Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
- Rezydent Turystyczny - praca na Rodos lub Kos
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
- PILOT WYCIECZEK TURCJA
Podlasie jako centrum turystyki aktywnej?
W budynku Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa rozpocznie swoją działalność Regionalne Centrum Kształcenia w zakresie turystyki aktywnej. Do użytku przekazana zostanie także kryta ujeżdżalnia.
Dlaczego akurat Supraśl ma szansę stać się ośrodkiem jeździeckim? Bo ma warunki, aby rozwijać turystykę: piękne zabytki, a także odpowiedni klimat i dobrą lokalizację - nad rzeką i w dodatku, w otoczeniu lasów. Co ważne od kilku lat ma status uzdrowiska, choć na razie jest nim tylko teoretycznie.
Supraśl docenił Francuz Jean-Pierre Morrin, który prowadzi we Francji ośrodek hipoterapii, a na Podlasie trafił parę lat temu jako turysta. Po wizycie w polskim miasteczku stwierdził, że panują tu oskonałe warunki do stworzenia turystyki konnej i zaproponował, aby utworzyć ośrodek podobny do francuskiego. Podjął się tej inwestycji Wacław Muszyński, dyrektor Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa. Utworzył w swojej szkole kierunek o nazwie hodowca koni, a parę miesięcy temu, na miejscu starej hali maszyn, powstała kryta ujeżdżalnia. Podkreślmy, że jedyny publiczny taki obiekt w województwie. Posiada on tor do jazdy konnej, który został posypany niekurzącym piaskiem, widownia mająca 160 miejsc i jedenaście boksów stworzonych specjalnie dla koni.
Wszystko to, łącznie z zagospodarowaniem terenu, kosztowało około 2,5 mln złotych. Z tego prawie 2 mln zł zasponsorowała Unia Europejska, resztę dołożył budżet państwa oraz powiat białostocki. Z ujeżdżalni korzystać będą nie tylko uczniowie ZSMR, ale wszyscy, którzy będą mięli ochotę nauczyć się jeździć konno. - Na przykład młodzież, która zamiast siedzieć bezczynnie i pić alkohol pod blokiem. Myślę, że ceny nie będą wygórowane. Ujeżdżalnia będzie czynna cały rok, również zimą, w weekendy oraz wieczorami w dni powszednie. Ponadto planujemy zorganizować zajęcia hipoterapii, które skierowane będą do chorych dzieci. Już nawiązaliśmy współpracę w tejże sprawie z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku - mówi dyrektor.
Plany dyrektora wybiegają na większa skalę. W przyszłości będą organizowane kursy dla instruktorów jazdy konnej i hipnoterapii, a także szkolona kadra profesjonalnych przewodników i specjalistów od turystyki aktywnej. Policealne technikum obsługi ruchu turystycznego nie ruszyło w tym roku z powodu braku chętnych. - Może uda się je otworzyć za rok - z nadzieją w głosie mówi Muszyński. - Bo w Supraślu narzekamy na brak przewodników, którzy potrafiliby zorganizować spływ kajakowy bądź wyjazd na koniach i opowiedzieliby o urokach mijanych po drodze.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Zmiana na czele Rady Polskiej Organizacji
Travelist typuje gdzie pojadą Polacy w 2026
Jak i dokąd jeździli Polacy w 2025
Dział promocje dla turystów:
Bilety FlixBusa dostępne w
LOT wprowadza odroczone
Wygoda Travel rozpoczęła sprzedaż oferty
eTravel dołącza do programu
Linie flydubai uruchomią specjalne połączenia dla kibiców
Starsze aktualności:
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
InfoChopin dla biznesmenów i turystów
Warszawa: protest kolejarzy na Dworcu Centralnym
W Krynicy-Zdroju zostanie wybudowany tor saneczkowo - bobslejowo - skeletonowy
Z Centralwings znów bez opłat lotniskowych!
Wspólna strategia Mariott i Travelocity
Dubaj: otwarto terminal 3, który obsłuży tylko pasażerów Emirates
Rząd egipski wycofał się z podwyżki cen wiz!
Media sugerują, że o upadku Kopernika wiadomo było od kilku miesięcy
Ekolodzy sprzeciwiają się, aby kolejka na Kasprowy zabierała więcej turystów
Nowe stylowe pokoje hotelowe na warszawskim Powiślu
