Kłopoty z komunikacją kolejową Warszawa-Kraków
Złe warunki pogodowe są przyczyną problemów z kursami pociągów na trasie Warszawa-Kraków - nie jeździ pociąg "Kossak", a pociąg "Tetmajer" został odwołany na odcinku z Zakopanego do Krakowa. Na tej trasie uruchomiona została zastępcza komunikacja Tanimi Liniami Kolejowymi.
Składy kursujące między Krakowem, a Warszawą jeżdżą teraz przez Radom i Kielce, zamiast Centralną Magistralą Kolejową, przez Włoszczowę. Powoduje to wydłużenie czasu przejazdu. Istnieje również drugi wariant podróży na trasie Warszawa-Kraków - jest to przejazd przez Katowice, w przypadku którego na odcinku Zawiercie-Dąbrowa Górnicza składy są prowadzone lokomotywami spalinowymi.
Jak tłumaczy rzecznik PKP InterCity powodem zmian w komunikacji są oblodzone trakcje elektryczne w okolicy Kozłowa (między Krakowem a Warszawą), a także w okolicy Lublińca (między Częstochową a Opolem). Jeśli trudne warunki pogodowe nadal będą się utrzymywać nie ruch
pociągów na trasie Warszawa-Kraków nie będzie przywrócony.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Kłopoty z pociągami Kraków - Warszawa
[2010-01-11 11:08 91.198.111.*]
zajebiscie... tlk odpowiedz »
Kłopoty z pociągami Kraków - Warszawa
[2010-01-12 12:38 83.238.170.*]
Żyję już trochę lat na tym świecie i żadne ze zjawisk o których mówią panowie z PKP nie jest czymś nie normalnym zimą. Rozumiem, że może zawiać tory, złamać się drzewo czy gałąź zerwie trakcję, ale oblodzenie przewodów czy zamarznięte zwrotnice to jest naturalne zjawisko w zimie. Czy pięć- dziesięć-piętnaście lat temu były takie problemy? Naprawdę nie pamiętam. Zima 1979/80 zablokowała ruch na południe od Warszawy na klika dni, ale to też była zima, z zaspami i tunelami w śniegu, nie to, co teraz. odpowiedz »
Dział dla turystów:
Certyfikaty dla najlepszych atrakcji powiatu
18 nowości w letnim rozkładzie z Katowice
Dział transport:
18 nowości w letnim rozkładzie z Katowice
Przewoźnicy apelują do premiera o
AirBaltic wzmacnia obecność na Lotnisku
Starsze aktualności:
Hotele w Europie i w Polsce z dobrymi
Jeszcze można zgłaszać się do konkursu na Najlepsze Wsie
Travelplanet.pl i Wakacje.pl
Nowa linia charterowa dla
Europejskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych rozpoczyna
Włochy: Strajki komunikacyjne w większości miast
Gazeta Wyborcza publikuje poradnik dla narciarzy
Krwawe zamachy w hotelach w Bombaju. Dwóch Polaków uwięzionych przez terrorystów
W razie nieudanej pogody Lufthansa zwróci pasażerom pieniądze
W Poznaniu powstanie wspólny dworzec PKP i PKS?
Okęcie: linie lotnicze nie wykorzystują rękawów
Strajk pracowników zakładów produkcyjnych konsorcjum Airbus we Francji
Podpisano umowę na organizację finału Miss World w Warszawie!
Polacy się bogacą i chcą wypoczywać za granicą

