Niepokojąca sytuacja w Afryce i Azji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ustaje w monitorowaniu sytuacji na świecie.


W związku z zaostrzającą się sytuacją w Sudanie, nie wyłączając stolicy kraju Chartumu, skutkującą manifestacjami i aktami przemocy oraz ponawiającymi się zbrojnymi starciami zwłaszcza na południu i zachodzie kraju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza obywatelom polskim podróżowanie do Sudanu.

W związku z brakiem polskiego przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego i z uwagi na sytuację bezpieczeństwa w Sudanie, udzielenie pomocy konsularnej może być bardzo utrudnione. Osoby planujące pobyt w Sudanie powinny zgłosić swoją podróż w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa skontaktować się z właściwą placówką dyplomatyczną, tj. Ambasadą RP w Kairze.

Jednocześnie wobec pogorszenia się sytuacji bezpieczeństwa w Indiach w stanach Dżammu i Kaszmir, resort spraw zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się w najbliższym czasie od wyjazdów do tych stanów, a osobom tam przebywającym zachowanie szczególnej ostrożności, w tym unikanie dużych zgromadzeń publicznych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca ponadto śledzenie bieżących informacji mediów i MSZ oraz zgłoszenie planowanej podróży w systemie e-konsulat.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij