Subskrypcja

Szukaj

Aktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: CZWARTEK, 2017-03-23 ::
Rainbow uzupełnia ofertę egzotyczną
Rainbow rozpoczął sprzedaż kolejnej części oferty egzotycznej, tym razem realizowanej połączeniami rejsowymi. Katalogi zawierające całą ofertę egzotyczną dostępne będą w sieci sprzedaży w pierwszej połowie... więcej »

Szkolenia z TFG w Warszawie i Gdańsku
Prawne i podatkowe aspekty Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego to szkolenie organizowane przez Instytut Studiów Podatkowych - Oddział Małopolski w Krakowie we współpracy z Polską Izbą Turystyki. Wprowadzenie... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-22 ::
Jest decyzja w sprawie cen wiz do Egiptu
Ważna wiadomość dla organizatorów wyjazdów do Egiptu, a także dla turystów wybierających właśnie ten kierunek. Tamtejszy rząd wydał rozporządzenie dotyczące cen wiz wjazdowych. Ceny jednorazowych wiz do... więcej »

Atak pod parlamentem w Londynie
W środę Londyn stał się areną tragicznych wydarzeń. Na Moście Westminsterskim kilkanaście osób zostało potrąconych przez samochód. Pod budynkiem parlamentu nożownik ugodził policjanta. Został zastrzelony.... więcej »

Także Brytyjczycy zakazują przewożenia elektroniki w bagażu podręcznym
Rząd Wielkiej Brytanii, w ślad za podobną decyzją władz Stanów Zjednoczonych wprowadził zakaz wnoszenia większych urządzeń elektronicznych na pokład samolotów. Zakaz obowiązuje w samolotach przylatujących na... więcej »

Monitoring marki w internecie jednym z tematów najbliższego TravelCampu
Najbliższa 24. edycja turystycznego barcampu odbędzie się 23 marca w Katowicach. W spotkaniu tradycyjnie wezmą udział hotelarze, travel managerowie, przewodnicy turystyczni, blogerzy podróżniczy oraz wszyscy... więcej »

Turyści częściej wybierają imprezy z dojazdem własnym
Kończące się promocje zmotywowały rzesze klientów do rezerwowania oferty letniej - przekonuje prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, Krzysztof Piątek. Raport przygotowany przez PZOT, na podstawie... więcej »

:: WTOREK, 2017-03-21 ::
Koniec z obowiązkiem odprowadzania podatku u źródła przy zakupie biletów lotniczych?
Ministerstwo Rozwoju przygotowało zmiany przepisów w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Dotyczą one zwolnienia przedsiębiorców z... więcej »

TT Warsaw z powrotem w PKiN-ie
W dniach 23-25 listopada odbędą się 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2017. Branża turystyczna i miłośnicy podróży spotkają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a krajem partnerskim... więcej »

Ile rezerwacji miał Rainbow w przedsprzedaży?
Niedawno pisaliśmy o wzroście zainteresowania klientów ofertami first minute. Ten trend zdają się potwierdzać dane dotyczące przedsprzedaży w Rainbow Tours. Ile wczesnych rezerwacji zanotował łódzki... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-03-20 ::
Można legalnie otrzymać drugi paszport
Niejeden pilot dobrze wie, jakie trudności można napotkać w trakcie odprawy granicznej. Takim najbardziej klasycznym przykładem są niektóre kraje arabskie i Izrael. W dobie rosnących napięć na arenie... więcej »

Rośnie popularność ofert first minute. Ale nie w każdym segmencie
Jaką popularnością cieszą się rezerwacje first minute? Czy klienci chcą kupować wczasy z wyprzedzeniem? Jakie trendy można zauważyć w preferencjach polskich turystów? Na te pytania stara się odpowiedzieć... więcej »

Wzrasta popyt na Egipt i Turcję
Egipt i Turcja coraz wyraźniej napędzają dynamikę sprzedaży. Naciski USA na wzmocnienie euro. Przedstawiamy wydarzenia z ostatniego tygodnia turystyki wyjazdowej oraz raport TravelData na temat cen imprez... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-03-17 ::
Ilu klientów obsłużyła Itaka w 2016 roku?
Biuro podróży Itaka dokonało podsumowania roku 2016. Jakie kierunki cieszyły się największą popularnością wśród turystów? Ile salonów sprzedaży posiada opolski touroperator? Ilu klientów obsłużył? W 2016 roku... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-03-16 ::
MSZ aktualizuje ostrzeżenie dotyczące Turcji
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało nowe ostrzeżenie dotyczące wyjazdów do Turcji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega... więcej »

HanseMerkur rozpoczyna współpracę z siecią Wakacyjny Świat
HanseMerkur rozpoczął współpracę z siecią biur podróży - Wakacyjny Świat Turystyczni Doradcy. W ten sposób liczba punktów sprzedaży ubezpieczeń podróży HanseMerkur wzrosła o kolejne 100 biur. W sumie oferty... więcej »

10 nowych obiektów na liście Pomników Historii
Prezydent Andrzej Duda wpisał w środę 10 nowych obiektów na listę Pomników Historii. Jakie miejsca zostały wyróżnione? Pomnikami zostały uznane: Radiostacja w Gliwicach, kościół ewangelicko-augsburski pw.... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-15 ::
Ponad 6 tys. spotkań biznesowych w Katowicach
Turystyka biznesowa okazała się niezwykle istotna dla Katowic, a rok 2016 był kolejnym wyjątkowym okresem dla rozwoju przemysłu spotkań w tym mieście - wynika z raportu "Rynek turystyki biznesowej w... więcej »

:: WTOREK, 2017-03-14 ::
Turcja wraca do czołówki najpopularniejszych kierunków
W biurach podróży nadal jest zauważalny utrzymujący się wzrost sprzedaży. Raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki z systemu MerlinX. Z raportu systemu rezerwacyjnego MerlinX przygotowanego przez... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-03-13 ::
Udało się: będzie polski Berlin Brandenburg International!
Jak podaje Puls Biznesu jednak centralny port lotniczy powstanie. Dosłownie dni dzielą nas od decyzji o jego budowie. Pomysł portu dla całego kraju spodobał się Jarosławowi Kaczyńskiemu. O tym już pisaliśmy:... więcej »

Zamieszanie wokół Donalda Tuska zaszkodzi turystyce?
W minionym tygodniu w otoczeniu turystyki przeważyły wydarzenia mogące mieć negatywny wpływ. Wciąż duży wzrost znaczenia Albanii w statystykach Enovatisu. Przedstawiamy wydarzenia z ostatniego tygodnia... więcej »

Samolot z turystami utknął na wyspie
Turyści wracający w sobotę z wyspy Lanzarote trafili na niespodziewane problemy, które zatrzymały ich na ponad dobę na wyspie. Samolot linie Enter Air miał wracać do Polski ok. 16 w sobotę, jednak z powodu... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-08 ::
Podsumowanie zimy w kurortach narciarskich
W tym roku zimowym szaleństwem w umiarkowanych cenach turyści mogli się cieszyć w wielu zagranicznych kurortach. W okresie bożonarodzeniowym popularne były francuskie kurorty, a w okresie ferii zimowych... więcej »

Utrzymanie silnego trendu wzrostu sprzedaży w biurach podróży
Kolejny tydzień utrzymuje się wzrost sprzedaży w biurach podróży, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki z systemu MerlinX. Z raportu systemu... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-03-06 ::
Branża zgłosiła uwagi do projektu ustawy
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało uwagi, jakie wpływały w trakcie konsultacji społecznych do projektu ustawy o imprezach turystycznych. Czas jaki ministerstwo dało branżowym organizacjom na... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij