SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: ŚRODA, 2017-02-22 ::
Niemiecka turystyka przyjazdowa z rekordem
Niemiecka turystyka przyjazdowa kończy rok 2016 z siódmym z rzędu rekordowym wynikiem. Wstępne dane Federalnego Urzędu Statystycznego wykazują, że do końca grudnia zostało zarejestrowanych 80,8 milionów... więcej »

Kto się zaprezentuje na Roadshow 2017?
W ostatnim dniu lutego b.r. TSS Polska rozpoczyna w Gdańsku pierwszy roadshow w tym roku. Udział w spotkaniach dla przedstawicieli biur podróży jest bezpłatny. W trzech miastach Polski, oprócz Gdańska, również... więcej »

MSZ aktualizuje ostrzeżenie przed wyjazdami do Tunezji
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało ostrzeżenie przed dla wyjeżdżających do Tunezji. W związku z wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal odradza podróże do tego... więcej »

MerlinX: więcej klientów w biurach niż przed rokiem
Więcej klientów w Merlinie X. Z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki, sporządzonego na podstawie danych z tego systemu rezerwacyjnego wynika, że liczba klientów w biurach... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-21 ::
Jakie kierunki wybierają turyści Rainbow?
Jakie kierunki są najpopularniejsze wśród klientów Rainbow? Jak długie wyjazdy cieszą się największą popularnością? Touroperator podzielił się garścią statystyk dotyczących wyjazdowych preferencji swoich... więcej »

Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. Święto to ustanowiono podczas Światowej Konwencji Federacji Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji w... więcej »

Zmiana kanclerza Niemiec może mieć negatywny wpływ na polską turystykę wyjazdową?
Bieżąca sprzedaż wycieczek słabsza, ale skumulowana nadal na dobrym poziomie. Zmiana kanclerza Niemiec może mieć negatywny wpływ na polską turystykę wyjazdową? Przedstawiamy wydarzenia z ostatniego tygodnia... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-02-20 ::
Jakie szanse i zagrożenia może spowodować dyrektywa turystyczna i jej implementacja?
W trakcie targów Tour Salon odbyła się przygotowana przez Polską Izbę Turystyki poświęcona dyrektywie 2015/2302 i pracom nad jej implementacją. Prowadzący spotkanie prezes PIT, Paweł Niewiadomski przedstawiał... więcej »

:: NIEDZIELA, 2017-02-19 ::
Zewnętrzne granice UE będą lepiej chronione
Parlament Europejski w porozumieniu zawartym w grudniu zeszłego roku z rządami państw Unii Europejskiej, zamierza wprowadzić zmiany w kodeksie Schengen. Zmiany wstępnie planowano po zamachach terrorystycznych... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-02-17 ::
Na Tour Salonie wybrano Touroperatora Roku
W piątek, 17 lutego rozpoczęła się 28 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017. Ubiegły rok był dla polskiej turystyki bardzo udany, coraz więcej osób z zagranicy przyjeżdża do naszego... więcej »

POT nagrodziła najlepsze produkty turystyczne
Które produkty turystyczne zostały uznane za najlepsze w Polsce w minionym roku? W piątek, 17 lutego w trakcie targów Tour Salon w Poznaniu przyznano certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-15 ::
Grupa Wyszehradzka planuje wspólną promocję turystyczną
Od ponad 15 lat Polska, Czechy, Węgry i Słowacja razem tworzą ofertę turystyczną, gdy chodzi o USA, Chiny, Japonię, Indie czy inne pozaeuropejskie kraje. Wspólna promocja zwiększa atrakcyjność wszystkich... więcej »

Więcej turystów w Pradze. Także tych z Polski
Liczba turystów odwiedzających Pragę nieustannie wzrasta. W roku 2016 do stolicy Czech przybyło 7,07 miliona gości, o 460 000 więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. W roku 2016 odnotowano rekordowych 1,02... więcej »

Kolejny dobry tydzień sprzedaży w biurach podróży
W szóstym tygodniu roku biura podróży nadal utrzymują dwucyfrowe procentowo wzrosty klientów i rezerwacji. Raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki z systemu MerlinX. Z raportu systemu rezerwacyjnego... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-14 ::
Spotkajmy się na Tour Salonie
W piątek, 17 lutego rozpoczynają się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Będziemy tam i zapraszamy do odwiedzenia także naszego stoiska. Jak informuje organizator Targów, Międzynarodowe Targi... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-02-13 ::
Czy turyści są zadowoleni z zimowego wypoczynku w Polsce?
Polska Organizacja Turystyczna zleciła przeprowadzenie badania turystów korzystających z wypoczynku zimowego w Polsce. Jakie są mocne strony polskich kurortów zimowych? Na co turyści narzekają? Z danych... więcej »

Sprzedaż wycieczek nadal na bardzo dobrym poziomie
Biura podróży nie mają powodów do narzekań. Sprzedaż wzrosła o prawie 50% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Przedstawiamy wydarzenia z ostatniego tygodnia turystyki wyjazdowej oraz raport... więcej »

MSZ ostrzega przed wyjazdami do dwóch krajów afrykańskich
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenia przed wyjazdami do dwóch afrykańskich krajów. W pierwszym z nich MSZ ostrzega przed wyjazdami do Gambii. Jak podaje MSZ, ostrzeżenie jest podyktowane... więcej »

Wschodnia Polska promowała się w Holandii
Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie, wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi z województw: Świętokrzyskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Podlaskiego, Lubelskiego oraz... więcej »

:: SOBOTA, 2017-02-11 ::
Sukces Gdańska i porażka Berlina oraz Londynu!
Od 20 stycznia do 10 lutego można było głosować w konkursie European Best Destination do którego był nominowany Gdańsk jako jedyne polskie miasto. Gdańsk miał mocną konkurencję w postaci Berlina, czy Londynu,... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-02-10 ::
MSZ o podróżach do Armenii
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało ostrzeżenie dla podróżujących do Armenii. Ze względu na odnotowywane zaostrzanie się sytuacji na granicy armeńsko-azerbejdżańskiej oraz wokół regionu Górskiego... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-02-09 ::
Kolejny konkurs na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej
Saga z poszukiwaniami prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej nie ma końca. MSiT rozpisało kolejny nabór na to stanowisko. Jakie warunki należy spełniać aby móc się ubiegać o fotel prezesa Polskiej... więcej »

Dodatkowe opłaty za roaming w UE zostaną zlikwidowane
Komisja Europejska wraz z Parlamentem oraz Radą wykonały ostatni krok na drodze do zniesienia w Unii Europejskiej tzw. dodatkowych opłat roamingowych - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. W środę, 8 lutego... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-08 ::
Polacy wśród nacji najczęściej odwiedzających Chorwację
Ilu turystów odwiedziło Chorwację w 2016 roku? Które regiony najczęściej odwiedzali? Skąd przyjeżdżali? Dane liczbowe zebrane przez lokalne izby turystyki wskazują, iż był to dla Chorwacji pomyślny rok zarówno... więcej »

DZT promuje Niemcy jako cel zrównoważonej turystyki
Światowa Organizacja Turystyki w imieniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, koordynuje wdrożenie "Międzynarodowego Roku Turystyki Zrównoważonej dla Rozwoju". Niemiecka Centrala Turystyki jest tegorocznym... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij