Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

8 chętnych na uzdrowisko Kraków Swoszowice, 4 na Ustkę

Aktualności: wszystkie

Minął już termin składania w resorcie skarbu wstępnych ofert zakupu udziałów w pięciu uzdrowiskach. Na podstawie zgłoszeń można oszacować, że największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się uzdrowiska Kraków Swoszowice oraz Ustka.


Pod koniec marca minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna: ponad 92 proc. udziałów w uzdrowisku w Ustce, 89,5 proc. udziałów w Kamieniu Pomorskim, ponad 92 proc. w Krakowie Swoszowicach, 93 proc. - w Wieńcu Zdroju i około 86 proc. w Przerzeczynie Zdroju.

Potencjalni inwestorzy złożyli 8 ofert na nabycie udziałów uzdrowiska Kraków Swoszowice, i 4 na zakup uzdrowiska w Ustce - powiedziała PAP wiceminister skarbu dodając, że do MSP wpłynęły również dwie oferty dotyczące uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim oraz po jednej w sprawie spółek - w Wieńcu Zdroju i Przerzeczynie Zdroju.

Do końca kwietnia ministerstwo skarbu ma poinformować o rozpatrzeniu ofert wstępnych, podając także którzy inwestorzy zostaną dopuszczeni do dalszego etapu postępowania prywatyzacyjnego. Natomiast na 29 maja MSP wyznaczyło termin złożenia ofert wiążących.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi: