Subskrypcja

Szukaj

MSZ w sprawie Egiptu i Ukrainy

W weekend Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało ostrzeżenia dla podróżujących Do Egiptu i na Ukrainę. W przypadku Egiptu MSZ odradza wyjazdy do kurortów znajdujących się na półwyspie Synaj.


Ze względu na znaczny wzrost aktywności grup przestępczych w Egipcie oraz z uwagi na zagrożenia atakami terrorystycznymi, również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych w piątkowym komunikacie kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy na Półwysep Synaj, w tym do ośrodków wypoczynkowych w Sharm-el Sheikh, Tabie, Nuwejbie i Dahab.

"Obywatele polscy przebywający w Kairze oraz innych aglomeracjach miejskich Egiptu powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy. Polscy turyści przebywający obecnie w kurortach nad Morzem Czerwonym powinni zrezygnować z wszelkich wyjazdów - indywidualnych czy grupowych (zorganizowanych) - poza ośrodki turystyczne i ograniczyć poruszanie się do terenów hotelowych" - można przeczytać w treści komunikatu.

MSZ radzi, aby wszystkie osoby przebywające w Egipcie zgłosiły swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktowały się bezpośrednio z Ambasadą RP w Kairze pod numerem telefonu +201005485500.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej Ambasady RP w Kairze i informacji w mediach lokalnych.

Biuro podróży TUI Poland poinformowało o odwołaniu wszystkich wyjazdów do Sharm el Sheikh począwszy od 4 marca aż do końca kwietnia. TUI Poland informuje, że w związku komunikatem MSZ dotyczącym podróży do Sharm el Sheikh w Egipcie z dnia wczorajszego odwołuje wszystkie imprezy turystyczne, zaplanowane od 4 marca do końca kwietnia. Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów oraz znaczące sugestie polskiego MSZ TUI Poland cały czas monitoruje sytuację na miejscu. Klienci TUI Poland pozostający obecnie w Sharm el Sheikh w Egipcie zostaną przywiezieni do kraju najbliższymi możliwymi rejsami. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższy wtorek, tj. 4 marca" - napisano w komunikacie.

Decyzja ta, jest zapewne pokłosiem wycofania turystów z Synaju przez niemieckie biura podróży.

Ze względu na ostatnie wydarzenia na Krymie oraz demonstracje w miastach wschodniej Ukrainy, mając na uwadze nieprzewidywalność dalszego rozwoju wypadków, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zwraca się do obywateli polskich przebywających na Ukrainie o zachowanie szczególnej ostrożności.

"MSZ nadal uważa za zasadne powstrzymanie się od planów podróży na Ukrainę, jeśli nie jest ona niezbędna. Jednocześnie stanowczo odradza podejmowanie podróży do następujących obwodów Ukrainy: charkowskiego, chersońskiego, dniepropietrowskiego, donieckiego, Autonomicznej Republiki Krym, ługańskiego, mikołajowskiego, odeskiego, zaporoskiego i m. Sewastopola. Obywatele polscy przebywający w tych regionach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy" - czytamy w treści komunikatu.   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

TUI wycofuje turystów z Synaju [2014-03-03 17:57 85.221.173.*]
TUI nie jest znaczącym graczem w Egipcie. To taki kabotyński ruch z ich strony odpowiedz »

TUI wycofuje turystów z Synaju [2014-03-03 14:10 77.253.207.*]
TUI Poland rezygnuje aby mieć tłumaczenie ze zwiększenia straty, MSZ zawsze jest zachowawczy a jak ktoś próbuje dodzwonić się do ambasady to tylko w necie jest nieaktualny komunikat, tak na wszelki wypadek aby nie jechać, przerobiłam to w Wietnamie jak nie chcieliśmy mieć potwierdzenie informacji przekazywanych przez lokalnego kontrahenta a telefony w ambasadzie milczały i na ich stronie była tylko informacja sprzed tygodnia, na półwyspie jest bezpiecznie ale oczywiście trzeba o czymś mówić w mediach ..... odpowiedz »

TUI wycofuje turystów z Synaju [2014-03-04 08:33 5.226.109.*]
Jeżeli jesteś taki doświadczony i mądrzejszy od MSZ i zachęcasz turystów do nierespektowania jego ostrzeżeń, to przygotuj jakieś ze dwa miliony zł. na odszkodowania dla turystów,którzy pójdą za twoim głosem, nie posłuchają ostrzeżeń MSZ i odniosą uszczerbek od zagrożeń przed którymi MSZ ostrzega. Jak się coś głosi to trzeba być odpowiedzialnym i wyłożyć kasę za wyrządzone szkody. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij