SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: WTOREK, 2017-01-24 ::
Jak najlepiej wykorzystać gorący sezon zakupowy w biurach podróży?
Tuż po świętach Bożego Narodzenia Polacy zaczynają myśleć o następnych wakacjach. Ruch na stronach podróżniczych online wzrasta w pierwszym kwartale roku i utrzymuje się na wysokim poziomie aż do połowy marca.... więcej »

MSiT podsumował przyjazdy do Polski w I połowie 2016 roku
W Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy MSiT, NBP a GUS, został opracowany... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-23 ::
Na akcjach Rainbowa można było nieźle zarobić
Eksperci przewidują, że sprzedaż imprez turystycznych w biurach podróży zacznie się poprawiać. Przedstawiamy wydarzenia z ostatniego tygodnia turystyki wyjazdowej oraz raport TravelData na temat cen imprez... więcej »

Kraków kolejny raz uznany najlepszym kierunkiem na city break
Kraków po czwarty pod rząd zwyciężył w plebiscycie popularnego portalu turystycznego Zoover i został uznany za najlepszy cel podróży city break w Europie - "The Best European City Trips 2017". Kraków... więcej »

Tour Salon z Regionem Partnerskim
Znamy Region Partnerski Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017, które odbędą się w dniach 17-19 lutego 2017. Jak ogłosiły Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator Tour Salonu, Regionem... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-20 ::
Spotkanie informacyjne dla touroperatorów w sprawie TFG
Po nowelizacji ustaw o usługach turystycznych oraz ubezpieczeniach obowiązkowych weszły w życie przepisy, które mają na celu wzmocnienie systemu zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki i pośredników... więcej »

Jakie wyniki osiągnął Rainbow w przedsprzedaży oferty letniej?
Rainbow podsumował przedsprzedaż oferty Lato 2017, czyli wycieczek realizowanych w miesiącach kwiecień - październik 2017. Zarząd spółki ocenia osiągnięty wzrost jako bardzo dobry, gdyż od momentu rozpoczęcia... więcej »

Egipscy touroperatorzy walczą o odzyskanie długów
Egipska branża turystyczna boryka się z wieloma problemami. Oprócz tych związanych z kwestiami politycznymi dochodzą te natury ściśle biznesowej. Okazuje się, że wiele biur podróży nie reguluje płatności wobec... więcej »

Kuba spodziewa się wzrostu liczby zagranicznych turystów
Władze Kuby poprzez rozwój sieci luksusowych hoteli i pensjonatów zamierzają wpłynąć na wzrost liczby zagranicznych turystów. Wiceminister Kubańskiej turystyki w ostatnim wywiadzie ogłosiła, że w ubiegłym roku... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-19 ::
Lawina zasypała turystów w hotelu
Lawina zasypała turystów znajdujących się w hotelu w okolicach Pescary we Włoszech. Jak podaje RMF FM, na hotel Rigopiano w miejscowości Farindola koło Pescary zeszła, spowodowana trzęsieniem ziemi, lawina.... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-18 ::
Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy podsumowany
Październikowy Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy był jednym z ważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku w branży turystycznej. Był okazją do spotkań, wymiany opinii czy wypracowania... więcej »

Turystyka rośnie pomimo terroryzmu
Zamachy terrorystyczne i niepewność wobec sytuacji wewnętrznej w krajach dotychczas popularnych wśród turystów były jednymi z największych wyzwań, z jakimi przyszło się zmierzyć międzynarodowej turystyce. Jak... więcej »

Nieznaczne wzrosty sprzedaży w biurach podróży
Drugi tydzień nowego roku przyniósł mały wzrost liczby rezerwacji oraz klientów - tak wynika z raportu systemu rezerwacyjnego MerlinX. Z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-17 ::
Tour Salon coraz bliżej
Podczas 28. edycji targów Tour Salon oferty i produkty turystyczne zaprezentują m.in. podmioty z Albanii, Dominikany, Grecji, Hiszpanii, Indii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Szwecji, Ukrainy,... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-16 ::
Spadek znaczenia programu 500+ w turystyce
Gaśnie rola programu 500+ w turystyce. Znaczący spadek cen imprez turystycznych w Turcji i Egipcie przyczyni się do wzrostu zainteresowania wśród konsumentów? Jak kształtują się ceny imprez turystycznych oraz... więcej »

Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców
Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć,... więcej »

Zimą turyści są bardziej przezorni?
Podczas ferii Polacy zamierzają wypoczywać przede wszystkim w kraju - wynika z badania przeprowadzonego przez Diners Club. Jedynie 35 proc. wyjeżdżających Polaków uda się za granicę. Zdecydowana większość... więcej »

Trasa Goryczkowa otwarta dla narciarzy
W sobotę, 14 stycznia wystartowała trasa Goryczkowa. Na szczycie Kasprowego Wierchu na fanów białego szaleństwa czeka ponad 1 m śniegu. Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy dzięki... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-13 ::
Minister wybrał nowego prezesa POT. Czas na opinię Rady Polskiej Organizacji Turystycznej
13 stycznia 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Do konkursu przystąpiło trzech... więcej »

Turyści skarżą się na kantory - UOKiK wszczyna postępowanie
Czy kantory Interchange i Money Exchange naruszyły prawo i wprowadziły klientów w błąd? Wykaże to postępowanie Prezesa UOKiK. Urząd kwestionuje sposób prezentacji kursów kupna i sprzedaży walut Prezes Urzędu... więcej »

Zaskakujący rok dla hiszpańskiej turystyki
Rok 2016 był rekordowy dla turystyki w Hiszpanii. Wpływy z turystów do hiszpańskiej gospodarki wyniosły około 77 miliardów euro. W 2016 roku Hiszpania zanotowała 75,3 mln zagranicznych turystów. Władze i... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-12 ::
NIGDY nie pokazuj biletów lotniczych!
Dla wszystkich latających i sprzedających bilety lotnicze. Atak na Was to tylko kwestia czasu więc trzeba przeciwdziałać już teraz. Po ubiegłorocznych doniesieniach odnośnie bezpieczeństwa stref na lotniskach,... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-11 ::
Coraz mniej turystów wybiera Turcję
Turcja wyleciała z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kierunków, w systemie Merlin X - takie nowiny przyniósł pierwszy tydzień nowego roku. Z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów... więcej »

Więcej wyjazdów egzotycznych, mniej na narty
Na tegoroczne ferie wybiera się o 33 proc. klientów Travelplanet.pl więcej niż w tym samym okresie w 2016 roku - wynika ze statystyk multiagenta. Na wyjazdy wydają przeciętnie o 300 zł więcej niż w ubiegłym... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-10 ::
Jacy pracownicy są poszukiwani w turystyce?
Jacy pracownicy byl poszukiwani w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich czy gastronomicznych w 2016 roku? Odpowiedź na to pytanie stara się znaleźć raport pt. Preferencje pracodawców branży... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij