Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Gdzie Polacy chcą spędzić rodzinne wakacje?
Z analizy przeprowadzonej przez Kayak.pl wynika, że większość Polaków planuje spędzić tegoroczny urlop w kraju.
Zdecydowana większość ankietowanych (71%) spędzi lato w Polsce, a mniej niż co piąty (17%) - zagranicą. Pozostała grupa to osoby, które postanowiły nie iść na żadne kompromisy i zamierzają podróżować zarówno lokalnie jak i poza granice Polski.
Ulubionym miejscem Polaków na rodzinne wakacje okazało się morze - niemal połowa respondentów (47%) wytypowała Bałtyk jako najlepszy wakacyjny kierunek. Prawie co piąta rodzina zostająca w Polsce na lato, wyjedzie w góry (19%). Z kolei trzecim najpopularniejszym kierunkiem (16%) są polskie jeziora, a dopiero za nimi znalazły się polskie miasta oraz wsie.
Ponad połowa rodziców (54%) planuje latem wyjechać na urlop razem ze swoimi dziećmi. Jest to szczególnie często wybierana odpowiedź wśród rodziców w wieku od 25 do 49 lat. Zdecydowanie mniej popularne są zorganizowane formy wakacji - kolonie czy szkoły letnie.
Zaledwie 5% ankietowanych zamierza wysłać swoje pociechy na zajęcia w mieście, a 13% - na obozy czy wyjazdy kolonijne. Jednak także tutaj wiele zależy od wieku rodziców - ci do 24 lat trochę częściej decydują się na zorganizowane formuły: 18% na obozy i 12% na szkoły letnie. Chętniej dzieci wysyłane są na lato do dziadków lub krewnych - 15% wszystkich badanych rodziców wskazało to, jako ich sposób na zorganizowanie pociechom tegorocznych wakacji. A niemal jedna trzecia (27%) nie planuje niczego specjalnego. Jednak to głównie (58%) rodzice w wieku ponad 50 lat, których dzieci są zapewne starsze i mogą już same decydować o planach na lato.
"Bardzo cieszy nas odkrywanie, jak bardzo Polacy uwielbiają podróżować - także całymi rodzinami - i jak chętnie wybierają na wakacje Polskę. Coraz cieplejsze lata i dynamicznie rozwijająca się infrastruktura turystyczna to z pewnością niektóre z powodów, dla których tak wiele rodzin decyduje się na wakacje w kraju, szczególnie nad Bałtykiem, w górach czy nad polskimi jeziorami" - komentuje Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl.
Badanie zostało zrealizowane w dniach 14.05-17.05.2019 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1098 ankiet z osobami w wieku 18+, które mają dzieci.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Ruch turystyczny w Grecji rośnie także
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Więcej turystów w polskich obiektach
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
KLM podpisuje umowę code-share z włoskim przewoźnikiem
50 lecie marki ważnej dla światowego hotelarstwa
Nad Bałtykiem gotowi na ferie zimowe
Turyści bardziej boją się lockdownu niż COVID-19
Problemy po upadku niemieckiego touroperatora
Somalia: Atak na hotel w Kismaju
Polacy chętniej planują podróże
Tarnowska Organizacja Turystyczna z dotacją na promocję enoturystyki
Co się działo na targach WorldHotel i EuroGastro?
Nowy projekt IGHP ma promować bezpośrednie rezerwacje
Będzie można oprowadzać po Izraelu bez licencji?
Kujawsko-Pomorskie zachęca do zwiedzania regionu z aplikacją
