Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent lotniskowy w Turcji - dołącz do Anex Tour
- Salon Firmowy Itaka w Krakowie - Doradca Klienta...
- Odpowiedzialna, ale nie nudna praca.
- Specjalista ds. Sprzedaży Usług Turystycznych
- KRAKÓW Staż na 3 miesiące w BIURZE PODRÓŻY
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
Trudne warunki turystyczne w Karkonoszach spowodowały zamknięcie wyciągów
W Karkonoszach z powodu silnego wiatru zostały unieruchomione wyciągi. Panują tam złe warunki turystyczne, jazda na nartach możliwa jest tylko w dolnych partiach gór. Nadal utrzymuje się III stopień zagrożenia lawinowego.
Pół metra śniegu leży w Szklarskiej Porębie i Karpaczu i tam właśnie można skorzystać z wyciągów narciarskich. Uruchomiony jest także wyciąg tzw. kanapa przy Liczykrupie w Karpaczu i dolny odcinek kolei na Szrenicę.
- Nartostrady w wyższych partiach Karkonoszy są nieczynne nie dlatego, że komuś nie chciało się ich przygotować, tylko dlatego, że śnieg jest stale wywiewany, nie zdążył związać się z podłożem - powiedział ratownik dyżurny karkonoskiej grupy GOPR Zbigniew Nowaczyk. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, stan szlaków turystycznych jest ciężki, trasy są pozawiewane, występują na nich zaspy głębokie na 70 cm- dodaje.
-Zagrożenie lawinowe występuje w kotłach polodowcowych, gdzie i tak nie wolno chodzić, ale odradzamy piesze wycieczki w inne rejony. W takim wietrze, przy zasypanych szlakach i ograniczonej widoczności czas wędrówki wydłuża się dwu, trzykrotnie - mówi goprowiec.
Już w niedzielę ratownicy przygotowywali się do akcji ratowniczej, kiedy to z gór nie wrócili turyści z Poznania. Całe szczęście okazało się, że wędrowcom nic się nie stało.
W niedzielę karkonoscy ratownicy byli już przygotowani na akcję ratowniczą, bo z gór długo nie wracali turyści z Poznania. Doświadczeni dobrze wyposażeni wędrowcy wyszli na wycieczkę, gdy pod wieczór wciąż nie powrócili, ich rodziny zawiadomiły GOPR. Okazało się jednak, że nic im się nie stało, tylko wędrowali bardzo powoli.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Triverna: Polacy rezerwują chętniej i
Atrakcja turystyczna w fatalnym
Join Up! uruchomił nowe
Barcelona chce podnieść opłaty dla pasażerów
Dział centra informacji i promocji:
Poznaliśmy laureatów konkursu Blisko
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Ciekawy pomysł na promocję
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Starsze aktualności:
Czy Polacy są już kłopotliwym
First minute dalej lepsze niż
Lublin będzie gospodarzem konferencji
Wakacje.pl proponują last
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Szlak Renesansu w Małopolsce: Tarnów i Szymbark
HRS i LOT rozpoczęły współpracę
Powstanie pięciogwiazdkowy hotel w najwyższym budynku Warszawy
Gdańsk: rozpoczyna się remont wieży Bazyliki Mariackiej
Górka w Środuli odpowiednia dla narciarzy?
Program ochrony żółwia błotnego
Kebaby Kaplan zaleją polski rynek?
PIT wystosował list do J. Kaczyńskiego z argumentami przeciw likwidacji POT
Troje turystów aresztowano w Iranie
