TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska

Nowy, czarterowy kierunek z Portu Lotniczego Wrocław, na ten sezon ogłosiło biuro podróży Itaka.


Z Wrocławia będzie do jednego z najbardziej egzotycznych miejsc świata - Zanzibaru. Pierwszy lot zostanie zrealizowany już 7 stycznia 2018 roku. Ruszyła sprzedaż wycieczek.

Loty z Wrocławia będą realizowane raz w tygodniu w każdą niedzielę Boeingiem 737-800 z 189 miejscami na pokładzie. Podróżni mogą się zdecydować na wypoczynek siedmio- lub czternastodniowy.

Zanzibar to piąty kierunek, który tej zimy znajduje się w ofercie biur podróży latających z Wrocławia . Czarterem można polecieć też na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich - Lanzarote, Fuerteventurę i Teneryfę (nowość w zimowym rozkładzie lotów od biura podróży Itaka). Siatkę uzupełnia połączenie do jednego z największych egipskich kurortów - Hurghady.

Starsze informacje 2017-11-03


Wizz Air uruchomił połączenie do kolejnej egzotycznej miejscowości.

Nowa trasa połączy Wrocław z Agadirem w Maroku. Bilety są dostępne już w sprzedaży na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 109 PLN i zawierają bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 55x40x23cm. Podróżni będą mogli skorzystać z połączeń w każdy czwartek od 2 listopada br.

Starsze informacje 2017-10-30


Wroclaw Airport rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem i tym samym podróżni będą mogli polecieć do Zurychu.

Nowe połączenie lotnicze wprowadziła debiutująca na wrocławskim lotnisku linia SWISS. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Zurychu, centrum szwajcarskiego biznesu, trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki.

Na wrocławskim lotnisku w poniedziałek około godziny 9.00 zainaugurowano bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zurychu.
To trasa, o którą zabiegaliśmy od lat- mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. We Wrocławiu swoje siedziby ma wiele szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS. Dlatego ich przedstawiciele i klienci bardzo ucieszą się z nowych lotów. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem także ze względu na możliwość wygodnej przesiadki na trasie do Ameryki Północnej czy Azji, między innymi Bostonu, Delhi czy Dubaju - dodaje.

Uruchomienie bezpośrednich lotów do Zurychu to również dobra wiadomość dla Szwajcarii, co podkreśla Andrej Motyl, Ambasador tego kraju w Polsce. Nie jesteśmy jedynie świadkami kolejnego lotu linii SWISS i ich Bombardiera do Polski, ale związania dwóch miast Szwajcarii i Polski nową, mocną więzią - więzią, która jest w stanie połączyć setki instytucji i tysiące osób. Te instytucje i osoby będą od tej pory na siebie oddziaływały częściej i bardziej różnorodnie niż kiedykolwiek wcześniej - mówi Andrej Motyl, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

Inaugurując loty do Zurychu, wrocławskie lotnisko rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem - liniami SWISS. Szwajcarskie linie lotnicze są obecne na rynku od 2002 roku, zaś od 2005 są dobrze prosperującą częścią grupy Lufthansa. Głównym węzłem SWISS jest lotnisko w Zurychu.

Wrocław i region rozwijają się bardzo dynamicznie, a bezpośrednie połączenie z Zurychem, oferowane trzy razy w tygodniu przez SWISS, odpowiada na potrzeby rynku oraz działającego tu prężnie biznesu. Do tego atrakcyjność turystyczna zarówno Zurychu, jak i Wrocławia otwierają zupełnie nowe możliwości dla podróżnych - mówi Frank Wagner, przedstawiciel Grupy Lufthansa, General Manager Sales Poland.

Na trasie Wrocław-Zurych przewoźnik latać będzie jednym z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie - Bombardierem CS100. Maszyna ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie.

Loty do Zurychu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych. Z pewnością różnorodna oferta kierunków ułatwi naszym pasażerom organizację spotkań. Poza tym konsekwentny rozwój oferty zwiększa biznesową atrakcyjność regionu. Dostępność połączeń lotniczych jest dla wielu firm jednym z kluczowych elementów w przypadku decyzji o lokowaniu inwestycji w nowym miejscu - mówi Dariusz Kuś.
To nie koniec dobrych wiadomości dla biznesu. Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem do czterech dziennie. Dodatkowa operacja jest realizowana o godz. 9.25.

To moment, w którym na frankfurckim lotnisku można zauważyć natężony ruch pasażerów z różnych krajów. Dla podróżujących nocnymi lotami długodystansowymi oznacza to mniejszy czas oczekiwania na samolot do Wrocławia, co podwyższa komfort podróży - mówi Dariusz Kuś.To również nowe możliwości dla europejskich inwestorów przylatujących do stolicy Dolnego Śląska, którzy jeszcze dogodniej zaplanują business day w naszym mieście z możliwością powrotu w ten sam dzień- dodaje.

Łącznie do hubów przesiadkowych przewoźnicy sieciowi oferują z Wrocławia 18 połączeń dziennie:
  • SWISS 3 razy w tygodniu do Zurychu,
  • Lufthansa 4 razy dziennie do Frankfurtu nad Menem oraz 3 razy dziennie do Monachium,
  • Eurowings 1 raz dziennie do Dusseldorfu,
  • SAS 1 raz dziennie do Kopenhagi,
  • PLL LOT 6 razy dziennie do Warszawy.


Starsze informacje 2017-10-12


Ryanair zapowiedział otwarcie nowego połączenia z Wrocławia.

Irlandzkie linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie lotów z Wrocławia do Aten. Nowe połączenie ruszy w maju 2018 roku. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Samoloty z Wrocławia do Aten w Grecji będą latały od maja 2018 roku. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Ateny to drugi po Krecie (Chania) grecki kierunek Ryanaira z wylotem z Wrocławia. Połączenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem - w tym sezonie letnim samoloty latające na tej trasie były wypełnione średnio w 92%. Loty do Grecji proponują też biura podróży.

W sezonie zimowym 2017/2018 linie Ryanair zaproponują około 30 połączeń z Wrocławia, w tym 8 nowości. Irlandzkie linie, wraz z końcem października, uruchamiają tanie loty do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi)
i Gdańska.

Starsze informacje 2017-09-07


Rozbudowa bazy, cztery nowe trasy z Wrocławia i dodatkowe loty w rozkładzie na wiosnę-lato 2018 ogłosili przedstawiciele linii lotniczej Wizz Air.

Z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć do Porto, Kutaisi, Bazylei (Miluza) i Göteborgu. To będzie rekordowo bogata siatka tego przewoźnika z wrocławskiego lotniska.

Linie Wizz Air ogłosiły cztery nowe kierunki w rozkładzie lotów na wiosnę-lato 2018 roku. Od końca marca z Wrocławia polecimy do Porto w Portugalii (dwa razy w tygodniu), Kutaisi w Gruzji (dwa razy w tygodniu), Miluzy w Szwajcarii (trzy razy w tygodniu) i Göteborgu w Szwecji (dwa razy w tygodniu). Zwiększy się w związku z tym liczba operacji - tygodniowo przybędzie ich 16 (poza nowościami, dodatkowe rejsy dojdą na trasach do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa, Rejkiawiku). Wrocławska baza operacyjna powiększy się o drugi samolot Wizz Air. W Porcie Lotniczym Wrocław na stałe stacjonować będzie kolejny Airbus A320.
TRASA DNI START
Bazylea Miluza wtorek, czwartek, sobota 31 marca 2018
Göteborg poniedziałek, piątek 30 marca 2018
Kutaisi wtorek, sobota 31 marca 2018
Porto wtorek, sobota 31 marca 2018

W sierpniu linie Wizz Air ogłosiły, że 2 listopada uruchamiają połączenia do Agadiru (Maroko). Samoloty na tej trasie będą latały w każdy czwartek. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika. Od obecnego sezonu (lato 2017) podróżni latają z kolei do Lwowa i Reykjavíku. W sierpniu średnie wypełnienie samolotów na tych trasach wynosiło odpowiednio 88,3% i 88,7%. To bardzo dobre wyniki dla połączeń, które działają dopiero od kilku miesięcy.

Rekordowo zapowiada się zimowy rozkład lotów (wchodzi w życie pod koniec października). Agadir w Maroko to jedna z wielu nowości w nadchodzącej siatce. Od końca października podróżni polecą z Wrocławia również do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi) i Gdańska. Dodatkowo pojawi się połączenie do Zurychu oraz zwiększy się liczba rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem.

Starsze informacje 2017-08-14


Wizz Air uruchamia nowe połączenia z dwóch lotnisk
Wizz Air rozpocznie zapowiada nowe połączenia z dwóch polskich portów lotniczych.

Nowe trasy węgierskiego przewoźnika połączą Katowice i Wrocław z Agadirem w Maroku. Najnowsze połączenia Wizz Air będą działać od 2 listopada, a loty będą odbywać się raz w tygodniu (w czwartki) w sezonie zimowym. Bilety są dostępne już w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Wizz.

Starsze informacje 2017-06-13


Na wrocławskim lotnisku pojawiają się nowe połączenia czarterowe.

Wystartował pierwszy samolot do Tirany w Albanii. To nowość na czarterowej mapie połączeń wrocławskiego lotniska. Za kilka dni zadebiutuje z kolei Kefalonia w Grecji. W sumie biura podróży proponują w tym roku ponad 20 kierunków z wylotem z Wrocławia.

Pierwsi wrocławscy podróżni polecieli już na wakacje do Tirany w Albanii. Inauguracyjny rejs wystartował we wtorek, 13 czerwca. To jedna z dwóch nowości wprowadzonych w tym sezonie przez biura podróżny. Druga to Kefalonia w Grecji, która ruszy w czwartek, 22 czerwca. Oba kierunki bardzo szybko zyskały dużą popularność.

Ze względu na duże zainteresowanie biuro podróży Itaka zdecydowało się uruchomić loty do Albanii tydzień wcześniej. Do tego niewielkiego, wciąż nieodkrytego kraju turystów przyciągają zabytki, ciągnące się kilometrami szerokie plaże, dobra kuchnia, a zwolenników aktywnego wypoczynku - liczne możliwości uprawiania sportów wodnych - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. Z kolei Grecja już od kilku sezonów cieszy się bardzo dużą popularnością. Kefalonia proponowana z kolei przez biuro podróży Grecos Holiday podtrzymuje ten trend - dodaje.

Czarterowe lato rozpoczyna się coraz wcześniej i trwa coraz dłużej. Pierwsi pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław polecieli na urlopy z biurami podróży już w kwietniu. Wówczas w ofercie znalazły się Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta), Turcja (Antalya) oraz Egipt (Hurghada). W maju i w czerwcu dołączyły do nich kolejne kierunki greckie (między innymi Chania czy Kos), popularna Hiszpania (czyli Majorka, Wyspy Kanaryjskie i Barcelona), a także chętnie wybierane przez podróżnych Portugalia, Bułgaria, Sycylia, Turcja i Egipt. Czarterowe lato potrwa do października. Później podróżni będą mieli do dyspozycji kierunki całoroczne - Wyspy Kanaryjskie (Lanzarote i Fuerteventurę) oraz Egipt (Hurghadę i Marsa Alam).

Latem 2017 biura podróży powiększyły ofertę dostępnych z Wrocławia wycieczek 11-dniowych. W tym sezonie jest to w sumie aż 10 kierunków, w tym do Hiszpanii, Grecji i Turcji. Taka opcja z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. Jest złotym środkiem, pomiędzy dominującymi dotychczas ofertami 7- i 14-dniowymi. Warto zauważyć, że coraz częściej decydujemy się na kilka urlopów w roku, a model 11-dniowy to umożliwia - mówi Michał Kozak.

Wycieczki organizowane przez biura podróży są wciąż w sprzedaży. Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują: Coral Travel Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos Holidays, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.

Starsze informacje 2017-05-31


Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

Na lotnisku we Wrocławiu pojawi się nowy przewoźnik. To oznacza także wprowadzenie nowej trasy w siatce połączeń z wrocławskiego portu lotniczego.

Linie Swiss Airlines ogłosiły uruchomienie lotów z Wrocławia do Zurychu. Rejsy na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek. Pierwszy samolot wystartuje w tym kierunku 29 października 2017 r.

Szwajcarski przewoźnik, należący do Grupy Lufthansa debiutuje na wrocławskim lotnisku. Samoloty z Zurychu będą lądowały we Wrocławiu w każdy poniedziałek o godz. 9.05, środę o 14.20 i piątek o 19.05. Z Wrocławia do Zurychu będzie można lecieć w poniedziałki o godz. 9.50, środy o 15.05 i piątki o 19.50. Podróż potrwa godzinę i 40 minut. Przewoźnik dysponuje flotą samolotów CS100.

O przywrócenie bezpośredniego połączenia z Zurychem zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Potencjał tego kierunku był mocno zauważalny już wtedy, gdy do tej szwajcarskiej metropolii latała linia lotnicza Eurolot. Dziś z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z nowym we Wrocławiu przewoźnikiem - Swiss Airlines - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław..

Starsze informacje 2017-04-13


W czwartek, 13 kwietnia Wizz Air rozpoczyna dzisiaj loty na nowej trasie z bazy we Wrocławiu.

Najnowsze połączenie węgierskiego przewoźnika pomiędzy Wrocławiem a Lwowem będzie odbywać się dwa razy w tygodniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się już od 39 PLN.

Lwów jest drugim, obok Kijowa, ukraińskim miastem w siatce połączeń Wizz Air z Wrocławia. Połączenie będzie obsługiwane we wtorki i w soboty.

Starsze informacje 2017-03-10


Od czerwca może wystartować nowe połączenie z ukraińskiego lotniska Krzyw Róg do Wrocławia - informuje Ukrajinśki Nowyny.

Lotnisko Krzywy Róg było zainteresowane wcześniej organizowaniem lotów do Radomia i Wrocławia.

Jedną z części dużego projektu turystycznego Dolny Śląsk, Wrocław - Krzywy Róg - Batumi, Adżaria będzie uruchomienie w czerwcu trasy lotniczej Wrocław - Krzywy Róg - informują media w komunikacie.

Lotnisko Krzywy Róg znajduje się na wschodzie Ukrainy w obwodzie dniepropetrowskim. Posiada pas startowy długości 2,5 kilometra i szerokości 42 metrów. Na lotnisku mogą lądować między innymi statki powietrzne typu: Boeing-737, Airbus-319/320/321, Tu-154, Tu-134, Jak-42, An-24/26/12/148, a także różnego rodzaju śmigłowce.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
7 nowe połączenie przewoźnik lotniczy samolot lotnisko wrocław krzywy róg
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję