Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajAktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: WTOREK, 2017-07-25 ::
 Wysokie grzywny za skok do Canal Grande
Sześciu młodych turystów z Belgi skoczyło z mostu do Canal Grande w Wenecji. Zostali surowo ukarani za ten bezmyślny występek. Mężczyźni w wieku od 21 do 23 lat w niedzielę o świcie skoczyło z mostu... więcej »


 Grecy spodziewają się rekordowego obłożenia
Działania promocyjne mające na celu odbudowanie marki - Grecja zrobiły swoje. Minister Turystyki Grecji Elena Kountoura liczy na wzrost liczby turystów. Cytowana przez serwis Greek Travel Pages, Elena... więcej »
 Korrida na Balearach tylko bezkrwawa
Rząd Balearów dokonał ogromnych zmian w zasadach korridy, mają oszczędzić zwierzętom bólu, cierpienia oraz okrutnej śmierci. Nowe zasady wprowadzone w tym tygodniu oznaczają, że jedynymi... więcej »
 Koniec z wykrywaczami metalu w Jerozolimie
Izraelskie władze podjęły decyzje co do obecności wykrywaczy metalu na wejściu na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie. Czy eskalacja przemocy była aż tak potrzebna? Niedawno pisaliśmy o niepokojach jakie miały... więcej »
 Rok po ŚDM - ile zostawili pielgrzymi?
Światowe Dni Młodzieży przebiegały nie tylko w znakomitej atmosferze, ale także należycie zadbano o zabezpieczenie medyczne i bezpieczeństwo pielgrzymów - tak wojewoda Piotr Ćwik podsumował wydarzenia sprzed... więcej »
 Obcokrajowcy przyjadą do Polski studiować turystykę?
Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach - w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji... więcej »
 Szansa na obniżenie cen rozmów międzynarodowych?
Od 15 czerwca 2017 roku za rozmowy i SMS-y na obszarze Unii Europejskiej płacimy zgodnie z cennikiem krajowym operatora. Pomimo sprzeciwu żaden z operatorów nie zdecydował się jak na razie na zaskarżenie tych... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-07-24 ::
 Prezes KIT: Turystyka to poważna gałąź gospodarki
Jaka powinna być rola samorządu gospodarczego w turystyce? Czy przynależność do samorządu powinna być obowiązkowa? Jaka przyszłość rysuje się przed Krakowską Izbą Turystyki po opuszczeniu szeregów Izby... więcej »
 Co może mieć wpływ na sprzedaż w biurach?
Jak zmieniają się ceny wyjazdów do najważniejszych turystycznych destynacji? Jakie perspektywy rodzą się przed sprzedażą w biurach? Co jej może pomóc, a co zaszkodzić? Najnowszy raport z systemu MerlinX... więcej »
 USA z zakazem podróży do Korei Północnej?
Korea północna nie należy do najspokojniejszych państw i dlatego USA zapowiedział wprowadzić zakaz podróżowania Amerykanów do Korei Północnej. Czy może chodzić o śmierć studenta Otto Warmbiera? Sekretarz stanu... więcej »
 Nowoczesna technologia znajdzie szersze zastosowanie w turystyce?
Pochmurne niebo, deszczowe i chłodne tygodnie mogą popsuć letni wypoczynek urlopowiczów a także negatywnie wpłynąć na obroty firm z branży turystycznej. Jest jednak taki rodzaj chmury, który w świecie... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-07-21 ::
 Trzęsienie ziemi na Kos
W nocy z czwartku na piątek doszło do silnego trzęsienia ziemi na wyspie Kos. Trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,7 stopnia w skali Richtera. W wyniku tragedii zginęły dwie osoby, na skutek zawalenia się... więcej »
 Dariusz Rogowski spotkał się z Zarządem ITRP
Szansa na większą współpracę Ministerstwa Sportu i Turystyki z branżą turystyki? Pierwsze dni pracy nowego podsekretarza stanu ds. turystyki, Dariusza Rogowskiego pozwalają mieć taką nadzieją. Niedawno... więcej »
 Jerozolima: kolejne zamieszki. Część miasta zamknięta dla turystów
Niespokojna sytuacja w Jerozolimie. Doszło do kolejnych starć z izraelskimi siłami bezpieczeństwa. Tamtejsza policja działa natychmiastowo, część starego miasto wyłączona z ruchu. Co najmniej 20 Palestyńczyków... więcej »
 Komisja PIT ds. Organizatorów Turystyki Wyjazdowej w poszerzonym składzie
W Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji PIT ds. Organizatorów Turystyki Wyjazdowej. Polska Izba Turystyki w komunikacie przekonuje, że do składu komisji zostali dokooptowani przedstawiciele większej ilości... więcej »
 Hiszpanie skarżą się na zbyt dużą liczbę turystów
Najpierw na zatrważającą liczbę turystów narzekali Włosi. Teraz w Hiszpanii notuje się zwiększony napływ turystów, którzy z czasem zaczynają przeszkadzać mieszkańcom i miejscowym urzędnikom. W nadmorskich... więcej »
 Turcja z nowym ministrem turystyki
Zmiany w tureckim rządzie. Jedna z nich zaszła na stanowisku Ministra Kultury i Turystyki. Jak podaje dziennik Hurriyet Daily News, o możliwych zmianach w tureckim rządzie mówiło się już od kwietniowego... więcej »
 Kędzierzyn-Koźle wprowadza nową aplikacje dla turystów
Na odwiedzających Kędzierzyn-Koźle czeka miła niespodzianka. W miejscowości turyści będą mogli korzystać z aplikacji ułatwiającej zwiedzanie. Mieszkańcy oraz odwiedzający Kędzierzyn-Koźle mogą korzystać z... więcej »
 Macedonia chce zauroczyć turystów
Macedonia to kraj, który stopniowo przekonuje do siebie coraz większą liczbę turystów. Zdaniem rządowej Agencji Wspierania i Promocji Turystyki Republiki Macedonii, niewygórowane ceny, piękne krajobrazy i... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-07-20 ::
 Zamknięto popularną drogę tranzytową na Słowacji
Część popularnej wśród polskich autokarów drogi na Słowacji jest zamknięta. Jak donosi serwis The Slovak Spectator, zamknięta jest droga w pobliżu Zamku Strecno. Powodem jej zamknięcia jest przeprowadzona... więcej »
:: ŚRODA, 2017-07-19 ::
 Jaka sprzedaż w biurach u szczytu sezonu?
W ubiegłym roku, 28 tydzień był tym, w którym sprzedaż w biurach osiągnęła najwyższy poziom w całym sezonie. Czy podobnie było i w tym roku? Tym razem raport przygotowany przez Polski Związek Organizatorów... więcej »
 Co nas ciągnie w góry? Wyniki badań PKL
Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w góry? Co przyciąga turystów w górskie rejony? Wędrówki górskimi szlakami, spacery po miejscowościach turystycznych oraz poznawanie lokalnej kultury, historii i kuchni... więcej »
 Województwo Mazowieckie zostało partnerem projektu Slow Road
Projekt Slow Road po raz kolejny zachęca do ucieczki od zgiełku miasta i zjechania z utartych szlaków w poszukiwaniu miejsc, w których czas płynie wolnej. Do tegorocznej edycji przedsięwzięcia zostały... więcej »
 Powstanie nowa atrakcja dla turystów
Zalew Żyrardowski ma zostać ukończony w maju 2018 roku. W zamyśle ma znaleźć się w czołówce jednych z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Zalew Żyrardowski znajduje się w odległości ok.45 km... więcej »
 Niemcy celem podróży kulturowych?
Jakie nowe pozycje w Niemczech trafiły na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w tym roku? Jak się okazuję punkty, które trafiły na listę są najstarszymi dziełami sztuki w historii ludzkości. Komitet Światowego... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij