Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajAktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: ŚRODA, 2018-01-17 ::
 Kradzież na terenie kompleksu piramid w Gizie
To nie pierwszy tego typu przypadek. W 2014 roku sześciu Egipcjan i trzech Niemców zostało skazanych na 5 lat więzienia za kradzież bloków z piramidy Cheopsa. Jak podaje portal Egypt Indepent, incydent ujawnił... więcej »


 Rozpoczyna się rejestracja partnerów do Weekendu za pół ceny
Rusza czwarta edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Właśnie rozpoczęła się... więcej »
 Biura mocno zaczynają rok
Biura podróży z przytupem weszły w Nowy Rok - tak wynika z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki, na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. Według danych PZOT,... więcej »
 Za nami rekordowy rok w turystyce światowej
Według najnowszych danych UNWTO liczba podróżnych wzrosła o 7%, osiągając łącznie 1,322 miliarda turystów na świecie. Jest to najlepszy wynik od lat. Oczekuje się, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy.... więcej »
:: WTOREK, 2018-01-16 ::
 Ilu turystów odwiedziło Małopolskę?
Ilu turystów odwiedziło Małopolskę w 2017 roku? Ile wydawali? Skąd najczęściej przyjeżdżali? 2017 rok Małopolska zamknęła z mocnym wynikiem turystycznym. Region odwiedziło aż 15,9 mln osób, czyli dokładnie o 1... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-01-15 ::
 MEN apeluje o sprawdzanie organizatorów wyjazdów kolonijnych
Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora - apeluje Ministerstwo Edukacji Narodowej przy okazji rozpoczynających się... więcej »
 Konferencja nt. miast historycznych w Krakowie
W dniach 1-2 marca 2018 roku Urząd Miasta Krakowa organizuje międzynarodową Konferencję Miasta Historyczne 3.0 pod hasłem "Mieszkańcy a odwiedzający - w poszukiwaniu jakości i komfortu", która jest... więcej »
 Wzrost wynagrodzeń coraz bardziej wspiera turystykę
Przed Świętami poznaliśmy dane za listopad poprzedniego roku dotyczące dynamiki wzrostu wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających ponad 9 osób, ale z braku stosownej okazji, do skomentowania tej... więcej »
 Nowe władze SOIT
Na spotkaniu podsumowującym ostatnie dwa lata działalności Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel wybrano nowe władze. 9 stycznia 2018 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków SOIT, wybrano nowe... więcej »
 WSTiE wykształci menedżerów turystyki medycznej
Wybór kierunku studiów podyplomowych to poważny krok dla każdej zawodowo czynnej osoby, poważnie planującej rozwój kariery. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, otwiera interdyscyplinarne studia podyplomowe na... więcej »
 Europejsko-chińskie spotkanie na turystycznym szczycie
W piątek 19 stycznia przedstawiciele europejskiej administracji i branży turystycznej spotkają się w Wenecji, aby rozpocząć Rok Turystyki UE-Chiny. W Pałacu Dożów odbędą się dwa wydarzenia, szczyt biznesowy z... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-01-12 ::
 Turystyka religijna jak koło zamachowe, które pomoże przyciągnąć turystów
Czy turystyka religijna może się opłacić? Jak promować Polskę? Jak oceniana jest Polska Organizacja Turystyczna z perspektywy przedsiębiorcy działającego w turystyce przyjazdowej? M.in na te tematy... więcej »
 POT promuje polskie miasta w Holandii
Billboardy, prezentacje i reklamy w Internecie. Trwa promocja polskich miast w Holandii, zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Kilkadziesiąt billboardów JCDecalux promuje Gdańsk oraz Kraków w... więcej »
 Merigo przeszkoli agentów
Wraz z początkiem lutego rusza kolejna edycja cyklu bezpłatnych szkoleń dla biur podróży - Merigo Meeting Tour. Spotkania z agentami są organizowane przez firmę Merigo już po raz piąty, nieprzerwanie od 2014... więcej »
 Novaturas prezentuje wyniki przedsprzedaży
Rosnąca popularność podróżowania wśród mieszkańców krajów bałtyckich sprawia wrażenie, że wielu z nich świętowało Nowy Rok odpoczywając po podróży, będąc w jej trakcie lub planując nową. Novaturas, największy... więcej »
 Jak będzie wyglądał przemysł spotkań w 2018?
Jakie trendy i zjawiska będą dominujące w przemyśle spotkań w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy? Zagadnienie to rozwija dr Krzysztof Celuch, prezentując opracowanie "Trendy 2018 - Wiedza, Produkt,... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-01-11 ::
 Polska na targach wakacyjnych w Utrechcie
Liczba holenderskich turystów odwiedzających Polskę wzrasta każdego roku, jesteście już uznaną marką w naszym kraju - podkreślał podczas swojego przemówienia na targach Vakantiebeurs w Utrechcie, Igno van... więcej »
 Nowa inicjatywa w branży turystycznej
Początkiem tego tygodnia odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie nowego konsorcjum związanego z szeroko rozumianą turystyką biznesową. Spotkanie służyło zacieśnieniu współpracy, aby lepiej służyć biurom... więcej »
:: ŚRODA, 2018-01-10 ::
 Minister ustalił wysokość sum gwarancyjnych dla touroperatorów
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało rozporządzenia określające wysokość sum gwarancyjnych, jakie będą obowiązywać od wejścia w życie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach... więcej »
 Pasażerowie fasiągów narażają się na odpowiedzialność?
Temat wozów góralskich przewożących turystów na Morskie Oko co jakiś czas powraca i za każdym razem wzbudza emocje. Pod koniec 2017 roku, koń ciągnący wóz z turystami na Morskie Oko w pewnym momencie... więcej »
 Rainbow przewiduje kolejny udany sezon?
Rainbow Tours podsumował wyniki przedsprzedaży sezonu Lato 2018 (wczasy, wycieczki realizowane kwiecień-październik 2018). To już kolejny rok, w którym touroperator osiągnął bardzo wysoki wzrost, który wynosi... więcej »
 Optymistyczny początek nowego roku w biurach podróży
Pierwszy tydzień bieżącego roku okazał się lepszy pod względem sprzedaży wyjazdów niż pierwszy tydzień 2017 roku. Ceny wyjazdów są niestety trochę wyższe. W pierwszych tygodniu 2018 roku (01.01-07.01), liczba... więcej »
:: WTOREK, 2018-01-09 ::
 Niemiecki paszport otwiera najwięcej granic
Obywatele niemieccy mają obecnie bezwizowy dostęp do 177 krajów, dzięki są na pierwszym miejscu w tzw. Paszportowym Indeksie Henleya z 2018 roku. Które miejsce zajęła Polska? Singapur zajmuje 2 miejsce na... więcej »
 Na ferie zimowe tylko na czterech kółkach
Dokąd najczęściej jeździmy na Ferie, jakie są "grzechy" polskich kierowców i o czym musimy pamiętać przed wyruszeniem na urlop własnym samochodem? Na te i inne tematy rozmawiamy z Cezarym... więcej »
 Przewodnicy na światowym poziomie
Polscy przewodnicy będą mogli wziąć udział w programie doskonalenia zawodowego akredytowanym przez Światową Federację Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych. Szkolenie trwa 7 dni i koncentruje się na... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij