Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Turystyka dla wszystkich
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN. Co roku wybierany jest inny motyw przewodni konkursu, w tym roku jest to "Turystyka dostępna".
W Polsce koordynatorem konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna. Podczas konferencji, która odbyła się 14 lutego Rafał Szmytke Prezes POT podkreślił, że dostępność oferty turystycznej dla osób z niepełnosprawnością, seniorów i rodzin z dziećmi jest jednym z elementów działań prowadzonych przez POT, wspólnie z różnymi instytucjami i Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi a dzięki konkursowi będziemy mogli przeznaczyć większe środki na promowanie miejsc, które wychodzą na przeciw turystom, którzy z przyczyn obiektywnych nie zawsze mogą w pełni korzystać z oferty turystycznej. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęła Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty".W konferencji wzięli udział Rafał Szmytke Prezes POT, Maria Napiórkowska Dyrektor Departamentu Turystyki w MSiT, Tomasz Deroń z-ca kierownika projektu "Niepełnosprawni w górach" z Fundacji Jaśka Meli, Anna i Krzysztof Kobusowie dziennikarze i podróżnicy, którzy propagują od lat podróże z dziećmi, autorzy wielu przewodników.
Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu poświęconej "Turystyce dostępnej" przyjmowane będą od obszarów/miejsc, które:
° swoją atrakcyjność turystyczną budują między innymi poprzez dostępność komunikacyjną i infrastrukturalną, oraz poprzez udogodnienia i rozwiązania dla turystów z niepełnosprawnością, dla seniorów i rodzin z dziećmi;
° nie są kojarzone przez turystów, jako powszechnie znane miejsce uprawiania turystyki, rekreacji i wypoczynku - na poziomie regionu i kraju;
° obejmują i wykorzystują w zakresie turystyki, rekreacji i wypoczynku obszary dostępne poprzez łatwy dojazd, dobrą infrastrukturę dla osób z niepełnosprawnością, rodzin z dziećmi oraz seniorów;
° proponują własną ofertę turystyczną przygotowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i w porozumieniu z władzami odpowiedzialnymi za ochronę przyrodniczą danego obszaru.
Termin przyjmowania zgłoszeń przez Regionalne Organizacje Turystyczne do 15 marca 2013 r.
Oficjalna gala rozdania nagród: 28 kwietnia 2013 r. podczas Festynu z okazji Światowego Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich w Warszawie.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Itaka: nocne spotkanie z
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Zamek Królewski na Wawelu podsumowuje
Dział centra informacji i promocji:
W Polsce podróże są
a&o Hostels promuje turystykę młodzieżową w
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Starsze aktualności:
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Jak klienci będą szukać ofert?
Polska potrzebuje kolejnych lotnisk?
Majówka nad morzem? Czemu nie?
Kraków Airport: drugi raz w historii 3-milionowy pasażer
Samoobsługa na Lotnisku Chopina
Poznań: XX Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej
Paraliż komunikacyjny w Sztokholmie
Michelin wyróżnia także hotele
UE chce chronić wolność przemieszczania się
Katastrofa balonu w Egipcie. Nie żyje 19 turystów.
Spotkanie przedstawicieli biur podróży w sprawie Egiptu
Skarb Państwa zapłaci Przewozom Regionalnym?
Biuro Gawatur zbankrutowało!!!!
