Subskrypcja

Szukaj

Podkarpacie chce uruchomienia lotów z Rzeszowa do Brukseli

Kilkunastu mieszkańców Podkarpacia chce uruchomienia bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Brukseli. Otrzymali już poparcie europarlamentarzystów z Polski oraz Słowaków i Ukraińców.


Założyciele strony www. pierwszy.net/lotypodkarpacie piszą: " to strona grupy zdeterminowanej zbliżyć Podkarpacie i Europę". Stworzyło ją w sumie 15 osób, głównie z Podkarpacia, którzy pracują między innymi: w NATO, Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej.

Konsulat Generalny RP w Brukseli przyznaje, że w Belgii mieszka około 100 tys. Polaków, a w samej stolicy 20 tys. Jednak nie ma szczegółowych danych z jakich regionów Polski jest ich najwięcej. Anna Kaczyńska, wicekonsul RP w Brukseli poinformowała - Tylko w 2006 roku Polacy założyli w Belgii ponad 600 firm.

Na stworzonej stronie internetowej pomysłodawcy akcji proszą o jej poparcie. Polacy pracujący w Brukseli podkreślają, iż akcja jest inicjatywą obywatelską. Pomysł poparło już dwóch podkarpackich europarlamentarzystów. Andrzej Zapałowski wyznał - Takim połączeniem są także zainteresowani Słowacy. Sam latam z Krakowa do Brukseli i samoloty są obłożone w 90%. Mieczysław Janowski, drugi z podkarpackich europarlamentarzystów dodał - Takiego połączenia chcą także ukraińscy przedsiębiorcy. Tworzymy tutaj mocne zaplecze, by pomysł z lotami się udał.

Inicjatorzy akcji chcą również dotrzeć do polskich studentów w Brukseli i osób tam pracujących, aby wyrazili swoje opinie o połączeniu Rzeszów - Bruksela. Stachnik dodaje - Zwrócimy się też z takimi pytaniami do firm działających w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu.

Wśród argumentów za połączeniem Rzeszów - Bruksela znalazły się:
- Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej, gdzie znajdują się siedziby instytucji europejskich, organizacji pozarządowych i firm oraz przedstawicielstwa regionów.
- Bruksela ma bardzo dobrą lokalizację - do centrum Paryża można stamtąd dojechać w godzinę i dwadzieścia minut, natomiast do Londynu w niewiele ponad 2 godziny.
- Podkarpacie mogłoby stać się atrakcyjnym celem podroży dla mieszkańców Brukseli, którzy poszukują pięknej przyrody i bogactwa kultury europejskiej.
- W Brukseli można skosztować kilkuset gatunków piwa, wybornej czekolady, najlepszych na świecie frytek, a także spotkać sympatycznych ludzi.

Wyniki przeprowadzonej akcji mają zostać przekazane do tanich linii lotniczych. Tomasz Kułakowski, dyrektor Ryanaira w Europie Środkowej i Wschodniej, który ma połączenie z Rzeszowa do Londynu, Dublina i Bristolu, a od czerwca planuje do Birmingham wyznał - Chętnie się z nimi zapoznamy.

Z wynikami chętnie zapozna się również angielski easyJet. Jednak Arkadiusz Frączak, rzecznik easyJet na Polskę zaznacza - Ale od zapoznania do decyzji biznesowej daleka droga.

Węgierski Wizz Air, który obecnie lata do Brukseli z Katowic i Warszawy jest dużo ostrożniejszy. Natasza Kazmer, rzeczniczka Wizz Air przyznała- Rzeszów nie jest naszym najważniejszym priorytetem w tym momencie, ale jesteśmy gotowi rozważyć możliwość uruchomienia tej trasy.

Natomiast Wojciech Kądziołka, rzecznik LOT-u podkreśla - Pomysł ciekawy, zapoznamy się z efektami tej akcji.   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Loty Rzeszów - Bruksela [2010-08-10 22:31 213.118.163.*]
tez czekam na takie polaczenie, gdzie pracuje i czesto podrozuje do rzeszowa autobusem bo innego szybszego polaczenie jescze nie ma. odpowiedz »

Loty Rzeszów - Bruksela [2010-06-18 21:42 77.255.107.*]
popieram loty Rzeszów- Bruksela na pewno ułatwi to życie wielu osobom odpowiedz »

Loty Rzeszów - Bruksela [2009-07-30 19:52 88.147.40.*]
witam i popieram loty rzeszow-bruxela bo po co to lotnisko wielu ludziom by sie to przydało bo teraz chcąc do nas doleciec to max.do katowic liniami lotniczymi http://book. wizzair. com/Default. asp?slid=clear&language=PL a trasa katowice-krakow gdzie w katowicach wsiadamy w busa i wiezie nas dopiero do krakowa a z krakowa do rzeszowa autobus lub pociag takze ten czas podrozowania,przesiadania,czekania niewiele wsiasc w auto i bez problemu dojechac na miejsce.Takze walczmy o loty BXL-RZESZOW odpowiedz »

Loty Rzeszów - Bruksela [2008-08-23 08:31 85.28.67.*]
jest to super pomysł i tez bardzo z rodzinką czekamy na zrealizowanie tej myśli. pozdrawiamy .....## odpowiedz »

Loty Rzeszów - Bruksela [2008-05-18 16:35 91.146.204.*]
koniecznie jest potrzebne to polaczenie poniewaz mieszkam na podkarpaciu i musze dojezdzac na samolot do katowic albo warszawy. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij