TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

PLL LOT z nową trasą w sezonie letnim

Dla Polskich Linii Lotniczych jest to 107. trasa w siatce połączeń. To drugi - po Odessie - kierunek PLL LOT nad Morzem Czarnym.


Samoloty LOT-u od 9 czerwca 2019 roku polecą do Warny w Bułgarii. Wystartują o godzinie 9.10 a w Warnie będą już o 12.10 czasu lokalnego. W drogę powrotną maszyna wyruszy o 13.00 czasu lokalnego. Rejsy będą wykonywane samolotem Boeing 737-800, który może zabrać na pokład 186 pasażerów. Czas podróży na trasie Warszawa-Warna to ok. dwóch godzin.

Starsze informacje 2018-12-04


Polskie Linie Lotnicze LOT dzięki dostawie nowych Dreamlinerów zwiększą częstotliwość lotów do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Od 2019 roku w czerwcu zostanie zwiększona częstotliwość lotów na trasach z Warszawy do:
  • do Toronto z 9 do 12 połączeń tygodniowo
  • do Los Angeles z 6 do 7 razy tygodniowo
  • do Newark z 4 do 5 razy tygodniowo


We flocie dalekodystansowej PLL LOT jest finalnie 11 Dreamlinerów, w tym trzy w wersji 787-9. Narodowy przewoźnik w siatce 105 połączeń ma 14 tras transatlantyckich i do Azji.

Nowe samoloty będą latały przede wszystkim na trasach z Warszawy: do Seulu, Tokio-Narity, Pekinu i Chicago (na tej ostatniej trasie także z Krakowa). Ich wejście do służby umożliwi skierowanie innych maszyn tego typu właśnie do Toronto, Los Angeles i Newark.

W ostatnim sezonie na popularności zyskały połączenia do Chorwacji. W poniedziałek PLL LOT poinformował, że od początku roku do końca listopada przewiózł na trasach między Polską i Chorwacją ponad 100 tys. pasażerów. Najwięcej połączeń w tym regionie Europy uruchomiliśmy właśnie z i do Chorwacji, dokąd Polacy lubią jeździć m.in na wakacje. Rejsy cieszą się dużą popularnością, dlatego zamierzamy utrzymać tę ofertę w przyszłym roku - powiedział Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u ds. handlowych.

Nie tylko PLL LOT widzi potencjał w Chorwacji. Ryanair również chce rozwijać się na tym kierunku. Wcześniej irlandzka linia latała m.in. do Zadaru i Puli. Jednak w ostatnim czasie przewoźnik ogłosił, że od czerwca 2019 roku po raz pierwszy uruchomi loty do Splitu i Dubrownika. Na razie te połączenia są dostępne z Dublina.

Sezonowe loty między oferuje Wizzair, który lata z Warszawy i Katowic do Splitu (loty są realizowane od połowy czerwca do połowy września).


Starsze informacje 2018-11-23


Irlandzki przewoźnik zawiesił ostatnie możliwe połączenie, z Warszawy do Szczecina, przez co tanie linie lotnicze znikają z tego portu lotniczego.

Połączenia między Szczecinem a Warszawą były ostatnimi jakie irlandzki przewoźnik realizował z Lotniska Chopina.Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku. Ryanair skontaktował się już drogą mailową ze wszystkimi pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji- poinformowano w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl.

Starsze informacje 2018-11-16


PLL LOT zapowiedziały otwarcie nowego połączenia z Warszawy na Bliski Wschód. Rejsy zaczną funkcjonować od czerwca 2019 roku.

Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą połączenie do stolicy Libanu, Bejrutu. Przewidywany czas lotu z Warszawy do Bejrutu to 3 godz. 25 minut. Droga powrotna zajmie 15 minut dłużej. Połączenie będzie obsługiwane Embraerami 195, zabierającymi od 112 do 118 pasażerów. W czerwcu i we wrześniu 2019 r. rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu, w lipcu i sierpniu pięć razy.

Starty z Warszawy zaplanowano o godz. 22.30, lądowanie w Bejrucie o godz. 2.55 czasu lokalnego. Lot powrotny wystartuje o godz. 3.50, lądowanie na Lotnisku Chopina o godz. 6.30 czasu polskiego.

Starsze informacje 2018-11-02


Brytyjskie linie lotnicze w niedzielę zainaugurowały cztery połączenia z Lotniska Chopina. Przewoźnik nie chciał zdecydować się na latanie z Modlina.

Samoloty EasyJet latają do Berlina Tegel, Bazylei, Genewy i Londynu Gatwick. Ali Gayward, country manager EasyJet w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że przewoźnik liczy na ruch biznesowy. EasyJet liczy na 135 tys. pasażerów na trasie Warszawa-Berlin. Konkuruje na niej bezpośrednio z PLL LOT, ponieważ narodowy przewoźnik również lata na tej trasie. Obecnie Warszawa jest trzecim największym lotniskiem w Europie, na którym nie byliśmy obecni - tłumaczyła Gayward decyzję przewoźnika o powrocie.

Starsze informacje 2018-10-02


Z uwagi duże zainteresowanie połączeniem, przewoźnik zdecydował o zwiększeniu częstotliwości rejsów z Warszawy do japońskiego miasta.

Od 26 marca 2019 roku LOT będzie latał do japońskiego portu Narita częściej. Przewoźnik zwiększa ilość rejsów z pięciu do siedmiu w tygodniu. Dreamlinery będą startować z Lotniska Chopina o 15:05, by w Naricie wylądować o godzinie 8:35 am. Rejs powrotny zaplanowany jest na 10:15, a lądowanie w Warszawie na 14:25.

Starsze informacje 2018-09-05


Polskie Linie Lotnicze LOT potwierdziły otwarcie kolejnego długodystansowego połączenia do USA.

Od 1 czerwca 2019 roku pasażerowie LOT-u będą mogli polecieć na Florydę. Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotami Boeing 787-8 Dreamliner. Połączenia do i z Miami będą się odbywały poniedziałki, środy, piątki i soboty. Starty z lotniska Chopina planowane są na godz. 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wylatują o godzinie 20:05, w Warszawie są o 12:15. Lot potrwa 11 godz. i 25 minut.

Starsze informacje 2018-09-04


W poniedziałek Polskie Linie Lotnicze uruchomiły najkrótszą trasę w siatce połączeń.

PLL LOT uruchomiły trasę z Warszawy do Lublina. Miasta dzieli zaledwie 200 km. Rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu (poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele) i obsługuje je samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów. Czas podróży zajmie 2,5 godziny.

Starsze informacje 2018-08-09


Nowy przewoźnik i nowe połączenia na Lotnisku Chopina.

Siatkę połączeń z warszawskiego portu lotniczego wzbogaci easyJet, który otworzy 4 nowe połączenia, do Genewy, Bazylei, Berlina Tegel i Londynu Gatwick. Połączenia do Berlina, Genewy i Bazylei będą wykonywane od 28 października, a do Londynu od 31 października 2018 r.

Połączenia do Berlina będą wykonywane codziennie, do Bazylei we wtorki, czwartki i niedziele, do Genewy i Londynu w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Starsze informacje 2018-08-06


Wizz Air startuje z trzema nowymi połączeniami z Polski
Węgierski przewoźnik ogłasza trzy nowe połączenia z trzech polskich lotnisk. Trasy są trzema z 11 nowych usług ogłoszonych dziś w siatce połączeń Wizz Air.

Wizz Air ogłasza trzy nowe połączenia: z Warszawy do Wiednia (Austria), z Gdańska do Charkowa (Ukraina) i z Wrocławia do Charkowa (Ukraina). Trasy są trzema z 11* nowych usług ogłoszonych dziś w siatce połączeń Wizz Air.

Od 28 października nowe połączenia Gdańsk-Charków i Wrocław-Charków będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, a trasa Warszawa-Wiedeń realizowana będzie codziennie. Klienci, którzy chcą zwiedzić te fascynujące miasta, mogą rezerwować bilety od dziś na stronie przewoźnika. Ceny rozpoczynają się już od 39zł.

Starsze informacje 2018-06-20


Wizz Air ogłasza najnowszy kierunek w siatce połączeń, dostępny już teraz z Warszawy i Wilna

Nowa oferta zostanie uruchomiona w październiku 2018 roku i nowym kierunkiem jest Marrakesz. Loty będą odbywać się z Warszawy i Wilna dwa razy w tygodniu i są to jedyne bezpośrednie połączenia z tych miast. Bilety można już rezerwować na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Z Wilna już od 29 października zostanie otwarte połączenie. Rejsy będą realizowane w poniedziałek i piątek. Z Warszawy loty będą się odbywać w środę i niedziele. Pierwszy inauguracyjny lot odbędzie się 31 października.

Starsze informacje 2018-06-14


PLL LOT uruchomi bezpośrednie loty 7 stycznia 2019 roku. Będzie to setne połączenie w siatce polskiego przewoźnika.

Polskie Linie Lotniczy zaczną latać trasie Warszawa-London City. Połączenia będą realizowane dwa razy dziennie, samolotami typu Embraer 190. Samoloty LOT-u codziennie (oprócz niedziel) będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 7.15, by lądować na London-City Airport o godz. 9., a także o 16.15 (poza sobotami) z lądowaniem o godz. 18.00. Z kolei z Londyn City zaplanowane są na 9.30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13. oraz na 18.30 z przylotem do stolicy Polski o godz. 22.

Ten prestiżowy kierunek został setnym w naszej aktualnej siatce połączeń. Mamy za sobą długoletnią historię operacji na londyńskim Heathrow z częstotliwością trzech rejsów dziennie, która zostanie utrzymana. Teraz otwieramy nowy rozdział, wprowadzając do oferty dodatkowo dwa rejsy dziennie do London City- PAP rzecznik spółki Adrian Kubicki.

Starsze informacje 2018-06-04


LOT uruchomił nowe połączenie pomiędzy Warszawą i niemieckim miastem. Dodatkowo w weekend zostało otwarte połączenie do moskiewskiego portu.

Jak podał LOT, rejsy między Warszawą i Hanowerem będą odbywać się dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, a w weekendy raz dziennie - w sobotę przed południem, a w niedzielę po południu. Dzięki dogodnemu rozkładowi i przesiadkom na Lotnisku Chopina LOT daje pasażerom z większości portów w Polsce i wielu w Europie możliwość podróży do Hanoweru w tę i z powrotem tego samego dnia- podkreślono w komunikacie przewoźnika. Hanower to już ósme miasto w Niemczech obsługiwane przez LOT.

Ponadto w niedzielę uruchomiono połączenie z Lotniska Chopin do moskiewskiego portu Domodiedowo. Przez miesiąc LOT będzie woził pasażerów sześć razy w tygodniu - oprócz piątków z Warszawy i sobót z Moskwy. Codzienne rejsy przewoźnik rozpocznie od 2 lipca.

Starsze informacje 2018-05-29


Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie z Warszawy i Katowic do jednego z włoskich miast. Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu.

PLL LOT uruchomią sezonowe połączenie zimowe z Warszawy i Katowic do Turynu we Włoszech. Rejsy będą się odbywały raz w tygodniu - w soboty od 29 grudnia 2018 roku do 23 marca 2019 roku. Podróżnych będą przewozić samoloty Boeing 737-800. Połączenie Warszawa - Turyn jest pierwszym rejsem pomiędzy tymi miastami. Na trasę Katowice - Turyn polski przewoźnik wraca po kilkunastu latach.

Decyzja o ponownym uruchomieniu trasy do Turynu ma głębokie uzasadnienie biznesowe, ze względu na fakt, że w województwie śląskim występuje bardzo duże nasycenie firm, których centrale zlokalizowane są w stolicy Piemontu. Mam nadzieję, że połączenie dostępne będzie także w rozkładzie letnim- powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego Katowice Airport Artur Tomasik.

Starsze informacje 2018-05-16


Lotnisko Chopina zyskuje połączenie z Miastem Lwa. Jest to bezpośrednie i pierwsze połączenie w historii LOT z azjatyckim miastem-państwem.

Boeing 787 Dreamliner wystartował wczoraj z Warszawy po godz. 23. Lot potrwał 12 godzin i 15 minut, a samolot pokonał w tym czasie trasę około 10 tys. km. Inauguracyjnym rejsem do Singapuru udał się m.in. wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, a także wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild.

Podczas wizyty były planowane spotkania z wicepremierem Singapuru ministrem koordynującym ds. ekonomicznych i socjalnych Tharmanem Shanmugaratnam, minister kultury Grace Fu i ministrem transportu Khaw Boon Wanem.

Boeing 787-8 Dreamliner na pokład może zabrać 252 pasażerów. Na początku podróżni będą mieli do wyboru trzy rejsy w tygodniu. Samoloty z Warszawy do Singapuru będą latały we wtorki, czwartki i soboty, a z Singapuru do Polski w poniedziałki, czwartki i soboty. Tak będzie do końca czerwca. Od lipca do końca sezonu letniego, czyli do końca października 2018 r., dreamliner będzie latał na tej trasie cztery razy w tygodniu. Dojdzie poniedziałkowy rejs z Warszawy i powrotny z Singapuru w środę.

Starsze informacje 2018-05-08


Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały nową trasę z Lotniska Chopina. Połączenia odbywają się przez cały tydzień.

PLL LOT rozpoczęły loty z Warszawy do Norymbergi, rejsy będą realizowane przez cały tydzień, a od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Za miesiąc LOT zacznie latać do Hanoweru, tym samym będzie to ósmy kierunek przewoźnika w Niemczech.

Polski przewoźnik do obsługi tego kierunku będzie wykorzystywał samoloty typu Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele. Czas podróży to ok. 1 godz. 40 minut. Samolot startuje z Warszawy o godz. 8.15 i 17.40, a z Norymbergi o 10.30 i 19.55. W weekendy LOT będzie wykonywał jeden rejs dziennie.

Starsze informacje 2018-02-16


Nasz narodowy przewoźnik uruchomi kolejne połączenie z Lotniska Chopina.

Od 4 czerwca PLL LOT będą obsługiwać połączenie do Hanoweru. To ósme niemieckie lotnisko w siatce przewoźnika. Na tej trasie LOT zaoferuje po 2 połączenia dziennie od poniedziałku do piątku (wylot z Warszawy o 8.15 i 17.30). W soboty i niedziele przewoźnik zapewni po jednym połączeniu (sobota - 8.15, niedziela 17.30). Połączenie będzie obsługiwane Embraerem 170

Starsze informacje 2018-02-09


Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą nowe połączenie z Lotniska Chopina.

Od 2 lipca, polski narodowy przewoźnik będzie latał do duńskiego Billund. Rejsy będą odbywać się od poniedziałki do piątku, dwa razy dziennie. Samoloty wystartują z Warszawy o godzinie 8.20 i 17.30. Natomiast z lotniska w Billund samoloty wystartują o godzinie 10.35 i 19.50.

Podróż będzie trwała godzinę i 40 minut. Połączenie będzie obsługiwane samolotem Embraer 170.

Starsze informacje 2018-02-06


LOT zwiększa liczbę bałkańskich kierunków
Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą nowe połączenia na Bałkany.

Samoloty narodowego przewoźnika polecą z Warszawy do Skopje i Podgoricy. Obydwa połączenia będą obsługiwane od 1 czerwca. Loty do Skopje będą się odbywać od poniedziałku do soboty, a do Podgoricy - codziennie oprócz środy.

Połączenia będą wykonywane samolotami Embraer 170 i 175.

Skopje w Macedonii to zupełnie nowy kierunek w siatce LOT. Ten kraj z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów, urzekając m.in. regionalną kuchnią i różnorodnością kulturową. Stanowi też świetną bazę wypadową do sąsiednich krajów: Grecji, Bułgarii i Albanii. O licznych walorach Podgoricy w Czarnogórze nasi pasażerowie przekonali się już latem ubiegłego roku. W naszej ocenie ten kierunek ma taki potencjał, że zdecydowaliśmy się na powtórkę, ale z dużym wzrostem częstotliwości - skomentował Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Starsze informacje 2018-01-31


Nowe połączenie LOT-u
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły nowe połączenie z Lotniska Chopina. Polski narodowy przewoźnik poleci na moskiewskie lotnisko Domodiedowo.

Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Domodiedowo odbędzie się 2 czerwca. Loty będą wykonywane samolotami Embraer 195.

Do 1 lipca - LOT będzie latał na Domodiedowo sześć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Od 2 lipca loty będą realizowane codziennie. Taki rozkład będzie obowiązywał co najmniej do 27 października, czyli do końca sezonu letniego.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
19 lotnisko chopina połączenie lotnicze linie lotnicze nowe połączenie
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję