Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

UE: od grudnia odszkodowania za opóźnienia pociągów

Aktualności: wszystkie

W dniu 4 grudnia w życie wejdzie nowe prawo unijne na mocy którego pasażerowie będą mogli żądać od kolei odszkodowania za opóźnienie pociągu oraz zwrotu ceny biletu. W Polsce nowe przepisy zaczną obowiązywać dopiero w czerwcu 2011 roku - pisze "Gazeta Prawna".


Rozporządzenie określa sztywne kwoty odszkodowań, które przewoźnik będzie zobowiązany zwrócić pasażerowi. Kwota rekompensaty będzie zależeć od długości opóźnienia pociągu.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi:


Komentarze:

UE: od grudnia przewoźnik zapłaci za opóźnienie pociągu [2009-10-15 11:58 83.21.76.*]
i tak powinno być, dzisiaj w zawierciu panował totalny bałagan na dworcu- brak prądu w budynku dworca i nikt nie jest w stanie udzielić jakiejkolwiek informacji kiedy pojawi się jakiś pociąg odpowiedz »





Archiwum 2004/12   Archiwum 2010/10   Archiwum 2011/38