Dobre wyniki Grupy Kościuszko za drugi kwartał

Po analizie wyników za drugi kwartał tego roku, grupa Kościuszko jest gotowa do opublikowania prognozy finansowej na rok bieżący. Jan Kościuszko, prezes Grupy Kościuszko przyznał, że wynik za drugi kwartał będzie dużym zaskoczeniem. Jest on bowiem znacznie lepszy niż pierwszy.


W prospekcie emisyjnym spółka zapisała, że w bieżącym roku wypracuje 16 mln zł zysku przy 40 mln zł sprzedaży. Prezes nie potwierdził, czy jest to aktualna prognoza. Zaznaczył tylko - Ubiegłoroczna prognoza też była fenomenalna (12,5 mln zł zysku), a udało się ją wykonać.

Według niego, zysk grupy zależy od wznowienia przez banki akcji kredytowej. Grupa Kościuszko zarabia na sprzedaży licencji na prowadzenie restauracji, a część właścicieli musi wspomóc się kredytami. Jan Kościuszko przyznał - Jesteśmy zainteresowani przejmowaniem punktów, mniejszych sieci. Mamy wypracowany model rozwoju firmy.

Spółka szuka miejsc pod nowe lokale przy głównych drogach. Zapowiedziała, że w tym roku otwarte zostaną kolejne cztery obiekty, między innymi przy trasie Piotrków Trybunalski - Warszawa.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij