Aktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: ŚRODA, 2018-03-21 ::
 Trwa nabór partnerów do Poznania za pół ceny
Poznań za pół ceny to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek turystycznych stolicy Wielkopolski. W tym roku odbędzie się w weekend 28-29 kwietnia 2018. Trwa nabór partnerów z branży turystycznej, którzy... więcej »


 Hiszpania wraca na podium
Po raz pierwszy od 2 tygodni Hiszpania wróciła na podium najchętniej wybieranych przez turystów kierunków - wynika z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki sporządzonego na podstawie danych z... więcej »
 W Rainbow sprzedaż drugiej części Egzotyka 2018/2019
W Rainbow rozpoczęła się właśnie sprzedaż drugiej części oferty Egzotyka 2018/2019. Tym razem do sprzedaży trafiły wyjazdy realizowane samolotami rejsowymi. W sezonie 2018/2018 są to: KOLUMBIA - Cartagena.... więcej »
 Wiceminister odwołany z MSiT
Zmiany w rządzie nie ominęły także Ministerstwa Sportu i Turystyki. Stanowisko stracił jeden z podsekretarzy stanu w MSiT. Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, premier Mateusz Morawiecki... więcej »
:: WTOREK, 2018-03-20 ::
 Wystartował Meetings Week Poland 2018
Już po raz szósty spotkają się w Warszawie, w ramach pięciodniowego cyklu wydarzeń, liderzy przemysłu spotkań, branży należącej do najbardziej nowoczesnych sektorów gospodarki świata. Od 19 do 23 marca 2018... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-03-19 ::
 Arabia Saudyjska wprowadza wizy turystyczne
Arabia Saudyjska mimo szeregu obostrzeń notuje coraz większe zainteresowanie ze strony turystów. Kraj chce by, państwo było kojarzone z turystyką wobec czego od kwietnia będą wydawane wizy turystyczne.... więcej »
 Popyt na zagraniczne wakacje wciąż na przyzwoitym poziomie
Ostatni tydzień przyniósł wzrosty cen na trzech z pięciu najważniejszych kierunków turystycznych wyjazdów Polaków. Były one jednak mniejsze niż przed tygodniem i wyniosły 21 złotych na Wyspach Kanaryjskich... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-03-16 ::
 Włoskie stoki tracą na popularności?
Jak zmieniły się preferencje polskich narciarzy? Które kierunki podrożały? Travelplanet.pl podsumowało sezon narciarski 2017/2018. Od lat najpopularniejsze Włochy są w mocnym odwrocie, bo daleko a na dodatek... więcej »
 Tunezja liczy na wzrost liczby turystów
Tunezja może przyjąć nawet 8 milionów turystów w 2018 roku - powiedziała tunezyjska minister turystyki Salma Elloumi, cytowana przez serwis Tunis Daily News. Prognoza opiera się na takich wskaźnikach, jak... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-03-15 ::
 NSA wydał wyrok w sprawie opłaty klimatycznej w Zakopanem
Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek, 15 marca, przed Naczelnym Sądem Administracyjnym odbyła się rozprawa, w sprawie pobierania opłat za pobyt przez władze Zakopanego. Turysta oraz Fundacja ClientEarth... więcej »
 MSZ ostrzega przed wyjazdami do południowoamerykańskiego kraju
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało kolejne ostrzeżenie dla polskich turystów. Tym razem dotyczy ono Kolumbii. W związku z eskalacją zamachów terrorystycznych przeprowadzanych przez lewicową partyzantkę... więcej »
 Minister powołał nową Społeczną Radę Turystyki
Minister Sportu i Turystyki powołał nową Społeczną Radę Turystyki. Jak przekonuje MSiT, ma ona się zająć opiniowaniem i formułowaniem stanowisk w sprawach dotyczących systemowych rozwiązań w turystyce,... więcej »
 Polska Organizacja Turystyczna znów nagrodzona
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination Promotion in Russia 2018. Nagroda jest przyznawana od... więcej »
:: ŚRODA, 2018-03-14 ::
 KE chce wprowadzić zmiany w kodeksie wizowym
Komisja Europejska przedstawia dziś wniosek w sprawie reformy wspólnej polityki wizowej UE, aby dostosować przepisy do zmieniających się problemów związanych z bezpieczeństwem, wyzwań związanych z migracją i... więcej »
 Siedziba agenta czy organizatora decyduje o właściwości miejscowej sądu?
Turyści przed sądem we Wrocławiu domagali się odszkodowania za nieprawidłowe wykonanie usługi i zadośćuczynienia za zmarnowany urlop. Touroperator zarzucił niewłaściwość miejscową sądu, argumentując, że nie... więcej »
:: WTOREK, 2018-03-13 ::
 NSA oceni, czy Zakopane legalnie pobiera opłaty miejscowe od turystów
W czwartek 15 marca roku Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oceni, czy Zakopane legalnie pobiera opłaty miejscowe od turystów. To ostatni etap postępowania przeciw uchwale rady miasta, którą złożył... więcej »
 W biurach wciąż passa wzrostów
W biurach podróży, w dalszym ciągu więcej klientów niż przed rokiem, o tej samej porze - pokazuje raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, sporządzony na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego... więcej »
 eSky Group wdraża system antyfraudowy
Grupa eSky rozpoczęła współpracę z Nethone - polskim dostawcą rozwiązań antyfraudowych. Dzięki partnerstwu z Nethone, eSky i eDestinos jednocześnie zwiększą sprzedaż i zredukują odsetek notowanych... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-03-12 ::
 Polska wyróżniona na targach ITB Berlin 2018
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy wystawca z Europy". Od 18 lat podczas... więcej »
 Klienci biur podróży wolą Egipt od Grecji?
Długotrwała passa spadkowa Grecji trwająca od połowy stycznia, która ostatnio ulega nawet pogłębieniu spowodowana jest prawdopodobnie kompilacją silnej konkurencji cenowej kilku krajów sąsiednich oraz... więcej »
 Ministerstwo Turystyki Izraela ogłasza konkurs
Na targach turystycznych ITB w Berlinie, Ministerstwo Turystyki Izraela ogłosiło start konkursu #PopUpOasis. Dla zwycięzców przewidziano pobyt na luksusowym campingu w sercu Pustyni Negew. 8 marca 2018 roku,... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-03-09 ::
 Skandal na ITB - konieczna interwencja policji
Skandal na targach ITB w Berlinie. Policja musiała zainterweniować po tym jak narodowe stoisko Izraela zostało zaatakowane przez grupę pracowników firmy ochroniarskiej, wynajętej przez organizatora targów. Do... więcej »
 Ile będą kosztować akcje Novaturas?
Novaturas ujawnił ile jego akcji znajdzie się na giełdzie i jaka będzie ich cena. Ostateczna cena akcji oferowanych w ramach oferty publicznej Novaturas została ustalona na 10,5 EUR za jedną akcję, a jej... więcej »
 Zbliżają się targi Wypoczynek i Toruński Festiwal Smaku
W dniach 24 - 25 marca 2018 roku w Centrum Targowym "PARK" w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3 po raz VIII odbędą się Targi Turystyczne Wypoczynek 2018, których organizatorem jest Urbitor Sp. z o.o.... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-03-08 ::
 Stan wyjątkowy na Sri Lance
Władze Sri Lanki 6 marca br. ogłosiły stan wyjątkowy na okres 10 dni z powodu starć pomiędzy muzułmanami, a buddystami. W ciągu ostatnich kilku dni doszło do niejednej zamieszki na tle religijnym m. in. w... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij