Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent Hotelowy i przedstawiciel biura...
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
- Rezydent Turystyczny - praca na Rodos lub Kos
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
Zupełnie nowa atrakcja turystyczna Przemyśla!
- Pojawiła się szansa na uruchomienie i udostępnienie turystom unikatowych śladów kultury romańskiej w podziemiach XIV-wiecznej bazyliki archikatedralnej w Przemyślu - poinformował Witold Wołczyk z kancelarii prezydenta tego miasta.
Podczas badań zakończonych w 1998 roku dokonano w podziemiach zabytkowej bazyliki sensacyjnego odkrycia. Odnaleziono tam bowiem mury świątymi powstałej jeszcze za czasów Mieszka I. Wcześniej trafiono z kolei na XI - wieczna rotundę pod wezwaniem św. Mikołaja. Zdaniem badaczy to perły architektury romańskiej, a ich zwiedzanie mogłoby być prawdziwą atrakcją turystyczną.
Co ciekawe rotunda okazała się najdalej wysuniętą na wschód świątynią obrządku łacińskiego monarchii wczesnopiastowskiej, a rezultaty badań rzuciły nowe światło ma dzieje chrystianizacji w tej części Polski i Europy. Zabytek stwarza możliwość finansowania przez państwo w 50 procentach całego przedsięwzięcia.
By tak się stało potrzebne jest pozostałe 50 proc. Obliczono, że koszt inwestycji wyniósłby 150 tys. zł. Przemyska parafia nie dysponując taka kwotą wystąpiła do władz z prośbą o dofinansowani. W miejsckiej kasie jednak też brakuje pieniędzy.
O udostępnienie zwiedzającym podziemi archikatedry zabiega też Mariusz Czuba,wojewódzki podkarpacki konserwator zabytków. - Jest już gotowy projekt i dokumentacja podziemi przemyskiej bazyliki archikatedralnej. Jeśli uda się pozyskać połowę środków na uruchomienie tam podziemnej trasy turystycznej, to pozostałą kwotę przekaże Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kilka źródeł finansowania tej inwestycji powinno zapewnić rychłe otwarcie rezerwatu kultury romańskiej - zaznaczył Czuba.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Aplikacja Wakacje.pl nominowana do
Street Art zachęci do przyjazdów do
Dział przewodnicy i piloci:
Street Art zachęci do przyjazdów do
Problemy małych i średnich
Starsze aktualności:
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
Zasady uzyskania dofinansowania z Departamentu Turystyki
Touroperator Axel zakonczył działalność
Ciszewski Public Relations już nie reprezentuje Ryanair
Powstanie hotel za ponad 27 mld dolarów!
Szef kuchni Ancora Restaurant nagrodzony za blog
Polacy najchętniej wybierali Grecję z Warszawy, za 4500 w hotelu***!
Wizz Air zwiększył limit rezerwacji
Gdańsk Convention Bureau odpowiedzialne za turystykę biznesową w pomorskim
Mistrzostwa Branży Turystycznej w Narciarstwie Alpejskim
Odcinek autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka będzie gotowy w 2011 r.?
Spotkanie na temat promocji Polski
Polska na targach turystycznych w Izraelu
Katalonia sprzeciwia się organizowaniu korridy
Jak rozwijać lokalną turystykę?
Nowe restauracje Amrest na Ukrainie!
Sylwester i Nowy Rok na pokładach Centralwings
Wizz Air dodaje 10 lotów z Katowic do Rzymu
