Ogłoszenia
Ogłoszenia
- pilotaż Dania - Szwecja
- KRAKOW BIURO PODROZY KONTYNENT
- działki nad morzem i jeziorem
- Praca w KSIĘGOWOŚCI
- Specjaliści ds turystyki przyjazdowej Warszawa
- Praca dla pilota - Biuro MisjaGo!
- Pilot Wiedeń
- PILOT CITO CITO CHORWACJA GR SZKOLNA
- Specjalista ds. Turystyki - Żyrardów
- Pilot Włochy-Monako-Francja 23.09-29.09.2024
Wrocław Airport pobije rekord
Jest już pewne, że Port Lotniczy Wrocław pobije rekord liczby obsłużonych pasażerów w roku.
W listopadzie lotnisko obsłużyło ponad 233 tys., a od początku roku już 3,3 mln pasażerów. Rośnie zainteresowanie połączeniami do portów przesiadkowych. Dużym powodzeniem cieszą się kierunki południowe i wycieczki z biurami podróży.
W przedostatnim miesiącu 2019 roku znacznie wzrosła liczba pasażerów w ruchu krajowym: na trasie na Lotnisko Chopina (obsługiwanej przez PLL LOT) o ponad 15 proc., a do Gdańska (Ryanair) o 10 proc. Z międzynarodowych połączeń sieciowych skorzystało ponad 44 tys. pasażerów (wzrost o 2,3%). Ogromnym powodzeniem cieszą się połączenia do Amsterdamu (linie KLM) oraz na główne lotnisko Paryża (Air France), czego dowodzi liczba miejsc zajętych w samolotach (w obu przypadkach ponad 80%, czyli na poziomie zbliżonym do kierunków niskokosztowych). Natomiast największy wzrost przewoźnicy sieciowi odnotowali na trasach do Düsseldorfu (Eurowings) i Zurychu (SWISS). Od 30 marca listę europejskich hubów przesiadkowych, dostępnych bezpośrednio z Wrocławia, wzbogaci lotnisko Oslo-Gardermoen. Nowe połączenie uruchomią linie Norwegian.
Zgodnie z naszymi ostrożnymi prognozami, do końca grudnia obsłużymy ponad 3,5 mln podróżnych, czyli co najmniej o 200 tys. więcej niż przed rokiem. Nowy rekord nas cieszy, ale przede wszystkim liczy się fakt, że pasażerowie mają do dyspozycji coraz ciekawszą siatkę połączeń - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Przewoźnicy niskokosztowi obsłużyli w listopadzie 2019 ponad 146 tys. pasażerów. Utrzymuje się stabilne, bardzo duże zainteresowanie kierunkami południowymi. Wyraźnie wzrosła liczba podróżnych na trasach skandynawskich oraz na Ukrainę. Dodajmy, że wśród kierunków wschodnich pasażerowie mają do dyspozycji dwa nowe połączenia do Odessy (uruchomione niemal równocześnie przez linie Ryanair i Wizz Air).
Na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się w tym sezonie: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych oraz 8 czarterowych (czyli znajdujących się w ofercie biur podróży). Dodatkowo, już 1 lutego do rozkładu wrocławskiego lotniska wraca połączenie do Bari (Wizz Air).
Wrocław Airport: Dobry wrzesień, szczególnie dla tradycyjnych przewoźników
Wrzesień był udanym miesiącem dla Portu Lotniczego Wrocław.
W dziewiątym miesiącu roku, wrocławskie lotnisko obsłużyło 365 tys. podróżnych, czyli o 4% więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Imponujące wyniki osiągnęli przewoźnicy sieciowi. Kierunki południowe notują zainteresowanie na poziomie wakacyjnego szczytu.
Na trasie na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle), obsługiwanej przez linie Air France, przybyło aż 26,2% pasażerów w porównaniu do września 2018 (przy takiej samej liczbie rejsów w miesiącu). Podobnie, niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie do Amsterdamu obsługiwane przez linie KLM. Co ciekawe, w samolotach na tej trasie we wrześniu zajętych było ponad 90% miejsc. To bardzo dużo - na tym poziomie plasują się bardzo popularne połączenia oferowane przez tanie linie. Znakomite wyniki odnotowali również inni przewoźnicy. Ponad 28% więcej pasażerów przewiozły linie SWISS na trasie do Zurychu, a blisko 24% więcej linie Eurowings do Dusseldorfu. Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę.
Cieszy nas przede wszystkim fakt, że w tym segmencie ruchu już od dłuższego czasu obserwujemy imponującą dynamikę wzrostu. W pierwszych trzech kwartałach tego roku przewoźnicy sieciowi odnotowali o 15,6% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tanie linie przewiozły we wrześniu ok. 190 tys. pasażerów. Zdecydowana większość połączeń cieszyła się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Na trasach na Maltę, Teneryfę czy Kretę (lotnisko Chania) w samolotach zajętych było ok. 96% miejsc. To rekordowo wysoki poziom. W przypadku kierunków południowych w ogóle nie widać, że szczyt sezonu wakacyjnego jest już za nami. O ich popularności najlepiej świadczy liczba miejsc zajętych na tych trasach. Przewidujemy, że wysokie zainteresowanie nimi będzie się utrzymywało do końca sezonu letniego, czyli końca października - mówi Dariusz Kuś. - Nie mniejszą popularnością wśród pasażerów cieszyły się też kierunki wschodnie, dostępne z Wrocławia przez cały rok. Potencjał wzrostu w tym segmencie nadal jest spory, co dostrzegają przewoźnicy, sukcesywnie rozwijając swoją ofertę - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Pasażerów przybyło również w ruchu krajowym - o ponad 9% w porównaniu do września 2018. Wynika to przede wszystkim z faktu, że systematycznie rośnie liczba pasażerów na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina, obsługiwanej przez PLL LOT. Wzrost o blisko 9% odnotowano w segmencie czarterów turystycznych, czyli wyjazdów z biurami podróży. We wrześniu 2019 z ich oferty skorzystało blisko 95 tys. pasażerów.
Jak minął sierpień na wrocławskim lotnisku?
Port Lotniczy Wrocław przedstawił statystyki ruchu pasażerskiego za miesiąc sierpień. Ilu pasażerów udało się obsłużyć?
W sierpniu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 380 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 3,1% w stosunku do tego samego miesiąca w 2018 roku. W samolotach tanich linii na trasach międzynarodowych zajętych było średnio 92,5% miejsc.
Na trasach do Amsterdamu (KLM) i Paryża (Air France) w samolotach zajętych jest średnio ok. 85% miejsc. W przypadku połączeń sieciowych jest to bardzo dobry wynik. Znaczący wzrost przewoźnicy odnotowali na trasach do Zurychu (Swiss Airlines) i Düsseldorfu (Eurowings). Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę. Łącznie, na trasach międzynarodowych, sieciowi przewoźnicy odnotowali w sierpniu wzrost o 11,6% w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem.
Wyniki z ostatnich miesięcy pokazują, że połączenia do dużych portów przesiadkowych mają ogromny potencjał. Uruchomienie w maju trasy do Amsterdamu okazało się strzałem w dziesiątkę - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Tanie linie przewiozły w sierpniu ponad 201 tys. podróżnych, a więc podobnie jak w poprzednim, rekordowym miesiącu. Uwagę zwraca fakt, że w przypadku aż 43 z 50 połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc. Co ciekawe, dotyczy to wszystkich kierunków południowych, wschodnich i na Wyspy Brytyjskie, a także do Paryża Beauvais, Dortmundu czy Eindhoven.
W ruchu krajowym przybyło 11,6% podróżnych. Wyraźnie więcej pasażerów korzysta z połączenia PLL LOT na Lotnisko Chopina (10,7%). W sierpniu, podobnie jak i w lipcu, dużym zainteresowaniem cieszyło się także niskokosztowe połączenie do Gdańska (Ryanair). Natomiast z czarterów turystycznych skorzystało ponad 111 tys. podróżnych (wzrost o 4,4% w porównaniu do poprzedniego roku).
Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 2,4 mln pasażerów, czyli o 7,5% więcej niż przed rokiem. W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia.
Port Lotniczy Wrocław z rekordowym wynikiem w lipcu
Nie tylko lotnisko w Modlinie pobiło w lipcu swój rekord. Także port lotniczy we Wrocławiu zanotował swój najlepszy lipiec w historii.
W lipcu port obsłużył blisko 388 tys. pasażerów. To nowy rekord wrocławskiego lotniska. Od początku roku skorzystało z niego już ponad 2 mln podróżnych. Uwagę zwracają wyniki przewoźników sieciowych.
Na lipiec przypada szczyt ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław. Dlatego jest to też zwykle najlepszy miesiąc w roku. W lipcu 2019 lotnisko odnotowało dodatkowo najlepszy miesiąc w swojej historii, obsługując 3,4% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Wzrost procentowy pokazuje stabilny rozwój. Znaczenie ma fakt, że porównujemy się tu do poprzedniego roku, kiedy podróżni mieli już do dyspozycji rozbudowaną, bogatą i różnorodną siatkę połączeń, a na zdecydowanej większości kierunków niskosztowych w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc. Widać wyraźnie, że weszliśmy w nowy etap, mówiąc obrazowo: patrzymy w górę, opierając się na solidnych fundamentach - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Od początku tego roku lotnisko obsłużyło już ponad 2 mln pasażerów, czyli o 8,4% więcej niż przed rokiem.
Największy potencjał rozwoju ma w tej chwili segment połączeń sieciowych. Przekonuje o tym bardzo duże zainteresowanie rejsami na trasie Wrocław-Amsterdam (kierunek obsługiwany przez holenderskie linie KLM od maja 2019 roku). Samoloty na tej trasie latają codziennie. Zgodnie z naszymi przewidywaniami połączenie do Amsterdamu wpisało się w oczekiwania pasażerów równie dobrze co połączenie na główne lotnisko Paryża. Co ciekawe, ogromną popularnością cieszy się też inne połączenie do Holandii - loty z Wizz Airem do Eindhoven, notujące wypełnienie na poziomie ok. 96% - dodaje Dariusz Kuś.
Łącznie, w lipcu 2019 przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych obsłużyli o ponad 15% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Już tradycyjnie najwięcej podróżnych korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium (oba Lufthansy). Uwagę zwraca fakt, że na trasie Wrocław-Zurych (linie Swiss) przybyło aż 30% pasażerów.
Tanie linie przewiozły w lipcu blisko 202 tys. podróżnych wrocławskiego lotniska - w tym segmencie, w skali miesiąca, jest to również rekord. Niezmiennie utrzymuje się spore zainteresowanie kierunkami południowymi, tj. lotami do Hiszpanii, Włoch, Portugalii, na Kretę (Chania) lub Maltę, do Aten lub czarnogórskiej Podgoricy. Jednak bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też inne kierunki, w tym na Wyspy Brytyjskie, a także Eindhoven, Paryż Beauvais czy Bruksela Charleroi. Spektakularnie rozwijają się kierunki wschodnie. W ofercie linii Ryanair jest Kijów Boryspol, a od jesieni dojdzie jeszcze Odessa. Natomiast Wizz Air proponuje obecnie trzy połączenia wschodnie: Kijów Żuliany, Lwów i Charków. Właśnie ogłosił, że jesienią jego ofertę również poszerzą loty do Odessy.
Liczymy na to, że kierunek ten podobnie jak ubiegłoroczna jesienna nowość - loty do Charkowa, będzie cieszyć się ogromnym powodzeniem - mówi Dariusz Kuś.
Systematycznie przybywa podróżnych w ruchu krajowym. Na trasie do Gdańska przewoźnik Ryanair odnotował ponad 16% pasażerów więcej niż w lipcu przed rokiem.
Stabilnie rozwija się ruch czarterowy - w lipcu z oferty biur podróży skorzystało już blisko 110 tys. podróżnych. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria, podróżni mają też do wyboru Egipt, Tunezję, Włochy czy Albanię. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve, najbardziej na południe położony region Portugalii. Ofertę wakacyjnych wyjazdów z oferty biur podróży w tamten region Europy uzupełnia atlantycka wyspa "wiecznej wiosny" Madera zapowiadająca się na przebój tego lata.
