jeszcze może zadziwić Dubaj? Co nowego wymyśliły władze Emiratu? Nowy projekt jest wart przeszło miliard dolarów. Jak informuje emiracki dziennik The National, projekt o nazwie Marsa al-Arab, którego... więcej »

:: SOBOTA, 2017-06-03 ::
Zakopane straci miliony, turyści zyskają
Wybieg władz Zakopanego się nie powiódł i na wokandę wraca sprawa opłat klimatycznych. Miasto zarabia na opłacie miejscowej miliony - w budżecie na 2016 rok zapisano aż 3 miliony zaplanowanych przychodów z... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-06-02 ::
Rosną ceny w hotelach jednogwiazdkowych
Jak przedstawiały się ceny w hotelach w kwietniu? W jakich typach obiektów ceny rosły, a w jakich spadały? Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić raport przygotowany przez serwis Hotele.pl. W kwietniu... więcej »

Wenecja chce ograniczyć liczbę hoteli
Wiele miast walczy o to, aby przyciągać jak najwięcej turystów. W Wenecji natomiast mają ich zbyt dużo. Władze miasta robią co mogą, aby uregulować napływ podróżnych. Władze miasta postanowiły zahamować stały... więcej »

Strzelanina i pożar w kompleksie rozrywkowym
Strzelanina i pożar w popularnym wśród turystów kompleksie rozrywkowym. Zginęło przynajmniej 36 osób. Do tragedii doszło w piątek rano na Filipinach (czwartek wieczorem czasu polskiego). W skład kompleksu... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-30 ::
Jaka stawka VAT przy wynajmie lokalu w celu prowadzenia w nim usług noclegowych?
Jaką stawką podatku VAT powinien być obłożony wynajem lokalu w celu prowadzenia w nim usług noclegowych? Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w tej sprawie. Interpretacja... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-29 ::
IGHP włącza się w walkę z wykorzystywaniem seksualnym dzieci
Przeciwdziałanie turystyce seksualnej jest jednym z ważniejszych wyzwań, jakie stoją przed branżą turystyczną. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego podpisała porozumienie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę... więcej »

15 proc. wzrostu Grupy B&B
36 nowych hoteli. 6,8 miliona sprzedanych noclegów i obroty na poziomie 424 milionów euro - takimi wynikami Grupa B&B Hotels zamknęła rok 2016. Sieć osiągnęła 15% dynamikę wzrostu w stosunku do roku ubiegłego.... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-05-26 ::
Besenova wydała 7 mln euro na inwestycje w turystykę
Na początku tegorocznego letniego sezonu turystycznego w Besenovej oddane do użytku zostaną nowe kryte i otwarte baseny termalne, restauracje, 4* Hotel Galeria Thermal i wellness centrum. Wysokość tegorocznych... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-25 ::
Polskie hotele nominowane do World Travel Awards 2017
Co roku konkurs "World Travel Awards" wybiera m.in. najlepsze hotele na poszczególnych kontynentach i w poszczególnych krajach, a także organizacje i firmy związane z różnymi aspektami branży... więcej »

:: ŚRODA, 2017-05-24 ::
Ile firmy turystyczne przeznaczają na reklamę?
Jak reklamuje się branża turystyczna? Przedsiębiorcy z których sektorów turystyki przeznaczają największe środki na reklamę? W pierwszym kwartale 2017 roku reklamodawcy z sektora Podróże i Turystyka (PiT)... więcej »

Szwecja rozpoczyna współpracę z Airbnb
Organizacja Visit Sweden jako pierwsza marka narodowa rozpoczęła współpracę z serwisem Airbnb. To, czym skandynawski kraj chce przyciągnąć odwiedzających, jest unikalne, obowiązujące w państwach nordyckich... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-23 ::
Ilu turystów korzystało z noclegów w Małopolsce?
Truizmem jest powiedzenie, że Małopolska jest popularnym turystycznie regionem naszego kraju. Natomiast można zapytać jak bardzo jest popularna. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w raporcie "Turystyka... więcej »

Nowa marka na krakowskim rynku hotelowym
Dawny BlueBellls Apartments, najdłużej działający z obiektów grupy Artery Hotels zmienił wizerunek i na skutek przeprowadzonego rebrandingu przyjmuje gości jako nowa marka na rynku krakowskich hoteli i... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-22 ::
Augustów zadba o turystów wprowadzając system zniżek
Od 18 maja Augustów wprowadza Augustowską Kartę Turysty, która upoważnia do korzystania z ulg i zniżek. Dodatkowo karta pozwala za darmo przemieszczać się komunikacją miejską w sezonie turystycznym. Kartę... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-18 ::
Hotel Investment Trends: podpisana umowa o współpracy i rozstrzygnięcie konkursu
17 maja odbyła się pierwsza edycja konferencji Hotel Investment Trends. W jej trakcie podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy spółkami Skarbu Państwa, a także rozstrzygnięto konkurs na Hotel z... więcej »

:: ŚRODA, 2017-05-17 ::
Kto zwyciężył w regatach hotelarzy?
W dniach 11-13 maja 2017r., na wodach jeziora Mikołajskiego odbyły się już po raz XIV Ogólnopolskie Regaty Hotelarzy Polish Prestige Hotels. Na starcie kilkanaście załóg reprezentujących hotele i firmy z... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-16 ::
W Polsce powstanie więcej hoteli
W głównych miastach w kraju i w miejscowościach turystycznych rośnie liczba hoteli, tylko w Warszawie planowanych jest ponad 20 nowych obiektów Branża hotelowa w Polsce przeżywa rozkwit, eksperci Walter Herz... więcej »

Booking.com porozumie się z tureckim rządem?
Odbyły się oficjalne rozmowy, tureckiego ministra gospodarki, Nihata Zeybekci z przedstawicielami booking.com. Spotkanie jest pierwszym krokiem do osiągnięcia porozumienia. Minister podkreśla, iż szukanie... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-15 ::
Rada Wykonawcza UNWTO zarekomendowała kandydata na nowego prezesa
W trakcie 105 sesji Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki został zarekomendowany kandydat do objęcia fotela prezesa tej organizacji. Obecnie prezesem UNWTO jest Taleb Rifai, lecz jego kadencja... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-11 ::
Rada UE podjęła decyzję w sprawie wiz dla Ukraińców
W czwartek, 11 maja 2017 r. Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję dotyczącą obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy. Przedstawiciele krajów unijnych zatwierdzili zniesienie obowiązku posiadania wiz pół roku.... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-09 ::
Jakie hotele najbardziej podrożały w marcu?
W marcu br. średnia cena pokojonocy w polskich hotelach wyniosła 197,69 zł, co oznacza wzrost o 7,16% w ujęciu r/r - wynika z danych serwisu Hotele.pl. Wzrost najbardziej odczuli klienci hoteli 1*, w których... więcej »

Wyszukiwanie ofert turystycznych jednym z tematów najbliższego TravelCampu
Najbliższa 25. edycja spotkania marketingu z turystyką TravelCamp odbędzie się w czwartek, 11 maja, w Sopocie. W wydarzeniu udział wezmą hotelarze, travel managerowie, blogerzy oraz przewodnicy turystyczni.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-08 ::
Grupa hotelowa zdradza plany na przyszłość
Grupa B&B Hotels, zdradza swoje plany na przyszłość. Jej celem jest osiągnięcie liczby 600 obiektów w perspektywie roku 2020. Istotną rolę w realizacji tych zamiarów ma odegrać także Polska, gdzie Grupa B&B... więcej »

Starsze Nowsze
Najnowsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij