Subskrypcja

Szukaj

Aktualności: wszystkie » biura turystyczne


:: PIĄTEK, 2017-05-26 ::
Jaką sprzedaż osiągnął Rainbow w kwietniu?
W ostatnich tygodniach przychodzi wiele pozytywnych informacji o wzrostach sprzedaży w biurach podróży? Czy statyki Rainbow potwierdzają wzrostowe trendy? Touroperator poinformował o wynikach swojej... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-25 ::
Rada Legislacyjna krytykuje projekt ustawy o imprezach turystycznych
Uzasadnienie, które niczego nie uzasadnia? Nie dość jasne określenie obowiązków ciążących na przedsiębiorcach? To nie jedyne uwagi Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów do projektu ustawy o imprezach... więcej »

MSZ o wyjazdach do Wielkiej Brytanii
Po zamachu terrorystycznym w Manchesterze, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat dotyczący wyjazdów do Wielkiej Brytanii. MSZ informuje, że po zamachu terrorystycznym w Manchesterze 22 maja 2017... więcej »

:: ŚRODA, 2017-05-24 ::
Ile firmy turystyczne przeznaczają na reklamę?
Jak reklamuje się branża turystyczna? Przedsiębiorcy z których sektorów turystyki przeznaczają największe środki na reklamę? W pierwszym kwartale 2017 roku reklamodawcy z sektora Podróże i Turystyka (PiT)... więcej »

Klienci w dalszym ciągu chętnie pojawiają się w biurach?
Czy klienci w dalszym ciągu chętnie odwiedzają biura podróży? Polski Związek Organizatorów Turystyki opublikował raport sporządzony na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. Przedstawione w... więcej »

KE sprawdziła jakość wody w kąpieliskach
Które kierunki warto polecać turystom, jako te z "krystalicznie czystą wodą"? Europejska Agencja Środowiska, wraz z Komisją Europejską opublikowały sprawozdanie dotyczące jakości wody w kąpieliskach... więcej »

Szwecja rozpoczyna współpracę z Airbnb
Organizacja Visit Sweden jako pierwsza marka narodowa rozpoczęła współpracę z serwisem Airbnb. To, czym skandynawski kraj chce przyciągnąć odwiedzających, jest unikalne, obowiązujące w państwach nordyckich... więcej »

Odkryj swój EDEN. W Polsce-rusza kolejna edycja konkursu
Wbrew temu co mogłoby się wydawać ,nazwa konkursu EDEN nie jest związana z biblijnym rajem Adama i Ewy. Akronim EDEN w rozwinięciu oznacza European Destinations of Excellence. Tegoroczna edycja projektu... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-23 ::
Ilu turystów korzystało z noclegów w Małopolsce?
Truizmem jest powiedzenie, że Małopolska jest popularnym turystycznie regionem naszego kraju. Natomiast można zapytać jak bardzo jest popularna. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w raporcie "Turystyka... więcej »

Co będzie głównym tematem marketingowym Czech w tym roku?
W jaki sposób Czechy chcą przyciągać turystów? Co stanie się ich głównym tematem marketingowym na 2017 rok. Hasło przewodnie całej kampanii "Barok wszystkimi zmysłami" zaprasza turystów do... więcej »

Terroryści zaatakowali w Wielkiej Brytanii
W Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego. W poniedziałek w nocy terrorysta zaatakował ludzi wychodzących z koncertu Ariany Grande. Do tragedii doszło około godziny 23.35 czasu polskiego. W pobliżu... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-22 ::
Jak zmieniają się ceny w biurach u progu sezonu?
Jak zmieniają się ceny w biurach podróży u progu sezonu? Na których kierunkach ceny najbardziej się zmieniają? Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić analiza przygotowana przez Instytut Traveldata.... więcej »

Niemiecka Centrala Turystyki zapowiada nowe kampanie promocyjne
Jak Niemcy będą się promować w najbliższej przyszłości? Niemiecka Centrala Turystyki zapowiada dwie kampanie promocyjne, z których jedna będzie prowadzona jeszcze w 2017 roku, a druga w 2018. W tym roku będzie... więcej »

Nowy porządek pod Fontanną di Trevi
W obawie przed dewastacją jednej z najbardziej znanych atrakcji, jaką jest Fontanna di Trevi, władze Rzymu wprowadziły zwiększony system ochrony zabytku. Wcześniej turyści, nie byli hamowani przez żadną... więcej »

PKL: Polacy chcą w góry
Co piąty Polak chce wyjechać na urlop w polskie góry.Turyści najczęściej wybiorą Tatry, w dalszej kolejności Bieszczady i Beskidy. Co ciekawe, jak pokazuje badanie zrealizowane przez Instytut Badań Rynkowych i... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-05-19 ::
Prezes PIT uspokaja klientów biur podróży
Nowe obowiązki ustawowe dla organizatorów turystyki, kolejny filar zabezpieczeń finansowych dla klientów, dobre wyniki sprzedaży i stabilna sytuacja finansowa branży - zdaniem Polskiej Izby Turystyki to... więcej »

Nagrodzono najlepsze publikacje turystyczne
W trakcie Warszawskich Targów Książki przyznano Nagrody Magellana, dla najlepszych wydawnictw turystycznych. Nagrody przyznaje redakcja Magazynu Literackiego Książki. Nagroda Magellana została stworzona w 2008... więcej »

Lufthansa Group wprowadza nowe narzędzie dla biur podróży
Linie Lufthansa Group - Austrian, Lufthansa i SWISS - startują ze zintegrowanym narzędziem do rezerwacji grupowych. Jest ono dostępne jedynie dla touroperatorów, konsolidatorów oraz agentów turystycznych.... więcej »

Nocne zwiedzanie dla każdego - weekendowa Noc Muzeów
Przedostatni majowy weekend upłynie pod znakiem licznych atrakcji turystycznych - odbędzie się Noc Muzeów. W większości miast impreza odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja. Już tradycyjnie wyjątkiem stanie się... więcej »

Nowa atrakcja turystyczna w Żyrardowie
"Otwierasz oczy, jest ciemno od tej chwili masz 60 minut, żeby rozwiązać sprawę kryminalną, wydostać się z zamkniętego pokoju i uwolnić Filipa de Girarda! Zegar tyka ". Tak przedstawia się początkowy... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-18 ::
Co się działo na Targach Lato i Regionalia
W dniach 22-24 Kwietnia odbyły się 22. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 oraz 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017. Dla przedstawicieli branży turystycznej był to czas dyskusji... więcej »

:: ŚRODA, 2017-05-17 ::
Sprzedaż w górę, ceny w dół
Mamy za sobą kolejny tydzień wzrostu sprzedaży w biurach podróży - wynika z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki, na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. W... więcej »

W Grecji znów strajkują
U progu sezonu turystycznego niepokojące wiadomości dochodzą z Grecji. Druga połowa tygodnia upłynie pod znakiem strajków. W środę, 17 maja odbywa się w Grecji strajk generalny, przestanie działać komunikacja... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-16 ::
Będzie więcej turystów na Kasprowym Wierchu?
Tatrzański Park Narodowy jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Polsce. Tłumy na Gubałówce, w dolinach Kościeliskiej i Chochołowskiej, czy na najpopularniejszych szczytach jak Giewont bądź... więcej »

Projekt Shtetl Routes - nowy szlak turystyki kulturowej
W tym roku, w województwie lubelskim rozpoczyna się sezon na szlaku kulturowym dawnych miasteczek żydowskich na pograniczu Polski, Ukrainy i Białorusi. Projekt budzi co raz większe międzynarodowe... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij