Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Dwór w Tomaszowicach z certyfikatem
Krakowskie Centrum Konferencyjne Dwór w Tomaszowicach uzyskało certyfikat "Przyjazny rowerom - bike friendly" w kategorii obiekty noclegowe. Polska edycja tego międzynarodowego certyfikatu, organizowana jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.
"Przyjazny rowerom" to standard i system certyfikacji obiektów turystycznych i innych obiektów promujących zrównoważony transport, uwzględniający specyficzne potrzeby rowerzystów i turystów rowerowych. Zabytkowy zespół dworsko-parkowy Dwór w Tomaszowicach, znajduje się na Bursztynowym Szlaku Greenways oraz na liczącej ponad 26 km, trasie rowerowej czarnej Doliny Prądnika. Od początku działalności Centrum Konferencyjne nie tylko pozostaje otwarte na rowerzystów i turystów poruszających się na rowerach, ale również wspiera młodych, utalentowanych sportowców, startujących z rewelacyjnymi wynikami, w polskich i zagranicznych mistrzostwach wyścigów rowerowych MTB.
Certyfikat "Przyjazny rowerom - bike friendly" potwierdza, że na terenie obiektu znajduje się monitorowany parking dla rowerów ze stojakami, ponadto obiekt wyposażony został w narzędzia dla rowerzystów, zestaw pierwszej pomocy oraz tablice informacyjne zawierające podstawowe informacje, mapy i foldery niezbędne rowerzystom i turystom rowerowym odwiedzającym obiekt. Gście mogą nie tylko odpocząć wśród starodrzewia parku dworskiego, ale również spożyć regenerujący posiłek w hotelowej restauracji z hiszpańskim patio. Obecnie o certyfikat "Przyjazny rowerom" starają się pozostałe obiekty należące do sieci Ziyad Raoof Hotele i Restauracje w zabytkach: m. in. Restauracja i Kawiarnia u Ziyada na Zamku w Przegorzałach oraz Hotel Dom Erazma malowniczo usytuowany w zabytkowym, XVI-wiecznym zespole pałacowo-parkowym, wśród starodrzewia najstarszego krakowskiego Parku Decjusza.
Bursztynowy Szlak Greenways
Najdłuższy Europie Środkowo-Wschodniej Zielony Szlak - Greenways - to międzynarodowa polsko-słowacko-węgierska trasa rowerowa prowadząca przez słowiańską krainę, doliną Wisły, ukazująca niezwykłe, często zapomniane miejsca, gdzie zachowały się perły i bijące serce polskiej tradycji i kultury.
Czarna Trasa Rowerowa
Zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Tomaszowicach leży u punktu wyjścia, liczącej ponad 26 km czarnej trasy rowerowej, leżącej na terenie Gminy Wielka Wieś. Trasa przechodzi przez tereny takich miejscowości jak: Modlnica, Giebułtów, Prądnik Korzkiewski, Dolina Prądnika, Bębło i kończy się w Wierzchowiu.
Dwór w Tomaszowicach
Dwór w Tomaszowicach to zabytkowy XIX-wieczny zespół dworsko-parkowy, usytuowany u wrót Krakowa. Jest miejscem przesyconym historią i duchem staropolskiego obyczaju, gdzie piękno architektury harmonijnie łączy się z naturalnym, parkowym otoczeniem. Klasycystyczny dwór i zabudowania folwarczne, adaptowane do współczesnych wygód, zostały przekształcone na elegancki hotel o trzygwiazdkowym standardzie, restaurację, sale wielofunkcyjne, seminaryjne i powierzchnie wystawowe.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Wybrano najlepsze prace
Nowe życie po kopalniach na
Dział hotele, pensjonaty:
Polska turystyka rośnie i będzie
Drogie Święta i Sylwester w
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
O wizerunek Wizz Air zadba Actia Forum
Dauair dostępny w systemie Galileo
Liczba pasażerów transportu lotniczego na świecie
Łódź: hotel andels wygrał 2010 Interiors Awards Competition
Starym tramwajem lub riksza po Łodzi
Nadmorskie kurorty łamią przepisy
Peru: w wyniku wypadku samolotu zginęło pięcioro turystów
Travel Channel zwiększa zasięg
Kielce: powstaną dwie nowe drogi na lotnisko Obice
Na pokładach samolotów BA wykryto radioaktywną substancję
Klęska żywiołowa w czarnomorskim kurorcie Bułgarii
