Ogłoszenia
Ogłoszenia
- ITAKA CH AUCHAN SOSNOWIEC
- Specjalista d/s/turystyki ŁÓDŹ
- Pilot wycieczek
- Manager Sprzedaży i Rozwoju Partnerstw (OTA) -...
- Pilot wycieczki do Pragi
- Kasjer Lotniczy - Misja Travel / Misja GO
- Kierownik biura podróży
- Pilot wycieczek szkolnych (Katowice i okolice)
- Kreta, Grecja - REZYDENT HOTELOWY
- bokser automat
ULC publikuje wytyczne dla podróży samolotem
Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego opracował na podstawie wytycznych Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) szczegółowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów. Ich celem jest ograniczenie ryzyka transmisji SARS-CoV-2 - poinformował ULC.
Co się zmieni na lotnisku?
Kontrolne pomiary temperatury przy wejściu do terminali, wstęp tylko dla pasażerów z biletami, dystans społeczny, obowiązek noszenia maseczek, ograniczenie korzystania z usług i obiektów lotniskowych np. z placów zabaw oraz palarni, to niektóre z nowych zasad, z którymi pasażerowie spotkają się na lotniskach w Polsce i Europie. Nowością będzie obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zgodnie z instrukcją przewoźnika.
Lotniska mają zapewnić dostęp do środków dezynfekcyjnych oraz płatnych dyspenserów z maseczkami ochronnymi. W celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu między pasażerami a pracownikami lotnisk np. w punktach informacji, kontroli paszportowej czy odprawy zostaną zainstalowane ekrany ochronne. Pracownicy lotnisk będą zaopatrzeni w sprzęt ochronny, a terminale będą regularnie czyszczone i dezynfekowane.
Co się zmieni na pokładzie samolotu?
Personel pokładowy podczas lotu zostanie wyposażony w maseczki i rękawiczki. Pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot. Serwis pokładowy zostanie ograniczony, aby maksymalnie zmniejszyć bezpośredni kontakt pasażerów z załogą. Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach. Pasażerowie będą zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego przed lądowaniem.
Tylko konsekwentne stosowanie się do zaleceń uczyni latanie bezpiecznym. W najbliższym czasie planujemy kontrole na lotniskach, aby sprawdzić egzekwowanie nowych wymagań. Apeluję również do pasażerów o wykonywanie poleceń personelu lotniczego i pracowników lotnisk. Jestem przekonany, że dzięki współpracy i wzajemnemu zrozumieniu podróż lotnicza przebiegnie szybko i sprawnie. - przekonuje prezes ULC, Piotr Samson.
Możesz także pobrać plik: turinfo_20200529_ulotka.pdf
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
Egipt: Ograniczenia zużycia energii nie dotkną
Przewoźnicy apelują do premiera o
Parlament Europejski zgłasza rezolucję w sprawie
IATA chce zmian w systemie
Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie
Dział aktualności dnia:
Przedłużony termin zwrotów z
Przewoźnicy apelują do premiera o
Starsze aktualności:
Hotele w Europie i w Polsce z dobrymi
Jeszcze można zgłaszać się do konkursu na Najlepsze Wsie
Travelplanet.pl i Wakacje.pl
Nowa linia charterowa dla
Europejskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych rozpoczyna
Nadchodzą zmiany w branży zorganizowanej turystyki wyjazdowej
Chorwację odwiedza coraz więcej turystów
Podsumowanie targów ITTF Warsaw
Dobre perspektywy branży hotelarskiej nad Wisłą
Konferencja Turysta 2020 w nowym terminie
Too Good To Go będzie walczyć z marnowaniem jedzenia w Polsce
Polacy będą kupować w biurach podróży...
PKP Intercity blokuje sprzedaż biletów w przypadku braku miejsc siedzących?
Jak tanio wypożyczyć samochód?
Listopadowe długie weekendy szansą
Niektóre czeskie banknoty wkrótce stracą ważność
ICAO stworzyła funkcjonalność, która ma pomóc w weryfikacji certyfikatów zdrowotnych
