TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Więcej lotów z Rzeszowa

Ryanair ogłosił rozkład na sezon letni 2024 dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Osiem tras dostępnych tego lata będzie obejmować takie słoneczne kierunki jak Alicante i Zadar, a także popularne destynacje na city break, między innymi Dublin, Manchester czy Londyn.


Rozkład lotów Ryanair dla Rzeszowa w sezonie lato 2024 to: nowość Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania).

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair: Jako rzeszowska linia lotnicza nr 1, Ryanair ma przyjemność ogłosić niezwykle bogaty rozkład lotów z nową trasą do słonecznego Alicante. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, co doprowadziło nas do zwiększenia naszej oferty do łącznie ośmiu tras, w tym do oferty takich słonecznych kierunków jak Alicante czy Zadar, albo idealnych miejsc na city break, jak Dublin, Manchester czy Londyn. Dodatkowo, z okazji obchodzonych dziś Walentynek, chcemy pokazać naszą miłość do pasażerów, uruchamiając wyjątkową promocję dostępną online do północy 14 lutego.

Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka: Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia, ale mamy wspólne ambicje na więcej kierunków i częstotliwości lotów. Chcemy nadal wspólnie rosnąć i jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych. Dla wszystkich zainteresowanych podróżami na lotniskowych social mediach organizujemy konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty Ranairem.

Ryanair lata z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów. Najlepszy jak dotąd był dla niego w Jasionce rok 2018, gdy na podróżach irlandzką linią odprawiło się ponad 430 tys. osób.

»»»» Starsze informacje 2023-08-07 ««««


Lotnisko w Jasionce ma nowy rekord.

W lipcu podrzeszowski port lotniczy obsłużył 120 336 pasażerów. To rezultat o 15 procent lepszy od poprzedniego wyniku, osiągniętego miesiąc wcześniej.

Nie pracujemy dla samych rekordów, ale cieszymy się widząc, że nasze starania przynoszą wymierne efekty. Zaproponowaliśmy interesującą siatkę połączeń i pasażerowie z Podkarpacia nie muszą jeździć na inne lotniska regionalne, żeby polecieć na wymarzony urlop. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom portu, służbom dbającym o bezpieczeństwo, przewoźnikom i touroperatorom, bo bez nich nie byłoby to możliwe - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

37 procent tego wyniku to pasażerowie wakacyjnych czarterów, które tego lata operują na trasach do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu. W lipcu na pokłady takich samolotów wsiadło prawie 45 tys. osób; dla porównania - rok temu 20 tys. oraz 15 tys. w najlepszym do tej pory dla lotniska 2019 r.

Spośród przewoźników regularnych w Jasionce największy ruch nadal w samolotach linii Ryanair (prawie 31 tys. pasażerów) oraz PLL LOT (24 tys.). Władze portu zadowolone są także z obłożenia samolotów na otwartych w tym roku trasach Lufthansy do Monachium i Wizz Air do Rzymu; na obu w lipcu poleciało ponad 4 tysiące osób. Te trasy znalazły się w TOP-5 destynacji z podkarpackiego portu, a wyprzedzone zostały tylko przez Warszawę, Antalyę i Londyn.

Od początku roku lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło 563 tys. pasażerów. Dotychczasowy rekord roczny z 2019 roku to 772 tys.

Starsze informacje 2023-07-12


W czerwcu lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 100 tysięcy pasażerów

104 279 podróżnych skorzystało w ubiegłym miesiącu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, co stanowi nowy miesięczny rekord obsłużonych pasażerów, o 8 procent lepszy od najlepszego do tej pory lipca ubiegłego roku.

W pierwszym półroczu na lotnisku w Jasionce obsłużono się ponad 440 tys. podróżnych. To aż o 22 procent więcej niż w dotychczas rekordowej pierwszej połowie 2019 roku.

Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu, których w czerwcu było ponad 35 tysięcy. To efekt konsekwentnego rozwoju współpracy portu w Jasionce z największymi polskimi touroperatorami, a także stopniowego rozszerzania oferty na rynek ukraiński. Dotychczas najlepszy miesiąc w czarterach (czerwiec ub. roku) dało 24 tys. osób.

Linie niskokosztowe zabrały łącznie na pokład ponad 33 tys. pasażerów, w tym m.in. do popularnych destynacji wakacyjnych, takich jak Zadar (Ryanair) czy Rzym (Wizz Air). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również oferowane przez LOT połączenie transatlantyckie do amerykańskiego Newarku oraz krajowa trasa do Gdańska. Łącznie narodowy przewoźnik obsłużył w ubiegłym miesiącu na podrzeszowskim lotnisku ponad 22 tys. pasażerów.

Starsze informacje 2023-07-10


Rzeszowskie lotnisko chwali się dobrym wynikiem finansowym za 2022 rok i bieżącym ruchem pasażerskim.

Dzięki zwiększonemu ruchowi lotniczemu w 2022 roku lotnisko wykazało 437 mln złotych przychodów (+767% do 2021 roku). Wpływy wzrosły we wszystkich aspektach działania portu: obsługa naziemna, paliwo lotnicze i wynajem powierzchni. Oczywiście ten gwałotowny wzrost ruchu to wynik wojny na Ukrainie.

Także bieżący ruch w Rzeszowie dopisuje. Lotnisko obsłużyło 104 tys. pasażerów w czerwcu, co jest nowym rekordem lotniska. W pierwszym półroczu z lotniska skorzystało ponad 440 tys. pasażerów i to 22% więcej niż w pierwszej połowie 2019 roku. Ruch pasażerski podbijają połączenia wakacyjne do Grecji, Bułgarii, Turcji, Czarnogóry, Albanii i Egiptu w ramach których w czerwcu poleciało aż 35 tys. podróżnych.

Starsze informacje 2023-06-30


Tytułem promocji województwa podkarpackiego, województwo zapłaci ogromną wynoszącą 22,5 mln złotych kwotę linii lotniczej Ryanair za okres od teraz do połowy grudnia 2025.

Oczywiście rzecz odbywa się legalnie i województwo ogłosiło przetarg "Międzynarodowa kampania informacyjno-promocyjna województwa podkarpackiego z wykorzystaniem narzędzi promocji należących do przewoźnika lotniczego". Kampania miała być międzynarodowa, uwzględniana była efektywność nośników reklamy i efektywność strony www. Ryanair jako jedyny przystąpił do przetargu i go wygrał.

Działania polegające na zakupie "promocji" przypominają, że lotniska regionalne chwalące się wynikami finansowymi, zwykle bez uwzględnienia różnych dopłat lub kosztów ponoszonych przez samorządy nie przedstawiają realnego wyniku finansowego dla jednostek samorządu terytorialnego. Oczywiście lotnisko zwiększa ruch turystyczny i wpływa to na przychody całego regionu, jednak wszystko to powinno być odpowiednio obliczane i przestawiane.

Co więcej rzeszowskie lotnisko czeka w 2025 roku ogromny remont pasa startowego, którego czas jest szacowany nawet na około pół roku - choć na razie brak oficjalnych szczegółów, bo to lotnisko w ostatnim czasie jest kluczowe dla wsparcia Ukrainy i przerzutu sprzętu NATO. Na czas remontu ruch lotniczy w większości zostanie przekierowany do Lublina, a także do Krakowa i Katowic. Lotnisko w Lublinie jest rozbudowywane, ma już terminal cargo, a potrzeba jeszcze rozbudowy dróg kołowania i parkingów. Pas lotniska w Rzeszowie ma zostać na długości 1800m poszerzony i wzmocniony, co finalnie umożliwi całodobowe operacje i zmniejszy koszty remontów doraźnych pasa.

Starsze informacje 2023-06-13


W maju ruch na rzeszowskim lotnisku był rekordowy. Port odprawił prawie 80 tys. pasażerów.

Wzrost ruchu o 33% w stosunku do ubiegłorocznego maja daje wielkie oczekiwania na koniec roku, lotnisko w Jasionce po raz pierwszy być może zbliży się do miliona podróżnych (ogółem w ubiegłym rok odprawiono ponad 770 tys. podróżnych).

Najwięcej pasażerów do Rzeszowa w maju przywiózł Ryanair, dopiero potem plasuje się wynik LOTu oraz chartery.

Starsze informacje 2022-11-14


W październiku z usług lotniska skorzystało prawie 65 tys. podróżnych i władze portu lotniczego prognozują, że z tym roku liczba podróżnych przekroczy 700 tys. osób (w całym 2022 roku).

Jak mówi prezes Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Cieszy nas fakt, że tak szybko odbudowujemy ruch pasażerski po pandemicznym kryzysie w naszej branży. W szczególności chciałbym podziękować pracownikom lotniska Rzeszów-Jasionka, którzy od wielu miesięcy stawiają czoła wyzwaniom, jakie wiążą się ze zwiększonym ruchem pasażerskim i towarowym.

Co ciekawe liczba pasażerów z października tego roku, jest o 77% procent wyższa niż w ubiegłym roku. Tylko w 2018 roku było lepiej i to niespełna o 3%. Jeśli chodzi o statystyki podróży to najczęstszymi kierunkami z Rzeszowa są: Londyn (19,4 tys. pasażerów) i Warszawa (17,8 tys.). Ponad 5 tysięcy osób odleciało także jako pasażerowie lotów charterowych, głównie do tureckiej Antalyi.

Starsze informacje 2022-06-09


Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiadają nowe połączenie z Rzeszowa.

Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabierze pasażerów ze stolicy Podkarpacia do Rijeki. Samoloty typu Bombardier Q400 wystartują z podrzeszowskiego lotniska o 20.10, by wylądować w Rijece o 22.05. Lot powrotny zaplanowany jest na 22.35, a podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.

To trzecia - obok Wenecji i Olsztyna - nowa letnia trasa zaoferowana przez LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Starsze informacje 2022-03-30


Nowe połączenie z Rzeszowa
Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT polecą z Rzeszowa do Wenecji.

Połączenie do Wenecji uruchomione 12 czerwca i będzie realizowane raz w tygodniu, w niedzielę Samolot będzie startował z Rzeszowa o godzinie 6.55 i lądował w Wenecji o 8.50. Połączenie to ma zastąpić planowane połączenie do Odessy, które nie zostanie uruchomione z powodu wojny na Ukrainie.

Drugą z nowości na rzeszowskim lotnisku będzie połączenie Wizz Air do Burgas, o którym pisaliśmy w aktualności Wizz Air ogłasza nowe trasy z Polski.

Ogółem, w letniej siatce połączeń z lotniska w Jasionce znalazło się ponad 20 tras, 12 krajów i przeszło 60 rotacji tygodniowo.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
8 rzeszów airport port lotniczy lotnisko jasionka połączenie lotnicze
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję