Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajAktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: PIĄTEK, 2017-11-17 ::
 USA ostrzegają obywateli przed podróżami do Europy
Departament Stanu USA wydał komunikat ostrzegawczy, w którym odradza podróże do Europy w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W czasie Bożego Narodzenia i Sylwestra w Europie istnieje stan podwyższonego... więcej »


 Polscy turyści wracają do Maroka
Dla marokańskiej turystyki rok 2017 był bardzo udany. Od zimy liczba turystów z Polski regularnie wzrasta, na co wpływ m.in. uruchomienie bezpośrednich tanich połączeń lotniczych. Przedstawiciele Marokańskiego... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-11-16 ::
 Senat zaproponował poprawki do ustawy o imprezach turystycznych
Projekt ustawy o imprezach turystycznych i połączonych usługach turystycznych trafił do Senatu. Ten zaproponował kilka poprawek. Ustawę z poprawkami przyjęło 76 senatorów, 6 wstrzymało się od głosu.... więcej »
 Jakie było Lato 2017 w Rainbow?
Grupa Kapitałowa Rainbow Tours S.A. podsumowała wyniki za III kwartały 2017 roku. Trzeci kwartał 2017 stanowi podsumowanie sprzedaży całego sezonu Lato 2017. W tym okresie przychody grupy wzrosły o 18,1 %,... więcej »
 Ateny notują spadek satysfakcji turystów
Wzrost liczby odwiedzających Ateny nie jest jednoznaczny z wzrostem zadowolenia turystów z pobytu w mieście. Co się stało, że odsetek gości rekomendujących starożytne miasto, spada? Pomimo wzrostu popytu na... więcej »
:: ŚRODA, 2017-11-15 ::
 Nowe egipskie lotnisko zacznie przyjmować turystów
Sharif Fathy, egipski minister lotnictwa cywilnego, powiedział, że nowe lotnisko niedługo rozpocznie obsługę turystów. Cytowany przez Al-Ahram ,Fathy powiedział, że Sphinx International Airport (SPX), który... więcej »
 Polacy powrócili do biur podróży
Początek listopada przyniósł spadek sprzedaży imprez turystycznych. Jak się okazało, było to chwilowe ponieważ w biurach podróży znów widać ożywienie. Polski Związek Organizatorów Turystyki opublikował... więcej »
 Jak podróżują pracownicy MŚP?
Połowa małych i średnich firm w Polsce wysyła pracowników w delegacje - wynika z  najnowszego badania Diners Club Polska. Choć większość podróży organizowana jest "na własną rękę" to już niemal co... więcej »
 Likwidacja obniżonej stawki VAT na greckich wyspach przyniosła efekt?
Według ankiety przeprowadzonej w październiku przez Instytut Badań Gospodarczych i Podatkowych, dochody ze zniesienia specjalnego statusu podatkowego dla szeregu wysp greckich okazały się rozczarowujące -... więcej »
 PZOT podsumowuje rok sprzedażowy
Wartość sprzedaży wycieczek w systemie Merlin X, na koniec roku turystycznego 2016/17 wyniosła około 7 miliardów złotych, a liczba klientów oscyluje w okolicach 3 milionów - wynika z raportu opublikowanego... więcej »
:: WTOREK, 2017-11-14 ::
 Grecos ruszył z nową kampanią reklamową
13 listopada 2017 roku ruszyła ogólnopolska kampania telewizyjna Grecosa, promująca ofertę wczesnej rezerwacji - F!RST DEAL! 2018. W tegorocznej odsłonie kampanii pojawia się nowa platforma komunikacji marki:... więcej »
 Prokuratura stawia zarzuty prezesowi 4You Airlines
Prokuratura Okręgowa w Warszawie ustaliła, iż linie lotnicze 4You Airlines są winne siedmiu wierzycielom przynajmniej 15 milionów złotych. Jak dowiedziała się TVP Info, prokuratura postawiła zarzuty... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-11-13 ::
 Zakończył się kongres turystyki religijnej w Krakowie
Zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", który odbywał się w Krakowie i w Małopolsce od 8 do 12 listopada. Patronami... więcej »
 Jak zmienią się preferencje polskich turystów?
Niejako "ofiarą" silnie wzrastającej popularności Turcji i Egiptu (ale także w mniejszej skali taniej Tunezji i Albanii) będą z dużym prawdopodobieństwem dotychczasowi liderzy popularności w polskiej... więcej »
 Stan wyjątkowy w Tunezji przedłużony
Stan wyjątkowy w Tunezji został przedłużony - zadecydowały miejscowe władze. Po konsultacjach z szefem rządu i przewodniczącym parlamentu prezydent zadecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego na terytorium... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-11-10 ::
 Izby turystyczne przemówią jednym głosem w sprawach transportu?
Od dawna w branży mówi się o tym, że potrzebna jest współpraca pomiędzy organizacjami samorządu gospodarczego w turystyce. Toteż cieszy każda inicjatywa, która może sprawić, że polska turystyka będzie mówić... więcej »
 Turcja spodziewa się większych przychodów z turystyki
Turecki sektor turystyczny powinien w 2018 r. osiągnąć przychody w wysokości 30 mld USD, czemu powinny sprzyjać planowane nowe zachęty dla organizatorów wycieczek i wzrost liczby odwiedzających - przekonywał... więcej »
 Tajlandia wprowadza zakaz palenia na plażach
Tajlandia wprowadzi nowe regulacje, które będą dotyczyły turystów. Od 1 listopada na wybranych tajskich plażach obowiązuje zakaz palenia. Jest to faza testowa nowej regulacji i od 1 lutego 2018 r., ten zakaz... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-11-09 ::
 Polska Organizacja Turystyczna z nowym wiceprezesem
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej zarekomendował Radzie kandydatkę na stanowisko wiceprezesa POT. Rada jednogłośnie podjęła uchwałę pozytywnie oceniającą kandydatkę. Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska... więcej »
 MSZ o wyjazdach do Francji
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że z dniem 1 listopada 2017 r. na terenie Republiki Francuskiej zniesiony został stan wyjątkowy, który obowiązywał od 2015 r. w związku z zamachami terrorystycznymi... więcej »
 OROT nagradza najlepsze produkty turystyczne na Opolszczyźnie
Już po raz dziewiąty Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała Certyfikaty najlepszym produktom turystycznym w regionie, w ramach Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego -... więcej »
 Ogromne statki wycieczkowe nie wpłyną do Wenecji
Władze Wenecji próbują wywalczyć, by wielkie statki przestały cumować w historycznym centrum miasta. Co na to turyści oraz ludność miejscowa? Jak podaje portal The Guardian, gondole oraz wodne taksówki już nie... więcej »
 Ile turyści wydali w Krakowie?
Ile turyści wydali w Krakowie? Na to pytanie odpowiada badanie przeprowadzone przed Urząd Miasta Krakowa. Jak pokazują badania, turyści w Krakowie w 2016 roku wydali prawie 5,5 miliarda złotych - poinformował... więcej »
:: ŚRODA, 2017-11-08 ::
 Listopadowe pustki w biurach podróży
Czy Święto Wszystkich Świętych i przy tym wolny dzień od pracy, mógł przyczynić się spadku sprzedaży w biurach podróży? Czy raczej ów spadek jest związany z definitywnym końcem sezonu letniego? Po niespełna 4... więcej »
:: WTOREK, 2017-11-07 ::
 Internetowy agent turystyczny rozpoczyna ekspansję na nowe rynki
Biuro podróży online operujące w Polsce, na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Ameryce Południowej startuje z działalnością na trzech nowych rynkach: w Boliwii, Portoryko i Kostaryce. Grupa eSky - biuro... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij