Ogłoszenia
Ogłoszenia
- REZYDENT TURYSTYCZNY - Lato 2025 w Sun & Fun...
- Salon Biura Podróży w Katowicach
- Rezydent biura podróży 2025
- ZAKOPANE Specjalista ds. Obsługi Klienta
- Poszukiwany pilot/ przewodnik Kraków-Wąwóz Homole...
- Pilot z językiem hiszpańskim/ portugalskim
- Współpraca
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej
- KRAKÓW- specjalista ds. organizacji wyjazdów...
- Travelplanet Specjalista Ds. Turystyki 1/2 etatu
Wypełnione samoloty na wrocławskim lotnisku
Jaki był ruch na wrocławskim lotnisku w roku 2017? Na jakich kierunkach samoloty były najbardziej wypełnione?
Ponad 2 mln 650 tys. - tylu pasażerów obsłużyło wrocławskie lotnisko od początku 2017 roku. W listopadzie największe wzrosty zanotowano w ruchu sieciowym międzynarodowym i połączeniach niskokosztowych. Najbardziej wypełnione były samoloty do Rzymu, Mediolanu i Lizbony.
W samym tylko listopadzie 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 200 tys. podróżnych. To 7-procentowy wzrost w porównaniu do listopada 2016 roku. Przez 11 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało już 2 652 936 pasażerów. Dzięki temu wzrost wyniósł blisko 19% w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku.
W listopadzie 2017 roku z połączeń niskokosztowych skorzystało prawie 136 tys. osób. To o 26,5% więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Wśród najpopularniejszych kierunków, obok Wysp Brytyjskich, znalazły się loty do Europy południowej, między innymi Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Znakomite wypełnienie notowały samoloty do Rzymu (średnio 93%), Lizbony i Mediolanu (po 92%) oraz na Teneryfę (91%).
Dużą popularnością cieszą się nowe południowe kierunki dostępne z wylotem z Wrocławia. Na przykład Palermo i Neapol notują wypełnienia samolotów rzędu 89-88%. Wiosną 2018 roku siatkę uzupełni 5 kolejnych nowości - Ateny (Ryanair), Porto, Kutaisi, Goteborg i Bazylea (Wizz Air).
W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało ponad 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 35 tys. pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. W tym momencie Port Lotniczy Wrocław oferuje 18 takich tras dziennie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także zimowa nowość Zurych (w rozkładzie od końca października).
Loty do centrum szwajcarskiego biznesu to dobra wiadomość dla działających we Wrocławiu firm, między innymi Credit Suisse czy UBS - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Z połączenia do Zurychu cieszą się także pasażerowie korzystający z lotów na trasach transkontynentalnych. Siatka debiutującego u nas przewoźnika SWISS obejmuje największe lotniska świata i pozwala korzystać z ogromnej liczby rejsów do wielu zakątków globu - dodaje.
W listopadzie z rejsów krajowych skorzystało 26 tys. osób - ogromną popularnością cieszyło się niskokosztowe połączenie do Gdańska (wypełnienie wyniosło prawie 84%). Z lotów czarterowych skorzystało ponad 3,3 tys. podróżnych
Przez pierwsze dziesięć miesięcy 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,45 mln pasażerów. To więcej niż w całym 2016 roku. W październiku wrocławskie lotnisko odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Dużym zainteresowaniem cieszą się loty na południe Europy - hitem są Teneryfa, Lizbona, Malaga czy Rzym.
Od stycznia do października 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,45 mln pasażerów. Dla porównania - w całym 2016 roku było to 2,42 mln podróżnych. To ogromny sukces wrocławskiego lotniska, a trzeba zauważyć, że przed nami jeszcze dwa miesiące - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku osiągniemy prognozowany wynik ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów. Sprzyja temu obecna siatka połączeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba ponad 50 kierunków, w tym 12 nowości, między innymi Palermo, Neapol, Agadir, Zurych czy nasza ostatnia nowość - Zanzibar - dodaje.
Tylko w październiku 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 239 tys. pasażerów (20,5% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku) i odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia czarterowe (tu wzrost wyniósł 27,2%), niskokosztowe (23,1%) i krajowe (16,2%). Przybyło również podróżujących liniami sieciowymi do największych europejskich lotnisk przesiadkowych (wzrost o 14,2%).
Październik przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z tanich połączeń na południe Europy, które są realizowane przez linie Ryanair. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Przebojem października była Teneryfa - na tej trasie zajętych było średnio ponad 96% miejsc. W przypadku Malagi, Lizbony czy Rzymu około 94-93%.
Wśród połączeń niskokosztowych cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. Najlepszy wynik zanotowano na trasie do Dublina - samoloty były wypełnione w blisko 95%. Równie dobre wyniki zaobserwowano w przypadku rejsów do Cork, Bristolu czy Shannon (około 94%).
Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 35,1 tys. pasażerów). Bardzo dobre wyniki notuje Frankfurt nad Menem. W tym przypadku zajętych było średnio około 79% miejsc.
W październiku podróżni chętnie korzystali z ofert biur podróży - było ich ponad 9 tys. To o ponad 27% więcej niż w ubiegłym roku.
Ile pasażerów obsłużył Port Lotniczy Wrocław w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku? Dla porównania w 2014 podobny wynik miał miejsce dopiero w pod koniec roku.
Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,2 mln pasażerów. To prawie o 20% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Tylko we wrześniu było to ponad 293 tys. osób. Nieprzerwanie dużym zainteresowaniem cieszą się loty na południe Europy - hitem są Lizbona, Teneryfa, Malta i Kreta (Chania).
Tylko we wrześniu 2017 roku latających z Wrocławia było ponad 293 tys. (22,3% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), a wrocławskie lotnisko odnotowało wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia krajowe (tu wzrost wyniósł 25,2%) czarterowe (24,4%), a także niskokosztowe (22,5%). Przybyło również podróżujących do największych europejskich hubów (wzrost o 8,5%).
We wrześniu podróżni licznie korzystali z ofert biur podróży - było ich o blisko 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 24,4%.
Port Lotniczy Wrocław od kilku miesięcy cieszy się serią wzrostów liczby obsłużonych pasażerów. Jak było w sierpniu?
W sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 305,8 tys. pasażerów. To o 21,8% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. W szczycie sezonu wakacyjnego wyraźnie wzrosło zainteresowanie lotami na południe Europy. Samoloty do Malagi, Alicante czy na Teneryfę wypełnione były blisko w 100%.
W sierpniu Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Popularnością cieszyły się połączenia niskokosztowe, które wybrało o 22,7% więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych (tu wzrost również wyniósł 22,7%). Sierpień przyniósł duży wzrost liczby podróżnych wybierających loty czarterowe - było ich więcej aż o 19,8%. W sumie od stycznia do sierpnia 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 1 919 234 podróżnych. To o ponad 313 tys. więcej niż w tym samym okresie 2016 roku.
Wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 mln obsłużonych pasażerów, a być może nawet go przekroczymy - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Między innymi Lizbona, Lwów, Reykjawik, Tel Awiw oraz Palma na Majorce. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych kierunków, z Zurichem linii Swiss Airlines na czele. To bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Wrocławia i regionu ale nie tylko. Systematycznie wzrasta liczba pasażerów wrocławskiego lotniska, którzy przyjeżdżają do nas spoza Dolnego Śląska. W samym sierpniu wzrosła ona o kilka procent - dodaje.
Sierpień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy, które są realizowane głównie przez linie Ryanair i Wizz Air. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Hiszpanii, Grecji czy Portugalii. W przypadku Malagi, Alicante i Teneryfy średnie wypełnienie wyniosło blisko 97%, a Lizbony i Chanii około 96%.
W sierpniu wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 32 tys. pasażerów). W tym segmencie bardzo dobrze radzi sobie tegoroczna nowość od PLL LOT, czyli połączenie do Tel Awiwu. Samoloty lecące w tym kierunku były wypełnione średnio aż w 83%. To doskonały wynik w przypadku połączenia funkcjonującego dopiero trzeci miesiąc. Bardzo dobre wyniki notuje również Frankfurt nad Menem. W tym przypadku zajętych było średnio 84% miejsc. Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie.
Już w październiku siatka połączeń poszerzy się o także o Zurych (Swiss Air Lines). To długo wyczekiwane połączenie, o które zabiegało lotnisko. Czekali na nie przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, między innymi Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby
i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach.
W szczytowym momencie sezonu wakacyjnego podróżni licznie korzystali z ofert biur podróży. W sierpniu tego roku było ich o ponad 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku. W tegorocznej ofercie touroperatorów znalazło się ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Są wśród nich między innymi Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Kefalonia, Kos, Saloniki i Kreta), Bułgaria (Varna i Burgas), Turcja (Antalya), Hiszpania (Majorka, Barcelona) oraz Egipt (Hurghada), a także tegoroczna nowość - Tirana (Albania).
Świetny lipiec na wrocławskim lotnisku
O 22,3% więcej pasażerów skorzystało w lipcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Pod względem wzrostu ruchu lotniczego, wypełnień samolotów i liczby obsłużonych podróżnych był to najlepszy miesiąc od początku roku.
Od stycznia do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 miliona pasażerów. Tylko w lipcu było ich prawie 315,5 tys. To blisko 60 tys. więcej niż w tym samym czasie rok temu, co oznacza wzrost o 22,3%. - W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy nie tylko największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego, ale również rekordowe wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska, które na niektórych trasach przekraczały 96% - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Lipiec przyniósł wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. O 22,7% więcej osób niż przed rokiem wybrało loty niskokosztowe. Wzrosła też liczba podróżnych, którzy zdecydowali się na sieciowe połączenia międzynarodowe do największych europejskich hubów przesiadkowych - o 23,5. Natomiast o 31,2% więcej pasażerów skorzystało z połączeń krajowych. Miniony miesiąc przyniósł także wzrost zainteresowania lotami czarterowymi. Ten rodzaj podróży wybrało o 17,1% więcej pasażerów niż rok temu.
Najchętniej na południe
Coraz większą popularnością wśród pasażerów wrocławskiego lotniska cieszą się połączenia niskokosztowe, z których skorzystało ponad 157 tys. podróżnych. Lipiec zdominowały loty na południe Europy. - Widać to szczególnie po wypełnieniach samolotów - mówi Jarosław Sztucki. - W lipcu pobiły one dotychczasowe rekordy, zwłaszcza na trasach do Hiszpanii, Włoch i Grecji. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnie wypełnienie przekraczało 96%, natomiast do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Lizbony i Palmy na Majorce plasowało się w okolicy 95%. Popularność lotów na południe Europy dostrzegają też przewoźnicy. Pod koniec października linie Ryanair uruchomią dwa nowe włoskie połączenia: do Palermo na Sycylii oraz Neapolu. Bilety w sprzedaży. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe loty do Wielkiej Brytanii i Irlandii. W lipcu na trasach do Bristolu, Glasgow i Corku średnie wypełnienia samolotów przekraczały 95%.
Popularne czartery
To, że w Porcie Lotniczym Wrocław na dobre zagościły wakacje, widać również po liczbie pasażerów korzystających z ofert biur podróży. W lipcu tego roku było ich o ponad 10 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku. W tegorocznej ofercie touroperatorów znalazło się ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Są wśród nich m.in.: Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu i Kreta), Turcja (Antalya), Hiszpania (Majorka) oraz Egipt (Hurghada), a także tegoroczne nowości - albańska Tirana i grecka Kefalonia. - W tym roku już po raz kolejny najwięcej turystów wybrało wyspy greckie, gdzie oferta wakacyjna jest wyjątkowo bogata - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. - Do łask wróciła również Bułgaria oraz Turcja. Do tych krajów wciąż jeszcze można wybrać się na letni urlop.
Z Wrocławia w świat
W lipcu wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 35,5 tys. pasażerów). W tym segmencie bardzo dobrze radzi sobie tegoroczna nowość od PLL LOT, czyli połączenie do Tel Awiwu. Tylko w ubiegłym miesiącu skorzystało z niego blisko 2,3 tys. osób. - Samoloty lecące w tym kierunku były wypełnione aż w 82,5% - mówi Jarosław Sztucki. - To doskonały wynik w przypadku połączenia funkcjonującego dopiero drugi miesiąc. Siatka połączeń do największych europejskich lotnisk poszerzy się już w nadchodzącym sezonie zimowym. Lufthansa zapowiedziała osiem dodatkowych połączeń tygodniowo do Frankfurtu, natomiast linie Swiss Airlines wprowadzą połączenie do Zurychu. Od października loty w tym kierunku będą się odbywały trzy razy w tygodniu.
Wzrost odnotowały także połączenia krajowe - o 31,2%. Wciąż niesłabnąca popularnością cieszą się loty linii Ryanair na lotnisko im. Chopina w Warszawie (wzrost o 54,6%).
Jak wyglądał czerwiec na wrocławskim lotnisku? Ilu pasażerów skorzystało z usług dolnośląskiego portu lotniczego?
Władze Portu Lotniczego Wrocław w czerwcu zanotowały wzrost liczby pasażerów, który wyniósł 17,2%. W tym miesiącu było ich blisko 280 tys. To o ponad 41 tys. osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i najlepszy wynik w skali miesiąca w tym roku. Więcej było też podróżnych korzystających z tanich połączeń międzynarodowych - o 22,1% oraz lotów czarterowych. W tym wypadku wzrost wyniósł ponad 16,1%.
Więcej pasażerów na lotnisku we Wrocławiu. Jakie połączenia były popularne?
Blisko 19% - o tyle w maju 2017 roku wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług wrocławskiego lotniska. Jakie połączenia cieszyły się największą popularnością? Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad milion podróżnych. Wzrosty notowano we wszystkich segmentach ruchu.
Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano w segmencie lotów czarterowych - aż o 39,4%. Połączenia niskokosztowe wybrało o 19% osób więcej niż w ubiegłym roku. Podróżni chętniej wybierali loty do największych europejskich hubów przesiadkowych - wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych wyniósł 11,7%. W sumie w maju tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 240 tys. podróżnych. To prawie o 40 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.
Już od kwietnia obserwujemy duże zainteresowanie lotami na południe Europy, zarówno z oferty tanich przewoźników, jak i biur podróży - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Spodziewamy się, że tendencja ta utrzyma się w kolejnych miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że wakacje na naszym lotnisku ruszyły pełną parą - dodaje.
Większa liczba pasażerów to także rezultat m.in. tegorocznej letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 połączeń. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki m.in. Lizbona, Lwów oraz Palma na Majorce. Nowym połączeniem są także loty do Reykjaviku, które ruszyły 31 maja. W czerwcu siatka lotów wzbogaci się o połączenie do Tel Awiwu (PLL LOT).
Hiszpania, Włochy, Portugalia - to te kierunki z oferty tanich linii cieszyły się w maju największą popularnością. Było to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnio zajętych było ponad 94% miejsc, do Lizbony i Rzymu - ponad 92%, a na Maltę i do Madrytu - ponad 90%.
Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych i przekraczają 90%. W maju wyraźnie więcej osób podróżowało także do Eindhoven w Holandii. Tu wzrost wyniósł 12,5%.
W maju 2017 roku wrocławskie lotnisko odnotowało wyjątkowo duży wzrost zainteresowania połączeniami czarterowymi. Wyniósł on 39,4%. Było to spowodowane zarówno większą liczbą tego typu rejsów, jak i szerokim wyborem kierunków oferowanych przez biura podróży. W siatce lotów czarterowych z Wrocławia w maju znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka). W czerwcu dołączą do nich tegoroczne nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.
W ubiegłym miesiącu więcej pasażerów podróżowało do największych europejskich hubów przesiadkowych. To ponad 34 tys. podróżnych. Wciąż wyjątkowo duża liczba pasażerów wybierała loty do Düsseldorfu. Wzrost na tej trasie wyniósł 70,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wzrost odnotowały także połączenie krajowe - o 26,6%. Wciąż nie słabnie popularność lotów linii Ryanair na lotnisko im. Chopina. Liczba pasażerów wybierających to połączenie wzrosła o 62,4% w stosunku do tego samego okresu 2016 roku.
W kwietniu 2017 r. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało o 18,6% pasażerów więcej niż przed rokiem. Było ich blisko 220 tysięcy. To rezultat m.in. letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba prawie 70 połączeń.
W ubiegłym miesiącu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych - sieciowych oraz niskokosztowych. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 217,6 tys. osób. Pasażerów było o 18,6 tys. więcej niż w kwietniu 2016 roku. To kolejny bardzo udany miesiąc na naszym lotnisku. Kontynuujemy tym samym dobrą passę pierwszego kwartału - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Tym razem o wzrostach zdecydowała rekordowa letnia siatka połączeń. Podróżni mają teraz do wyboru blisko 70 kierunków, w tym nowości - Lizbonę, Lwów i Majorkę, do których w maju dołączy również Rejkiawik - dodaje.
Idzie lato
U progu sezonu letniego coraz większą popularnością cieszą się kierunki południowe, realizowane głównie przez Ryanair i Wizzair. Liczba pasażerów latających z Wrocławia do Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Włoch wzrosła w odniesieniu do ubiegłego roku o 42,5%. Jest to widoczne również w wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów do Rzymu (96%), Malagi (95%), Madrytu (93%), na Maltę (93%) i do Mediolanu (93%). Na tym tle doskonale wypadają również tegoroczne nowości - loty do Lizbony i na Majorkę. W samolotach lecących w tych kierunkach zajętych było również ponad 90% miejsc.
Już na początku sezonu letniego widać ogromny wzrost zainteresowania lotami na południe Europy. Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach, a decyzja o uruchomieniu przez linie Ryanair nowych połączeń do Portugalii i Hiszpanii była trafiona - mówi Jarosław Sztucki.
Wciąż popularne Wyspy Brytyjskie
Cały czas dużą popularnością cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych. Do Londynu średnio zajętych jest 93% miejsc, podobnie do Bristolu i do Glasgow. Coraz więcej osób podróżuje również do Irlandii. Samoloty lecące do Dublina i Cork były w ubiegłym miesiącu wypełnione średnio w 94%. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii - szczególnie do Oslo i Sztokholmu - o blisko 29%.
W sumie liczba podróżnych korzystających z tanich połączeń lotniczych wzrosła, w stosunku do kwietnia ubiegłego roku, o 19,4%.
Na skrzydłach do stolicy
Dzięki tanim połączeniom na lotnisko im. Chopina w Warszawie, obsługiwanym przez Ryanair, znacznie wzrosła liczba pasażerów na trasach krajowych. W kwietniu było ponad 19% więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. W tym przypadku z usług naszego lotniska skorzystało prawie 48,5 tys. pasażerów - mówi Jarosław Sztucki. Niedrogie połączenia do Warszawy są z pewnością doskonałą alternatywą dla podróży pociągiem lub samochodem. Stąd też coraz więcej osób wybiera właśnie ten sposób podróżowania - dodaje.
W ubiegłym miesiącu obsłużono też więcej podróżnych korzystających z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie było ich ponad 30,2 tys., czyli o 4,7% więcej niż w kwietniu 2016. Wciąż wyjątkowo dużym zainteresowaniem pasażerów cieszą się loty do Düsseldorfu. Ich liczba na tej trasie wzrosła aż o 56,5%.
Trzy razy więcej czarterów
W kwietniu aż o blisko 348% wzrosła liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Było to spowodowane wcześniejszym niż zwykle uruchomieniem tych połączeń. W ofercie biur podróży znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja - i to z dwa razy większą liczbą kierunków niż rok temu w analogicznym okresie (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta). W maju dołączy do nich dodatkowo Hiszpania (Majorka). Dużą popularnością cieszą się również tegoroczne nowości: albańska Tirana i grecka Kefalonia. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.
Blisko 200 tysięcy czyli o 17,6 % pasażerów więcej skorzystało w marcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Bardzo udany był cały pierwszy kwartał 2017 r. W tym czasie wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad pół miliona podróżnych.
W marcu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych - sieciowych oraz niskokosztowych. Sukces odniosły także połączenia czarterowe. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 197,5 tys. osób. To o około 30 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.
Tegoroczny marzec przyniósł wyraźny wzrost popularności tanich lotów międzynarodowych. Z połączeń realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air skorzystało w tym czasie o 13% pasażerów więcej niż tym samym okresie ubiegłego roku. U progu wiosny większe zainteresowanie widać było w przypadku połączeń do krajów południowych, m.in. Hiszpanii i Włoch - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Liczba pasażerów na tych kierunkach wzrosła o 33,4%, głównie dzięki temu, że w zimowym rozkładzie lotów pojawiły się połączenia do Madrytu i na Maltę - dodaje.
Wzrost popularności kierunków południowych jest widoczny również w rekordowych wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów na Teneryfę (95%), do Madrytu (94%), Malagi (94,6%) oraz do Barcelony (93,2%) i na Maltę (90,7%). W marcu więcej pasażerów podróżowało również do Wielkiej Brytanii. Tutaj wypełnienie samolotów wynosiło średnio ponad 90%.
Cały czas rośnie także popularność lotów krajowych. W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich ponad 48 tys. pasażerów, czyli więcej o prawie 12 tys. osób. Oznacza to wzrost o 32,6% - mówi Jarosław Sztucki.
O 77% więcej pasażerów zdecydowało się na podróż tanimi liniami do Warszawy. Wpłynęła na to duża liczba lotów do stolicy oferowanych przez linie Ryanair, dogodne godziny połączeń oraz fakt, że portem docelowym jest lotnisko im. Chopina, które podróżni zdecydowanie preferują. W marcu więcej pasażerów skorzystało również z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym okresie podróżnych było prawie 31 tys., czyli o ponad 13,3% więcej niż rok temu. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu, gdzie wzrost osiągnął aż 54,5% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dużo większą popularnością cieszyło się również połączenie z Frankfurtem. Tu liczba pasażerów wzrosła o 17,8%.
Marcowe duże wzrosty we wszystkich segmentach połączeń są zwieńczeniem udanego pierwszego kwartału na wrocławskim lotnisku. W tym czasie z jego usług skorzystało ponad pół miliona pasażerów, co oznacza, że było ich aż o 18,5% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku aż o 35,1% wzrosła liczba pasażerów podróżujących na liniach krajowych. Natomiast o 9,2% więcej osób korzystało z sieciowych lotów do największych europejskich hubów przesiadkowych. Z kolei liczba podróżnych korzystających z zagranicznych połączeń niskokosztowych wzrosła o 14,3%. Podczas całego kwartału aż o 67,8% zwiększyła się popularność lotów czarterowych.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Specjalne połączenia lotnicze na jarmark
Przychody ze sprzedaży w Rainbow wciąż na
Katastrofa statku turystycznego w
Dział transport:
Zmiany w radzie nadzorczej PLL
Starsze aktualności:
UE szykuje zmiany w przepisach dot. czasu pracy
ACI EUROPE publikuje wytyczne dot. obsługi pasażerów z niewidocznymi
Ruszył fundusz pożyczek dla firm turystycznych ze wschodniej
Jeśli pasażer sam załatwi sobie lot zastępczy, może nie dostać odszkodowania za
Sun & Snow: ferie zimowe będą
Handwritten Collection w planach 250 nowych
20 procentowy wzrost ilości wyjeżdżających na
Miniony rok udany dla
Nowa restauracja w Nowym Sączu
Ryanair zainaugurował nowe połączenie z Krakowa
Rego-Bis wprowadza nowości do oferty
Vienna House Mokotow Warsaw ma już dyrektor generalną
Orient Express La Dolce Vita rozpocznie rezerwacje 6 grudnia
Ryanair zapowiada nowe połączenie z Gdańska
Rośnie ruch pasażerski na lotnisku w Zielonej Górze
Rainbow inwestuje w hotel z aquaparkiem
Hiszpańscy przewoźnicy z nowymi prezesami
Port Lotniczy Gdańsk podsumował 2023 rok