Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRACA W BIURZE PODRÓŻY SUN CENTER
- Pilot do Budapesztu 23/24.06.2026
- Noclegi nad kaszubskim jeziorem, z basenem obok...
- Specjalista ds. turystyki Warszawa- Bemowo
- Specjalista ds Turystyki
- Pielęgniarka na zieloną szkołę
- Zawód Referent D/S Turystyki
- Oferta pracy w Biurze Podróży
- SPECJALISTA DS. PRZETARGOWYCH
- Stażysta / Stażystka w Zespole Sprzedaży Grupowej...
Grzechy organizatorów wakacyjnych kolonii
Wakacje dobiegły końca, dzieci wróciły do szkół. Jedni pozytywnie zapamiętają zorganizowane w tym okresie kolonie, dla innych to koszmar, który jeszcze długo będzie ich nawiedzał w snach.
Niewłaściwy stan sanitarny bloków żywieniowych, serwowanie przeterminowanych produktów oraz złe przechowywanie jedzenia - m.in. takie atrakcje czekały na wczasowiczów tego lata. Przynajmniej na takie trafili pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Oprócz tego stwierdzono liczne uchybienia w pokojach i łazienkach. Jednym słowem sanepid jak co roku miał pełne ręce roboty.
Takich turnusów z niewłaściwym stanem sanitarnym w tym roku odnotowano więcej niż przed rokiem. Wystawiono jednak mniej mandatów, dlatego, że organizatorzy wypoczynku już po pierwszej kontroli poprawiali warunki. Kar pieniężnych łącznie było 25 na łączną kwotę 6,4 tys. zł.
W tym roku skontrolowano dokładnie 636 turnusów wypoczynkowych, na których przebywało prawie 34 tys. osób. W 69 przypadkach odnotowano nieprawidłowości.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Kolonia - koszmar minionego lata
[2013-09-12 13:54 79.188.171.*]
Kolonia - koszmar minionego lata
[2013-09-13 13:45 46.134.125.*]
A jakie dzieci zwracaja na to uwage,aby reczniczek byl codziennie wymieniany????Owszem,ma byc bezpiecznie,ale kiedys jezdzilo sie w tym wieku w spiworach,jadlo sie co jest a srac sie chodzilo do latryny za domkami.Od mycia-prawie wakacje... i to byl wakacyjny raj!Ludzie byli zdrowi i przystosowani do zycia,oraz z niego zadowoleni.Jeszcze raz powtarzam-ma byc bezpiecznie,ale z tymi wygodkami,to przesada.Chowacie nowobogackich, pretensjonalnych, zmanierowanych chuchrakow!!!!Dzieci chca cieszyc sie smakiem przygody,wolnosci i tyn,czego w domu nie ma,chocby bylo gorsze a nie jednoosobowymi,gora-dwu pokoiczkami z lazienka,telewizorem i wifi....,nudnym wyjsciem na plaze,lub...na przynusowe kupienie chipsow i loda,oraz siedzenie w pokoikach z nosem w tablecie.Ale oczywiscie ze zmieniana codziennie posciela i piec razy trzydaniowym,zdrowym zarciem.Ogarnijcie sie!Nietedy droga a jesli tak jest,to chyba czas zastanowic sie,po co sa wakacje i cos zmienic.WYLUZOWAC!!!!Jeszcze raz powtarzam-byle bezpiecznie i odpowiedzialnie,ale LUZ!!!!Troszke brudziku jeszcze nikomu nie zaszkodzilo a uodpornilo.Stara umywalka,zamiast jaccuzi i prysznica,jeszcze tez nikogo nie zabila.A jak na kolonii jest fajnie,z pomyslem,to ludzie rzucaja sie na jedzenie,jakie ono by nie bylo,oraz spac,chocby spalo tam rowniez stado krow i pajakow.....A z nudow,przez lenistwo,lub nieudacznictwo pseudowychowawcow sie narzeka-zeby cos sie dzialo...Jestem przekonana,iz zaden rodzic nie zabierze z kolonii dziecka,ktore uwielbia tam byc i jest mu fajnie,dlatego,ze....nie ma pieknych pokoi i lazieneczek,oraz kawiora na kolacje!Pozdrawiam i apeluje do rozsadku.Czasem fajnosc trzeba wykreowac w dziecku.A i samemu sie zastanowic,czy nie jest sie zblazowanym narzekaczem i...zostac na wszelki wypadek w domu do odwolania.Mamuska. odpowiedz »
Kolonia - koszmar minionego lata
[2013-09-13 21:59 37.8.210.*]
Popieram tę wypowiedź całkowicie. odpowiedz »
Kolonia - koszmar minionego lata
[2013-09-13 16:00 94.156.126.*]
Masz rację w 100% odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Travelplanet: sprzedaż czerwcowych wyjazdów do Hiszpanii wzrosła o
Stanowisko ITRP w sprawie nowelizacji ustawy o zmianach w
Komisja Europejska wydała opinię w sprawie przywrócenia kontroli
Dział hotele, pensjonaty:
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Nocowanie.pl z zarzutami prezesa
Starsze aktualności:
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
TUI: Brytyjczycy na wakacjach chcą czuć się jak w
Komórka obowiązkowa na
Gdzie polecieli Polacy na Boże
Kraje nadbałtyckie lepiej niż
Wyjazdy na Boże Ciało - zmiana
Trzy reprezentacje piłkarskie wybrały Kraków
Hotel Resort Byza&SPA wzbogacił swoją ofertę
Socrealistyczne disco polo Gołębiewskiego?
Żywiec: w ostatni weekend maja - OscypekFest
Włochy: niezwykła promocja dla turystów
Biznesmeni wybierają 3-gwiazdkowe hotele
Wizz Air przedstawia ambasadorów
Marszałkowie: płaćcie na nieudolnych i oszustów
Podsumowano kontrole graniczne. Były potrzebne?
Orbis koncentruje się na hotelarstwie
Katastrofa w Turcji - zmarł trzeci turysta
Ceny w greckich hotelach coraz niższe
Sprzedam bilet w dwie strony Warszawa-Kuala Lumpur