Dobre półrocze na wrocławskim lotnisku
Od stycznia do końca czerwca wrocławskie lotnisko obsłużyło więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Największy wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi, ale podróżnych przybywa we wszystkich segmentach ruchu.
W pierwszym półroczu tego roku z wrocławskiego lotniska skorzystało łącznie już ponad 1,6 mln pasażerów, tj. o 9,6% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. To najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Wrocław. Uwagę zwraca fakt, że znaczący wzrost - o ponad 18% - odnotowali przewoźnicy sieciowi. Co złożyło się na ten wynik? Przede wszystkim, oferta przewoźników sieciowych jest coraz bogatsza. Podróżnych przyciągają zwłaszcza rejsy do największych hubów przesiadkowych. Potwierdza to sukces połączenia do Paryża, uruchomionego przez linie Air France przed rokiem. Już widać, że bardzo dużą popularnością cieszy się również nowe połączenie do Amsterdamu, uruchomione przez linie KLM na początku maja - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.
Tanie linie przewiozły w pierwszym półroczu 2019 ponad 1 mln pasażerów, tj. o blisko 7% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Spory udział ma w tym bardzo duże powodzenie połączeń do Kijowa Boryspola (Ryanair) i Charkowa (Wizz Air), uruchomionych jesienią 2018. Jednak podróżnych systematycznie przybywa również na wielu innych kierunkach, w tym południowych (zwłaszcza do Hiszpanii, Włoch lub Portugalii), na Wyspy Brytyjskie, do Skandynawii, Paryża Beauvais, Brukseli czy Eindhoven.
Segment połączeń niskokosztowych rozwija się bardzo stabilnie, czemu sprzyja rozbudowana siatka i różnorodność kierunków. Fakt, że samoloty na większości tras są wypełnione niemal w 100% przekonuje, że oferta przewoźników jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych - dodaje Jarosław Sztucki.
Imponujące tempo wzrostu od początku roku utrzymuje się w ruchu czarterowym. Z oferty biur podróży skorzystało w okresie od stycznia do końca czerwca ponad 17% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Wśród podróżnych wrocławskiego lotniska największą popularnością cieszą się w tym roku kurorty na Riwierze Tureckiej i Riwierze Egejskiej, greckie wyspy, a także Hiszpania i Bułgaria. Ofertę uzupełniają Egipt, Tunezja, Włochy (Sycylia), Albania czy Madera, portugalska "wyspa wiecznej wiosny" na Atlantyku. Tegoroczną nowością jest Algarve.
Przybywa podróżnych również w ruchu krajowym. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik, PLL LOT, odnotował przez pierwsze sześć miesięcy tego roku wzrost o blisko 10%. Ciągle rośnie zainteresowanie połączeniem do Gdańska, obsługiwanym przez linie Ryanair.
Jak minął maj na wrocławskim lotnisku?
Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku. W maju władze lotniska zauważyły dynamiczny wzrost liczby pasażerów połączeń czarterowych.
W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 10% pasażerów więcej niż rok temu. Imponujący wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi, bardzo dynamicznie przybywa też podróżnych w ruchu czarterowym. W przypadku 37 na 50 połączeń tanich linii w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc.
W maju 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 318 tys. tys. pasażerów, tj. o 10,4% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych odnotowali wzrost o ponad 20%. Na pierwszych miejscach, pod względem liczby pasażerów, znajdują się Frankfurt i Monachium, oba kierunki obsługiwane przez Lufthansę. 6 maja ruszyło nowe połączenie sieciowe Wrocław-Amsterdam, obsługiwane przez globalnego potentata, holenderskie linie KLM. Samoloty na tej trasie latają codziennie.
Zainteresowanie pasażerów, już w pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego kierunku, jest bardzo duże. Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w podobnym okresie przed rokiem - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Stabilnie rozwija się segment połączeń niskokosztowych. Tanie linie przewiozły w maju blisko 200 tys. pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 5,7% w porównaniu do maja 2018. W przypadku prawie wszystkich połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych jest średnio ponad 90% miejsc. Dotyczy to zwłaszcza tras do Hiszpanii, Włoch, na Maltę czy na Kretę, kierunków brytyjskich, wschodnich, a także połączeń do Paryża Beauvais, Eindhoven czy Rejkiawiku
Systematycznie przybywa podróżnych w ruchu krajowym. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik, PLL LOT, odnotował ponad 12% pasażerów więcej niż w maju rok temu.
W dynamicznym tempie rozwija się ruch czarterowy - w maju z oferty biur podróży skorzystało ponad 34% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria, podróżni mają też do wyboru Egipt, Tunezję, Włochy czy Albanię. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve, najbardziej na południe położony region Portugalii. Loty czarterowe do Algarve zostaną uruchomione w czerwcu. Drugą propozycją w Portugalii w ofercie biur podróży jest Madera, ceniona za walory krajobrazowe i ciepły, umiarkowany klimat "Wyspa wiecznej wiosny".
Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 1,2 pasażerów, czyli o 11,5% więcej niż przed rokiem.
Udany kwiecień na wrocławskim lotnisku
Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9% więcej niż w ubiegłym roku. Przewoźnicy odnotowują wyraźny i systematyczny wzrost liczby podróżnych we wszystkich segmentach.
W kwietniu 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało dokładnie 271 tys. pasażerów, o 6,4% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Największy udział w ruchu miały tanie linie, które przewiozły łącznie ponad 190 tys. podróżnych.
"Uwagę zwraca fakt, że w samolotach na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu zajętych było ok. 95% miejsc, a tylko niewiele mniej, ok. 92-93%, na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii. Pod tym względem te kierunki już biją rekordy, a sezon letni dopiero się rozpoczął" - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Bardzo dużą popularnością cieszą się wszystkie połączenia na Wyspy Brytyjskie, do miast ukraińskich i gruzińskiego Kutaisi, jak również do Paryża Beauvais czy Eindhoven. Stabilnie rozwija się również segment sieciowych połączeń międzynarodowych - w kwietniu przewoźnicy odnotowali wzrost o blisko 9%. Pod względem liczby pasażerów na czele znajdują się tu tradycyjnie Frankfurt i Monachium (obie trasy są obsługiwane przez Lufthansę).
Podróżnych na kierunkach krajowych także wyraźnie przybywa. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik PLL LOT odnotował 13% pasażerów więcej niż w kwietniu przed rokiem. Z kolei na trasie do Gdańska, obsługiwanej przez linie Ryanair, liczba podróżnych wzrosła o ponad 17%.
Na wrocławskim lotnisku rozkręca się również letni sezon wyjazdów z biurami podróży. W kwietniu z ich oferty skorzystało blisko 18% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Dużą popularnością cieszą się w tym roku kierunki tureckie, greckie, hiszpańskie czy bułgarskie.
W pierwszym kwartale 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 700 tys. pasażerów. To o 14,2% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najbardziej dynamicznie rozwijają się połączenia sieciowe, systematycznie rośnie liczba pasażerów korzystających z oferty tanich linii oraz biur podróży.
Wynik przewoźników sieciowych zwraca uwagę. Od początku stycznia do końca marca 2019 na obsługiwanych przez nich kierunkach międzynarodowych liczba pasażerów wzrosła aż o 26,1% w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku.
Wpływ na to mają nowe kierunki, a zwłaszcza połączenie Air France na główne lotnisko Paryża. Ale znaczący wzrost odnotowały też linie Lufthansa na dwóch bardzo popularnych kierunkach niemieckich, do Monachium i Frankfurtu oraz linie Eurowings na trasie do Düsseldorfu. Dodam, że znakomity wynik przewoźników sieciowych w pierwszym kwartale tego roku nie jest wyjątkiem. Już od dłuższego czasu obserwujemy regularny wzrost ruchu w tym segmencie, a przewoźnicy sukcesywnie wzbogacają ofertę - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.
6 maja wystartuje nowe, bardzo ważne połączenie sieciowe z Wrocławia. Holenderskie linie KLM, przewoźnik dysponujący rozbudowaną siatką globalną, uruchomi rejsy do Amsterdamu. Tamtejsze lotnisko Schiphol jest jednym z największych portów przesiadkowych na świecie.
W pierwszym kwartale tego roku o blisko 12% wzrosła liczba pasażerów na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina w Warszawie, obsługiwanej przez PLL LOT. Od tego sezonu przewoźnik wprowadził na tej trasie większe samoloty. O ponad 10% pasażerów więcej przewiozły również tanie linie. W przypadku większości kierunków w samolotach zajętych jest ponad 90% miejsc. Dotyczy to przede wszystkim połączeń na południe Europy i na Wyspy Brytyjskie, ale w błyskawicznym tempie rozwijają się też kierunki wschodnie - mówi Jarosław Sztucki.
Wyraźnie i systematycznie rośnie również ruch czarterowy z Wrocławia. Zimą tego roku w podróż z biurem podróży wybrało się o ponad 50% pasażerów więcej niż w tym samym okresie 2018. Tour operatorzy zaproponowali w sezonie zimowym m.in. egzotyczne Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman - to nowości, a także wprowadzony w ubiegłym roku Zanzibar. U progu sezonu letniego obserwujemy, że rośnie też zainteresowanie dobrze znanymi, sprawdzonymi kierunkami, jak Turcja, Grecja, Hiszpania czy Bułgaria. Np. wycieczki do Turcji ruszają w tym roku już w kwietniu, miesiąc wcześniej niż przed rokiem - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.
Marzec 2019 na lotnisku we Wrocławiu:
- Ponad 14% wzrostu ruchu pasażerskiego
- Ponad 245,5 tysiąca obsłużonych pasażerów
- Ponad 11% wzrostu w ruchu niskokosztowym
- Ponad 27% wzrostu w sieciowym ruchu międzynarodowym
- Ponad 38% wzrostu w ruchu czarterowym
Duży ruch na wrocławskim lotnisku
W lutym bieżacego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło o 16,7% więcej podróżnych niż w tym samym miesiącu przed rokiem.
Na trasach międzynarodowych przewoźnicy sieciowi odnotowali w lutym o 26,9% więcej pasażerów. Ponad 33% pasażerów przybyło na trasie do Düsseldorfu, a ponad 22% do Monachium. Wyraźnie wzrosła również liczba podróżnych na trasach do Zurychu i Frankfurtu. Stale, niezależnie od pory roku, utrzymuje się też bardzo duże zainteresowanie połączeniem Air France na główne lotnisko Paryża.
Dwucyfrowym wzrostem (12,7%) mogą się też pochwalić w styczniu tanie linie. Co ciekawe, liczba pasażerów rośnie na wszystkich kierunkach: południowych, brytyjskich, wschodnich, skandynawskich, do Holandii (Eindoven), Belgii (Bruksela Charleroi) czy Francji (Paryż Beauvais).
Przybyło też pasażerów na kierunkach krajowych, na główne lotnisko Warszawy (połączenie obsługiwane przez PLL LOT) oraz do Gdańska (Ryanair). Trwa również wyraźne ożywienie w ruchu czarterowym. W lutym liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży wzrosła o ponad 66%.
W ubiegłym miesiącu na wszystkich trasach z usług lotniska we Wrocławiu skorzystało blisko 221 tys. pasażerów. 31 marca wejdzie życie rozkład lotów na nowy, letni sezon, w którym podróżni będą mieli do dyspozycji ponad 80 kierunków.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Rekordowe wyniki lotniska z
Nowa dyrektor IGHP na
ETC: Turystyka potrzebuje systemu zarządzania
Dział transport:
Rekordowe wyniki lotniska z
Mimo lat regiony chorują na porty
Starsze aktualności:
Preferencje Polaków na samodzielne zimowe
Nowa trasa z Poznania i nie
POT rozdał nagrody dwudziesty
Rośnie liczba Turystów odwiedzających
Gotowe dania w sklepach zagrożeniem dla
Rozpoczęły się targi TT
TSUE rozpatrywał skargi
Polacy rzadziej jadają posiłki poza
Hilton uznany za najlepsze miejsce do
Turystyka może stać się głównym źródłem przychodów dla
Przedstawiciele branży turystycznej spotykają się ze studentami
WOT świętował okrągłą rocznicę
Wakacyjne połączenie z Lublina
Ilu pasażerów obsłużyła poznańska Ławica?
Ilu pasażerów obsłużyło bydgoskie lotnisko w styczniu?
Rekordowe wyniki lotniska z Poznania