Forum grupa: Baza turystyczna

W Warszawie powstał hotel kapsułowy

Data wysłania: 2018-03-30 19:42 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność z dnia 2010-06-29:
W Warszawie powstał pierwszy w Polsce, jedyny w Europie hotel kapsułowy.

Miejsca do odpoczynku podzielone zostały na dwumetrowe kapsuły (2 m długości, 90 cm szerokości i 90 cm wysokości). Te niecodzienne "pokoje" mają dźwiękoszczelne ściany, dzięki czemu goście mogą liczyć na ciszę i spokój.

Dotychczas tego typu obiekty były popularne jedynie w Japonii, w chwili obecnej również Europejczyków zaciekawiły hotele kapsułowe, które sprawdzają się doskonale, kiedy w ciągu całego dnia pracy możemy odpocząć godzinę czy dwie.

Hotele kapsułowe są miejscem, w których pokój przybiera formę kapsuły - prostopadłościanu, o wymiarach niewiele większych od łóżka i wysokości ok 1 m. Wewnątrz mieści się zazwyczaj telewizor, radio oraz budzik. Kapsuły ułożone są po kilkaset bądź kilkadziesiąt, jedna na drugiej, w jednym dużym pomieszczeniu.

Na terenach hotelu można skorzystać z jacuzzi, wanny i mechanicznej szczoteczki do zębów nasączonej fluorem. Chociaż w Europie taki hotel może wydawać się atrakcją, w Japonii nie odbiega od normy.

    • Warszawski hotel kapsułowy 

      [2018-03-30 19:42 89.73.5.*]

      W tym roku otwierają nowy, świeżutki hotel kapsułowy w centrum Warszawy! Nie mogę się doczekać, aby go wypróbować!   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij