TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Kolejna restauracja zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach"

Toruńska restauracja została zamknięta jeszcze przed emisją programu TVN "Kuchenne Rewolucje". Jest to druga restauracja, która po odwiedzinach Gessler zakończyła działalność.


Prowadząca program kulinarny Magda Gessler odwiedziła restaurację Zamkową, by pomóc właścicielom w prowadzeniu tego biznesu. Niestety nie udało się, bo lokal został zamknięty 3 miesiące później.

Restauratorka "ratowała" Zamkową wiosną br., TVN wyemitował program 16 października, a lokal zamknął swe podwoje już 30 września.

- Magda Gessler nic nam nie pomogła. Pomogła najwyżej swojemu show - skomentował Henryk Skrobiszewski, właściciel lokalu.

Toruński restaurator opisał też jak wyglądała realizacja programu. Mówi, że Gessler nie wspomniała ani słowem o podstawowym problemie lokalu - wysokim czynszu. Spędziła w kuchni ok. 30 min.

- Pod koniec września syn dzwonił do redakcji TVN z informacją, że zamykamy lokal i z prośbą, by zrezygnować z emisji. Jak widać, bez skutku - rozkłada ręce Skrobiszewski.

Restauratorka też skomentowała sprawę. Twierdzi, że gdy wróciła do restauracji po około półtora miesiąca właściciele i personel nie wprowadzili w życie podstawowych rad. - Nie poinformowali turystów, że istnieją. Nie przygotowali karty w języku angielskim, a przeczytanie karty polskiej wymagało okularów plus dwie dioptrie! Ba, nie ustawili nawet doniczek z kwiatami, które im podarowaliśmy - powiedziała "Nowościom" Magda Gessler.

Zamkowa to drugi lokal gastronomiczny, który został zamknięty po wizycie Gessler. Pierwszym był lubelski Jesz Burger. Pisaliśmy o tym tutaj Lublin: zamknięta restauracja Jesz Burger.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Kuchenne Rewolucje kolejna restauracja Zamkowa zamknięta Magda Gessler w Toruniu Toruń Henryk Skrobiszewski Jesz Burger


Komentarze:

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-03 11:50 178.56.22.*]

   Tak naprawdę nie chodzi o ratowanie lokali tylko o program i kasę za udział w nim pani Gessler. Ta pani nie daradza, nie pomaga w rzeczywistych problemach tylko zmienia na swoją modłę, pokazowo, na już. Zaprasza gości na darmowe żarełko- każdy chętnie skorzysta:). Wtedy się chwali: jaki to ruch był, jak było świetnie, ile ona zrobiła dla lokalu. Potem przychodzi na powrót proza dnia codziennego i te same problemy, jakie były przed programem. Swoją drogą, proszę odpowiedzieć mi dlaczego pani Gessler w kuchni nie ma czapki kucharskiej a raczej siateczki na włosach, czemu ma pierścionki na palcach, czemu nie używa rękawiczek jednorazowych, tego sanepid nie widzi? Życzę sobie programu u niej w restauracjach, na zapleczu też. I jeszcze jedno ta pani jest właścicielką restauracji a nie restauratorką.   odpowiedz »

   • Program tv nie pomógł restauracji 

    [2010-11-04 11:21 83.6.243.*]

    Jak u Niej w restauracji - Ona nie ma żadnej swojej restauracji - dawno wszystko straciła, tonie w długach, hybryda gastronomiczna sztucznie wykreowana na potrzeby marketingu ... Pani Magda to taki papierek jak na cukierku - i jest takie powiedzenie i gówno (za przeproszeniem) ładnie owiniesz w papierek i sprzedasz jako ...   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-03 12:55 83.238.170.*]

   Program jest licencją, realizuje określony w niej schemat scenariusza i właściciel restauracji musi się na niego zgodzić, jeśli chce w tym widowisku uczestniczyć. Na pewno nie jest to poradnik ratowania lokalu z dwukrotną emisją materiału - niech będzie, że promocyjnego - w telewizji w pakiecie.   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-03 13:53 178.42.227.*]

   No czego chcieliście ??? To jest program emitowany przez Tusk Vision Network, który nie tylko takie cuda obiecuje i debilne programy pokazuje.
   Obudźcie się w końcu wyborcy POpaprańców !   odpowiedz »

   • Program tv nie pomógł restauracji 

    [2010-11-04 14:00 95.49.158.*]

    Nie dopuszczać takich dyskutantów !! mają swoje ogłupiające fora(ze dwora!)   odpowiedz »

   • Program tv nie pomógł restauracji 

    [2010-11-06 14:40 83.30.144.*]

    A Ty chopie chyba zazdrościsz bo nie chą cie wybrać nawet na PiSuar w tych Restauracjach   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-03 13:54 95.50.164.*]

   Słusznie zauważył właściciel lokalu. Pani Gessler robi własny show, jako właściciel dwóch restauracji o niezłym poziomie dochodzę do wniosku, że Pani Guru nie ma pojęcia o logistyce w kuchni. Jej własne lokale funkcjonują w Warszawie, to inny świat, inne potrzeby rynku. W końcu inny rynek pracy. Niech otworzy restaurację w Pcimiu Dolnym, zatrudni Gwiazdę jako szefa kuchni i zobaczymy po jakim czasie splajtuje robiąc swoje "gąski w całości".   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-03 21:42 85.222.86.*]

   Telewizja musi mieć oglądalność ,Pani Gessler nie interesuje zbytnio czy restauracja będzie istnieć.Najważniejsza jest jej ciągła promocja , zawsze można podjąć ryzyko a gwarancji nigdy nie ma czy uda się uratować restaurację. Program przyciąga tłumy a to wiąże się dużymi pieniędzmi na reklamach.Wszystkim poszkodowanym współczuję.   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-03 21:45 85.222.86.*]

   Telewizja musi mieć oglądalność ,Pani Gessler nie interesuje zbytnio czy restauracja będzie istnieć.Najważniejsza jest jej ciągła promocja , zawsze można podjąć ryzyko a gwarancji nigdy nie ma czy uda się uratować restaurację. Program przyciąga tłumy a to wiąże się dużymi pieniędzmi na reklamach.Wszystkim poszkodowanym współczuję.   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-04 12:35 83.6.239.*]

   Upadek biznesu spowodował sam właściciel z personelem olewając wskazania Magdy Gessler.
   Magda Gessler to specjalistka mająca duże doświadczenie w tej branży i poprzez swój program w TVN uratowała już wiele restauracji.
   Gdyby właściciel lokalu skorzystał ze wskazówek ekspertki zwiększyła by się liczba gości,a tym samym zysk dla firmy.
   Metody Magdy Gessler np. zmotywowanie zespołu do działania i wprowadzenia w życie jej wskazówek oraz otwarty na sugestie manager i szef kuchni prowadzą do rozwoju biznesu.
   Podobna inicjatywa poprawiła by również działalność nie jednego biura podróży   odpowiedz »

   • Program tv nie pomógł restauracji 

    [2010-11-05 15:16 85.222.86.*]

    Z pewnością można iść tropem P. myślenia jednak rzeczywistość jest zupełnie inna.Nie dyktaturą ale demokracją należałoby się tu kierować.W programie jest ewidentny dyktat , nie ma negocjacji ani rozmów .Należałoby sprawdzić zyski P. Gessler aby mieć poparcie rzeczywiste jej sukcesów.W mieście krąży plotka , że jej restauracje generują same straty.Można się przekonać. Na pokaz jest inaczej a przed widownią inaczej.Prawdę zna Pan KOZIŃSKI ALE JEJ NIE UJAWNI.   odpowiedz »

   • Program tv nie pomógł restauracji 

    [2011-06-08 00:09 78.8.118.*]

    Chyba sobie jaja robisz. Ja prowadzę restauracje i nigdy nie wprowadził bym zaleceń P. Gessler. Nie chce słuchać rad osoby która nie umie się ubrać, nawet do programu (ŻAL), mało tego nie zna obowiązujących zasad. Był jeden odcinek gdzie zaleciła by właściciele danej restauracji wystawili lodówkę z "Świeżym mięsem" kture jest podawane. Tragedia, pierwsza kontrola sanepidu i lokal zamkniety. Więc co tu mówić o jej pojęciu. Według mnie ona poprostu po dwóch pierwszych oscinkach zaczęła być zazdrosna o swoje restauracje. Miałem okazje porozmawiać nawet z P. Gessler na przyjęciu i powiem że połowa moich znajomych, którzy prowadzą lokale gastronomiczne, wyśmiała ją. Zaczęła im wytykać co robią źle, że klienci nie będą nigdy przychodzić, a tu o dziwo, chłopaki mają utargi jak trzeba i nigdy nie było skarg. Sorki ale jak ją zabacze w lokalu to wyproszę. Wystarczy że raz przyszła i powiedziała że spagetti jest do dupy, mimo to że połowa ludzi zaczęła w lokalu mówić że chyba nigdy w życiu nie jadła tego dania. Zwłaszcza że wizytowali u mnie goście z włoch, ktorzy chyba raczej znają się na kuchni i wiedzą lepiej.   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-04 13:14 83.18.192.*]

   śmieszny trochę ten artykuł. nawet się usmiałem tak po południu. zdrowo tak się uśmiać z toruńskiej gastronomii. chociaz to jest zdrowe w niej, że się pośmiać można. ha ha ha

   Turysta z Torunia   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-04 19:43 78.8.159.*]

   Popieram panie Jesz Burger .Elektryk jest kucharzem a kucharz elektrykiem. Ludzie często w restauraci nie wiedzą co podano im do jedzenia,jedzenie nie ma żadnego smaku a i kelnerzy poruszają się po sali jak święte krowy. Dziękuje. Edek Federowicz   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-04 19:48 78.8.159.*]

     odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-04 22:24 87.207.28.*]

   Jak były plany powstania tego programu, zgłosiłem kandydaturę swojego lokalu. Ktoś do mnie oddzwonił i zapytałem kto jest Ramsey'em? To podziękowałem za udział w konkursie na kandydata do programu.   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2010-11-05 11:28 62.122.232.*]

   Według mnie P. Gessler jeszcze w żadnym z odcinków SWOJEGO Show , nie udziliła rad adekwatnych do rodzaju działalności a szczególnie lokalizacji restauracji , które odwiedzała. Sama jestem właścicielka restauracji i nie mogę spokojnie oglądać jej wyczynów przed kamerą.
   Po pierwsze - kto przy zdrowych zmysłach wpada na kuchnię z rozwichrzoną czupryną i szkarłatnymi pazurami udekorowanymi toną bizuterii ????!!!!! To jest rażący brak kompetencji !!! Nie mam tak długoletniego doświadczenia w branzy gastronomicznej , jednak wytykać błędy ludzi tak jak ona potrafiłabym nawet lepiej - nie jest to niczym niezwykłym . Sztuką jest udzielić konstruktywnej krytyki popartej realnymi argumentami. Osoboście nie zaprosiłabym jej na kawę do mojego lokalu nawet gdyby mi za to zapłacono.   odpowiedz »

   • Program tv nie pomógł restauracji 

    [2010-12-18 00:36 83.24.228.*]

    Ktos kto dorobil sie kilkunastu restauracji gotujacych dla "elity" ma prawo nie tylko krytykowac i wichrzyc kudlami ale nawet narobic do gara. Ewidentnie tobie nie szykuje sie tak swietlana przyszlosc gdyz takiego doswiadczenia nie zdobedziesz nigdy majac klapki na oczach i gryzac zeby z zazdrosci. Zalosne. Powodzenia szczerze zycze   odpowiedz »

    • Program tv nie pomógł restauracji 

     [2010-12-29 23:42 77.253.247.*]

     Racja! Jeżeli ktoś chce nazywać siebie restauratorem, to raczej nie będzie tak bardzo krytykował programu. Bo posiadać restaurację to nie wszystko. Szefowie nie potrafią z reguły zadbać o własne dobro. Firma, która jest źle prowadzona, prędzej czy później upada. To proste. Zamkowa miała wspaniałe szanse! Tak piękne miejsce! Wysoki czynsz? Ale za to ile lokali, niewykorzystanych. Trudno, chce się zarabiać, trzeba inwestować. Ale co tu dużo pisać- inteligentny człowiek rozumie, o co chodzi...   odpowiedz »

  • Program tv nie pomógł restauracji 

   [2011-02-16 09:39 79.191.87.*]

   proszę sprawdzić stronę www restauracji Pani GESLER pod nazwą Gar w warszawie   odpowiedz »

  • Kolejna restauracja zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach" 

   [2011-05-19 15:34 188.146.182.*]

     odpowiedz »

  • Kolejna restauracja zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach" 

   [2011-07-24 12:09 77.112.212.*]

   Katowice - Franz Josef zamknięty a w Raciborzu Cynamon Cafe też poległ...   odpowiedz »

   • Kolejna restauracja zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach" 

    [2012-01-09 22:46 212.49.46.*]

    czemu nie sprawdzasz swoich informacji? Cynamon Cafe ma się bardzo dobrze, a Franz Josef poległ bo właściciel od roku nie płacił czynszu więc żadna w tym wina Gesslerowej:/   odpowiedz »

  • Kolejna restauracja zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach" 

   [2012-02-24 01:23 83.29.166.*]

   Akurat mieszkam koło Raciborza i wiem, że Cynamon Cafe ma się dobrzę.   odpowiedz »

   • Kolejna restauracja zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach" 

    [2013-11-04 19:38 83.4.243.*]

    Właśnie chyba kilka dni temu niestety Cynamon w Raciborzu się zamknął.   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję